Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella Nevea - Nevejsko sedlo

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Sella Nevea - Nevejsko sedlo « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2022 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes je bil pri Gilbertiju test smuči Black Crows, zato sem šel na triurno. Pomladanska smuka tukaj je praviloma super, takšna pa je bila tudi danes. Na progi v dolino zjutraj še kar nekaj suhega snega, predvsem na prvi strmini, ki je bila odlična, potem se je pa hitro naredil odličen puter, ki je bil zaradi majhnega obiska še opoldne nerazrit. Pod funiforjem je bil grifig beton, na senčni stran pod Prevalo pa so bile razmere podobne kot na progi v dolino. Naprej na slovensko stran danes nisem šel.

Test smuči (in pancerjev Tecnica) je tudi v soboto in nedeljo, toplo priporočam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 7:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Citiram:
Zaradi neugodnih vermenskih razmer Promoturjeva smučišča ne bodo odprla za smuko ta vikend 8-11.12, ko imajo italijani praznike. Izjema bo Sella Nevea, ki bo imela promocijsko ceno 19,6 eur.
Zoncolan bo imel urejene le tekaške proge.



Sella se odpira
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SkiOrDie
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2023 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 9:10
Prispevkov: 60


Zadnji dve soboti sem preživel Na Žlebeh in par ur na Kaninu.
Sem sem letos prišel zaradi pomanjkanja snega drugje, potem pa mi je bilo tako všeč, da se vsekakor še vrnem.
Prišli smo ob 9h, glavno parkirišče je bilo že zasedeno in redar me je usmeril kar ob rob dovoza.
Izkazalo se je, da je veliko parkiranih avtov last turnih smučarjev, saj ni bilo nobene gneče ne na
progah ne na žičnicah. Karte sem kupil kar pri gondoli, kjer tudi ni bilo vrste. Gospa na šalterju govori slovensko.
Proge odprte vse, razen na Agnostici (levi krak proge v dolino) je bilo obakrat tekmovanje.
Turistica (desna) je imela zadnjič nekaj kamenja, to soboto pa čisto nič, ker so jo še zasneževali
in utrdili. Bila je ravno prav ledena, saj so bile temperature celo noč pod lediščem, zjutraj pa -1.
Zgoraj sta vozila oba funiforja, proga odlična. Gneče to soboto prav nobene, prejšnjo pa
je bilo na dvosedežnici Gilberti ene parkrat po par minut za počakati. To soboto je bil na Kaninu
odprt tudi Skripi, tako da je bilo precej navala tja, pa še sonček je bil nekje do 14h. Na Skripiju se
je naredila krajša kolona, pa proga se je kar razrila, saj jo je sonce razmehčalo. Ostale proge pa so
bile odlične vse do 16h, tudi Prevala ni bila slaba. Telih nekaj prog na Kaninu je res odlično dopolnilo smučišču,
na njih se malo posončiš in uživaš v razgledu.
_________________
19/20: 3xCerkno,1xStari Vrh,1xKrvavec
21/22: 8xCerkno,8xStari Vrh,2xKrvavec, 1x Soriška Planina, 1x Rogla, 1x Golte, 1x Mokrine, 1x Vogel, 1x BKK
22/23: 3x Sella Nevea/Kanin, 3x Višarje, 1x Krvavec, 4x Stari Vrh, 2x Cerkno, 2x Osojščica
23/24: Sella Nevea, Katschberg, BKK, Stari Vrh, Cerkno, Višarje, Turracher Hohe, Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2023 11:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes podobno kot v torek na Višarjah, samo da še manj ljudi. Ne spomnim se, kdaj sem parking februarja videl tako prazen. Proge kot ponavadi vzorno pripravljene, tudi na italijanski strani je že nekaj malega sonca (na zgornji strmini proge v dolino in pri spodnji postaji kabinke, malo pa tudi ob dvosedežnici).

Na meji je pihalo kar precej, a je obratovala tudi Prevala (v takem vetru me je (ne)upravičeno kar malo strah sesti na tako napravo), tako da sem šel pogledati tudi na slovensko stran. Obe progi s sedla sta bili zelo dobri, žal pa je bila zaprta proga proti vmesni postaji slovenske kabinke oziroma pod trisedežnico. Če sem prav slišal razne komentarje, je bilo tako zato, ker naj bi inšpekcija včeraj na progi odkrila neko skalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SkiOrDie
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 06, 2023 9:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 9:10
Prispevkov: 60


To soboto sem bil spet gor, kar se je izkazalo za odlično odločitev.
Vreme super, proge super - zdržale so do konca, gneče kot ponavadi ni bilo, kljub vikendu. Odprta je bila tudi proga Canin Agnostica, ki je pogosto rezervirana za treninge. To je še dodatno razbremenilo obe spodnji progi, tako da sta bili na trenutke skoraj prazni.
Funifor pa je tokrat vozil samo en, tako da je bilo treba malo več počakati. Na slovenski strani je bilo tudi lepo, obratuje seveda samo Prevala in krogci. Do postaje B nisem upal riskirat smuči, saj je Skripi uradno zaprt - verjetno je spodaj nekaj kamenja.
Po 12.3. pa je že nižja sezona, zato bo tudi nižja cena kart. Pridem še enkrat, če le ne bo preslabo vreme.
_________________
19/20: 3xCerkno,1xStari Vrh,1xKrvavec
21/22: 8xCerkno,8xStari Vrh,2xKrvavec, 1x Soriška Planina, 1x Rogla, 1x Golte, 1x Mokrine, 1x Vogel, 1x BKK
22/23: 3x Sella Nevea/Kanin, 3x Višarje, 1x Krvavec, 4x Stari Vrh, 2x Cerkno, 2x Osojščica
23/24: Sella Nevea, Katschberg, BKK, Stari Vrh, Cerkno, Višarje, Turracher Hohe, Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2023 10:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sta delali samo kabinka in dvosedežnica. Ljudi presenetljivo veliko za tak čas in to smučišče, ampak brez gužve na progah in napravah. Proge sicer zimske, ampak malo slabše od pričakovanj - zgoraj pod malo novega mehkega snega dokaj neenakomerna trda podlaga, spodaj pa zelo, zelo trd beton, že na meji ledenega. Sklepam, da zato, ker na obeh progah veliko trenirajo (ali pa je vmes veliko deževalo). Za tri ure vseeno fino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2023 11:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


A je še veliko snega na progi v dolino?
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 9:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Ja, je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SkiOrDie
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 11:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 9:10
Prispevkov: 60


Italijani protestirajo proti novim progam.
Spodaj prevod z google translate.

https://www.rainews.it/tgr/fvg/video/2023/03/no-impianti-risalita-mobilitazione-sella-nevea-modello-sviluppo-sostenibile-montagna-piccoli-cai-legambiente--9614d896-ad36-498c-905c-a22384b7a28b.html

V Selli Nevei se je v nacionalni pobudi Reimagine winter proti gradnji novih smučišč udeležilo sto ljudi. Pobuda, ki jo spodbuja približno dvajset združenj, vključno z Il Cai del Friuli Venezia Giulia in Legambiente, in ki je vključevala 11 krajev v 8 regijah. Udeleženci so se povzpeli na Malga Cregnedul Alta, na južnem pobočju Jof di Montasio.

Cilj je sprememba modela trajnostnega razvoja gora. "Denar mora ostati na razpolago za gorska območja, a dejstva povedo, da naložbe v smučišča niso zajezile depopulacije."
_________________
19/20: 3xCerkno,1xStari Vrh,1xKrvavec
21/22: 8xCerkno,8xStari Vrh,2xKrvavec, 1x Soriška Planina, 1x Rogla, 1x Golte, 1x Mokrine, 1x Vogel, 1x BKK
22/23: 3x Sella Nevea/Kanin, 3x Višarje, 1x Krvavec, 4x Stari Vrh, 2x Cerkno, 2x Osojščica
23/24: Sella Nevea, Katschberg, BKK, Stari Vrh, Cerkno, Višarje, Turracher Hohe, Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 01, 2023 12:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Selle Nevea odpre v nedeljo 3.12 po promocijski ceni 20 eur! 10 evrov za mladince in starejše od 75 let.

Odprta bo žičnica Canin in sedežnica Gilberti. Urnik obratovanja smučišča bo od 8.45 do 16. ure.
Je pa res da kot kaže na spletni strani bodo proge samo od sedežnice.

Ostala smučišča v Friuli Venezia Giulia Turismo odprejo 8.decembra (Forni, Zoncolan, Trbiž, Sappada, Pinacavallo)
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 02, 2023 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


V nedeljo 3.12. bo obratovala samo gondola Kanin, a le za pešce. Bo treba počakat vsaj do naslednje sobote....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2024 3:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Včeraj sem se s turnimi potikal okrog Kaninov. Proga pod funiforjem je bila še okrog treh fenomenalna, proga v dolino pa OK - betonska in na mestih tudi ledena, vendar pa so bili tudi koridorji mehkejšega narinjenega snega brez kupov. Gužve zjutraj za kabinko ni bilo, na ostalih napravah pa tudi ni bilo videti prekomerne količine ljudi.

Zaprte proge na slovenski strani so bile fenomenalne: par centimetrov srenca na povsem poravnani trdi podlagi, bolje kot ko je bilo smučišče še odprto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2024 10:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Včeraj in danes sem bil spet tukaj - včeraj za tri ure na progah, danes pa sem izvedel kombinacijo variantnega in turnega smučanja.

Proge pod funiforjem in ob sedežnici so odlične, proga v dolino je pa zelo ledena. Če se vam da smučati samo zgoraj, toplo priporočam, v nasprotnem primeru pa zaenkrat odsvetujem.

Izven prog je bilo nekje od 10 do 15 cm pršiča na precej trdo podlago, tako da so bile razmere (sploh za letošnjo zimo) odlične. Dvakrat sem se spustil izpod Lope proti Povicu (kjer naj bi, če me spomin ne vara, potekala tudi nova proga, o kateri se je govorilo pred par leti - smučarsko je teren že v trenutnem stanju kar primeren, na dnu flanke bi bilo treba vrezati le eno položno cesto, ki bi prečila nazaj proti dvosedežnici, pa v bistvu sploh ne bi bilo treba zgraditi nobene nove naprave; je pa na tem koncu pogorja ogromno brezen, tako da moram priznati, da sem imel občasno kar malo nelagoden občutek), potem pa sem se vzpel še na sedlo Vršič oziroma pod vršno steno vršačev nad njim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2024 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes na triurni. Rekreativnih smučarjev malo, je pa na strmi progi v dolino tekmovanje parasmučarjev (po mojem še vsaj par dni), tako da je zaprta. Tudi na kabinki je posledično malo več ljudi, ampak še vedno bolj ali manj brez vrste.

Sicer proga v dolino nekje do polovice dobra, po polovici pa bolj boj za preživetje med kupi kostolomca (ki ga na zadnji strmini ni več na pretek, tako da ne bo več dolgo zdržala, razen če se snežna meja v prihajajočem vikendu spusti še malo nižje; bo pa mogoče po koncu tekmovanja še užitna strmejša proga). Zgoraj na dvosedežnici in funiforju pa fin, dokaj maslen sneg, proge pa brez kupov. Zratrakirana je tudi srednja proga pod dvosedo, na kateri je par simpatičnih prelomnic oziroma valov za skoke.

Cene so že posezonske, triurna karta je 20 EUR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Stran 8 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella Nevea - Nevejsko sedlo
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB