Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2022/23

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2022/23 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 06, 2023 10:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


marko je napisal/a:
JurijB je napisal/a:
Če prav razumem kaj vas "muči", mislim, da je izstop/vstop navzdol grede nepotreben. Vmesna postaja naj bi omogočala smučarjem smuko do tja od zgoraj in kolesarjem pa spust od tam nazaj dol, zato rabijo vstop/izstop samo navzgor.
Vse ob predpostavki, da je sneg od zgoraj do tja in kopno dalje dol.

Poleti je vmesna postaja povsem nepotrebna!

Hja ravno zato Jurij. Če bo sneg samo zgoraj, boš enkrat vseeno moral dol. In tako boš moral najprej z gondolo gor, da boš lahko šel dol.

Čestitam za široko razmišljanje, na to pa res nisem pomislil. Čeprav če dobro premislim še enkrat - ko bo Jonatan porihtan in zasnežen, bo stadion poln snega in pokrit.

Jaz bi snel smuči in rental pecikl za do dol.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 06, 2023 11:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Še malo, pa bo ta pogled preteklost. Sicer pa so danes po trasi nekaj merili, mislim da lokacije stebrov - če je tako, bodo med trasama vlečnic (kar je bilo nekako pričakovati), nekoliko bližje Orlu kot Ruški. BTW, na parkingu je bilo videti tudi Doppelmayrjev pick - up, dobro znamenje :

Jaz bi za ziher traso sedežnice postavil na traso Orla, Ruško pa bi pustil za spomin in opomin - mogoče pa tudi za nadaljno uporabo, če...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2023 12:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 201


JurijB je napisal/a:
Še malo, pa bo ta pogled preteklost. Sicer pa so danes po trasi nekaj merili, mislim da lokacije stebrov - če je tako, bodo med trasama vlečnic (kar je bilo nekako pričakovati), nekoliko bližje Orlu kot Ruški. BTW, na parkingu je bilo videti tudi Doppelmayrjev pick - up, dobro znamenje :

Jaz bi za ziher traso sedežnice postavil na traso Orla, Ruško pa bi pustil za spomin in opomin - mogoče pa tudi za nadaljno uporabo, če...


Pubeci, počasi! Tota z Doppelmayrjem je po moje gladko bila Mikijeva prvoaprilska. Če me spomin ne vara, sta na javni razpis prišli dve ponudbi, Doppelmayr in Leitner, izvajalec pa še ni izbran. Zakaj bi torej Doppelmayr že karkoli meril, če še ne ve, če bo delal....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2023 8:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Zaenkrat je stvar na razpisu za Ruško takšna, da sta obe ponudbi zavrnjeni zaradi preseganja naročnikovih sredstev oz. zaradi previsoke cene. Sedaj sta oba ponudnika pozvana k dajanju ponudb v konkurenčenm dialogu (karkoli že to pomeni), vse skupaj pa bo še podaljšalo razpis, Ruška pa še vedno veselo stoji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 08, 2023 1:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

andmer99 je napisal/a:
Pubeci, počasi! Tota z Doppelmayrjem je po moje gladko bila Mikijeva prvoaprilska. Če me spomin ne vara, sta na javni razpis prišli dve ponudbi, Doppelmayr in Leitner, izvajalec pa še ni izbran. Zakaj bi torej Doppelmayr že karkoli meril, če še ne ve, če bo delal....

Da zaključim to uganko: seveda, DM in meritve po trasi so bile prvoaprilske, ostalo je vse res:
Citiram:
-zastonj smuka kar 2 dni, ne to bi bila potegavščina aftobusarjev
-vzorno pripravljena proga na brezplačni smuki, ne tudi to smo že videli
-Mikija so kljub vsemu prepričali v nakup sezonske: za normalnega človeka bi bila pa ta res predebela, ampak govorimo o Mikiju, ne tudi to ni

Smuka je res bila brezplačna, preparacija nadpovprečna, in po enem letu pavze sem spet nabavil tole :


Tak da ... nadaljujemo decembra v drugi temi, čez poletje seveda (vsaj upam) v topicu Novosti, danes pa vsem prijetne praznike .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 09, 2023 9:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

lenko je napisal/a:
Zaenkrat je stvar na razpisu za Ruško takšna, da sta obe ponudbi zavrnjeni zaradi preseganja naročnikovih sredstev oz. zaradi previsoke cene. Sedaj sta oba ponudnika pozvana k dajanju ponudb v konkurenčenm dialogu (karkoli že to pomeni), vse skupaj pa bo še podaljšalo razpis, Ruška pa še vedno veselo stoji.
Če torej prav razumem, ni bilo zahtevka za revizijo razpisa, s katerim ste tukaj toliko strašili? Sklepam da ne moreš več dati zahtevka za revizijo, potem ko si enkrat oddal ponudbo? Kot sem že enkrat zapisal, sem dokaj polpismen kar zadeva (u)pravne postopke, pa bom vesel če me kdo pametnejši razsvetli .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2023 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Seveda je lahko še revizija po izbiri končnega dobavitelja se drugi pritoži.

Sicer ne vem edino, če mogoče ta manever z zavrnitvijo obeh ponudb in pristop k direktnim pogajanjem to prepreči - ampak dvomim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2023 7:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118




Še vedno se lahko vloži revizija, saj na razpisu obstaja gumb za vložitek zahtevka za revizijo.
Nekdo od teh dveh ponudnikov je malo "žleht" in malo pritiska z revizijo, če bo ta ponudnik neizbran, zna znova malo pritiskati s kakšno revizijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 18, 2023 1:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Citiram:

RADVANJE V POGONU TUDI V NASLEDNJIH SEZONAH

Sedežnica Radvanje na Mariborskem Pohorju je 17. aprila 2023 uspešno prestala strokovno-tehnični pregled, kar predstavlja podlago za podaljšanje dovoljenja za obratovanje. Obstoječe dovoljenje ji namreč poteče 15. maja letos, novo pa bo izdano za nadaljnji dve leti.

Tako bo omenjena sedežnica na mariborskem Snežnem stadionu normalno delovala tudi v prihodnjih zimskih sezonah. Še pred tem pa v letošnji poletni sezoni za obiskovalce adrenalinskega sankališča PohorJet, ki je trenutno že v pripravi na skorajšnje odprtje.

Uspešno opravljen strokovno-tehnični pregled dokazuje, da je sedežnica Radvanje kljub svoji starosti (letnik izdelave 1972) še vedno varna za obratovanje, predvsem po zaslugi dobrega in rednega vzdrževanja, za kar si prizadeva podjetje Marprom iz Skupine JHMB.

_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 27, 2023 8:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Hvala Bogu za dvoletno podaljšanje 'življenja' sedežnice Radvanje. V tej situaciji, ko se ne ve, kaj bo z Lisico, ko ni jasno, kako dolgo bomo na Pohorju sploh še smučali v dolino in tudi če še bomo, kateri progi (Čopki ali Stadionu) dati prednost pri zasneževanju, bi bila karšnakoli investicija na Stadionu, tudi rabljena fiksna štirisedežnica, metanje denarja skozi okno. Ampak dve leti bosta hitro naokoli in bojim se, da tudi spomladi 2025 ne bomo nič pametnejši kot danes .

(ne morem si pomagat: kar na smeh mi gre, ko se spomnim, kako bi nekateri kar podirali in vozili v muzej/plavž skoraj 20 let mlajše Njivice na Krvavcu ... )

Mimogrede, od danes dalje Radvanje obratuje, prav tako poletno sankališče. Do 2. 5. neprekinjeno, nato pa za vikende, vsaj tako sta mi razložila dečka na zgornji postaji:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2023 7:11 pm    Naslov sporočila: Zaustavitev Pohorske vzpenjače med montažo vmesne postaje Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

https://www.visitpohorje.si/zaustavitev-pohorske-vzpenjace-med-montazo-vmesne-postaje/

Citiram:
Krožna kabinska žičnica Pohorska vzpenjača bo v ponedeljek, 31. julija, začasno prenehala obratovati zaradi začetka postavljanja vmesne postaje. Iz tega razloga ne bo delovala predvidoma do konca septembra, bo pa med zaustavitvijo ob določenih dneh zagotovljen nadomestni prevoz s sedežnicami Radvanje, Poštela in Sleme.

Za objekt vmesne postaje so bila nedavno že zaključena vsa gradbena dela, montaža postaje pa bo po ocenah izvajalca, podjetja Leitner, trajala okvirno 6 do 8 tednov.

(...)

Med prekinitvijo delovanja Pohorske vzpenjače bodo sedežnice Radvanje, Poštela in Sleme obratovale ob četrtkih, petkih, sobotah, nedeljah in praznikih. Prevoz z Radvanjem in s Poštelo bo na razpolago med 9. in 19. uro tako navzgor kot navzdol, ob potnikih pa bo mogoč še prevoz koles. Medtem bo sedežnica Sleme, ki bo delovala med 9. in 18. uro, potnike vozila samo navzgor (zaradi neprilagojenega vstopa na zgornji postaji), ob tem pa na njej ne bo moč prevažati koles.


Sicer sem zadnje čase, sploh odkar sem odkril užitke električno podprtega becikla , bolj redek gost na Vzpenjači, ampak vsaj enkrat v tem času pa si bom privoščil ta hec. Ne vem kako na to gledate ostali, meni je poletna vožna s sedežnico, sploh navzdol, nekaj posebnega. Bolj kot je strma, boljše je, pogled čez lastna kolena navzdol je nekaj česar mi ne da nobena plehnata kabina ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 30, 2023 8:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Danes so me Pohorci že navsezgodaj spravili v dobro voljo: na slovenski verziji spletne strani namreč piše:
Citiram:
... bodo sedežnice Radvanje, Poštela in Sleme obratovale ob četrtkih, petkih, sobotah, nedeljah in praznikih.


... na angleški pa:
Citiram:
During the closure, on Fridays, Saturdays, Sundays and holidays alternative transportation is provided by the Radvanje, Poštela (9:00 am – 7:00 pm) and Sleme (9:00 am – 6:00 pm) chairlifts.


Sem že pomislil da je napaka, ampak potem sem spregledal namen: ob četrtkih je prevoz namenjen samo slovensko govorečim obiskovalcem, brez trum avstrijskih downhillerjev. Lepa poteza
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 16, 2023 12:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Pozna kdo slučajno koga od "Pohorcev", da malo pospravijo in pripravijo:









PS: naročam včeraj pijačo pri "Snežinki" pa pri mizi zraven sedi en "šmeksi" pohodnik, puha elektronsko cigareto in razlaga kako morajo oni še zajlo snet, pa na novo napeljat, pa dva stebra zamenjat, pa vsaka druga beseda je bila MI.
Ker načelno poznam 90+% "Pohorcev" mi je ta bil "neki novi klinac od 50+ let". Vprašam "šiptarja" kateri je ta, pa pravi neki elekričar izpod Pohorja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 22, 2023 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Daleč od tega da bi bila situacija glede poletnega (ne)vzdrževanja prog na Pohorju vzorna ali zrela za pohvalo, ampak zdi se mi da se je nekaj najbolj akutnih zadev vseeno premaknilo. Recimo, s Čopke na Trikotno se sedaj celo lahko pripelješ z beciklom ne da bi se v jarku prevrgel na glavo; čez spodnjo polovico jarka so položili cev in jo zasuli:


Čiščenje drenažnih jarkov (vsaj upam tako ?) po Čopki:


Že prejšnji vikend se mi je zazdelo, da na Mariborskem Slalomu potekajo dela ki niso neposredno povezana s kolesarskimi stezami. Tudi danes je bilo tako, očitno tudi poglabljajo jarke:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2023 1:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


Kdaj bo (cca) začela delati gondola?
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Naslednja Stran 18 od 19

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2022/23
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB