Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2022/23

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 17, 18, 19  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2022/23 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2023 6:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
(...) da v bodoče naj razmislijo o obisku Rogle, Kop, Treh kraljev (...)
Ob vsem spoštovanju do Jakcev, ki se na Treh Kraljih res trudijo, je ponudba na Mariborskem Pohorju še vedno neizmerno boljša, seveda ne zaradi aftobusarjev, ampak kljub 'trudu' aftobusarjev .

Špik je napisal/a:
Pa na stadionu nekaj delajo sneg, zraven pa stojijo trije nepriklopljeni topovi... res racionalno. Al naredi zares in na polno al pa raje ne.

Aha, sem mislil da sem edini opazil to žalostno zgodbo. Pazi zdaj: s petka na soboto so pri mejnih pogojih zasneževali Čopko (spodaj zelo na kratko, pod Trikotno Jaso pol dneva) in zgornjo tretjino Stadiona. OK, priznam, spodaj res ni bilo pogojev. Danes ponoči pa se (končno!!) zjasni, zjutraj je bilo v MB po dolgem času -5 stopinj, po Stadionu so od polnoči do sedmih zjutraj delali vsi topovi na stebrih, spodnji trije mobilni pa lepo zloženi kot že zadnja 2 tedna. Halo, zdaj že vrabci po Pohorju vedo da so med stebri 'luknje' ki se jih da poflikat samo z mobilnimi topovi. Tudi zaustavitev vseh topov ob 7. zjutraj mi je sumljiva. Res je takrat mraz pričel popuščati, ampak nihče mi ne bo rekel da se je otoplilo naenkrat po celem Stadionu? Ko topove vklaplja/izklaplja avtomatika, se vklapljajo/izklapljajo postopoma, pač odvisno od pogojev, večkrat vidimo delajo npr. topovi do neke višine, pod/nad to mejo pa ne. Če pa vidiš da ob 7:00 vsi topovi delajo, ob 7:15 pa vsi stojijo, si to težko razlagam drugače kot da je ali kaj 'crknilo' ali da je nekdo ročno 'povozil' avtomatiko.

Še hujša tragikomedija pa je Čopka: zjutraj poln pričakovanja kliknem kamero od spodnje postaje Vzpenjače: noben top ne dela. Pazi: v soboto so se trudili pri -1, danes pri -5 ne zasnežujejo? Pogled na Trikotno Jaso: vid se da vsaj en top zasnežuje prehod na zgornjo ravnino Čopke. Ja, res je racionalno zasneževat zgornji del proge (kjer je BTW tudi kar nekaj naravnega snega), ki je spodaj kopna in je NE zasnežuješ. Ljudje, s koga se norčujete?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2023 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


No, še bolj zanimivo je to, da ko so se topovi na stadionu ugasnili, so se na čopki ročno zagnali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 12:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

Bil v nedeljo gori (kot zgleda pol MB). Vsako sezono skušam vsaj nekajkrat skočiti na domači breg. Sploh, če so taki pogoji kot sedaj.
Poln mešanih občutkov: Mariborski slalom se je kar opustil (kljub trenutnim dobrim pogojem). Partizanka in Ruška samo ena vlečnica, kot že nekaj let. Ni mi jasno, da se je nekoč zasneževalo vse kljub slabšemu sistemu, zdaj pa je nekako vse na silo.
O Videcu ne bi izgubljal besed, od danes dela
Tudi strmino na Piskru bi se dalo širše poteptati, ker ob trenutni obremenitvi proge je reč zelo zelo kritična. Kadarkoli sem pogledal strmino je ležal vsaj en človek.
Druga reč, ki boli pa je hudo pomanjkanje gostinske ponudbe, kjer se človek lahko noter vsede in v miru kaj poje, da o sanitarijah in pohorski obsedenosti s kontejnerji ne govorimo.
Pa še glede cene karte: 43 evrov za vikend. Škoda da ni več dopoldanskih kart. Tudi razlika 4 evrov med celodnevno in 3urno karto je kar kruta.
Na koncu sem se seveda pogumno spustil po stadionu do kamor se je pač dalo in ni bilo hudo. Manjka pa res tako malo, da bi imeli smuko do doline, ko bi tudi 43 evrov bilo precej bolj sprejemljivih.
Če to zrihtajo še pridem, samo ne vem če bom ženo prepričal.
Pa še ena iz gondole iz ust vrlih smučarskih učiteljev: "Stari prejšnji vikend sn bil v Flachauu in ko sn sem prišo... Suza se mi je vtrnila".
Tudi meni, tudi meni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 3:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

[quote="miki"]
Citiram:
(...) da v bodoče naj razmislijo o obisku Rogle, Kop, Treh kraljev (...)
Ob vsem spoštovanju do Jakcev, ki se na Treh Kraljih res trudijo, je ponudba na Mariborskem Pohorju še vedno neizmerno boljša, seveda ne zaradi aftobusarjev, ampak kljub 'trudu' aftobusarjev .

Karikirano ker si lih boldav Tri Kralje....nimajo na Kraljih kao km prog (turist začetnik se bo pri njih naučil v enakem času kot na opevanem MB Pohorju, navozil se bo več definitivno, kot pa pri nas na Magic carpet trakovih, kjer nas zadnji sankač peš prehiti do vrha-in za to kar mamo mi trenutno zgoraj bom turistu priporočal naj gre raje na Kralje.....majo pa slif za biznis...pa mi ? srošna od smučišča oz. muzej na prostem in kot zdaj izgleda navaden holcplac za spravilo lesa....BTW trase se urejajo poleti...pozimi naj bi bile BP....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 6:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Ne bom vam "pameti solil" okoli MB Pohorja ker verjetne prav tako kot redki tukaj dobro vem za kaj gre; AMPAK:
trenutno sem na prvem in še vedno največjem čezmejnem smučišču na svetu: Portes de Soleil.
Pred časom je že nekdo pripenjal komentarje o letošnji urejenost, zasneženosti,... No vmes jim je padel dober/slab meter snega, tako da je 99% naprav in prog odprtih VENDAR kar nekaj se jih kvalificira v razred - boljše preskočit, oz. če že - serviser ma vas rad!. Prav tako sem prepričan da nekatere zajle gonijo na "špar programu".
Zanimivo da so "najslabše/najstarejše" naprave na švicarski strani, vse skupaj pa močno zaostaja za Italijo in Avstrijo!

Na koncu - če bi tako imeli na Pohorju, bi nas/jih folk žive odrl, nataknil na kol in kazal okoli!

PS: zakaj se najbolj "v zobe" mečete tisti, ki vam Pohorje daje "skorjo rženega kruha"? Če je drugod tako fajn - vsak dan se iščejo učitelji po celi Evropi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 7:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Včasih tud kaj pametnega napišeš (to da soliš pamet pa rad počneš-meni je ne moreš) Zato Jure pi...dim ker ko začetnik vzame za 30 e karto (gondola + trakci)....pa se v 2 urah dvakrat pelje po bejbiki..ostalo stoji v vrsti, al pa stoji na trakcu in čaka, da se premakne....lahko pa ti še kaj več povem ob kakem piru...mam še marsikaj na zalogi...o tisti skorji rženega kruha pa ne bi....vsak se sam odloči kaj bo počel...eni pač potrdite licenco in je to to...drugi pač uživamo v tem kar pač delamo....zadovoljen?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


jurij7 je napisal/a:
Partizanka in Ruška samo ena vlečnica, kot že nekaj let. Ni mi jasno, da se je nekoč zasneževalo vse kljub slabšemu sistemu, zdaj pa je nekako vse na silo.
O Videcu ne bi izgubljal besed, od danes dela
Tudi strmino na Piskru bi se dalo širše poteptati, ker ob trenutni obremenitvi proge je reč zelo zelo kritična. Kadarkoli sem pogledal strmino je ležal vsaj en človek.
Druga reč, ki boli pa je hudo pomanjkanje gostinske ponudbe, kjer se človek lahko noter vsede in v miru kaj poje, da o sanitarijah in pohorski obsedenosti s kontejnerji ne govorimo.


Jurij7 !
NO, TA VIDEO BI PA RAD VIDEL !!!

_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 8:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


JurijB je napisal/a:

PS: zakaj se najbolj "v zobe" mečete tisti, ki vam Pohorje daje "skorjo rženega kruha"? Če je drugod tako fajn - vsak dan se iščejo učitelji po celi Evropi!


Halo, pa kaj je s teboj, a sedaj bi pa morali vsi kar tiho biti in z vsem zadovoljni. Sploh pa, ko očitno stvari ne funkcionirajo kot bi lahko in če je zadeva (tako kot recimo Kanin) v občinski javni/lasti.

Pa drugič mogoče vsaj prav napiši, lokacijo kjer smučaš...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2023 12:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 201


kratek današnji Areh report: sneg še vedno lep naravni sneg, se pa že spreminja struktura, tako da izven steptanega je že kar težek. Današnje temperature se pač poznajo. Gneča na Piskru je bila kar opazna, dodatno je "pomagalo", da se je Pisker kar pogosto ustavljal. Aleluja, na Piskru so že včeraj znali na desnem robu potegniti še dve špuri z ratrakom. Boljše kot nič, AMPAK razširite rajši na levi rob! Ker če letos to pri vaših 1,5 metra snega ne naredite, potem itak tega ne boste počeli nikoli!

In pa še malo RANT MODE: danes ob 9:45 je bilo parkirišče na Arehu spet totalno polno, tako da se ni dalo parkirati. Aftobusarji in Občina Ruše LEPO PROSIM, če se greste turizem, potem razširite parkirišče na Arehu. Tistih par dreves znotraj kroga itak nima neke eko+bio funkcije. V čem je smisel povečevanja kapacitet z novo Ruško (mogoče celo kdaj s Faleževim in Pisker2), obnovo hotela Areha (kje bodo na takšen dan parkirali gosti in zaposleni) in idejami o X dodatnih obsmučarskih aktivnostih, če pa že sedaj NE MORETE sparkirati vseh gostov, ki se želijo pripeljati!!!! In ker asfalt na obstoječem parkirišču na kar nekaj mestih dobesedno razpada, je sedaj dobra priložnost za narediti to. Treba je pač začeti pri osnovah....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2023 2:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


danes zjutraj sem imel čast biti v vašem koncu. Radvanje. Pa sem mislil se zapeljat pod gondolo, da vidim kako je s parkingom (ko se letos odločim priti k vam smučat). Bilo je 8h30. Me je minilo, taka počasna kolona vozil se je vila tja. Počitnice so zgleda na MB pohorju v vsem svojem sjaju.
Tako, da je višja cena kart za vikende (dajte še za počitnice !) kar primeren pristop, a žal v napačno smer: znižajte ceno kart med tednom, še sploh zaradi vseh nespodobnosti (drevesa padajo na vlečnice, ne skidate ceste za povezavo Areh-Belvie).
Sem ziher, da bo (če bodo nespodobnosti poštimane in cena nižja med tednom) marsikdo več rad prišel med tednom k vam. Jaz že. Še kaki Hrvati bodo navalili, saj jim je zelo blizu (in poznano), pa sedaj raje zavijejo na Roglo in Krvavec (če že ne kar v AUT in ITA).
// no, tisto o višji ceni med počitnicami ne bi bilo korektno do otrok... upam, da vsaj zastonj vozi čimveč trol iz vseh koncev MB do spodnje postaje gondole, da se lahko sami brez staršev in s smučmi pripeljejo pod toti breg.
Hmmmm, lahko pa bi odrasle karte med počitnicami krepko zasolili, otroci pa naj imajo med počtinicami celo nižjo.
Sem ziher da bi si prišli v € noter tako z večjo prodajo kart, kot gostilniškimi prihodki //
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2023 3:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

[Jurij7 !
NO, TA VIDEO BI PA RAD VIDEL !!! ]
Pozabil opremo za snemanje doma tako da videa ni. Čakam, da bo enkrat odprto vse in potem lako posnamem Pohorje v vsem svojem "sijaju". Na to sicer čakam že nekaj let. [/quote]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2023 6:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Pa sej si me razumel, da si želimo tudi anti-videov ne samo lepih in ohinsploh dogodivščin.
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2023 6:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


..."filunga 1, ker je sesut post"...
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2023 6:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


..."filunga 2, ker je sesut post"...
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2023 6:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


..."filunga 3, ker je sesut števec tega posta"...
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 17, 18, 19  Naslednja Stran 10 od 19

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2022/23
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB