Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Bih - Vlašić

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Bih - Vlašić « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
jama
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2015 10:15 pm    Naslov sporočila: Bih - Vlašić Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Feb 2005 20:51
Prispevkov: 80
Kraj: KK

http://www.vlasic-bih.com/indexba.htm
Je bil kdo že dol ?
Kakšne izkušnje in mnenja so zelo dobrodošla.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1982
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2022 9:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 12:11
Prispevkov: 33


Sicer nisem bil doli, načrtujemo smučanje 4 dni konec februarja, če bo vreme. Je pa objavil posnetek slovenski popotnik
https://www.youtube.com/watch?v=qcifEhTPoZ4

LP,
_________________
Sezona 2021/22: 4X Civetta
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2022 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Kolikor poznam Bosno je Adria Ski pri Kupresu edino res profesionalno vodeno smučišče, ampak je urejeno v skladu z njihovim standardom. Potem je tu še za njihov standard dobro urejena Jahorina, vse ostalo je ena sama zmeda.
Lahko da se motim, ampak taki so moji občutki. (Bjelašnica menja direktorje trikrat letno...)

Vlašič je malo smučišče z dvema ali tremi vlečnicami in za tisti konec majhno nadmorsko višino. Ko pihne iz juga je konec heca in se mi zdi še bolj občutljiv od naših Gač od katerih je malo manjši.

Je pa včasih zanimivo doživet balkanski relax način življenja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jama
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2022 4:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Feb 2005 20:51
Prispevkov: 80
Kraj: KK

Sem pogledal tisti filmček od Gorca na Youtubu. Hvali smučišče na polno a na progi veliko kamnov in samo vlečnice. Je pa res da če gledamo cene kart, hrane in balkansko gostoljubnost mora biti to top. Seveda če nisi preveč zahtevna oseba. Mislim da je Ledenko kar zadel z svojim komentarjem celotno sceno.

P.s. Ta Gorec je objavo tudi filmček o Jahorini kakšen mesec nazaj in mislim da bo v kratkem še o Bjelašnici.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2022 5:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Mislim, da kolikor toliko poznam smučarsko situacijo v državah bivše Juge in morda bo tole komu pomagalo.

V Bosni je tako kot sem že napisal.
V Srbiji so morda najdlje od vseh, ampak so pa napravili eno čudno zadevo, ki se izide samo pri njih. Nočitvene kapacitete so v večini smučišč pod okriljem državnega podjetja "Skijališta Srbije" nekajkrat predimenzionirane. Če bi se 1/4 hotelskih gostov spravila na smučišča, bi bio vse popolnoma zabasano. Tam pač gredo na smučišče in potem žulijo pivo po sobah in po kafičih, niti na šprancir se jih večina ne spravi, le zvečer gredo pokazat kake nobl bunde so si kupili. Tu bi se morda lahko šlo na Kopaonik.
Črna Gora se je pričela hudo odpirat in, če se ne motim bo v kratkem vložila 200 mio evrov v 4 največja smučišča. Če prav vem bodo izhajali iz srbskih izkušenj in ne bodo delali podobnih napak v kapacitetah. Ampak če pogledam kako neumno so zazidali kompletno obalo, bo morda še huje. Ampak bodo pa kmalu na veliko gradili.
Mislim, da zaenkrat tam ni smučišča, ki bi se ga izplačalo obiskat. Bo treba počakat dve do tri leta, potem pa, ker naravne danosti imajo fantastične.
Makedonija diha na škrge in dokler jih Bolgarija ne spusti iz primeža ne bo nič Imajo pa dobre načrte. Tudi tu ne vem zaradi katerega smučišča bi se splačalo vozit dol.
Hrvaška? Nič.
Kosovo? Ne vem, ampak verjetno nič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2022 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Sploh ker so karte postale nenormalno drage (ok, Vlašič še ne),
Jahorina pa okrog 30€ + parking... madona, kaj mislijo da so Kranjska Gora ?!
https://jahorinainfo.com/ski-pass-jahorina-2021-2022/

Je pa zanimivo gledat videe tegale Gorenca, prvič ste mi ga pokazali... hvala... človk ne ve al se norca dela, al je res tolk prfu***

Kupres: hmmmmm... a tile so s temle reklamnim videjem mislal resno ? https://youtu.be/Wc2caR9qWeM
Mene bi blo strah med vse te kamikaze, gužvo in ratrake na odprtem smučišču.
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2022 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


ledenko je napisal/a:

Kosovo? Ne vem, ampak verjetno nič.

Brezovica. Pred dobrimi 30 leti sem imel tam "sindikalno" tekmo. Eni najboljših terenov zame v takratnih časih, so imeli celo en Evropa cup tam s Križajem in Stenmarkom, če me niso nalagali.
Ko smo prišli gor, videm v snegu na tleh rotacijske luči - kaj pa to imate - ratrak, ki ga je zasipalo med sneženjem ker ga niso občasno gor zapeljali.

V hotelu spodaj pa smo v neuporabnem bazenu imeli disco - zlati časi.

So me vprašali, če jim pridem vodit smučišče, pa ko sem jim mojo takratno plačo povedal so in rekli, da toliko imajo vsi skupaj tam.

Evo našel nekaj: https://www.skicentarbrezovica.com/O_ski_centru_en.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jama
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2022 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Feb 2005 20:51
Prispevkov: 80
Kraj: KK

ledenko je napisal/a:

Črna Gora se je pričela hudo odpirat in, če se ne motim bo v kratkem vložila 200 mio evrov v 4 največja smučišča. Če prav vem bodo izhajali iz srbskih izkušenj in ne bodo delali podobnih napak v kapacitetah. Ampak če pogledam kako neumno so zazidali kompletno obalo, bo morda še huje. Ampak bodo pa kmalu na veliko gradili.
Mislim, da zaenkrat tam ni smučišča, ki bi se ga izplačalo obiskat. Bo treba počakat dve do tri leta, potem pa, ker naravne danosti imajo fantastične.
.


https://www.youtube.com/watch?v=ENnuc9cKbgE&ab_channel=RTSSAT-Zvani%C4%8Dnikanal

Ker je glih debata o Črni Gori.
Ce kerga zanima o bivsi Bjelasici( Kolašin 1450) in Kolašinov 1600. Naj bi jih združili letos. Preskoči na 21'45 za ogled smučišč in nastanitve.
Ledenko hvala za te opise.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 9:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


@JurijB,
Šar Planina je ita zakon, ampak ne vem kako je stanje smučišča Brezovica. Je pa res, da so imeli doli Križaja in Stenmarka na tekmi.

@Jama,
Kolašin 1600 je izjemno lep hrib in, ko bodo v dveh do treh letih dokončali z infrastrukturo, se bo splačalo iti dol. Mene tu moti konstanten veter na gornjem delu.
Kolašin 1450 nima ene dobre proge, je pa dober za turizem in ker je blizu Albanije je vsak vikend poln.
Oboji si veliko obetajo od avtoceste, ki se gradi čez MN, ker to kar imajo zdaj ni vredno besed.

Pred kakimi 5. leti je takratni lastnik z ruskim kapitalom planiral gradnjo turističnega naselja v stilu Chourchavela na dnu centra, a je zmanjkalo kuglic. To bi bila dobra rešitev, da se izogneš mestu Kolašin, ki je vsaj za moje pojme psihadelična mešanica skromnih in nevzdrževanih domačih hišk, odbitih spomeniov socializma kot je tista betonska upravna zgradba v obliki zvezde in novih nočitvenih zmogljivosti v zgradbah čudnih oblik, ter kopijo Chourchavelovega standarda v notranjosti. Vsaj meni je to totalno odbito mesto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-_m4tj4z_-
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 10:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:11
Prispevkov: 416


Ni ravno samo smucanje ampak vsega po malem (ac,medto,hoteli,smucisca,..) o Kalašinu staro par tednov.

[url] https://youtu.be/ENnuc9cKbgE[/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 11:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Brezvezna reportaža, ki se vrti okrog enega kao zavoja. Kolašin 1600 je res na zelo lepem in velikem hribu z super razgledom, kar bi bilo dobro pokazat.Ima tudi dober potencijal. Dejanska dolžina proge od vrha do dna je v vsakem primeru nad 3 km. Morda malo spominja na Gerlitzen, le da je konkretno večji in za moje pojme veliko lepši, bolj divji.
Kolašin 1450 je manjši, a od daleč deluje kot da bi bil poln prog. Pred leti so črnogorci najeli eno Kanadsko podjetje, da jim je pripravilo master plan za celo MN. Z helikopterji so letali nad smučišči, delali posnetke, ter nato napravili idejo. Vse uredu in prav, ampak to so delali na kanadski način. To pomeni eno napravo in polno ozkih prog skozi gozd. Pri njih to upali, ker jim ni treba delat snega, v evropi je pa bolje delat eno progo za eno napravo in zdaj imaš na tem smučišču v resnici dve uporabni progi z eno povezovalno vejo, kjer bi se lahko delalo zasneževanje, vse ostalo je pa vukojebina po gozdu. Morda bi bila uporabna še ena ob sklopljivi štirisedi, več ne. Najdaljša naprava, ki te pripelje na res lepo razgledno točko je stara enoseda (ne vem, morda dvoseda se ne spomnim), ki je tako počasna, da več kot trikrat ne greš nanjo, se ti prej odpika od dolgega časa. Proga je pa toplo, mrzlo, toplo. Na začetku nekaj lepega hanga, nato pa kakih 500 m totalne ravnine. Na koncu padeš v soliden del, ki je zelo širok ampak se pa združi z progo od sklopljive sedežnice. Tu bi bilo vse ok, če ne bi bilo tam precej smučarjev, ki menijo, da si frajer, če greš preko svojih meja in zna biti kar stresno na takih križiščih. Kugle pogojno kontrolirano priletijo od vsepovsod in po vseh višinah, ter v vseh oblikah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Bih - Vlašić
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB