Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Novosti na Kopah

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Naslednja
 Novosti na Kopah « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Ali bo na Kopah stala nova sedežnica v letu 2006?
Da
51%
 51%  [ 17 ]
Ne
36%
 36%  [ 12 ]
Ne vem
12%
 12%  [ 4 ]
Skupaj glasov : 33
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 19, 2023 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Jaz ob mojem pogledu dobim drug občutek kot pa novi topovi, saj imajo topovi ne ravno logične oznake na njih, in bi lahko le rekli da gre ali za testne demo topove, ali pa za kakšno garancijo? Morda pa delam komu krivico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
copiapoa
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2023 1:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2015 9:05
Prispevkov: 25


A jaz prav vidim na kameri, da odstranjujejo Veliko Kopo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukke
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2023 2:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2010 16:20
Prispevkov: 84


Prav vidiš, tudi tukaj bo postavljena nova vlečnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2023 9:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


Po sliki dodeč bo se več štafanja oz porivanja ko prej

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2023 1:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

ski tomzy je napisal/a:
Po sliki dodeč bo se več štafanja oz porivanja ko prej

Glede na slabe izkušnje s Pungarta seveda ne morem izključiti te možnosti, vseeno pa me zanima, kaj si na fotki videl takega, da si prišel do tega zaključka? Ja, tudi jaz bi raje videl da se trasa podaljša za 20 - 30 m, ampak saj smo nekje lahko prebrali da so problemi z občinskimi (tro)mejami itd. Še vedno mislim, da lahko s primerno lego izstopne postaje (čim bližje pogonskemu kolesu) in nasutjem rešijo prehod brez štamfanja. Ostali živi in videli ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
renato
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2023 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 20:46
Prispevkov: 65


kaj nije to Kopnik?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2023 12:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Na Kopah so se resno zagnali v gradnjo, kapo dol.

Velika Kopa je že preteklost:
http://193.77.156.79:8080/zm/cgi-bin/nph-zms?mode=single&monitor=47&user=public&pass=public

Na kameri 'Pahernik' pa se včeraj ob 9:45 prikaže bager ... :
https://www.bergfex.si/kope-ribnisko-pohorje/webcams/c18080/

... in čez pol ure je na sliki samo še tema .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2023 1:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Škoda pa je lepa postavitev za spremljanje gradnje. No vrjetno so pri podrianju odklopili elektriko
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fisko
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 01, 2023 2:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 21:31
Prispevkov: 108


gapi202 je napisal/a:
Škoda pa je lepa postavitev za spremljanje gradnje. No vrjetno so pri podrianju odklopili elektriko


Žal sta bili kameri ˝Kopnik˝ in ˝Mala Kopa˝ nameščeni na zgornji postaji vlečnice Kopnik, ki je po vsej verjetnosti že na eni izmed deponij z odpadnim železom Posledično slik z omenjenih kamer pred začetkom zimske sezone najverjetneje ne bomo videli

Prilagam sliko, kjer sem omenjeni kameri obkrožil.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fisko
PrispevekObjavljeno: Čet Jul 06, 2023 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 21:31
Prispevkov: 108


Prilagam link do članka iz Koroških novic:

https://www.koroskenovice.si/novice/kope-to-nedeljo-uradno-zacenjajo-poletno-sezono-ki-prinasa-veliko-novosti/

Izpostavil sem nam najpomembnejši del, informacijo, da so pričeli že z montažo Velike Kope. Me res zanima, katere znamke bodo omenjene tri naprave, morda Leitner? Zanimiva je tudi zadnja poved, kjer je omenjena nočna smuka na VSEH napravah, pri čemer sta morda mišljena Kopnik in Pahernik, ki sta že v časih ŠC Pohorje dobila potrebno infrastrukturo razen reflektorjev.

Citiram:
Jaka Knez, vodja smučišč ob tem dodaja: “Na smučišču smo se tudi pripravili na poletno sezono. Z obratovanjem žičnice Pungart, za pohodnike in kolesarje. Pričeli smo z gradnjo dveh štirisedežnic in ene vlečnice. Smo v gradnji faze montaže vlečnice Velika Kopa, medtem, ko smo pri sedežnici v fazi gradbenih del. Kapaciteta smučarjev se bo tako povečalo in tako bo dnevno lahko smučalo 2000 oseb brez čakanja. Na vseh napravah bo v času zimske sezone možna tudi nočna smuka

Preberi več na: https://www.koroskenovice.si/novice/kope-to-nedeljo-uradno-zacenjajo-poletno-sezono-ki-prinasa-veliko-novosti/

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukke
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 16, 2023 8:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2010 16:20
Prispevkov: 84


Današnje slike:

Nova vlečnica Velika Kopa :











Temelj zgornje postaje Kopnika:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fisko
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 16, 2023 11:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 21:31
Prispevkov: 108


Hvala, Lukke, za tvoje slike. Mi ni dalo miru in sem naredil manjšo “raziskavo” za proizvajalca vlečnice Pri iskanju sem se osredotočil na način pritrditve lestve na steber, vsaj zame nekaj, kar prvič vidim, navadno sem vajen direktne pritrditvije na steber in ne takšne. Citiram sliko za prikaz. Torej, po pregledu spletnih strani sem ugotovil, da gre za vsem nam dobro znanega, podjetje Leitner. Kot primer prilagam sliko iz njihove kataloga, iz katerega je razvidna podobna namestitev lestve na steber. S slike je razvidna tudi identičnost zgornjih delov stebrov. Iz tega morda lahko sklepamo, da bo Leitner posrbel tudi za obe novi sedežnici. Morda še komentar na mojo prejšnjo objavo, v kateri sem omenil možnost nočne smuke na Kopniku, Paherniku in Veliki Kopi. V tem tednu sem naletel na članek, v katerem je bilo poudarjeno, da gre res za nočno smuko na omenjenih napravah, in da na slednjo računajo že v prihajajoči zimi.






lukke je napisal/a:
Današnje slike:




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 17, 2023 1:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala lukke za lepe fotke (glede na smer v katero padajo sence, in razvoj oblakov, si se po Kopah potepal približno takrat kot midva po Rogli ) in fisko za pojasnila glede proizvajalca.

Vsaj za spodnjo postajo Velike Kope lahko komentiram, da je po dolgem času ena postaja na Kopah postavljena na smiselno mesto , pri zgornji postaji si še nisem povsem na jasnem kako bodo rešili podrobnosti. Ampak zgleda obetavno.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukke
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 17, 2023 5:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2010 16:20
Prispevkov: 84


Velika Kopa ima postajo na dobri lokaciji. Glede zgornje postaje Kopnika pa me skrbi, da je malo prenizko. Verjetno so imeli problem z dovoljenji itd. Nimam pojma...ugibam.

Če bo nočna smuka na vseh novih napravah + Pungart, bo pa to zelo dobrodošla novost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Jul 28, 2023 10:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Danes mi firbec ni dal miru, pa sem odkolesaril do spodnje postaje Kopnika/ex. Pahernika, potem pa eno peš rundo po gradbišču. Spodnja postaja Kopnika ostaja na isti lokaciji:


Prvo železje:


Od zgoraj:


V tej luknji bo očitno spodnja postaja Pahernika. Verjamem da obstajajo razlogi za tako traso, meni se pač spodnja postaja na tej lokaciji (sredi viseče strmine) niti malo ne dopade, se bom pa z veseljem pustil presenentit:


Stebri v različnih fazah betoniranja po trasi Kopnika navzgor:


... in zelo široko izsekana trasa. Glede na to, kako veselo pada drevje zadnje čase, je kar prav da bo trasa čim širša:


Zgornja postaja ... :


... in spet bom rekel: PRENIZKO! Razumem da gre za nadomestno gradnjo, da bi s podaljševanjem trase menda prišli v sosedno občino itd, ampak zakaj izstopa niso mogli narediti natančno na lokaciji pogonskega kolesa stare vlečnice, pa ne razumem. En prijazen dečko mi je sicer zatrjeval, da bo postaja pozidana dovolj visoko da bo prehod proti Kaštivniku možen brez potiskanja - bomo videli ... :


Veliko Kopo je lepo dokumentiral že Lukke, prispevam še montažo zgornje postaje:


Tudi tu so mi fantje zatrdili, da bo z ustreznim nasutjem možen prehod na Pungart z zadostnim naklonom. Glede na nenavadno visoke temelje se bi tu celo lahko izšlo:




Pa še ena od zadnjega stebra Pahernika:


Nežnim dušam trenutno obisk odsvetujem, vse skupaj izgleda precej bolj brutalno kot npr. gradbišča na Ruški ali Mašinžagi. Pa dečkom ničesar ne očitam, nakloni so na Kopniku in Paherniku pač povsem drugi kot na prej omenjenih 'dolgih bejbikah', kar pomeni da je skoraj do vsakega stebra treba urezati cesto. Upam da jim uspe do zime to razdejanje pospraviti.

Za konec še material na parkirišču pod Zajcem:



_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Naslednja Stran 15 od 18

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Novosti na Kopah
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB