|
 |
|
Novosti Avstrija 2022/2023 |
« Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » |
Avtor |
Sporočilo
|
miki |
Objavljeno: Ned Jun 12, 2022 1:28 pm Naslov sporočila: Novosti Avstrija 2022/2023 |
|
|
 Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25 Prispevkov: 2992 Kraj: Maribor
|
Junij je tu in z njim Mikijev pregled novosti severno od Karavank . Žal je tudi letošnji seznam krajši kot smo bili vajeni, preden je marca 2020 svet zajela epidemija norosti. Vseeno pa smo zaenkrat pri številki 11, kar niti ni slabo glede na slabši obisk minuli dve sezoni in ponorele cene letos.
Da enkrat začnem na Štajerskem: tu bosta dve novosti, obe na malih / manj znanih smučiščih na širšem področju Schladminga oz. tamkajšnje smučarske vozovnice:
Galsterbergalm je že demontiral staro 'Gruppenumlaufbahn' iz zgodnjih 90ih (ki se menda seli na Aljasko) in gradi desetsedežno kabinko:
https://www.schladming-dachstein.at/de/Aktuelles/News/Bergbahn/Galsterberg/Neue_10er_Gondel
Rittisberg je prav tako že aprila demontiral fiksno štiriedežnico in trenutno gradi Kombibahn 10/6:
https://www.schladming-dachstein.at/de/Aktuelles/News/Bergbahn/Ramsau_Rittisberg/Rittisberg-neu
Na Salzburškem v Leogangu gradijo osemsedežnico Sportbahn Asitzkogel namesto šestsedežnice (!), slednja bo menda še letos postavljena na Poljskem (Slovenci, ki smo prefini da bi postavljali rabljene žičnice, pa se bomo vozili s krogci in sidri ):
https://melzer-hopfner.at/leogang-letztes-puzzle-stueck-wird-fertig/
Mimogrede, dva (za moje pojme) precej pomembnejša projekta, to je menjava fiksne štirisedežnice Limberg z odklopno in predvsem izgradnja kabinke iz Viehhofna, ki bo zaključila povezavo s Schmittenhohe, so ponovno prestavili.
Eno novo žičnico nam bodo privoščili tudi Korošci, na Osojščici bodo po dveh letih obljub menda res zamenjali krogce Finsterbachlift s problematično, sončno traso, s fiksno štirisedežnico. Žal se ni uresničilo upanje, da bi novo sedežnico potegnili 'v pravo smer', torej iz kotanje na vrh Osojščice, ampak bo speljana podobno kot krogci, kar pomeni po vsaki furi z njo spust do šestsedežnice in z njo na vrh. Škoda. Uradnih informacij na spletu še nisem našel, so pa gradnjo potrdili po mailu, kolega z AF pa je sredi maja že pofotkal začetek demontaže starih krogcev. Tu izjemoma ne pripenjam plana prog, ampak fotko stare vlečnice njen predzadnji obratovalni dan:
Vse ostale novosti so seveda na Tirolskem.
V St. Jakobu se nadaljuje gradnja šestsedežnice Leppleskofel, začeta lani jeseni, o kateri smo že pisali. Konec maja so se na progi pojavili bagerji, trenutno kopljejo po strmini levo (gledano navzgor) od zgornje postaje vlečnice:
https://imagizer.imageshack.com/img923/8466/J3oIg4.jpg
O šestsedežnici Lärmstange v Hintertuxu pišem že tretje leto, tako dolgo je namreč tudi že v gradnji . Letos naj bi zgodbo res zaključili, pustimo se presenetiti.
Axamer Lizum, eno od 'domačih' smučišč Innsbrucka, gradi desetsedežno kabinko Hoadl, s katero bo zamenjal celo vrsto starih naprav na istem pobočju (tirno vzpenjačo, staro štirisedežnico in še starejšo dvosedežnico). Potek je približen, ne me loviti na detajle:
https://www.axamer-lizum.at/de/neue-hoadlbahn.html
Eno od izjemno redkih širitev smučišča na nove terene si bo privoščil See z osemsedežno kabinko Furglerblick. Sicer bo imela (zaenkrat) samo eno modro progo, zato pa ogromno terenov za freeride:
https://www.meinbezirk.at/landeck/c-lokales/bergbahnen-see-erweitern-mit-8eub-furglerblick-das-skigebiet_a5343826 in https://www.youtube.com/watch?v=V6tBwYxOTKQ&t=5s
Zell am Ziller bo dvosedežnico Kapauns zamenjal s šestsedežico po spremenjeni trasi, nadomestna naprava je podaljšana navzgor in navzdol. Prva dela so opravili že lansko jesen. Vijolična črta:
Gradnjo kabinke, ki bo nadonestila štirisedežnico Krimml X-press (zelena elipsa) in je bila prvotno tudi načrtovana za letos, so žal zamaknili.
Pa še dve 'preprosti' zamenjavi obstoječih fiksnih sedežnic z odklopnimi šestsedežnicami:
Hochötz bo zamenjal trisedežnico Kühtaile, Alpbach pa štirisedežnico Hornlift 2000:
Za konec še nekaj špekulacij:
- možno je, da bo zgornjeavstrijski Hinterstoder še letos zamenjal šestsedežno kabinko z desetsedežno
- štajerski Loser je za letos načrtoval zamenjavo obeh dostopnih sedežnic (1. odsek šestsedežnica, 2. odsek dvosedežnica) s kabinko, pa je neka civilna iniciativa dala ugovor na že izdano gradbeno dovoljenje. Sodišče je pravkar zavrnilo ugovor, ni pa še jasno ali se bo letos še izšlo z gradnjo.
Nekaj razočaranj:
- Turrach je potrdil, da v letošnjem letu (ponovno) ne bodo uspeli zgraditi 600 m dolge sedežnice Wildkopf
Za konec še ena nežičniška novost:
- Matrei je po nevemkolikih letih končno dobil vsa soglasja za gradnjo proge v dolino do spodnje postaje kabinke; načrtujejo da bodo progo 'začeli graditi še letos' (ali to pomeni, da tudi v sezoni 2022/23 še ne bo prevozna ??): https://www.krone.at/2662224 _________________ Sezona 2021/2021: 50 smučarskih dni = 33 x Pohorje, 4 x Peca, 3 x Kope, 2 x BKK, Osojščica, Turrach, 1 x Gurgl, Sölden, Weinebene, Mokrine. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
gapi202 |
Objavljeno: Tor Jun 14, 2022 3:19 pm Naslov sporočila: |
|
|
 Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08 Prispevkov: 1862
|
No novost ne žičničarska ampak le smučarska je tudi ta da kot kaže letos na Moltallu sploh ne bo poletne sezone
9 picture instagram  _________________ 10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=1xVogel,7×Krg.,2xKatchberg,4xCerkno,3xStariVrh,4xStraža3xMojst,3xSoriška,2xMacesnouc,1xRogla,1xSchladming,1xMoltall,1xSellaNevea,1Kanin
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
jurij7 |
Objavljeno: Pet Jun 24, 2022 10:11 am Naslov sporočila: |
|
|
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02 Prispevkov: 105 Kraj: maribor
|
Hvala za seznam.
Tisto 6-sedežnico iz Leoganga bi takoj sprejeli.
Drugače pa bo sedaj treba preiskusiti tudi Galsterberg in Rittisberg. Oboje ni predaleč.
Veseli nova sedežnica v Zell am Ziller (meni osebno najboljši del Zillertal Arene). Povezavo do Gerlosa pa modernizirajo že nekaj časa. Lani so nekaj govorili, da jih muči dolga trasa, vmesne postaje in kratka gradbena sezona. A verjamem, da obstajajo tudi bolj neugodne razmere.
Tudi posodobitev v Alpbachu bo super popestritev. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
 |
|
Stran 1 od 1 |
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
|
|
|