Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Novosti na Rogli?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Naslednja
 Novosti na Rogli? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 08, 2023 8:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ali se kaj ve, kaj nameravajo s starima vlečnicama. Meni se zdita še zelo uporabni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 07, 2023 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Današnja Pohorska turneja, se je pričela na smučišču na osrednjem Pohorju. K sreči sem imel opravke v bližini in prosto popoldne, pa sem skočil na obhod dela Pohorskih smučišč. Na Kope, upam, da pridem čimprej.

Nekaj padlih dreves pričaka na poti do zgornje postaje, zdaj že bivše vlečnice Mašinžaga:


Na mestu, kjer je bil snowboard park, je najprej za opaziti zasut halfpipe, na vrhu pa en velik plato navoženega materiala, ki nakazuje na večji izkop. No neke lepe zemljine vseeno ni za videti, in glede na videno in slišano imajo kar malce težavnejši izkop:


Betonaže še seveda ni, izkopi za stebre so, delavci pa pridno pletejo armaturo za stebre:


Pogled po trasi navzdol:


Pogled navzgor, kjer se tudi vidi količek za ...?:


Na sredini vzorno širijo progo, odgrnejo zgornjo plast, spodaj naložijo porozen material, nato pa bodo nazaj prekrili. Tudi nekaj gozda je padlo.


Spodaj se ne dogaja še nič konkretnega:


Poglejte to prenovo proge, lani v jeseni so buldožirali tiste velike kupe za skakalnice v snowboard parku, letos pa že pridno poganja trava. Za razliko od vzhodnih Pohorcev, kjer nekaj let po prenovi in odstranitvi vlečnice Bellevue še vedno ni zatravljen del smučišča, tudi novo razširjena proga pod kočo Luka še ni videla semena trave.



No pa še zadnja, se ponavlja zgodba s Slemena na Pohorju?


Bagerjev mislim da sem naštel 4, dva prekucnika, ki vozita zemljino, en buldožer, en rovokopač, pa še kaj sem verjetno spregledal. V glavnem lepo število delovnih strojev. Delov žičnic seveda še ni za videti.

Potrebno bo pa prestaviti vsaj del hidrantov za zasneževanje, ki so se sedaj znašli na sredi proge. Pa upam, da na tako široki progi več ne vidimo žiraf, sploh pa ne po možnosti kakšnih na sredni proge.

Aja, cesta med Roglo, Tremi Kralji in Arehov je zaradi preteklih močnejših deževij lepo urejena, na novo preplaščena, tako da se da normalno peljati z avtomobilom. Od Partizanke navzdol v Ruše pa je čisto druga zgodba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 08, 2023 5:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala, lenko, za vzorno reportažo (velja seveda tudi za 3 Kralje in Areh, kjer še ni toliko za videti) . Malo škoda sicer, da niso spodnje postaje postavili nekaj m nižje, bližje jezeru, drugače pa profesionalno. Res povsem drugače kot Pohorci, tisto rjavo sramoto v Špelcinem Logu gledam vsak dan skozi okno in me ima, da bi kupil žakl travnega semena in jim pokazal kaj se naredi s terenom po buldožiranju, ampak se bojim da se jih ne bi prijelo ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 08, 2023 4:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Zanimivo da še ni sestavnih dslov žičnice. Pa jih imajo že na Voglu in Golteh, kjer so po gradnji precej zadaj napram rogli. No preden ni beton suh itak ni panike.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jimy
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 08, 2023 5:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jul 2013 18:06
Prispevkov: 16
Kraj: Oplotnica

lenko vsaka čast za vzorno poročanje s terena da še jaz rečem katero glede tvojega slikovnega materiala, ko sm ravno doma iz teh koncev Pohorja zgleda da bo spodnja postaja sedežnice res na istem mestu kot so bile vlečnice, nižje menda naj bi bilo preveč močvirnato oziroma nek izvir naj bi biu tam pr zadnji sliki pa predvidevam, da si posnel spodnji del proge Jurgovo, zaradi voženj z štirikolesniki in kroserji po progi "naj bi" zato postavli ograjo.. je pa to vse tako "baba čula baba rekla" glede na to kakšna neurja so bila na pohorju so ceste res v zelo dobrem stanju
_________________
Štajerc, ki dost smuča, sploh na gorenjskem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 08, 2023 9:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


gapi202 je napisal/a:
Zanimivo da še ni sestavnih dslov žičnice. Pa jih imajo že na Voglu in Golteh, kjer so po gradnji precej zadaj napram rogli. No preden ni beton suh itak ni panike.


Zanimivo je to, tam kjer je dobavitelj Doppelmayr, tam že imajo dele žičnic, tam kjer pa so drugi, pa še ne. Očitno prepozna naročila in zabasanost proizvodnje.

Spodnja postaja nove žičnice, pa mislim da bo par metrov nižje, ne pa nekaj bistvenega. No bo pa vhod na žičnico vsaj 10m nižje, saj si pri zdajšnji vlečnici mogel vstopati kar visoko, če računamo na to, da je bilo potrebno vstopiti skoraj 10m višje od obračalnega kolesa. Če primerjamo s sliko od @Mikija:
miki je napisal/a:
Razstavljajo tudi hiško na spodnji postaji, pod njo so posekali pol ducata smrek:



Lahko vidimo, da se bo spodnja postaja se premaknila navzdol še za skoraj celotno dolžino hiške.

Tudi jaz sem dobil isti občutek s tisto ograjo. Nekaj let nazaj vem da je stala tam ena podrta smreka skoraj do konca oktobra in sem dobil občutek, da gre za preprečevanje vožnje, pa tišino in mir v bližnjem apartmajskem kompleksu.

Pred mano so ravno nasuvali cesto iz Peska proti Oplotnici, takoj za tovornjakom, ki je spretno nasuval pesek, pa je bil rovokopač, ki je vse skupaj planiral. Zares dobro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2023 9:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Danes sem tudi jaz skuril nekaj kalorij (in precej več Wh ) in se zapeljal pogledat situacijo na Rogli, fotke od zgoraj navzdol. Zelo me je presenetil orjaški kup kamenja raznih granulacij na mestu ki ga omenja že lenko (začetek bivšega parka), takih prizorov sem bolj vajen z gradbišč akumulacijskih jezer:


Nekaj mehanizacije in 'šodra' stoji tudi ob cesti:


Orjaški izkop za zgornjo postajo, začeli so tudi že z betoniranjem. Nočem po slovensko 'šimfat' predno ne vidim končnega izdelka - ne vem koliko bo postaja še zrastla v višino, ampak meni se zdi da je izstopna postaja postavljena prenizko za udoben prehod proti Jurgovemu ali hotelu. Bi bilo res tako težko žičnico podaljšat do lokacije bivšega obračalnega kolesa?


Slikano z lokacije omenjenega obračalnega kolesa, upal sem da bo tu izstop s sedežnice, ne pa za bagrom:


Stebri v različnih fazah betoniranja:






Tudi spodnjo postajo bi raje videl 50 m nižje (nekako nisem opazil nobenega močvirja), ampak zdaj je kar je:




Medtem ko je mehanizacija danes počivala, je nekaj fantov pridno vezalo armature:


Pod črto: čeprav bi kak detajl raje videl drugače izveden, sam vesel da se na Rogli po 20 letih spet gradi nova žičnica. Me je pa presenetil obseg gradnje, sploh velikost izkopov in zemeljskih del. Za konec: delov žičnce še ni videti, ne na gradbišču ne za tistimi garažami na vrhu, z izjemo že znanega promo sedeža:



_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2023 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Hvala Miki za slike, tudi mene veseli obsežnost gradnje, še bolj so me zdaj presenetili z drobilci za kamne, sem jih vseeno bolj vajen s slike iz Söldna kot pa iz Pohorja, ki naj bi bilo zeleno, s prvovrstno prstjo .

Bil sem tam prejšnji vikend, in če primerjam prejšnji vikend in ta, je hitrost gradnje kar lepo opazna.

Imam pa eno offtopic. Vidim na slikah črne pike od muh, s čimer sem sam tudi iskal prave trenutke za fotografirati, da jim karseda malo zajmem. Ali se samo meni zdi, ali imamo v zadnjem desetletju oz. nekaj let manj, vsako leto hujšo invazijo muh na Pohorju? Počasi postaja že vse skupaj neznosno, vsaj meni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nik
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2023 1:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Maj 2022 22:27
Prispevkov: 11


Ali bo imela sedežnica F1 sedeže?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2023 9:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

lenko je napisal/a:
Imam pa eno offtopic. Vidim na slikah črne pike od muh, s čimer sem sam tudi iskal prave trenutke za fotografirati, da jim karseda malo zajmem. Ali se samo meni zdi, ali imamo v zadnjem desetletju oz. nekaj let manj, vsako leto hujšo invazijo muh na Pohorju? Počasi postaja že vse skupaj neznosno, vsaj meni.
Dobro opazuješ, lenko. Z eno besedo: NORO . Skoraj nemogoče je bilo slikat, da ne bi na fotki zajel vsaj eno od teh ljubeznivih živalic, pa sem poskusil vse, krilil z levico pred telefonom do pol sekunde preden sem stisnil na sprožilec itd. Najhuje je ravno na Rogli, potem pa se situacija proti Trem Kraljem in Arehu umirja, na Belviju jih nisem več opazil. Bo treba uporabit recepte iz leta 1950 in potegnit DDT iz kakega skladišča (pa ne Greti povedat ).
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 23, 2023 12:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Po predolgem času zopet na Rogli.
Po informacijah izvajalca del, bo višina izvoza sedežnce 2 metra višje od nivoja terena. Po moje bo to OK za prečenje k povezovalni vlečnici na Jurgovo in spust proti Košuti.
Velik kup "šodra" pa se drobi za potrebe betoniranja stebrov in postaj nove sedežnice.
LP Frenk
aja... pa muh je res ogromno...
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 23, 2023 6:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Z drobirjem bodo betonirali stebre ?
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 09, 2023 9:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Včerajšnjo becikl - rundo čez 3 gradbišča sem v čudovitem in še ne prevročem (+17 na vrhu) vremenu začel na Rogli. Nekaj železja je zloženega med cesto in zgornjo postajo Uniorčkov:




Med drugim tudi tile stebri, za katere takrat še nisem vedel čemu bodo služili. Za nosilne stebre šestsedežnice so vsekakor dosti prenežni:


Premik do gradbišča zgornje postaje, kjer so tudi v soboto opoldne še pridno delali. Jama je res orjaška :


Po trasi sicer nisem hodil, zgleda pa, da so vsi stebri že zbetonirani:


Premik na spodnjo postajo. V primerjavi z zgornjo zgleda pravi palček, možno pa da večja dela še sledijo?




Precej materiala je že zloženega okoli spodnje postaje Planje:


Tudi tole železje mi najprej ni bilo jasno, stebri sedežnice so vendar že zbetonirani?


Ob tej tabli se mi je končno posvetilo: najverjetneje je to železje, kot tudi stebri na tretji sliki, namnjeno 'letečemu toboganu'? Ugibam, medtem ko sem videl že ogromno žičnic med gradnjo, je to zame prvo gradbišče 'flying coasterja':


Pa še ena mala novotarija, ki ni del paketa okoli Mašinžage: urejajo mali parkec nasproti vhoda na Pot med krošnjami, izgleda res profesionalno, kot kje pri severnih sosedih:



_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 09, 2023 11:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Tudi danes v nedeljo delajo..(vsaj na zgornji postaji sedežnice)

LP Frenk
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 09, 2023 11:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Tudi danes v nedeljo delajo..(vsaj na zgornji postaji sedežnice)

LP Frenk
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Naslednja Stran 16 od 20

Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Novosti na Rogli?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB