Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » IDEJE ZA SMUČANJE - KAM TE DNI?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 IDEJE ZA SMUČANJE - KAM TE DNI? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2023 11:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Kam v sredo za praznik, 8. februarja?

Kje se lahko pričakuje najmanjšo gnečo? Predvidevam da vsaj dnevnih smučarjev Italijanov in Avstrijcev ni za pričakovat, glede na to da nimajo praznika? Počitnice imamo trenutno samo mi Slovenci, in mislim da regija okrog Dunaja.

Razmišljam o Sella Rondi, kjer bi šel bolj panoramsko smučanje ali pa SkiAmade, kjer bi se rad malce bolj nasmučal, ampak kot vidim sedaj po kamerah, je kar precejšnja gneča (pričakovano).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2023 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


No, padla je kar cudna odlocitev na koncu, KitzSki.
Sporocim kako bo jutri. Vceraj in danes po kamerah ni zgledalo dosti polno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 13, 2023 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Da obnovim temo.
Kam it ta vikend oz. ponedeljek ?
v Sloveniji so vsa smučišča odprta s samo po 2 progama, bljek.
Furlanija nič bolje, do Kronplatza in Obertauerna se mi ne da za 1.test,
a Nassfeld bo že nad 60% odprt ?
pa da ne bo vreme prevč odjužilo ta vikend
Pa sam ne mi Gerlitzena omenjat, ko ga imam že poln kufer - pa vsako leto na koncu na njemu pristanem, ker se edini od bližnjih znajo it
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2023 12:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Tale fronta je na večer kar nekaj prinesla, tako da bi Nassfeld znal biti dobra ideja. Jutri proti večeru bodo vrjetno že najavili kaj bo odprto za vikend
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2023 5:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


glede na temperature, bo treba it kar višje na sever.
Katschberg, Flachau
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2023 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Jaz mislim da se bom odpravil v Nassfeld ta vikend, ali v soboto ali nedeljo. Nekaj snega je se zapadlo, niso pa se nic sporocili ali odpirajo se kaj dodatno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 17, 2023 10:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Ne, tele temperature so previsoke.


Čeprav Turracher dela na polno, si ne upam za prvič v sezoni tja v to odjugo
Danes čez noč bo +4C ! še včeraj je kazalo, da bo vsaj on imel mal minusa ponoči.

Bo zgleda padel Moelltal, ki (edini v Evropi?) opoldne ni v plus celzijih.
Kako se je vam kaj obnesel sneg danes drugje ?


_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 17, 2023 11:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Ne se bati teh temperatur. To ni odjuga.
V višinah so zares visoke temperature, vendar je prisotna nizka vlažnost, zaradi česar se sneg ne ojuži, in ostane kompakten cel dan.
Takšen sneg dejansko počasi sublimira, zaradi česar ga je vsak dan nekoliko manj, vendar ne tako, da bi bilo zares opazno. Problematične znajo postati le kritične točke, če le tam ni snega bilo že pred to spremembo vremena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 17, 2023 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Mi torej jutri na Turracherju ne bo opoldne zloml nogo, ko me bi pri 90kmh zagrabu putr sneg (ki že zjutraj ne bo zaledenel) ?
Tudi v na jug uprtim hribu ?

Ali grem vseeno raje na Moelltal, kjer bo "pravi" minus ?





Moelltal:

_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 17, 2023 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Smucar9 je napisal/a:
Mi torej jutri na Turracherju ne bo opoldne zloml nogo, ko me bi pri 90kmh zagrabu putr sneg (ki že zjutraj ne bo zaledenel) ?
Tudi v na jug uprtim hribu ?


Sicer komaj razumem kaj si hotel povedat, ti pa zaradi označenega predlagam nakup športne ure, ki ti bo merila hitrost, da ne boš takih "pokal".

Sva danes s kolegom po Piskru zjutraj dirkala ko je še bilo prazno - max 78 km/h.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2023 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Lenko, majstore !!! dobro da si pisal, in sem si upal
na Turracher danes !!! resnično fantastičen sneg cel dan !
Kljub +3C do +8C. Ampak ali ima kaj veze tudi to, da sonce ne sije
pod takim kotom kot marca, da ga sonce decembra ne zmore čist ojužit ?
Ni kej, poleg vremenskih, gužvarskih napovedi za vikende,
bomo zdej terjali še snežne od Lenkota, keneda

.
JurijB, tebi pa ne vem kaj naj rečem... sem fural mal pod stotico. Za
prvi letošnji dan si več nisem upal Dva neodvisna merilca ti podajam:
Relive 99km/h -- https://www.relive.cc/view/vrqDpzMXPLq
in GPS ura 95km/h

Če nisi na Pobreškem sejmu našel ustrezno hitrih smuči,
ti jaz moje Voelkl R35m+ prodam, ki sem jih kupil na Mozirskem sejmu ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2024 11:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Ker forum zadnjih 10 dni ni deloval, smo malo izgubili sled, sam pa si po 25.12. abosolutno nikdar ne upam na smučišča, ker prileze ven iz foteljev, vse kar leze in gre. Naslednji tak dan je 8.2.
Zato bi morda bil tale thread pravi za firbcanje, kako ste se na splošno kje imeli med prazniki, tako glede gužve in glede priprave prog v letošnji katastrofalni zimi ? (da vem za prihodnja leta, če se je trend kaj obrnil)
Kolega od prjatlovega kolega, je bil baje v BKK in se samo obrnil, da je bila totalna odjuga, žal pa ne ve točno kater dan je to bilo.

P.S.: komaj čakam sneženja prihodnji vikend, in nato mrzlega vremena s soncem 10.1.-12.1.24 -- počitnikarji bodo odšli, idealen čas za nas uživače
V kire konce kaže planirat ? A se nabašemo ena skupina forumašev skup v več avtov !?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dominicelzi
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2024 11:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 9:32
Prispevkov: 76


Mi smo bili 26.12. v Schladming-u.
Gužve ni bilo, ljudje so se porazgubili, torej čakanja max sedež ali dva. Delovale vse naprave.
Proge: zgornji del ok, malo se je sneg nabral sem ter tja, ampak ni bilo krize. Bila je visoka oblačnost, ki se je na čase trgala. Spodaj čisto spomladansko in odprta samo ena proga.
Dolina je bila brez snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 8:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Tudi jaz opažam da po 26. decembru ni za hodit smučat. Če po webcamih vidim nenormalno gnečo, vsaj na teh naših bčižnjih smučiščih, ala Nassfeld, Zoncolan itd...
Sedaj sem že drugo leto božične praznike preživel na smučišču, in lahko rečem da neke veliek gneče vsaj od 23.12.-16.12. ni za pričakovati. Po 26. pa se začne. Vsaj tako je bilo 2022 v Zillertal Areni in 2023 v Saalbachu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

28.12 sem smučal na Grosseck - Speiereck, ni bilo pretirane guže. Na nobeno napravo se ni čakalo več kot 3minute. Pa vse proge so bile odprte. Pač malo je potrebno pogledati kje so kakšne akcije in se potem tem smučiščem izogibati v velikem loku, če hočeš normalno smučati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » IDEJE ZA SMUČANJE - KAM TE DNI?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB