Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Trbiž - Višarje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Naslednja
 Trbiž - Višarje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2021 8:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes pod pričakovanji. Ne vem, kako jim je s toliko naravnega snega uspelo tako slabo pripraviti proge. Višarska v dolino je bila v zgornji tretjini spodobna, v spodnjih dveh pa za moj okus zelo slaba: beton, ki se je v par urah zdrsal do nečesa, kar je že bolj spominjalo na led, in veliko zelo trdih kugel v velikosti teniške žogice. Popoldne so se povsod pridružili kupi suhega naravnega snega, tako da res ni bilo nič kaj prijetno.

Razočaran sem tudi nad počasnim odpiranjem smučišča, obratovale so samo višarska kabinka, spodnja povezovalna štiriseda in pa dve počasni in položni štirisedi v Trbižu. Na tak hladen dan bi bilo zelo lepo smučati na sončnih progah na grebenu s prelepo zimsko kuliso, ampak se jim jih očitno še ne da pripraviti.

Ljudi je bilo tudi veliko. Zjutraj je bila ob 9.30 dolga vrsta za nakup kart (čemur se da z nakupom pri Skipassu izogniti), potem se je pa okrog enajstih tudi na kabinki naredila 15-minutna vrsta.

Res sem razmišljal, kam bi šel danes, pa vsi nekaj zavlačujejo z odprtjem prog. Verjetno bi bila najboljša možnost v bližini Gerlitzen, vendar pa je potem za otvoritveno vseeno prevladala cena. Višarskih 21 evrov za štiriurno težko premagaš, cene na Gerlitznu se mi zdijo vsako leto bolj absurdne.

Naslednji vikend bo verjetno že bolje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kamal
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2021 10:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 17:46
Prispevkov: 34


Danes glede obratovanja smučišča podobno kot predhodnik. Grebenski del še vedno ne obratuje. Obratujejo samo spodnje naprave, ki itak nobenega ne prevažajo oz. samo tiste ki gredo pogledat, če slučajno dela kaj več.

Delala je v bistvu samo kabinka in proga ob njej. Do 10 ure zaprt zgornji del zaradi treninga avstrijcev. Po 10 uri celotna dolžina. Sneg zgornji del zelo v redu, vendar struktura in občutek čisto drugače kot dan prej v Gerlizenu.

Spodnji del ima še vedno kar nekaj drobnih kugelj, vendar zanemarljivo. O ledu ali betonu vsaj jaz ne morem govoriti. Zaminivo je pa da sneg zelo hitro reagira vsaj v spodnjem delu npr. na meglo in pooblačitev. Seveda ljudi je bilo zelo malo in lahko rečemo, da mogoče 100. Tako, da se tudi ni tako zdrsalo oz.se ni.

Tudi jaz ne razumem kako jim ob taki količini snega uspe pripraviti tako različna stanja na progi, ki je dolga 4 km.
_________________
Se vidimo, ko se zagledamo.
Sezona 2014/2015: 3x Sillian, 2x St.Jakob im Defreggen, 1x Katschberg, 1x Stari vrh, 1x Vogel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 30, 2021 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


No, danes pa precej bolje kot pred tremi tedni, precej nad pričakovanji.

Predvsem nič gužve, na višarski strani se sploh ni čakalo, na trbiški pa nekaj malega spodaj in na Florjanki, ampak v primerjavi s stanjem na slovenskih smučiščih zanemarljivo. Z malo iznajdljivosti na podlagi ščepca izkušenj sem kanec pred deseto parkiral 15 metrov od proge.

Proge zgoraj zelo dobre, cel dan dokaj popeglane in z dobrim snegom, tokrat pa je bila prav prijetna tudi spodnja polovica višarske proge, kjer so temperature sneg že tako predelale, da je bil še pri vožnji v dolino okrog treh kar prijetno maslen. Malo slabše je bilo na spodnjih trbiških progah, ampak tam v tisti senci se mi itak ni dalo smučati. Je bilo pa dobrodošlo presenečenje, da je bila odprta tudi položna proga v dolino, ki je meni ena ljubših na tistem delu smučišča.

Novost je tudi ta, da so malo poplanirali zgornji del smučišča, tako da se ti pri vračanju s Florjanke nazaj proti Višarjam ni treba več spustiti do tekočega traku v kotanjo, ampak se po (sicer zelo položnem) umetnem grebenu pelješ vse do stika z delom proge, ki gre navzdol. Poleg tega se mi zdi, da so malo izboljšali tudi spodnjo cestico okrog vasi, tako da je tudi tam prehod na glavno višarsko progo malo bolj eleganten.

Fino, torej. Priporočam!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro#33
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 12:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 17:39
Prispevkov: 48


Včeraj prekrasne razmere, zjutraj lepo trdo, potem se zvozi, ampak brez kucljev, podlaga lepo trda, vendar redko ledena in čez malo zvoeženga. Uživaško cel dan. Je pa Florjanca crknila ravno, ko sem hotel iti nazaj proti Višarjam, tako da te povezave nisem preskusil. Danes že deluje, ne vem kaj je bilo.
Kar se covida tiče - jaz sem imel vse papirje + test (priročno v Kr. Gori, postanek pod 5 minut, potrdilo na mail), ampak gledal ni nihče. Se pa dva policista vozita po smučišču in se mi je zdelo da malo naključno gledata (ne pa prav intenzivno). Tudi za maske, če si sam na gondoli (kar je bilo glede na dokaj skromen obisk pravilo), ne komplicira nihče.
Torej - zame top smučišče, konkurečna cena, super pripravljene proge, moderne naprave pa še predaleč ni z Gorenjske. Samo pivo je drago
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 11:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Tudi danes petek, bo ena sama matrarija



Na 11ki zgoraj se je šele ob 10h30 zacel pojavljat folk,


na 1ki v dolino še ob 12h redkokdo.
Tudi gostilna spodaj pri gondoli ob 12h cist prazna.


13ka zanimiva v zgornji polovici, drugače pa traja in traja s sedežnico na vrh.

Kljub delni prenovi mimohoda mimo cerkve, je treba še nekaj poganjanja
v obe smeri.


9ka zgoraj kar zanimiva, a hitro pristane v senci



Spodaj pa imajo otroci (in mlajši tekmovalci) raj (ne vem pa kdaj jim zaide sonce)


#relive https://www.relive.cc/view/vAOZz5M35yO
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2022 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Danes, v petek sem začel v Trbižu na sedežnici Priesnig. Črna proga je bila super pripravljena. Po parih vožnjah sem preizkusil še položnejšo progo "A". Tudi zelo dobro. Okoli enih sem se odpravil še na višarsko stran. Zaradi nizkih temperatur je proga ob gondoli bila v zelo dobrem stanju.
Obvozna cesta mimo vasi je sicer bolje urejena, brez potiskanja pa ne gre.

Osebno mi je pa zelo škoda, da so Miscconco zaprli. Je bila res popestritev višarske strani. Morda kdo ve ali so napravo odmontirali?

Ljudi ni bilo veliko, zato se čez cel dan nabralo kar precej kilometrov. Skratka kljub visoki oblačnosti in mrazu zelo dober smučarski dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2022 8:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Mrzel in oblačni petek.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2022 7:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Bil včeraj, koristil skipassovo akcijsko karto, ki velja ob torkih in sredah. Na splošno je smuka primerna času in temperaturam, sploh Florianka popusti zgodaj (ok. 11h), prav tako spodnji del di Prampera. Nekje po 13h je sneg že zelo težak, tako da je večina ljudi kar hitro končala, ostali pa smo se večinoma držali črne v Trbiž, ki pa je bila zelo dobro pripravljena in prav nič ledena, pa še zdržala je dolgo.
Ene par kamnov se najde, ampak ni krize..drugače pa so proge dobro pripravljene, pa tudi smučarjev je bilo zelo malo, tako da se je dalo prav solidno nasmučat.
Mislim da obratujejo le še nekaj dni, po moje se za zadnjo smuko sezone splača izkoristit. Mimogrede, če koga zanima, na Ratečah nobenega, nihče ni vprašal za PCT, je pa vseeno bolje imeti, za vsak slučaj
Lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2022 10:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Da se ne bo kdo prehitro odlocil... za ta vikend imejte v glavi da je v Planici spet gasilska veselica in je cesta med Kranjsko Goro in Ratecami zaprta, kar pomeni kar precejsen obvoz ce zelis priti do Trbiza.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2022 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes na triurni za 18 EUR - še vedno najboljši price/performance daleč naokrog. Odprte proge so bile višarska v dolino do polovice in vse tri zgornje. Najboljše razmere so bile na Florjanki, sicer so pa vse proge v kar solidnem stanju. Ljudi je bilo malo. Videti je bilo, da bodo lahko kmalu odprli tudi vse ostale proge in naprave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tonka
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2022 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2019 18:56
Prispevkov: 18
Kraj: Ljubljana

Danes sem bil prvič na Višarjah (in prvič na smučeh to sezono) in moram reči, da mi je bilo všeč, se da kar fino nasmučat. Za en dan je čisto super, blizu Lj ...
Proga 1 – Di Prampero je super, čeprav je bila na nekaterih prelomnicah malo ledena. Žal progi do Trbiža (št. 4 in 9) nista bili odprti.






_________________
Forum žičnice!
http://zicnice.mojforum.si/

21/22: 4x Schladming, 5x Kronplatz, 1x Drei Zinnen, 1x Kronplatz-Alta Badia-Arabba
22/23: 1x Višarje, 5x Kronplatz, 1x Kronplatz-Alta Badia-Arabba-Marmolada, 1x Drei Zinnen, 2x Krvavec, 1x Obertauern
23/24: 1x Krvavec, 1x Katschberg, 7x Arabba/Sella Ronda, 1x Turracher Höhe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sneg100
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2023 10:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2015 18:38
Prispevkov: 81
Kraj: Lj

Bili danes gor, pa gotovo ne edini času in napovedim primerno je bilo kar nekaj ljudi, na napravah se je dopoldne dosti čakalo in tudi proge smo hitro zdrsali, okoli poldneva sta bila Florjanka in Prampero že konkretno kucljasti, vmes pa se je pokazala trda, ledena podlaga. Na splošno pa soliden dan, gneči napram je za dobro vzdušje poskrbel krasen zimski ambient in dobra hrana v bajti Florjanki. Priporočam obisk med tednom, ob nizkih temperaturah in predvsem manj obiska sem prepričan da bi proge zdržale precej dlje kot so danes.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2023 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes odlično. Na napravah nič gužve, na progah je bilo več ljudi občasno le na Florjanki, ampak še zdaleč ni bilo kritično. Sneg suh in grifig, brez betona in ledenih plošč, popoldne so se ob straneh prog naredili še fenomenalni pasovi mehke moke. Višarska proga v dolino je bila še ob pol štirih noro dobra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 2:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


Zanima me ali pri nakupu karte doplačaš tudi obvezno zavarovanje za odgovornost in koliko je cena ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gospodk
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2023 5:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Jan 2013 11:51
Prispevkov: 103


Zavarovanje odgovornosti si urediš zraven turističnega zavarovanja. Pri corisu je to okrog 12€ za celo leto.
Na samem smučišču nihče ne preverja, če imaš ali nimaš zavarovanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Naslednja Stran 39 od 40

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Trbiž - Višarje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB