Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Teorije o globalnem segrevanju in ohlajanju

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Teorije o globalnem segrevanju in ohlajanju « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 14, 2023 12:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


@Marko: meni pa gredo lasje pokonci, ko se oglasi nekdo, ki evidentno (glede na tvoj zgornji post) ne ve kaj pomeni znanstveni konsenz.

Predlagam ogled tega videa, kjer je lepo razloženo kaj pomeni "znanstveni konsenz".

https://www.youtube.com/watch?v=MTJQPyTVtNA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 14, 2023 12:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Predlagam branje - ker gledanje Youtuba poneumlja - fakt!

Pro:
https://kvarkadabra.net/2023/08/vera-v-znanost/

https://www.delo.si/novice/okolje/tako-hitro-in-obsezno-kot-zdaj-se-podnebje-zadnjih-2000-let-ni-spreminjalo/

in en kontra:
https://ustvarjen.si/uvod/konsenzna-znanost/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 14, 2023 12:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 241


Odvisno kaj gledaš ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 14, 2023 3:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


Reported post
@matejp;

Meni pa gredo lasje pokonci, ko nekdo, ki katerikoli konsenz vzame za svetega in omalovažujoče obravnava vse, ki vanj podvomijo.
Konsenz je bil sprejet na osnovi empiričnih spoznanj in ne na osnovi eksaktnih znanstvenih dokazov!!! Samo toliko o tem konsenzu, ki ga lahko tudi mački na rep privežeš kot se pri nas reče za takšne papirje.

Kakorkoli;
Tudi, če teorija okrog CO2ja drži, so tile kljukci, ki nas silijo v elektrificiran propad navadni ekoteroristi! V to sem danes še bolj prepričan kot nekaj dni nazaj. In zakaj?
Zato:
1.) Nekaj dni sem bil v Zakavkazju in kaj sem videl v Armeniji od Jerevana do konca jezera Sevan:
- termoelektrarne na premog iz katerih se kadi kot bi bil konec sveta.
- osebne avtomobile večinoma izdelane mnogo pred letom 2000, iz katerih se kadi modro bel dim. In to mnogo takih avtomobilov, ki so imeli včasih večinoma evropske, nekaj pa tudi japonske in ameriške registracije. Ampak večinoma so iz Evrope.
- prav vsi tovornjaki notranjega prometa niti za odpad niso več! To je v glavnem tehnologija iz filma "Ko to tamo pjeva."

2.) Armenijo tam imenujejo tudi Švica Zakavkazja in ne si mislit, da v Gruziji, Azarbajdžanu, ali v Iranu, ali v Pakistanu, ali v Afganistanu, ali v Indiji... ni slabše. Veliko huje je in tam se vozi neprimerno več avtov kot po Evropi! Tudi Kitajska ima elektro avte izključno za po mestih, zunaj na podeželju pa puhajo kot lokomotive.

3.) Ko sem se vračal po avtobanu iz Benetk sem prehitel veliko mini šleparjev Romunskih registracij, ki so vozili na Balkan stare geple, katere so ekološko zavedni evropejci prodali in si privoščili električne limuzine. In čez 10. let bodo ti gepli odpotovali iz Balkana na Zakavkazje!

4.) In nas, ki pridelamo le kakih 5% vsega svetovnega CO2ja zdaj ekoteroristi silijo v elektrifikacijo, v opuščanje visokozmogljivih plinskih elektrarn..., namesto da bi pustili kot je, ter te milijarde ciljno namenili tem, ki sem jih omenjal. Če bi bila ekologija resničen cilj te gonje, ki se jo gre ekoterorizem, ali ekoludizem, potem bi bila to rešitev, ki bi dejansko močno zmanjšala polucijo CO2ja! Po drugi strani bi se v hipu zmanjšal pritisk ekonomskih emigrantov, saj bi doma našli zaposlitve.

5.) Kdo od vas ekoloških osveščencev je v boju proti CO2 onesnaženju nabavil električni avto, zrihtal sončno elektrarno na strehi hiše in UNIČIL starega dizlaša, ali bencinarja? Prav vsi ste jih prodali in vas ne briga, če bodo ti gepli še dvajset letz puhali in kuhali meglo. Nima veze, saj gredo vstran in jih ne bomo videli, a ne?

Temu "boju proti podnebnim spremembam" ne morem reči drugače kot ekoludizem! In žalostno je, da se vse te rabote skrivajo za znanstvenim konsenzom in pri tem je pravzaprav čisto vseeno, ali imajo ti, ki so podpisali konsenz prav, ali ne. Glavno, da ste IN in lahko greste mirno spat, ker ste napravili vse, kar se je napravit dalo!

Figo ste! Ste samo do kraja ste zmanipulirani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Teorije o globalnem segrevanju in ohlajanju
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB