Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Carezza, Alpe Cermis, Col raiser in Seceda, Civetta

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Carezza, Alpe Cermis, Col raiser in Seceda, Civetta « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2022 1:37 pm    Naslov sporočila: Carezza, Alpe Cermis, Col raiser in Seceda, Civetta Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Lep pozdrav z letošnjega skiopeninga.

Carezza:







Alpe Cermis:




Lupo bianco-Seceda in nazaj















Civetta:









_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2022 3:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Nice. Povej mal več, no Kje ste bli stacionirani, kakšni sta Carezza & Cermis v primerjavi z drugimi tam, cene, gužva, itn..
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2022 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Ja, no, kar minilo me je pisati, po tem, ko sem imel toliko dela, da sem sploh naložil fotke (malo sem iz vaje, zdaj ko ni več shrani.si).
Stanovali smo v Moeni...se mi zdi, da se vsakič pomikamo bolj stran od selaronde, ker cene so res ponorele: se mi zdi, da v IT še precej bolj kot v AT. Ampak Moena je kar nekako v epicentru: do vseh smučišč je bilo cca 20 km.

Carezza je manjše smučišče, ki nam je ostalo v prijetnem spominu še od našega prvega obiska Dolomitov, ga je pa miki tako dobro opisal in opremil s slikami v topicu #Val di Fassa#, da jaz nimam kaj veliko za dodati. Kvečjemu to, da je namesto dvosede na Konig Laurin sedaj gondola. Smučišče nima nekega ekstra centra (a la vrh Kronplatza), zato tudi nismo našli kake večje self service restavracije. Jedli smo ob zg. postaji gondole Rosengarten, kjer se je natakarjem prikazala Marija (mi), tako malo ljudi je bilo. Vreme dopoldne oblačno megleno slaba vidljivost, popoldne precej bolje.

Cermis: tja smo šli po priporočilu lastnika apartmaja izpred nekaj let, ki je mimogrede žičko na nihalki za Cattinaccio, torej pozna vse. Ko sem ga vprašal, katero je zanj najboljše smučišče tukaj v dolomitih, je iz prve ustrelil: cermis! OK, bomo probali. Zanimiva je gondola: začne se v mestu Cavalese, ki je na hribu na drugi strani ceste. Ampak to je smiselno samo za domorodce. Za vse ostale je seveda bolj primerna vmesna postaja, ki je ob cesti v dolini. Smučišče je sicer manjše, od zgornje postaje gondole gredo v hrib samo tri sedežnice, vendar je kar pestra izbira prog. In vse so zelo dobre. Proga v dolino je sicer super, vendar je bil zaradi oblačne noči precej pocast, agresiven in težak sneg.

Od "selaronde" smo izbrali izlet na Secedo. Sasslong totalno v senci in nič posebnega. Tiste rdeče gondole z nehumanimi sedeži bi že lahko zamenjali. Potem pa vlakec in gondola na Col raiser in potem naprej gor na Secedo. Scenerija je res lepa in nekaj posebnega, vendar je cel hrib obrnjen na jug, kar je konec marca ob sončnem vremenu pomenilo precej zmehčane proge. Aja šit, decembra smo. (globalwarming.press). Na vrhu Col raiserja self service restavracija. Te vedno iščemo, ker angleško sicer znamo dobro, ampak meniji so pa v italijanščini in lažje je s prstom pokazati na lazanjo, kot pa natakarja razumeti, kaj pomeni gnocci con…nekaj. (mogoče se bo našel kakšen marko, ki bo pokroviteljsko povedal, da so meniji tudi v angleščini ) No, naložimo pladnje, na kasi plačamo s kartico, potem pa na računu cca. 40% višji znesek kot ponavadi. Ob izhodu pa vidimo plakat, da danes kuha chef Francesca de la Pasta. Seveda, če ti kuha mednarodno znani chef, je na fakturi dodatek. Seveda je bilo treba pravočasno priti nazaj na vrh Col Rodelle, da lahko prideš do avta na Pian Frataces. Zato smo hrib zapustili kar malo prehitro. Čas smo potem zabijali na Plan de Gralbi in okoliških kratkih progah…

Zadnji dan na poti domov je bil po navadi San Pellegrino, letos smo se pa odločili za Civetto. Zelo fotogenično in razgibano smučišče, center (torej vrh gondole iz Allegheja) pa decembra še v senci. Prevozili smo kvečjemu kakih 80% prog, potem pa domov. Še pridemo.

Gužva: nikjer. Vreme: 8/10. Odprto takorekoč vse.

Sicer se mi pa zdi, da sem se dolomitov kar nekako naveličal. Zadnje čase mi bolj sede Salzburg
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 25, 2022 8:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


c00l.

Ej, a iz SeiserAlm hriba peljejo redni (vsaj večerni) busi dol do Gardene ali celo naprej do Canazeija ?
Mislim za primer, da ne loviš nazaj poti, ampak v miru potuješ po vseh hribih, pol pa že upaš, da bo kak bus popeljal zalutane turiste v vse smeri, kjer so pustili avto (npr. na drugem koncu tam v Kassianu to ni problem in vozijo).

Karte ste jemali verjetno za vsako smučišče dnevne, ne splošno Dolomitsko ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2022 10:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Glede tvojega prvega vprašanja: to tudi mene zanima, če ima kdo izkušnje z zamujanjem zadnje fure ob 16.30 (oz. ob 16.01 v Avstriji), še posebej za primer, ko obtičiš na startu zadnje povezovalne vlečnice na hrib, s katerega se je sicer potem enostavno spustiti v končno dolino. Ali Jože za take fanatike potem še enkrat požene?

Glede kart: odgovor je vedno samo eden: superski.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2022 11:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Kolegu se pred mnogo leti v schladmingu ni posrečilo, problem je ker morata biti spodnji in zgornji žičko oba pri volji, spodnjemu se še lahko zasmiliš zgornjemu pa težje. Sicer pa ponavadi povezave delajo malo dlje
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Carezza, Alpe Cermis, Col raiser in Seceda, Civetta
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB