Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Alta Badia, Arabba, Val Gardena

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49  Naslednja
 Alta Badia, Arabba, Val Gardena « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 27, 2022 4:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

V la vili imaš hitro testiranje, vsaj decembra je bilo!
_________________
2009/10 Kranjska Gora 13X, Flachau 1X, Zauchensee 1X, Obertauern 1X, Kanin 1X, Mokrine 1X, Katcberg 1X
2010/2011 Mollta 2x Kr. Gora 30X, Katschberg 1X
2011/2012 Alta Badija 4xKr. Gora 12X,Bad Kleinkirchheim 2X
2012/2013 Kranjska Gora8x, Bad Kleinkirchheim 1X, Großeck - Speiereck 1x
2013/2014 Alta Badija 4x, Kranjska Gora30X, Mokrine 1X
2014/2015 Kranjska Gora 22X, Katchberg 1X, Molltal 1X
2015/2016 Kranjska Gora 6x Alta Badija 4X
2016/2017 Alta Badija 4X Kranjska Gora 28X Mojstrana 1X
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
StarGazer
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 01, 2022 4:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 13:43
Prispevkov: 124


Letos je ponudba ski closing zelo slaba, oz. je praktično ni... Z družbo računamo na to, da bomo samo poiskali namestitev...
Katero mesto okoli Sella Ronde ima največ večernega dogajanja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 02, 2022 1:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz niti pred Covid norijo nisem nikjer opazil kakšnega prav živahnega dogajanja. Mogoče še največ Canazei, ampak je nočno življenje primerljivo Medvodam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SeekK
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 02, 2022 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 14:21
Prispevkov: 51


StarGazer je napisal/a:
Letos je ponudba ski closing zelo slaba, oz. je praktično ni... Z družbo računamo na to, da bomo samo poiskali namestitev...
Katero mesto okoli Sella Ronde ima največ večernega dogajanja?


Ne poznam nočnega lajfa v Medvodah, samo mi smo ravno iz tega razloga ski opening preko Arabbe in San Cassiana preselil v Corvaro. Tako da moj izbor bi tu bila Corvara. L'Murin iz glave, verjetno je še kaj...to je prav apres zadeva, blizu spodnje postaje Boe. Nevem pa kako je korona na to vplivala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2022 9:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


Malo offtopic ampak, ker smo glih pri Medvodah - na poti v San Vigilio je "bratski" kraj Zwischenwasser

Mogoče je kaj na tem...
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2022 4:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


Absolutno prekratka dva dneva, ki sem ju ta teden prezivel v celotni Sellarondi. Oba dni sem štartal z gondolo iz Canazei na Belvedere. Karte sem kupil kar tam, kjer so mi na blagajni tudi potrdili Covid potrdilo, tako da se s tem nisem rabil ukvarjat preko aplikacije. Parking pred gondolo stane 7€ na dan. Še vedno strogo upoštevajo FFP2 masko v zaprtih zičnicah, na sedeznicah niso komplicirali. 80% zasedenosti naprav pa se ne drzijo več.

Bila sta nedelja in ponedeljek, bila je vzdrzna gneca. Sellaronde nisem delal.
V nedeljo čez Passo Sella proti Val Gardeni in nazaj. Z namenom sem odšel na Marmolado v ponedeljek (15min čakanja na prvi dvosedeznici ter nekje 35min čakanja pred zičnico za na Marmolado) ter isti dan še proti Alta Badii. Kot ste ze povedali... Na Marmolado sem šel, ker še nisem bil. Je za obiskat in če si tam prvič, se splača. Naredil sem klukco. Naslednjič bom pa sigurno več časa prezivel kje drugje.

Proge seveda fantastično pripravljene.









Pogled iz nove avtomatske 6-sedeznice na celoten Belvedere



Na poti proti Alta Badii



Pogled na Marmolado...



... in iz nje



Vreme je dopuščalo lepe razglede.



Pa še nekaj zičniške arhitekture





Pogled iz Porta Vescovo (2478m)





Nova 8-sedeznica v Alta Badii.


_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2022 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


in katera/e proga/e Sella Ronde, ti je/so bila nabolj všeč (takoj za Canazeijevim Belvedere seveda:) ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2022 11:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


Tezko rečem katera proga mi je bila najbolj všeč. Kot veš, se v tem predelu najde veliko lepih, strmih prog, ki znajo bit lepo dolge. Po dveh dneh je pa tezko povedat, sploh ce potujes od enega kraja do drugega in poleg raziskujes, res je tezko naredit zavoje po vseh progah iz enega hriba, preprosto ti zmanjka časa, čeprav lahko smučaš do 17h. Velik del Val Gardene in Alte Badie sploh nisem uspel presmučat. Zagotovo se sem še večkrat vrnem, morda z nastanitvijo v katerem drugem kraju.

Lahko pa mogoče še omenim in primerjam naprave tega smučišča s Skicirkusom v Saalbachu ali pa s Flachauom. Kot je ze Jurij povedal v svojih vlogih, v Avstriji menjavajo čisto dobre 6-sedeznice z še novejšimi in sodobnejšimi... Tukaj v Sellarondi najdeš še vedno kar nekaj nekoliko starejših odklopnih 4-sedeznic, ki bi jih v Avstriji ze zdavnaj zamenjali.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trbowc
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2022 11:22 am    Naslov sporočila: La Villa - Boe Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:13
Prispevkov: 15


Pozdravljeni, zanima me najhitrejša pot na smučeh iz La Ville do gondole Boe.
_________________
Čakamo sneg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2022 5:32 pm    Naslov sporočila: Re: La Villa - Boe Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


trbowc je napisal/a:
Pozdravljeni, zanima me najhitrejša pot na smučeh iz La Ville do gondole Boe.

S Piz la Ila gor, pa po 20 in 5 do dol ali 20, 6 in 8 do Boe. Ker nimaš nobenih naprav vmes bo to ziher najhitrejša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trbowc
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2022 6:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:13
Prispevkov: 15


Hvala.
_________________
Čakamo sneg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 12, 2022 12:48 pm    Naslov sporočila: Re: La Villa - Boe Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

JurijB je napisal/a:
trbowc je napisal/a:
Pozdravljeni, zanima me najhitrejša pot na smučeh iz La Ville do gondole Boe.

S Piz la Ila gor, pa po 20 in 5 do dol ali 20, 6 in 8 do Boe. Ker nimaš nobenih naprav vmes bo to ziher najhitrejša.

Če se prav spomnim ne gre brez vsaj še ene sedežnice. Vmes je ena luknja in nasprotni breg. Se pa ne spomnim imen žičnic in se mi ne da brskati po zemljevidih. Če se prav spomnim je še najhitreje če greš naravnost naprej pa potem z eno kratko sedežnico, pa potem še enih 100 m s tisto, ki ima vmesno postajo na vrhu hriba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trbowc
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 12, 2022 1:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:13
Prispevkov: 15


Hvala!
_________________
Čakamo sneg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 13, 2022 7:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Tri možnosti so:
1. Hitrejša: Piz la Ila --> naravnost --> 6 sedežnica Roby --> desno na 4 sedežnico Braia Fraida --> spust v Corvaro
2. Boljša: Piz la Ila --> naravnost --> 6 sedežnica Roby --> levo dol smučaš --> 6 sedežnica Biok --> spust v Corvaro
3. Položna in poganjanje: Piz la Ila --> 6 sedežnica Roby --> nadaljuješ naravnost in malo gor, nato položna proga in spust v Corvaro.

Jaz vedno izberem opcijo 2., tudi ko se mi mudi. Obstaja še še cel kup podvariant, ki so mogoče 3 - 5 minut daljše in vključujejo uporabo drugih naprav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trbowc
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 13, 2022 8:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:13
Prispevkov: 15


Super, hvala! Bom preizkusil 1 in 2.
_________________
Čakamo sneg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49  Naslednja Stran 47 od 49

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Alta Badia, Arabba, Val Gardena
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB