Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Novosti na Kopah

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Naslednja
 Novosti na Kopah « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Ali bo na Kopah stala nova sedežnica v letu 2006?
Da
51%
 51%  [ 17 ]
Ne
36%
 36%  [ 12 ]
Ne vem
12%
 12%  [ 4 ]
Skupaj glasov : 33
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 12:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Hvala za fotke, Stubai! Nad videnim pa res nisem najbolj navdušen, niti nad stanjem gradbenih del niti nad lokacijo nekaterih zgornjih postaj.
Citiram:
Zgornja postaja Velike Kope, na zalost kot kaže brez potiskanja do sedeznice Pungart ne bo šlo.

Zanimivo, meni je poleti, ko sem se potikal po gradbišču, eden od žičkotov zatrjeval da bodo nasipali toliko zemlje in s tem dvignili izstop dovolj, da potiskanje ne bo potrebno. Ampak na tvojih fotkah ne vidim ničesar takega ...
Citiram:
V daljavi zgornja postaja Kopnika, izgleda tudi sumljivo nizko, do Male Kope brez potiskanja ne bo šlo.
Dobro da to še kdo opazi in komentira, sam tega skoraj ne upam več napisati, da ne izpadem dežurna tečnoba. Tudi tu je žičko pozimi boljši polovici zatrjeval, da so Kopnik najprej mislili nekoliko podaljšat (na nasprotno stran proge), pa ni šlo skozi s papirologijo, da pa bodo postajo dvignili dovolj, da ne bo treba 'štamfat'. Potem pa še dodal (in pri tem povsem resno mislil): 'Pa kaj je res taki problem tu naredit teh nekaj korakov'? In ob tem sem si zamislil: ja, takim športnim dedcem v najboljših letih se tisto štamfanje/potiskanje sploh ne zdi resen problem. Ampak žal nis(m)o vsi gostje športni dedci v najboljših letih. Otroku, starejšemu ali šibkejšemi smučarju lahko tile prehodi, sploh v novem ali spomladansko gnilem snegu, zelo pokvarijo dan. Škoda ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 7:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Kaj če bi mi "dežurne tečnobe" nehali ocenjevat "na pol končane" projekte in bi počakali do končnega izdelka, mogoče celo do prvega snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Ja in kaj s tem profitiramo? Ko bomo štamfali sem in tja po Kopah po prvem snegu, se vsaj ne bomo čudili, ampak bomo lahko napisali 'saj sem rekel'. Pomagalo seveda ne bo nič, bo pa vsaj moralno zadoščenje .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 11, 2023 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 531


MIKI, prav imaš v vsem.
Kej bereš ZS ? za Koroške dnevne/urne karte sem te spraševal, kje si jih (pred)lani ubodel ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2023 9:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Vprašanje za tiste, ki se na Kope bolj spoznate kot moja malenkost: kje imajo Kope 13 prog in katere od njih so za prihajajočo sezono 'prenovljene in razširjene' ? Očitno sem pri gradbiščnih obiskih preveč gledal na stebre in temelje in premalo na proge ... ?
Citiram:
Božični prazniki v zimski idili NOVEGA Grmovškovega doma na Kopah. Izjemna lokacija z nepozabnim razgledom in neposrednim dostopom do kar 13 smučarskih prog, ki so v sezoni 2023/24 prenovljene in razširjene. Vključene so smučarske vozovnice za dnevne in nočne smuke!

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2023 10:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1020


Miki - najprje moraš v Holzer pubeca, ene par kratkih rukneš in pogledaš spodnjo fotografijo, pa boš vidle 13 prog :-)



Če še vedno vidiš samo 10 prog ponovi vajo :-)

Pa seveda zmaga tudi zemljevid prog, haha.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2023 11:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Mislim, da štejejo proge pod novima sedežnicama. Če gre proga na obeh strtaneh vlečnice, pa tudi štejejo 2x. Ampak se mi zdi, da tudi v tem primeru pride samo do 12. Je pa na starih zemljevidih označena tudi proga med Veliko in Malo kopo (porivanje). Če štejemo tudi to, pa pridemo do 13.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 02, 2023 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Špik je napisal/a:
Miki - najprje moraš v Holzer pubeca, ene par kratkih rukneš in pogledaš spodnjo fotografijo, pa boš vidle 13 prog :-)

Že dolgo se nisem tako nasmejal, you made my day !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2023 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Fotke očitno dokončanega Grmovškovega doma in (skoraj) dokončanega Kopnika na FB:

https://www.facebook.com/KOPE.si/posts/pfbid02x74eL9vcVFLiJUDscH2fV2SSnNnyAtDo8BTct5DsmbxPZooXS9uT4yQezqU8oaovl

https://www.facebook.com/KOPE.si/posts/pfbid0ab7yvj7DHGNxCKhaHh3zzVDrgDBQ3biyzeeQm1xQcS7qe7ZkNXAKVnfFZeDjPEnnl
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 06, 2023 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Zdaj pa prosim realno sliko z nivoja izstopa Kopnika, da vidimo koliko bo treba gor štamfat, če sploh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2024 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

JurijB je napisal/a:
Zdaj pa prosim realno sliko z nivoja izstopa Kopnika, da vidimo koliko bo treba gor štamfat, če sploh.

Konkretno. Vsaj pol toliko kot prej z vlečnice. Še bolj 'mimo' locirana zgornja postaja kot na Mašinžagi. Ni mi jasno, kako lahko porabiš tako goro betona ... :




... in tako za***š lokacijo. Zgleda da mora biti na Kopah tako, da vsak lastnik pusti pečat v obliki vsaj ene zgrešene lokacije zgornje postaje. ŠCP - jevci na Pungartu, VABO - vci pa na Kopniku .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 21, 2024 9:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Mislim, da sem vsaj 2X že pojasnil problem zgornje postaje Kopnika v smislu občinskih mej, prostorskih planov, zazidalnih načrtov in Nature 2000.

Ta lokacija je bila zadnja (najvišja možna) še možna, višina bi lahko šla še kak meter gor, se pa ne strinjam, da je vzpenjanja pol toliko kot prej. V normalnih snežno-temperaturnih razmerah se trikrat poženeš in si zgoraj, včasih si moral sitonena do vrha tolčt.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2024 5:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Glej Jurij, saj ti nič ne oporekam. Lahko še 3 x pojasniš, da je zgornja postaja tam, kjer pač je, da ne bi zmotili habitata bukovega oslička (ali pač kozlička ?), ali pa ker občina Mislinja v 10 letih ni bila sposobna prilagoditi občinskega zazidalnega načrta. Vse to verjamem, dejstvo pa je, da se se bo od Kopnika še naslednjih 30 - 40 let (tu upoštevam povprečno življensko dobo žičnic v Sloveniji) štamfalo proti Kaštivniku. Kot je dejstvo, da si na tem forumu zapisal v repliki na Stubaiev komentar:
JurijB je napisal/a:
Kaj če bi mi "dežurne tečnobe" nehali ocenjevat "na pol končane" projekte in bi počakali do končnega izdelka, mogoče celo do prvega snega.


in:

JurijB je napisal/a:
Zdaj pa prosim realno sliko z nivoja izstopa Kopnika, da vidimo koliko bo treba gor štamfat, če sploh.


In jaz sem bil toliko prijazen da sem počakal do prvega (v bistvu do drugega) snega in odgovoril: Ja, štamfali bomo do konca sveta. Škoda da so vložili toliko denarja, zgradili nesimpatičen betonski bunker na zgorniji postaji ... :


... do Kaštivnika bomo pa še vseeno štamfali. Ampak glavno da pride Luka Basi in da imajo v Holcerju DJ-a z dolgo brado, pa so zmagali.

PS.: je pa zanimivo, da so uporabniki na Kopah, kolikor sem včeraj uspel priti z njimi v kontakt, z novostmi zelo zadovoljni. Niti eden ni rekel da sta novi sedežnici 'skropucalo', kot sem že več kot enkrat slišal za Ruško. Je to zaradi črnih (namesto modrih) sedežev, manj tečne publike, ali iz kakšnega drugega razloga ki ga s svojo omejeno pametjo nisem sposoben dojet ?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2024 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 531


Miki, 120% imaš prav !

A sedeži se že kaj manj "jamesbondovsko" na vrhu zavrtijo za 90 stopinj v desno, da jih skoraj fašeš v lev bok telesa ? so zmanjšal hitrost ?

Kako je kej drgač te dni na smučiščih ? Do katere ure:minute se še da uživat ? (jaz čakam drug tedn da mal pobeli, upam da ne odplakne, in da še kak polarni vertex dol v Evropo udari v marcu:)
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2024 9:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2345


Meni se ze po spremljanju foruma zdi da je kritičnost pri mb Pohorju precej hujša. Res pa da realne ocene ne morem dat ker me tam ze zelo dolgo ni bilo
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Naslednja Stran 17 od 18

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Novosti na Kopah
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB