Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine-Nassfeld, 2019/2020

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Mokrine-Nassfeld, 2019/2020 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 07, 2019 8:41 pm    Naslov sporočila: Mokrine-Nassfeld, 2019/2020 Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

V primerjavi s precej kritičnim Tomijevim poročilom z Osojščice bo moje zvenelo precej bolj pozitivno, zdaj pa ne vem ali je na Mokrinah res toliko bolje ali je Tomi razvajen od smučarije na Meliju .

Uspelo nama je, da sva bila na Millenium Expressu že 15 minut pred deveto, tako da sva zgoraj dobila nekaj res dobrih fur na Troglu:




... za spremebo proti vmesni postaji Millenium Expressa:


Tudi na Mokrinah se, kot že pretekli teden na Turrachu, pozna dobesedno vsak meter nadmorske višine, taki glede količine snega kot glede kvalitete. Spodaj se prekleto pozna tisti novemberski dež ki je padal preko novega snega. Če nič drugega, je pustil zanimive vzorce v snegu :


Na splošno so bile proge vsaj dopoldan sicer trde, ampak ne ledene in v glavnem tudi ne grudaste (izjema je bil Madritschen, kako pri vragu je lahko proga ob Troglu odlična, kilometer vstran na Madritschnu, na isti višini in z enko orientacijo, pa grudasta ?!). Popoldan se je na strmih odsekih, sploh proti spodnjim postajam Trogla, Gartnerkofla in Sonnleitna, nov 'nastreljan' sneg ponekod zdrsal do (starega naravnega) ledu. Najbolj sta se nama dopadli obe progi na Mossernu, zanimivo da so tu z žirafami naredili bistveno kvalitetnejši sneg kot s Sufagi na Madrischnu:


Kot se vidi že na prejšnji sliki, se je okoli 11. navlekla visoka oblačnost, ki je precej pokvarila vtis dneva, čeprav je bila v glavnem dovolj tanka da je nekaj svetlobe še prišlo skozi, tu in tam pa tudi gostejša kar je imelo za posledico občasno precej difuzno svetlobo. S slikami sem v takih razmerah varčen :




Nenapovedano je obratovala tudi sedežnica FIS s pripadajočo progo:




Na gartnerkofelski strani sem naštel ducat novih LenkoDemacov s Pinafarinovim podpisom (na nasprotni strani pa precej novih rumenih TR8):


Največje novosti sezone, akumulacije nad Tressdorfer Alm, pa niso uspeli dokončati. Oblika jezera je bolj kot ne dokončana, manjka pa folija in seveda voda, pa tudi naokrog je precejšnje razdejanje s kupi zemlje in skal:






Progi v dolino še precej manjka, nekaj kupčkov so sicer naredili, sicer pa je to, kar po progi zgleda belo, v glavnem 1 - 2 cm debela plast bele 'moke' iz megle. BTW, zjutraj so zasneževali, ampak samo v inverziji spodnjih 100 višincev nad spodnjo postajo:


Skratka, zelo soliden začetek sezone na Mokrinah. O obisku: prazno ni bilo, ampak čakali pa nismo nikoli več kot sedež ali dva - popoldan pa še to ne.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2019 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Kako pa je kaj s kamenjem? Jaz sem bil gor prejsno soboto (turno) in je z Gartnerkofla dol, pa tudi iz Milleniuma proti parkingu pod Gartnerkoflom, manjkalo vsaj pol metra snega na progah in do prejsne sobote topov se niso zalaufali, tako da mi ni bilo najbolj jasno kako mislijo odpreti v petek.
Ce bi gledal zgolj tisto, kar sem videl prejsno soboto, mi je prevec skoda smuci, da bi sel gor, razen ce so res naredili cudez in v 4 dnevih znasnezili celo smucisce dovolj na debelo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2019 11:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Dva kamna sem videl (in pobral) na progi FIS, takoj pod zgornjo postajo štirisedežnice. Drugače pa na progi nisem srečal niti kamnov niti kopnin. So kar konkretno 'streljali' v prvi polovici prejšnjega tedna. Kako zgleda na Gartnerkoflu seveda ne vem, ker še ne obratuje - so pa tudi tam precej zasneževali in v soboto so zgornji del tudi že teptali (zgornji del Gartnerkofla je navadno najbolj kritično mesto kar zadeva kamenje).
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2019 2:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ce si sel po FIS, si moral tudi na Gartnerkofel In prejsno soboto so bile vse spodnje polovice, hudo boge z ogromnimi kopnimi predeli in max 20cm snega. Tako tista strmina pod Gartnerkofelbahnom takoj iz parkinga ven, kot tudi polozen obvoz, kjer prides iz FIS dol, ter tudi na drugi strani spodnji del pod Troglbahnom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2019 5:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Sori, 'kurcšlus' v stari Mikijevi buči: zamešal sem Gartnerkofel in Trogkofel . Še enkrat: proge na Gartnerkoflu (FIS in Watschiger Alm) so brez kamenja. Je pa res da je
Citiram:
tista strmina pod Gartnerkofelbahnom takoj iz parkinga ven
zasnežena samo v polovični širini. Žičnica ki še ni odprta in ob kateri so v soboto urejali proge je Trogkofel.

(zdaj pa grem hitro pojest en strok česna )
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amaterko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 27, 2019 10:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Mar 2017 7:42
Prispevkov: 6


Jaz že od začetka sezone smučam samo tu. In več kot očitno ne bom menjal... glede na to, da sta na Krvavcu odprti le dve progi in zgleda, da bo tako do konca sezone...
Sem ter tja se vidi kak kamenček, tako na FIS progi, kot na Trögl pisti, ali pa na drugo stran hriba proti šestsedežnici Rudnig. Ampak ni krize. Večinoma je bilo ok glede gužve, razen včeraj, ko je bil dela prost dan tako v Sloveniji kot v Avstriji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RR07
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 01, 2020 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2014 15:46
Prispevkov: 20
Kraj: Gorenjska

Danes parkiral na parkingu 5, ob 8:45 komaj dobil parking, ljudi precej sploh za 1.1. Vendar se je po smučišču porazgubilo, cakanja ni bilo, smučal do 12:30, razmere odlične. Večinoma smučal na Rudnigsattelbahn, nore razmere za vsl smuči
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 26, 2021 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


A če se vzpenjaš z Italijanske strani (iz Pontebbe) je zlo zarukana cesta ? ozka (kot znajo italiojanske bit) ? kolko minut ? zlo za bruhat (če imajo otroc slabše trebuhe) ?

Se zaradi prispetja tja (Trogl) kej zelo zafrkneš - tam manj snega ? Celo premalo prostora na parkingih ? Večja vrsta za čakat 1.žičnico, ali je celo bolje ker sploh ne rabiš Millenium Expressa ?

Če že prideš od tam, ali je bolje parkirat kr pr prvih (Passhohe), drugih (Nassfeld), ali nadaljevat do tretjega (Trogl -- al kako se jim reče gledam mapo Nassfelda:)
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 26, 2021 6:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Cesta iz Pontebbe je ovinkasta, ozka...sicer so jo nekaj popravljali, širili. Za otroške trebuhe, velika verjetnost, da bodo bruhali. Je pa še to, se najdejo Italijani, ki rinejo gor s kemperji. In je vsako srečevanje z drugimi dogodek
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2021 11:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


@Smiucar9: Od Pontebbe do Nassfelda je cca 30 minut vožnje in cesta je ovinkasta ter ozka. Načeloma če se držiš "urnika" (zjutraj gor, popoldne dol) je normalno prevozna.

Sam sem samo enkrat parkiral pri Passhohe, sicer pa odvisno od gužve. Največkrat sem parkiral kar v Nassfeldu, blizu vlečnice "Madritschen 6er Sesselbahn", drugače pa kar pri obeh parkiriščih levo ali desno zraven "Gartnerkofel 4-Sesselbahn" žičnici (Trogl po tvojem poimenovanju).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cvirn1
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 8:40 pm    Naslov sporočila: Nassfeld dostop Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2021 17:32
Prispevkov: 16


Je kdo letos že šel tja cez Italijo? Kako komplicirajo na meji, ker gre samo za tranzit do Avstrije? Je potrebno imeti izpolnjen tisti spletni obrazec?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Na Ratečah ni baje nikol nobenga.
(a te to ne odveže kontrole EnterItalyja na cesti. Kar pa tudi dvomim, da se je komu že zgodilo ? btw. Kolk je kazen za neizpolnjen EnterItaly ? - naj ga sopotnik med voznjo izpolnjuje)

Torej, pogoj PC in piči

škoda da je SKIPASS dal akcijski dan na soboto, in nedeljo Kastchberg - bi se zarad vremena bolje izslo obratno.
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 11:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Od začetka smučarske sezone sem šel že ene petkrat čez Rateče, nikoli ni bilo žive duše. Tudi drugje na cesti me niso nikoli ustavili, pa sem kar nekaj prevozil po Dolomitih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 12:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Kako je ze z EnterItaly ? (nazadnje sem ga klikal julija) ... a moras tud 0.dnevni
PCR/HAG test vpisat not v aplikacijo ? Ker pol itak odpade tudi vnos EnterItaly, ce se zelis svercat.
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cvirn1
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 10:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2021 17:32
Prispevkov: 16


Hvala za odgovore. Ravno ta obrazec za vstop v ITA mi ni jasen. Naj bi ga mel, tudi če je samo tranzit, torej za teh nekaj 10km do Nassfelda. Ampak potem, ko pa hočeš izpolnit obrazec, pa sploh ni možnosti, da bi navedel, da grem le čez ITA. Kot da je ITA moja k9nčna destinacija...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine-Nassfeld, 2019/2020
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB