Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2023/2024

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2023/2024 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 9:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


miki je napisal/a:
JurijB, priznaj da ne zaupaš Pohorcem da bodo očistili sedeže, in raje pošlješ tuje r**i da stalijo sneg .


Res je čeprav po kamerah so "ta velke kupe dol skidali".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 10:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3128


Pogumne napovedi z odprtjem povezav. Ne vem če vzdržijo vse prelomnice na povezavah odprtja, niti vse gozdne ceste proti spodnjim postajam .
Že Cojzarica je preko ceste kar lepo rjava. Malo odjuge (ki mimogrede prihaja drug teden), pa bo se ta rjavina kar lepo razširila...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fisko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 21:31
Prispevkov: 118


Današnji dan je bil seveda namenjen otvoritvi nove pridobitve na Arehu. V nadaljevanju prilagam nekaj utrinkov.



Spodnja slika prikazuje razširjen del proge malo nad spodnjo postajo naprave.


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Fisko, sem kar upal da me prehitiš . Od mene samo ena fotka nove lepotice:


Drugače pa, Pisker odličen, pozna se ogromno kvalitetnega novonastreljanega snega po progi, po zloglasni strmini je sicer bil trd sneg, ampak nobenega ledu:


Cojzarica, torej proga vzhodno od vlečnice, je odprta in poteptana, ampak žal precej 'zelenjavna' (kamenja tam niti ni, bo treba kakšen beciklistični DH - trail potegnit poprek čez smučišče, da bo tudi iz te proge nastala šodrjama ). Zasnežili so samo zgornjih 150 m do odcepa povezave proti Ruški. Zakaj so danes pri -6.6 stopinj topovi mirovali, ve samo ljubi Bog:






Kaj pri vragu so počeli na koščku proge od zgornje postaje Piskra proti Cojzarici? Ja, zaprta je, ampak to ni odgovor na vprašanje. Kot da bi jih presenetila otoplitev, pred vsemi 3 topovi dveh različnih barv so zmrznjene luže:




Ob enih sem se naveličal megle in mraza, pa sem zavil na pravo smučarijo :


Yess, na Habakuku je zgoraj (ponovno) delal samo avtomatski rumenjak. Drugače pa prav solidna smuka, če se držiš izven grobo razgrnjene špure ki so jo potegnili teptalniki. Čez Špelcin Log so pridno streljali, upam da zaflikajo še zadnjo luknjo:


Stadion pa odličen, smučaš dobesedno s kupa na kup. Še ratrakist ki se je brezveze (seveda z dvignjeno frezo) peljal do prelomnice in nazaj, užitka ni uspel uničit - dovolj je nedotaknjenega snega levo in desno od njegove špure. Najboljša proga dneva, sem moral 3x ponovit:




Čopka pa nekako na 70% gotova. Naštel sem 13 topov, pri tem da celotne zgornje ravnine ne vidiš ne s Trikotne jase, niti iz kabinke. So pa opazne razlike v višini kupov med TF-10 in ostalimi topovi iz iste hiše:



_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokSiEu
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 9:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2012 21:11
Prispevkov: 114


Včeraj na nočni pa praktično prazno. Seveda čisto logično če pa je karta 28€. In to za Sleme, kjer več časa preživiš na (zelo pogosto) ustavljajoči sedežnici. Če nas je na sedežnici bilo hkrati 10 je to bilo že dosti.

In ne, ni 26€ kot reklamirajo, 2€ je kavcije, ki pa jih po smučanju ne moreš dobiti nazaj, ker nikjer ni več nikogar.

Pa še to, ob 20:40 se je mojster na spodnji postaji sedežnice odločil da pospravi zaščitne mreže, seveda je zaklenil vratca tako da nisi mogel na sedežnico.

Samo to bom rekel za včerajšnji večer "zadnji naj izklopi luč", ker to ni nič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 4:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Čakaj da objavijo pokanje za pokjene. Polno bo do daske.

Danes smo stali na Ruški kot v dobrih starih lanskih časih. Razlika je bila, da ko laufa vseeno dobro požira in se gneča opazno premika.
Nekaj morajo narediti z milo rečeno nerodnim "portalom" za karte čekirat, pa še dva metra bolj nazaj bi moral bit.
Na moje (veliko) presenečenje ni bilo toliko padcev spodaj na traku in zgoraj na "izpljunu", tako da se je dalo preživet.


Pa še nekaj: zakaj za vraga ne prestavijo Lisičji rep ob novogradnji med Ruško in Areško? Teraso napolniš s starši, ki opazujejo malčke na tečaju, sedanja lokacija pa se umakne iz linije (upam) razširjene proge. A res noben nič ne gleda okoli sebe?

Pa še nekaj 2.: plato nad izstopom Ruške se kaže premajhen, dostop do blagajne in WCjev pa povsem neprimeren za pešce - drseče in mokasto pa še precej strmo do WC brez stopnic; da se ne menimo, da je invalidom povsem neprijazno kar je katastrofa v današnjih časih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 6:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3128


Ruška je danes crknila. Na spodnji postaji je zraven velike gužve še, vsaj meni, zelo smrdelo po olju. Se strinjam z JurijemB glede nerodnega vstopa.
Proti koncu je sedežnica praktično ob vsakem sedežu crknila, so jo resetirali in je ponovno crknila. Škoda, upam da se te težave čez nekaj časa umirijo.
Je pa prav smešen včerajšnji članek v večeru, kjer navajajo, da so z novo napravo praktično zginile čakalne vrste. Ampak če gledamo na kapaciteto, je kapaciteta nove naprave manjša kot na primer obe vzporedni vlečnici.

@Miki razlog nezasneževanja včeraj zna tičati v kakšni pokvarjeni črpalki. Danes so nekaj rovarili okoli črpališča pod jezerom. Čisto prazno namreč ni, tako da to naj ne bi bil vzrok.

Obljubljene povezave so utopija. Poskusili so jih poteptat, ampak je rezultat bolj podoben Mikijevim slikam, kjer je vse skupaj bolj zelenjavno.

Proga od vrha Habakuka pa do Trikotne jase je praktično gotova, snega je več kot dovolj, le ratraki bi mogli it na delo in sneg raztegniti. To bi že lahko naredili včeraj, danes ponoči pa samo še malo njihovega tako ljubega suhega snega preko, pa bi bila smuka super. Habakuk bi edino bil malce ožji, vendar smo že hujšega vajeni.Isto velja za stadion, potrebno bi se ga bilo malce bolj previdno lotiti in razgrniti kupe in bi šlo.

Čopka pa je malce kritična na zgornji cesti, pa v spodnjem delu S ovinka. Z malo čaranja bi po mojem skromnem mnenju lahko odprli tudi Čopko. Ena mrzla noč bi pa verjetno bila dovolj. Če se da na vzhodni Cojzerici, bi se tudi tukaj dalo...

Ena za primerjavo s podobno sliko iz prejšnjih strani, kupčki so lepo zrastli:



Na daleč izgleda ok, na žalost nisem uspel ujeti zloglasne zadnje prelomnice, vendar so povezovalne ceste premalo zasnežene, pozna se že zarasčenost, ki povzroča to, da pade na povezave manj snega. Tudi proga je mestoma prebita do trave.


Vode na Arehu dovolj, proti pričakovanju:


Odlični pogoji za uživati v naravi... Tudi zasneževanje bi še bilo možno, vsaj v senci, na soncu je bilo že kar toplo.


S te slike se recimo da vidi, kako so avtomati za karte ozko grlo in nerodno postavljeni. Celoten spodnji del je ob gužvi precej neroden.


Habakuk je praktično gotov, iz koče Luka pa se je tudi že slišalo glasbo, kar pomeni da koča očitno ima najemnika.


Ostra inverzivna meja, z legendarnim topom.


Praktično gotov Habakuk, kjer bi bilo potrebno razgrniti kupe, pa malce poprati. Popranje pohorcem gre zelo dobro od rok...


Višje od špelcinega loga je ogromno snega, le vedeti je potrebno kje je, in ga razgrniti...


Tudi praktično gotovo.


Tukaj pa je malce bolj kritično, saj se vidi da imajo nekateri topovi cca. 24 ur zasneževanja.


Druga kritična točka:


Tretja kritična točka, ki je nekje pod sliko, pod Lenkotom. Zgoraj dovolj snega.


Nekateri kupi, kjer je bilo brezveterje, so kar veliki.


Tudi tukaj je dovolj snega, le njegov brat dvojček in mlajši brat, ki sta prišla lani sta na bregu pogrešana. Razpis je zahteval tri topove mlajše od 2018, od katerih je ostal le eden?


Še ena kritična točka:


Za smuko dovoljšna pokritost, malce so tu in tam kakšne kritične točke, ki bi se dale rešiti z razgrinjanem kupov. Kje je že tistih famoznih obljubljenih 72 ur pri -2,5°C.


Malce daljše poročilo, bolj bogati s fotografijami, ampak dan je bil res lep in fotogeničen, pa tudi snega je končno dovolj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 6:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

@JurijB: a si se uspel spravit z Ruške pred 13:20? Berem na FB:
Citiram:
Sedežnica Ruška od 13.20 začasno ne obratuje zaradi tehnične težave. Posledično je tudi zaprta povezava Mali X 2. Do ponovnega obratovanja prosimo za razumevanje!

... in gledam slike otrok, kako hodijo navzgor s smučkami na rami. In berem komentarje. In si mislim svoje .

Drugače pa se povsem strinjam s komentarjem glede čisto prekratke razdalje med čitalci kart in vstopnimi 'vratci'. Kar nekaj žičnic sem že videl v lajfu, ampak da bi bila tako blizu skupaj, pa še ne:


Posledica: manjka prostora da bi se folk (tudi če bi hotel) 'zložil' v skupine po 4. Če se komu kaj 'zašteka' pri čitalcu kart (npr. dvojna uporaba, ker si aktiviral čitalec, potem pa ugotovil da se nimaš kam premaknit), bodo sedeži vozili prazni preden bo žičko lahko odreagiral in razrešil situacijo. Upam da to poleti prestavijo. Pa še malo gre navzgor proti čitalcem (to bi lahko rešili kratkoročno z malo več snega v prostoru za čakanje).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 9:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Miki hvala za skrb, sem spi..il domov pred 12:30

Prej sem jim še povedal kaj jih muči pri spodnjih vratih
- razumem, da je ena špura širša zaradi kolesarjev poleti, VENDAR sedaj se tam skozi lahko vozita dva na eno karto. Levo štango lahko premaknejo še cca 10-15cm v levo, na sredino pa eno "montažno/zahaklano/privijačeno" štango pa je problem rešen. Da sploh ne omenjam da se redoljubni ljudje skozi široka vrata vozijo en po en in ker spredaj ni dovolj prostora ostanejo le trije na sedež.

Neuradno je crknila elektronika motorja, menda zaradi preobremenitve. Milumater, kaj je tu za preobremenit? 50 sedežev X 4 osebe X 62 kg (povprečje WHO) = minimalna obremenitev.

Zdaj pa k "smučarji čestitajo in pozdravljajo":
- res pohvalim ureditev parkinga na Arehu; ob 8:40 lepo spluženo, redarji, ki usmerjajo parkiranje, premične ograde za avtobus,... ni da ni! Verjamem, da tisti v 100m koloni od 10h naprej ne delijo mojega mnenja.
- vsa čast za tri delujoče avtobuse Belvi-Areh, res je laufalo to danes.

Kot rečeno, kar je bilo po 12:30 nočem niti pomislit kako je odgovornim.

PS: @lenko kar se kapacitete tiče, ja je premajhna, vendar proti samo Ruški in njenemu rednemu ustavljanju zaradi cukanja sider spodaj in posledično padanja otrok je skoraj dvakrat bolj zmogljiva. za Orla pa bi moral resno pomislit kdaj je nazadnje laufal - mislim da zadnjih 8 let ziher ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 11:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 203


Pa še moje poročilo o areški soboti. Ker sem glede na lepo vreme, zimske temperature in pobeljen breg pričakoval gnečno, sem na Areh z avtom prišel komaj ob 12:30. Pričakoval sem, da se bo že spraznilo. Kakšna zmota, še na parkirišče so me redarji komaj spustili (čeprav je bilo par mest prostih, ki jih niso videli).

Glede na pretekle izkušnje s pohorskimi zagoni in "zagoni" sem se Ruški pametno izognil in šel dirketno na Pisker. Za zadnjih 10 let ne pomnim, da bi bila po 13h takšna gneča na progi od Piskra (na sedežnici je kar šlo). Kar nekaj delov proge je bilo že kar zdelanih v obliki plošč in kupov. Strmina pa je bila spet pravi Familientragödienhang. K vsemu skupaj ni nič pomagalo to, da je očitno kar nekaj smučarjev prišlo s crknjene Ruške (kar takrat nisem vedeli). Smučarjev je bilo toliko, da je še ob 14h bilo kar težko dobili prosto mizo pri spodnjem šanku. Smučišče se je začelo prazniti komaj po 15h, kar je meni nekaj čisto novega - upam, da to ne bo postalo navada.

Vzhodni Cojzarici se fejst pozna, da se je neki biser odločil, da je ne bodo dodatno zasnežili. Proga je že konkretno ranjena, polno je zelenja in zemlje, prevozna je bolj kot ne za silo.Dvomim, da bo vzdržala še eno teptanje.

In pa še en poziv za mojstre aftobusarje: za hudiča steptajte in zasnežite Pisker v večjo širino! To ni podobno ničemur, pod Cojzarico ter spodnjih šankom in na strmini je prevozne mogoče ravno polovica širine proge. Zato pa je potem gneča na progi in vse zdrajsano. Magari podražite karte za 1 eur, če boste potem lahko progo pripravili tako, kot je treba!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 11:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 360


Za MTB/kolesarje se naredi vstop takole:


Kolesar gre na čitalec, kolo ob strani. Ni neke znanosti. So pa tale vratca res posebna... Overengineered!
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 8:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Še nekaj sem se spomnil: upam da čimprej reklamirajo VSE vzmeti za zapirala na novi Ruški, ker je ni bilo runde, ko ne bi ob vsedanju dobil zapirala po čeladi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
srecni
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 2:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2007 0:53
Prispevkov: 39
Kraj: Maribor

Malce ironije pa je že v tem, da na 60. obletnico Zlate lisice v njenem (bivšem) domačem brlogu pritisne lep mraz za cel teden, ki omogoči zasnežitev vseh prog v dolino, turističnih in tekmovalnih, in izprazni vsa vodna zajetja.

Včeraj in danes dopoldan sem se podal navkreber po Čopki in Habakuku do Belvija, zasneževalni napredek je danes viden tudi na zadnjih slabše pokritih mestih, posebej tam kjer kot omenjeno pihajo boljši TA-ji. Tudi ravnina Čopke ima zdaj snega res dovolj. Danes zaradi močne inverzije delujejo vsi razpoložljivi topovi do koče Luka, ravno nad njo pa je žal proga dokaj ozka, tudi ko bodo vse razgrnili vse, kar je mogoče. V prihodnjem tednu torej smučamo na najdaljših progah v Sloveniji (če bodo naprave sodelovale ).

Pa še tole, opravičilo za OT: čeprav je bil zasneževalni sistem na stadionu s strani tega foruma vselej izjemno kritiziran, bi rekel da za letos velja - še sreča, da je stadion in Habakuk pokrit s tem postrojenjem - letos ob pomanjkanju in okvarah mobilnih topov brez tega sistema ne imeli te stopnje zasnežitve kot jo imamo danes.
In še: ne morem se sprijazniti, da nikjer več ne vidim iskric želja in ambicioznosti v Mariboru in okolici za revitalizacijo proge stari FIS/Gradis/Jonatan. Tudi letošnji vremenski vzorci potrjujejo, da bi tam lahko imeli izjemni potencial za zasneževanje. Tam bi s sodobnim zasneževalnim sistemom, razširjeno progo, solidno nadmorsko višino (600-1000m nmv) in glede na boljšo mikroklimo lahko vsako leto imeli vsaj 2 meseca aktivni precej zahtevni SL/VSL tekmovalni poligon, z vmesno postajo imamo dobro žičniško napravo, ki to omogoča (še drugi dežurni predmet kritizerstva na forumu). Ob nekaj začetnega entuziazma in poguma bi se ekonomika izšla, sploh s posrednimi učinki za destinacijo in mesto, če bi privabili dovolj interesa zahtevnejših uporabnikov, nekoč morda pa spet tekmovanja na najvišjem nivoju. 2 leti nazaj je Marpromov takratni direktor povedal, da so projekti pripravljeni. Kdo bi vedel. Je pač tako, da smo (vsak na svojih področjih) tisti nekateri drzni, vztrajni in samozavestni mnogo več velikih sanj izpeljali kot kritizerji, nergači, apatični in črnogledi - upam, da v teh krajih niso prvi docela izumrli na račun drugih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 6:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Vse kar lahko povem na današnji dan na Arehu:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 6:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2012 14:14
Prispevkov: 46
Kraj: Maribor

No včeraj sem si rekel, pa pojdimo pogledat novo pridobitev oziroma več jih je. Pa gremo po vrsti predvsem pomanjkljivosi in to kar mi ni všeč.

Na Areh sem prispel ob 8:40, parking pred hotelom Areh je bil skorajda zaseden višje so parkiranje urejali redarji vendar se mi zdi, da je vse potekalo brez pripomb. Pot do blagajn tik za cesto nekoliko spolzka, o tem verjetno niso razmišljali, bilo pa je že nekaj pripomb, ampak ni bilo sile. Odprti sta bili dve blagajni, vrste ni bilo, nakup je potekal hitro.

Prvo razočaranje pa je, da avtomatov za nakup kart, o katerih se je toliko govorilo pri blagajnah nisem videl (sta le po ena na spodnji postaji obeh sedežnic ??), drugo razočaranje, ko se je govorilo o novih blagajnah, avtomatih za nakup kart itd, sem pričakoval (morda sploh tega ne bi smel glede na razmišljanje Marproma), da bodo blagajne in avtomati v zaprtem ogrevanem prostoru, kot npr. na Drei Zinnen Region, v Saalbach Hinterglemmu itd. Namreč dovolj smo stari, da vemo, če se gre v neko investicijo se to naredi po najvišjih kriterijih in modernih smernicah ter za dalj časa (recimo vsaj 15 - 20 let). Žal pri Marpromu razmišljajo kratkoročno, zato zahtevnega gosta na Pohorje nikoli ne bo, vsaj smučat ne.

Dobro to smo preživeli pa gremo prvič po novi Ruški, za 9:03 kar nekaj ljudi spodaj, dobro gre tekoče, pripombe nekaterih, da bo sedežnica počasna, da bodo predvsem otroci padali na traku, so se mi zdele morda pretirane dokler se nisem zapeljal gor. Dolgo, predolgo. Parkrat stojimo Ok, bomo preživeli. In nato na Pisker, proga urejena, čez čas gneča in plošče, ampak dobro to smo navajeni. Vmes dve poškodbi hkrati na smučišču v višini spodnje postaje Cojzerice, ustrezno zaščiteno, nimam pripomb. Pripombe pa imam na prelomnico. Včeraj bilo ogromno otrok in vsi vemo kako to zgleda po 10. uri, ko se naredijo ledene plošče. Kot vedno se najdejo divjaki, brezobzirneži, ne glede na starost od mladih do starih obeh spolov, pod prelomnico pa majhni otroci. A nesreča pred letom ali dvema, ko se je huje poškodoval otrok zaradi naleta takšnega brezbrižneža ni opomin za upravljalca in tudi policijo? Morda me bo kdo kritiziral, ampak na prelomnici bi na preskok nekdo moral nadzirati ravnanje teh posameznikov in ukrepati, en znak za upočasnitev hitrosti je premalo in ne zaleže. Prava sreča je, da je naletov in težjih poškodb pod prelomnico malo.

Nato nazaj na Ruško ob 12:15, nepopisna gneča, si mislim opa pa so imeli eni prav, čakam min. 15 minut, na sedežnici po dva kljub gneči včasih noben, možakar pa mirno stoji in in opazuje (vemo kje, da se ne ponavljam, bi že zdavnaj ob takem ravnanju smučarjev ukrepali), nato na sedežnico in po eni tretjini ta obstoji. Obstoji prvič, drugi, tretjič, in še parkrat, vsakokrat po 3 sekundah. Zraven mene sedi tujka, why we stop every couple seconds? Ji odgovori sosed zraven ponosno it is brand new!! Nič ji ni jasno. Si mislim, aha pa smo tam zdaj nas bodo gor potegnili tak 1m/s. In glej ga zlomka nas o tem obvestijo po zvočniku, točno 1m/s (smo navajeni s Piskra). Skratka prispem na vrh po cca. 30 minutah na mrazu povsem premražen, kljub želji da bi še smučal, v avto in domov. In dragi moji mi smo za letos zaključili, 45 EUR za to Vašo polomijo, oprostite je pa preveč.

Zanima me samo kdo je tisti načrtovalec in kako so sprejeli odločitev za tako naložbo, ki je povsem zgrešena. Gneče na Ruški so daljše kot prej, sedežnica stalno stoji, zaradi padcev na vstopu in izstopu, naprava izjemno počasna, absolutno prepočasna. Da se razumemo to so sedežnice, ki jih v tujini namestijo samo kot povezovalne na kratkih razdaljah, če tega pri Marpromu ne vedo. Za tako razdaljo je potrebna odklopna štiri ali šest seda ali celo bolje (tako se zaradi kolesarskega turizma odločajo zadnje čase v tujini) gondola. Za to kar so naredili, če so podatki točni so odšteli okoli 4 miljone EUR - ven vržen denar. Skratka polovičarska naložba, neustrezna sedežnica, blagajne pač srednja žalost, wc-jev pa si nisem pogledal, so pa baje tudi kritike.

G. Majhenič, bivši direktor Marproma, sedaj po forumih oznanja (o njegovem načinu komunikacije po forumih raje ne bi), da bi odklopna sedežnica, če se prav spomnim stala 6,6 miljonov več. Ne vem,ne poznam številk, kolikor pa vem poštene naprave stanejo okvirno okoli 10-12 miljonov. Zame odkrito je to kar sem videl včeraj čista polomija, škoda porabljenega denarja. Edino kar je pozitivno, ni nam več potrebno hoditi navkreber do avta in do spusta na Pisker. To sta edini pridobitvi.

In še to, kakšen je to odnos upravljalca do uporabnikov, da za bodimo odkriti dve progi (pol Cojze je itak trava in kamen) dve sedežnici in en zgodovinski primerek računajo 45 EUR s kavcijo. Predstavljajte si družino, ki pripelje dva otroka in odšteje (bili so gostje iz Hrvaške, Madžarske in nemško govoreči) recimo na pamet govorim 140 EUR, potem pa ena naprava brand new v pogonu drugi dan mrkne? Pa to ni prvič, skozi se to dogaja. Ali so ti ljudje, ne po lastni krivdi, sploh ustrezno izšolani s strani dobavitelja, in nato nervozni, ker so deležni komentarjev smučarjev skačejo gor in dol po napravi?? Bi rekel ne glede na nabavno ceno nekje 4 miljone. Če mi zna kdo odgovriti na vprašanje kaj so sploh za ta denar kupili, novo, rabljeno, nekaj kar se ni dalo prodati in je Leitner našel žrtev, da se znebi nečesar kar noben ne kupi. Pa prijetno smuko na Pohorju do konca sezone.
_________________
2008/2009: Stubaier Gletscher
2009/2010: Madonna di Campiglio, Tonale, Peio
2010/2011: Pohorje, Gastein, Alpendorf, Flachau, Wagrain, Zauchensee, Kaprun, Schladming, Mölltaler Gletscher;
2011/2012: Pohorje, Gastein, Schladming;
2012/2013: Rogla, 5x Mariborsko Pohorje;
2013/2014: Obertauern, Schaldming, Dorfgastein, Hofgastein, Badgastein, Pohorje
2014/2015: Mölltaler Gletscher
2023/2024: MB Pohorje, Trije kralji, Weinebene, Cervinia, Zermatt, Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Naslednja Stran 8 od 19

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2023/2024
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB