Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » DREI ZINNEN DOLOMITI

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 DREI ZINNEN DOLOMITI « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 7:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Miki, jaz se 41c od lanske sezone ne spomnim, ampak ne dam roke v ogenj. Gledam en zemljevid, se mi zdi, da je od letos, ker na njem ni nobene letnice. Mislim, da je tudi 12a letos nova. Čeprav ne vem zakaj je Helmjet označen z novo, ker ta pa res ni nova.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Sem pogledal na AF: omenjeno progo so začeli gradit leta 2019, dokončali pa 2020, skupaj z novo vlečnico Brugger. Hitro mineva čas ...

Sicer pa se mi zdi, da imajo v tistem koncu več projektov kot katero koli dolomitsko smučišče. Zamenjava šestsedežne kabinke Vierschach - Helm, skupaj s širitvijo proge 13, je bila sprva napovedana že za 2023. Za 2024 je bila načrtovana zamenjave vlečnice Porzen s šestsedežnico, vključno s podaljšanjem za 600 m navzdol: https://www.funivie.org/immagini_forum/23/20230227165522_Cattura.JPG

Po precej borbe z italijansko birokracijo so menda dobili zeleno luč tudi za povezavo s Padolo, za povezavo s Sillianom pa že imajo pogojno dovoljenje s pogojem, da se bo gradila tudi avstrijska stran - tu so torej sedaj odvisni od Innsbrucka.

Sicer je članek star že skoraj eno leto, ampak ni mi znano da bi se medtem kaj bistveno spremenilo: https://www.ilgazzettino.it/nordest/belluno/carosello_sciistico_comelico_3_zinnen_dolomites-7255102.html
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 8:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 350


Na poti v Corvaro vceraj popoldne smucal na tem smuciscu. Toplo vreme se odraza na celotnem smuciscu, prakticno vse proge popoldne spustijo.
Veliko kupi narinjenega, juznega snega, ponekod prava borba.
Se najbolje je bilo na Holzriese 1 in 2, ki se jih mase zaradi zahtevnosti izogibajo.
Sta pa obe progi res dobri, solidno strmi, je treba znat peljat.




Nazadnje urejal/a stubai Tor Feb 06, 2024 11:38 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
Sem pogledal na AF: omenjeno progo so začeli gradit leta 2019, dokončali pa 2020, skupaj z novo vlečnico Brugger. Hitro mineva čas ...

Sicer pa se mi zdi, da imajo v tistem koncu več projektov kot katero koli dolomitsko smučišče. Zamenjava šestsedežne kabinke Vierschach - Helm, skupaj s širitvijo proge 13, je bila sprva napovedana že za 2023. Za 2024 je bila načrtovana zamenjave vlečnice Porzen s šestsedežnico, vključno s podaljšanjem za 600 m navzdol: https://www.funivie.org/immagini_forum/23/20230227165522_Cattura.JPG

Po precej borbe z italijansko birokracijo so menda dobili zeleno luč tudi za povezavo s Padolo, za povezavo s Sillianom pa že imajo pogojno dovoljenje s pogojem, da se bo gradila tudi avstrijska stran - tu so torej sedaj odvisni od Innsbrucka.

Sicer je članek star že skoraj eno leto, ampak ni mi znano da bi se medtem kaj bistveno spremenilo: https://www.ilgazzettino.it/nordest/belluno/carosello_sciistico_comelico_3_zinnen_dolomites-7255102.html

Najbrž ob mojem lanskem obisku ni bila še zasnežena. Povezava s Padolo je predvidena za leto 2026. Predvideni sta 2 šestsedi s kapaciteta 2.400/h. Zdaj že kar nekaj časa med forumovci ni bilo junaka, ki bi se z avtobusom zapeljal do Padole.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 9:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


Jaz sem letos že razmišljal, da bi šel samo v Padolo smučat, ampak sem potem videl, da je karta samo ta, ki velja za celotno smučišče - 74 EUR za eno sedežnico pa seveda nisem pripravljen plačati. Mogoče kdo ve, ali slučajno le obstaja karta, ki velja tudi samo za Padolo, pa samo jaz nisem uspel najti te informacije?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 9:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Očitno se še nisem povsem naučil, kako se lepi slike. Sem prenesel na pravi topic, tale slika pa lahko tudi ostane. Pogled na Kronplatz iz Monte Elma (3 Zinnen):
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » DREI ZINNEN DOLOMITI
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB