Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Kronplatz

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 60, 61, 62, 63, 64  Naslednja
 Kronplatz « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2022 12:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


En lep pozdrav iz kronplatza sliken so od danes zjutri

[img]https://i.ibb.co/gDsp2Rc/IMG-
20221126-080333.jpg[/img]



































Nazadnje urejal/a ski tomzy Sob Nov 26, 2022 12:03 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2022 1:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ja, kdor zna, tisti pač zna - mislim seveda na sposobnost Kronplatza pri zasneževanju in urejanju prog . In to še z 'napačnimi' topovi ...

Če to primerjaš recimo z (ne)sposobnostjo kakšnega melija, ki je skoraj 1000 m višje uspel spraviti skupaj eno progo in pol ... brez besed.

Čestitam tomzy za edino pravilno odločitev ta konec tedna !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2022 1:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ja piše 27% prog je že odprtih, pa bi verjetno mirno odprli še kakšno, če bi hoteli. V Alta Badii ni še nič. Je pa po kamerah sodeč relativno veliko ljudi za ta čas. Se spomnim časov, ko v decembru praktično nisem srečal smučarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 10:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Zdravo, minuli vikend bil prvič na Kronplatzu. Pričakovanja ogromna, mogoče celo prevelika, namreč bilo je čisto razočaranje. Že več kot 10 let sem poslušal same pohvale glede smučišča, niti ene same kritike nisem zasledil, tako da sem res pričakoval veliko in sem rekel da moram poskusiti.

Žal sem bil precej razočaran, zlasti nad progami. Razumem, vreme nikjer ni najbolj naklonjeno, ampak da se položne (modre) proge uničijo v slabih dveh urah, in to na Kronplatzu ki ga vsi hvalijo za vrhunske proge, pa res nisem pričakoval. Dejansko po 11 uri smučanje živa žalost. Da o bolj stmrih progah ne govorimo, kuclji 40cm visoki, v 3 urah. Nekaj dni nazaj sem smučal v Zillertalu, kjer je bilo dejansko par stopinj bolj toplo kot v Kronplatzu, so proge zdržale do skoraj 14 ure, in so proge tam v večini dosti bolj strme.

Sem pa tudi opazil, da je na smučišču bilo bi si upal trditi 80% smučarjev, ki se učijo, kar mi je popolnoma razumljivo, saj je večina prog modrih. Žal je to ustvarilo kar precej nevarno smuko, ker so bili določeni smučarji res negotovi, pa s tem ne želim nobenega užaliti ali karkoli, saj smo se vsi enkrat učili.

Sedaj pa vprašanje za vas, ki Kronplatz bolj poznate, oziroma, ste bili tam večkrat. A sem imel res slab dan, ali je to dejansko stanje? Namreč, res, nikoli nisem slišal niti ene kritike o smučišču, vsi "pumpajo" Kronplatz, pa ne vem, ali potem nočejo priznati da je kdaj tudi tam slabo ali ne
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 10:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


exski je napisal/a:
Zdravo, minuli vikend bil prvič na Kronplatzu. Pričakovanja ogromna, mogoče celo prevelika, namreč bilo je čisto razočaranje. Že več kot 10 let sem poslušal same pohvale glede smučišča, niti ene same kritike nisem zasledil, tako da sem res pričakoval veliko in sem rekel da moram poskusiti.

Žal sem bil precej razočaran, zlasti nad progami. Razumem, vreme nikjer ni najbolj naklonjeno, ampak da se položne (modre) proge uničijo v slabih dveh urah, in to na Kronplatzu ki ga vsi hvalijo za vrhunske proge, pa res nisem pričakoval. Dejansko po 11 uri smučanje živa žalost. Da o bolj stmrih progah ne govorimo, kuclji 40cm visoki, v 3 urah. Nekaj dni nazaj sem smučal v Zillertalu, kjer je bilo dejansko par stopinj bolj toplo kot v Kronplatzu, so proge zdržale do skoraj 14 ure, in so proge tam v večini dosti bolj strme.

Sem pa tudi opazil, da je na smučišču bilo bi si upal trditi 80% smučarjev, ki se učijo, kar mi je popolnoma razumljivo, saj je večina prog modrih. Žal je to ustvarilo kar precej nevarno smuko, ker so bili določeni smučarji res negotovi, pa s tem ne želim nobenega užaliti ali karkoli, saj smo se vsi enkrat učili.

Sedaj pa vprašanje za vas, ki Kronplatz bolj poznate, oziroma, ste bili tam večkrat. A sem imel res slab dan, ali je to dejansko stanje? Namreč, res, nikoli nisem slišal niti ene kritike o smučišču, vsi "pumpajo" Kronplatz, pa ne vem, ali potem nočejo priznati da je kdaj tudi tam slabo ali ne


Ne vem kaj naj ti rečem v tolažbo, ker tudi meni Kronplatz na splošno ne sede, je pa sedaj bil splet različnih (slabih) okoliščin. Ljudi je bilo v tem delu (sam sem bil v Corvari) nenormalno veliko, snega pa malo za njihove razmere; vreme izredno toplo, tudi ponoči ni padlo bistveno pod nulo, tako da so imeli zelo malo možnosti pa tudi želje zasneževati. Podnevi 31.12. je bilo na 2.000m +10°C!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 11:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Kronplatz je štanca z povprečno 15.000 smučarji dnevno. Žal je letos po celi evropi vreme kakršno je in temu primerna je situacija na progah. Že to, da imaš bele proge je uspeh, na pisto redko kdo pomisli ob 10 oC čez dan. In temperature niso glavni problem. Najhujša je vlaga. Če bi bilo toplo in suho, bi bil to začetek ene najlepših smučarskih sezon sploh, ampak ni. Je toplo in vlažno, v vlagi pa ne moreš utrdit proge in sneg ti pred očmi pobira.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 11:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Hvala obema za odgovor. Ja, res je, nimamo kaj, ker proti naravi žal nimamo možnosti.

Kako je pa kaj glede gužve v Kronplatzu, tako na splošno, oziroma kako je ponavadi? Nisem imel občutka da se lahko ljudje porazgubijo, kljub temu da so široke proge.

Glede na podatek 15000 smučarjev povprečno, ne vem kaj si predstavljati, ker nimam številke za druga smučišča.

Sicer pa mislim da se ne vrnem več v Kronplatz, predvsem zaradi naprav, imajo za moj okus vsaj malo preveč gondol. Ampak pustimo, to je že prevečkrat bilo debatirano
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 12:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


V kronplatzu se res obrne ogromno smučarjev...
po mojem občutku je najhuje med 10 in 12uro. Potem se umiri.
In v tem času se pač izogibaš najbolj obljudenih prog.

Sem bil sredi decembra in so bile proge zelo solidno pripravljene.
Na soboto, ko je bila gužva največja, sem brez problema presmučal 13k višinskih metrov. Ne vem če sem kdaj na žicnico čakal več kot kakšno minutko. Pa sem šel vmes na dve pijači in kosilo.

Je pa res da je kronplatz specifično smučišče, lahko ti je ful všeč, al pa ti je čist brezvezen. Hvala bogu, da je tako, in da so okusi različni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 12:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Je pa res da je kronplatz specifično smučišče, lahko ti je ful všeč, al pa ti je čist brezvezen. Hvala bogu, da je tako, in da so okusi različni.[/quote]

Res je, lepo napisano. Na srečo imamo veliko ponudbe, tako da mislim da lahko vsak najde nekaj zase
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 1:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


V povprečju 15.000 smučarjev dnevno pomeni, da so eno najbolj frekventnih smučišč v Alpah.

@Miki;
Kronplatz ima zelo specifično klimo in je precej visoko. Od tam, pa do avstrijskega St. Jakoba čez hrib se vleče ena posebna klima z zelo mrzlim zrakom. Spodaj v kraju v St. Jakobu imajo vsak november vsaj deset dni nočne temp. z manj kot -10 oC. Kronplatz je malenkost toplejši, a vseeno bistveno bolj hladen od avstrijskih alp.
Pojdi enkrat iz Kronplatza v smeri Anterselve čez prelaz Staller Sattel in boš takoj videl o čem pišem.
Napačni topovi? Niti ne! Če ti pokrajina sofinancira 30% pod pogojem, da kupiš materjal iz pokrajine, je to zagotovo dobra odločitev. Vprašanje je pa kako se potem lahko najde toliko visoko izobraženih Janičarjev, če ne celo Mamlukov, ki te rabote poveličujejo po forumih in gostilnah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejv
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2009 22:37
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

exski je napisal/a:

Kako je pa kaj glede gužve v Kronplatzu, tako na splošno, oziroma kako je ponavadi? Nisem imel občutka da se lahko ljudje porazgubijo, kljub temu da so široke proge.

Sicer pa mislim da se ne vrnem več v Kronplatz, predvsem zaradi naprav, imajo za moj okus vsaj malo preveč gondol. Ampak pustimo, to je že prevečkrat bilo debatirano


Jaz osebno smučam po mnogih smučiščih, pa mi je Kronplatz vseeno precej pri srcu. Meni je všeč predvsem zgornji, vršni del, kjer lahko delam dolge karving zavoje (nekoč sem bordal na alpin bordu). Tam tudi februarja, v času počitnic ni pretirane gneče. Seveda je spodaj, čim prideš na ožje proge drugale, vel ljudi. Ampak vseeno je to veliko smučišče, ki se razpoteza čez 3 doline.

Spodnje proge so tudi februarja, če je toplo precej razrite in teh se izogibam. In predvidevam, da je letos res veliko italijanov izkoristilo te novoletne praznike za smučanje, saj so v preteklih 2 letih imeli precej omejitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 4:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


andrejv je napisal/a:
[........ Ampak vseeno je to veliko smučišče, ki se razpoteza čez 3 doline.

.......


S tem si me nemalo nasmejal - Kronplatz je en "kogel" s progami na tri strani, razen če kot raztezanje čez tri doline šteješ še St. Vigilio in pa Picolin? [/b]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Jaz sem imel dvakrat podobno nesrečo s Kronplatzem kot exski, ko proge v decembru niso bile ravno najboljše + gneča. Ampak verjamem, da je to bolj izjema kot pravilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 9:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Jaz sem bil na Kronu med 17 in 24 decembrom in lahko samo pohvalim stanje glede na res neugodno vreme. Ob prihodu v soboto je bil še minus, potem pa konec. Visoke temperature in predvsem vlaga so onemogočile dobro pripravo prog.

Naj povem, da tudi ob 8:15 zjutraj nisi imel trdega terena. Zaradi tekem je gondola iz Olanga delala precej zgodaj in sva 2x bila na vrhu hriba še pred uradnim začetkom. Na popolnoma frišnem terenu so smučke rile po podlagi.

Glede gneče je pa tako, da med tednom je bilo pravzaprav prazno. Za vikend pa norišnica.

Po mojih izkušnjah ima Kronplatz vedno optimalne proge, če vreme to dopušča. Če pa je vreme tako kot smo mu priče te dni, pa ti živ bog ne naredi nič bolje.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 10:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


sem pa v vseh teh letih opazil, da je največja gužva ob sobotah. Ob nedeljah pa polovica manj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 60, 61, 62, 63, 64  Naslednja Stran 61 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Kronplatz
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB