Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Hochkönig

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Hochkönig « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2007 7:33 pm    Naslov sporočila: Hochkönig Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

To je smučišče pod okriljem SKIAMADE. Ali je bil letos že kdo tam. Jaz grem čez počitnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2007 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

Dobro smučišče ,pa še sneg je skoraj vedno,letos sem bil tam v januarju,snega sicer ni bilo veliko vendar super smuka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

A je bil kdo pred kratkim gor? Kakšno je stanje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

No ja sm pršu nazaj domov. Gor je blo super. Snega povsod dovolj. Tu pa tam kakšen rjav madež. Majo ful dobro zasneževanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2010 10:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

No, pa napišimo opis smučišča.

Smučišče je dokaj podobno Kranjski gori, kar pomeni, da je močno raztegnjeno. Razlika je v tem, da je višinska razlika prog mnogo višja. Nadmorska višina najnižje točke je tam okoli 800 m, najvišja točka pa je nekje na 1900 m. Vse proge so izjemno široke, večina je rdečih in dokaj primernih za velike hitrosti. Naprave se posodabljajo, vsako leto je kakšna nova naprava. Smučišče je sestavljeno iz treh posameznih središč (trije lastniki), ki so med seboj povezani. Maria Alm, Dienten in Mülbach. Prvi in zadnji sta zgledno urejena, srednjega počasi urejajo. Črne proge boš našel v Maria Almu in Mülbachu.

Ker je smučišče tako raztegnjeno, potrebuješ iz enega konca na drugega kar precej časa in do sedaj, ko ni bilo povezave med Maria Almom in Hinterthalom sem ponavadi en dan smučal v Maria Almu, drugega pa sem šel na drugo stran. Sedaj, ko pa je narejena povezava pa ne vem, kaj bi si še omislil.

Maria Alm zasnežujejo Sufagovi snežni topovi in običajne žirafe (se ne morem spomnit znamke), v ostalih delih pa prevladujejo Techno Alpini. Četa topov se vsako leto povečuje, kar izboljša snežno podlago. Vseeno pa se mi zdi, da se zasneževanje ne more primerjati s kakšno Kranjsko Goro, kjer je vsak meter kakšen top. V primeru, da ni naravnega je kar malo problema. Kadarkoli sem bil jaz tam (več kot 6 krat - med počitnicami) s snegom ni bilo problemov. Tu in tam se je ponavadi pojavila kakšna rjava zaplata, kar je malce motilo, sploh, če te motijo ureznine na podlagi smučke. To nastane predvsem zato, ker ni celotno smučišče umetno zasneževano.

Sicer pa je to družinsko smučišče z ogromno šolami. Recimo v Maria Almu je na eni progi prav grozno smučati, ker učitelji učence vozijo v zelo dolgih kolonah in zavzamejo celotno progo, kljub temu, da je izjemno široka. Drugje takšnega problema ni.

So pa vozniki teptalcev zelo zelo leni. Določene proge so zelo slabo urejene, nekatere pa so čisto solidno. Predvsem strmine so obupne in se na njih skorajda ne da smučati, ker je preveč velikih ledenih kep. Letos sem jim pisal mail, pa da vidim, če so se kaj izboljšali.

Če se naveličaš smučišča pa lahko kakšen dan greš tudi v kakšen drug SKI AMADE center, z isto karto. Nekaj kilometrov stran pa imaš mislim, da še smučišče Ski Circus (nisem še bil), ki pa je bolj podobno Krvavcu, z veliko dodatnimi aktivnostmi za mlade. V Hochönigu recimo ni prav veliko skakalnic in za to namenjenih parkov.

Glede prenočišča ti ne morem svetovati, ker mi smo vedno v eni privat apartmajski hiši v Hintermoosu. V dolinah imaš ogromno hotelo, malce višje, tik ob smučišču pa so večinoma apartmaji.

Če koga še kaj zanima, rade volje napišem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2010 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

http://www.arthurhaus.at/ link do prenočišča več pa jih najdeš http://www.hochkoenig.at/ dodal bi samo to da do Mülbacha prideš lahko iz Bischoshofna ob velikem snegu ,če obstaja nevarnost plazov pa je cesta naprej zaprta .Maria Alm, Dienten pa lahko dosežeš iz Salffeldna .Mülbach leži precej višje zato tu pomanjkanja snega skoraj ne poznajo,imajo pa tudi lepo urejene tekaške proge.ta nova povezava je bila res potrebna ker cesta se mi zdi da 164 je bližnica in je kar polna drugače pa samo lepo vreme in Hochkoenig ti bo ostal v lepem spominu,tudi poleti sem se parkrat ustavil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcsebi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2010 12:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Feb 2008 21:46
Prispevkov: 73


A lahko še kdo napiše, prosim, kakšna je razdalja Ljubljana Maria Alm - Hintermoos?!

Hvala in LP!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 05, 2010 4:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


http://www.viamichelin.com/

...@mcsebi: 271 km...za take izračune kilometrin in stroškov na poti
(cestnine, bencin) se tale stran viamichelin kar pogosto uporablja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2012 12:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

Po dolgem času objava v tej temi, pa še to vprašanje:
gledam vse mogoče zemljevide smučišča pa tudi po google earthu.
Recimo, da si nastanjen v Maria Almu in se enostavno odsmučaš do Hintermoosa in nato še naprej-kako prideš nazaj v Maria Alm? Vsepovsod piše, da povezava je, a jaz je ne vidim.
Nekdo, ki ima izkušnje s tega območja me naj razsvetli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2012 3:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Če si nastanjen v Marii Alm, je (seveda ob zadošnji količini snega) možno presmučati vse do Mühlbacha. Z Natruna se namreč lahko spustiš proti gondoli za Aberg. V smeri proti Mühlbachu če je snega dovolj torej gre brez ski-busa. Nazajgrede pa ga moraš uporabiti in sicer od spodnje postaje gondole proti Abergu do Marie Alm, lahko pa seveda tudi od Hintermoosa ali Hinterthala proti Marii. Avtobusne povezave so zelo dobre, vozijo zelo na gosto, tako da to ne bo problem.
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2012 4:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

Za tisto skiroute do gondole za Aberg vem. Za nazaj se mi je pa kar zdelo, da je verjetno ski bus urejen. Hvala za info.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2013 12:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Hm, nobenih slik?! Dajmo to malo popravit.

V soboto sem smucal v regiji Hochkönig. Cel dan je snezilo, mocno je pihal veter, vidljivost ni bila sicer najslabsa, so pa zato hitro nastali kupi novega snega na trdi podlagi. Aja, Mühlbach ni ravno zurerski kraj (2-3 lokali so bili odprti zvecer ).

Pa za zacetek preskocimo Karbachalm, ki bo sledil na koncu, in gremo kar na vrh Fellersbachabfahrt, kjer vozi sestsedeznica Fellersbach. Zanimiva rdeca proga, ki vecji del dneva sameva, saj obstaja tudi poloznejsa vzporedna modra varianta.


Na podrocju med Karbachalmom in Fellersbachom sem naredil fotko osemsedezne gondole Kings Cab, ki ponuja "druzinske" modre proge in majhen vzporedni park za boardarje in smucarje.


Za Kings Cabom sledi sestsedeznica Dachegg, ki ponuja v zacetku eno rdeco progo, ki pa se kasneje razsiri v dve rdeci progi.


Pri spodnji postaji Dachegga, se nahaja tudi spodnja postaja stirisedeznice Zachhofalm, ki povezuje eno crno in eno rdeco progo.


Iz vrha Zachhofalma sem nato zavil na cudovito rdeco progo ob novi oranzni sestsedi Bürglalm. V levem delu slike lahko vidite tudi traso dvosedeznice Gabühel - "najslabse" naprave na celotnem smuciscu, ki pa bo verjetno v kratkem zamenjana.


Pa se ena slika izteka proge. Definitivno proga za carvanje.


Pa pogled na Bürglalm s proge Gabühelabfahrt (sosednji breg, ki ga lahko vidite iz predprejsnje fotke). Ko bo zamenjana dvoseda ali ob toplejsih dnevih, se splaca odpeljati vec kot eno voznjo po tej progi...


Sedaj pa meni najljubsi del Hochköniga - Hochmais. Zgornji del crne proge.


Pa pogled s crne proge navzdol in nova oranzna sestseda.


Spodnji del proge, kjer se crna in rdeca proga na nek nacin zdruzita.


Aja, nisem se nic omenil... Na Hochkönigu je ogromno terenov za uzivace svezega naravnega snega. Slucajno slika terena pod sedeznico - terena je res ogromno, kar se vidi, ce dobro pogledate zemljevid prog in naprav. Slaba stvar tega pa je to, da je na smuciscu veliko dolgih, poloznih in nezanimivih povezovalnih poti med nekaterimi napravami.


Nato je na vrsti se ekstremno dolga osemsedezna gondola SinalcoBahn s precej nezanimivo povezovalno progo in pa v ozadju se Schwarzeckalm s pripadajocima rdecima progama, ki ustvarjajo stik s podrocjem Maria Alm.


Na Maria Almu je bila zaprta stirisedeznica Abergalm, tako da sem bil omejen na osemsedezno gondolo Abergbahn in sestsedo Schönanger, ki pa ponujata zgolj zacetniske proge in preveliko guzvo za uziten smucarski dan.


No, nato sem sel na avtobus do Hintermoosa, ker ni delovala stirisedeznica v Maria Almu, in nadaljeval pot na smuckah nazaj do Karbachalma...


...kjer sem opravil se tri voznje po cudoviti crni progi...


...in zakljucil smucarski dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Preizkus novih terenov na lokaciji Ski Amade: kljub temu, da ni bil ravno ''kaiserwetter'' smo bili izredno navdušeni. Hochkönig ti res ponuja prave smučarske užitke. V tem času je tudi priljubljen pri mlajših smučarjih, saj lahko čez celotno Königstour iščejo zajčke z nagradami. V enem dnevu lahko presmučaš vse od Maria Alma do Mühlbacha.





_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2019 10:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Smučarski center Hochkönig očitno med slovenskimi forumaši ni posebej priljubljen, poročilo se pojavi približno enkrat na 3 leta. Pretekli konec tedna sva preživela v tem smučarskem centru in nisva bila razočarana. Saj sva približno vedela kako izgleda plan prog,:
https://www.bergfex.at/hochkoenig-maria-alm-dienten-muehlbach/panorama/

pa tudi poleti sva se nekajkrat peljala tam skozi, vseeno pa je v živo in s snegom nekaj drugega. Snega imajo letos tam za izvažat:


Stanovala sva v penzionu 20 minut vožnje od Dientna (ni bil ravno nek presežek), zato sva smučarijo začenjala na sredini smučišča. Celotni sistem od Maria Alma do Mühlbacha je zelo raztegnjen, po Google Maps - u skoraj 16 km zračne črte, kar je npr. več kot razdalja od Hauser Kaiblinga do Reiteralma. Lep opis je dal Tim v poročilu iz leta 2010, s tem da se je od takrat sistem seveda še moderniziral in predvsem razširil na zahod, z gradnjo novih kabinskih žičnic Natrunbahn in Sonnbergbahn v letu 2018 so prej 'izolirano' vaško smučišče Natrun povezali z glavnim delom.

Z izjemo dvosedežnice Gabühel, ki letos obratuje zadnjič (nova kabinka je ne samo planirana, ampak že na pol zgrajena), so vse žičnice v sistemu moderne, dve desetsedežni kabinki, dve osemsedežni in ena šestsedežna, pa šest šestsedežnic in dve štirisedežnici, vse seveda odklopne in s kupolo. Nekaj vlečnic je samo še na začetniških terenih v dolini oziroma tam kjer nimajo povezovalne funkcije. Proge so v glavnem zelo široke, srednje težke, zjutraj lepo steptane, zelo primerne za ljubitelje karvanja, ni pa ravno nekih ozemeljskih superlativov oziroma prog ki bi se resnično vtisnile v spomin. Po dveh dnevih so mi bile že bolj ali manj vse enake .

Nekaj slik, niso razporejene časovno, ampak ozemeljsko od vzhoda (Mühlbach) proti zahodu (Maria Alm):

Mühlbach, nekdanja rudarska vasica, precej utesnjena v ozki dolini. Iz kraja vozi srednje stara šestsedežna kabinka z eno boljših črnih prog na smučišču:


Spredaj šestsedežnica Fellersbach z 2 - 3 modrimi in rdečimi progami, v ozadju kabinka Kings Cab ... :


... s sončno svetlomodro progo, tu je bilo vedno zelo polno:


Sledita šetsedežnica Dachegg in štirisedežnica Zachhofalm, vsaka s po dvema širokima progama na meji med temnordečo in črno:




Šestsedežnica Bürglam iz središča Dientna, skoraj 600 višincev široke rdeče proge:


Na nasprotnem pobočju samo še letos obratuje že omenjena poslednja dvosedežnica Gabühel, zraven steber naslednice:


Pogled v 'Skicenter Dienten' s šestsedežnico Bürglam na nasprotnem pobočju in že dokončano spodnjo postajo kabinke ki bo obratovala od prihodnjega decembra. Po njo pa garaža, blagajne, športna trgovina in vse kar spada zraven:


Na Abergu nad Maria Almom sva se zadržala skoraj pol dneva, pod štirisedežnico Abergalm je cel kup (4 - 5) prog od modre, rdeče do dveh konkretno črnih. Samo tu nastajale omembe vredne vrste (do 5 minut):




Nova kabinka Sonnbergbahn, proga (nekdanja Skiroute) je konkretno pokrita z lepimi modrimi topovi :


Pogumno: nova žičnica ima progo s povsem južno lego in spodnjo postajo na višini 850 m. Kar slišim kako bi v Sloveniji v podobni situaciji 'stroka' razlagala da kaj takega pač ni možno ... :


Pa še pod kabinko Natrunbahn v Maria Alm. Letos je snega dovolj, ampak prav zanima me kako za vraga uspejo v slabih zimah tukaj zasnežit proge na 900 m nadmorske višine z Demaclenkoti, če pa na vsi 'Pohorci' vedo da ti topovi sploh ne delajo :




Od treh 'dolinskih' krajev se nama je Maria Alm zdel največji, z največ 'nobl' hoteli, tudi prostora je tu bistveno več kot v Mühlbachu ali Dientnu ki sta precej utesnjena v ozkih dolinah. Upam da mi Korošci ne zamerijo, ampak Mallnitz (kjer sva smučala dan prej) je proti Maria Almu videti kot kak kraj v Romuniji ... :


Za konec pa še dve nostalgični s starih vlečnic, ki jih večina smučarjev pusti ob strani (za povezavo niso potrebne) in zato ostanejo proge lepe do konca, Wastlhöhelift nad Dientnom:


... in Karlift nad Maria Almom:


Pod črto: za tiste ki so jim všeč smučišča tipa Schladming ali Flachau, toplo priporočam. Karakter smučišča je podoben, ni pa tako (pre)polno kot prej omenjeni centri. Ne vem če sva v dveh dnevih skupaj v vrstah preživela več kot 15 minut, in to sončen konec tedna v februarju. Tudi povezovalne proge so razen redkih izjem atraktivne, ne gre za neko povezavo 'na silo' kjer bi pol časa preživel na položnih cestah. Skratka, lušno smučišče za nekaj dni, ki se ga da lepo kombinirat tudi z drugimi centri sistema Amade (vse večdnevne karte veljajo za cel sistem), sploh iz Dientna se kar hitro pride v Dorfgastein ali St. Johann. Za ljubitelje visokogorja pa Avstija ponuja boljše destinacije .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 19, 2022 8:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

Evo, kot je Miki napisal v prejšnjem postu se poročilo objavi nekje na 3 leta.
Pa kar k stvari:
lahko bi samo napisal, da je bilo super pa dal link od videa pa bi blo dovolj, ampak tokratni izlet si zasluži še malo teksta.
Stanovala sva v Maria Alm in tako bi priporočal tudi ostalim. Na ta način se pri vračanju v nastanitev izogneš najbolj problematičnima progama pod Gabühlom in Sonnbergbahnom.
Drugače pa vse štima, proge, razgledi, koče, hrana...
Smučišče je prav veliko za nekaj dni, po moje se da "zdržat" tudi dlje (tako kot nama je sonarodnjakinja na sedežnici rekla, ki že 10 let samo sem hodi). Osebno so mi bile všeč nekatere res konkretno črne proge, ki se jih ljudje kar bojijo in so zato ostale užitne čez cel dan.
Cel čas sem razmišljal, da če bi v Sloveniji imeli vsaj en tako urejen hrib kot Aberg, pa ga nimamo...
Več pa naj pove video, kjer sva združila smučanje s kulinarično Hochkönigsturo in bila navdušena.
https://youtu.be/g7kJeIczxn8
LP, Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Hochkönig
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB