Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Alta Badia, Arabba, Val Gardena

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48, 49  Naslednja
 Alta Badia, Arabba, Val Gardena « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2022 11:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Kot ti je napisal Dolenc, te lahko še največ stanejo čakanja na gondole,
sploh proti opoldanski uri za Marmolado. Zjutraj upaš, da je manj, bo pa
treba res od nekoga, da pove insiderkse informacije kako je sedajle v pokoronskem času.

Iz Arabbe imaš eno krajšo gondolo gor, dve sedežnici prečno, in smuk v dolino v Malga Calpela,
tam z gondolo na vrh Marmolade, in dole do Arabbe... če ni nobenga folka si v dveh urcah
lahk nazaj do Arabbe, kaj pravte (mal slab se spomnem) ? V "najboljših turističnih" časih
pa te je vsaka gondola ob nepravi uri lahko stala dodatno uro

Najbolj pomembno - nikakor ne izpusti Canazeia. Belvedere rulz.
Raje to, kot Marmolada. Ki je itak samo zato, da rečeš da si se peljal dol z nje
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 15, 2022 10:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Marmolada ima super rdečo progo v dolino, tako da ni res da se gre na Marmolado samo zato da se reče, da si bil na njej. Kar se tiče časovnica te največ stanejo počasne dvosedežnice med Arrabo in Passo . Sam menim da si nazaj v Arrabo v dobri uri in pol.

Gužve pa mislim da v tem času ne bo nobene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 12:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Prvi obisk Selle Ronde in ne narediti kroga je tako kot obisk Pariza in ob tem ne iti na Eifflov stolp. Ronda je kultni krog in naj ga prvič prevozi in odkljuka, za kaj več pa je treba bivat na lokaciji.
Tudi jaz sem enkrat naredil enako varianto iz Kromplatza (spali smo v San Virgiliu), parkirali smo v Corvari, naredili rumeno Rondo (na Marmolado nismo šli) dodatno naredili dve vožnji na Belvederju in v Gardeni še ovinek na Secedo. Bil je sicer december izšlo se je več kot odlično.
Ker je bil zadnji dan, smo se preko Falzarega in Cortine vrnili do Dobiacca in nazaj domov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 6:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Se strinjam. Sella Rodno morš dat čez, če je še nisi, čeprav so proge tam najbolj razrite in čakanja na naprave največ....

Jaz kot mladi "butl" sem v enem dnevu brez norenja prevozil obe smeri v enem dnevu.

Ko so bili ski busi še brezplačni pa smo šli krog GrandeGuerra s startom v Canazeiu. Ob tem smo presmučali še pol Chivette in v bistvu nenadejano še SellaRondo zravn. Na koncu smo lovili "krogce" na passo Sella, da smo se lahko spustili do Canazeia.

Aja, če si pa že tam, pa nujno na razgled in na Sass Pordoi. Brez smučk seveda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 7:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Trenutno se v Dolomitih nikjer ne čaka (max. ponekod sedež ali 2) tako, da se da narediti Rondo, Marmolado, pa še kaj več v 1 dnevu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 10:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

kotulc je napisal/a:
Trenutno se v Dolomitih nikjer ne čaka (max. ponekod sedež ali 2) tako, da se da narediti Rondo, Marmolado, pa še kaj več v 1 dnevu.


Če se ne čaka se da to naredit z lahkoto, moraš pa računati tudi na vreme, mene je 2 leti nazaj presenetil veter na belvederju in ni delala povezovalna 6 seda, in sem potem nazaj v lavilo lovil zadnje sekunde, eno sem moral pa pes!
_________________
2009/10 Kranjska Gora 13X, Flachau 1X, Zauchensee 1X, Obertauern 1X, Kanin 1X, Mokrine 1X, Katcberg 1X
2010/2011 Mollta 2x Kr. Gora 30X, Katschberg 1X
2011/2012 Alta Badija 4xKr. Gora 12X,Bad Kleinkirchheim 2X
2012/2013 Kranjska Gora8x, Bad Kleinkirchheim 1X, Großeck - Speiereck 1x
2013/2014 Alta Badija 4x, Kranjska Gora30X, Mokrine 1X
2014/2015 Kranjska Gora 22X, Katchberg 1X, Molltal 1X
2015/2016 Kranjska Gora 6x Alta Badija 4X
2016/2017 Alta Badija 4X Kranjska Gora 28X Mojstrana 1X
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 2:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


zelenec je napisal/a:
Prvi obisk Selle Ronde in ne narediti kroga je tako kot obisk Pariza in ob tem ne iti na Eifflov stolp. Ronda je kultni krog in naj ga prvič prevozi in odkljuka, za kaj več pa je treba bivat na lokaciji.


Bolj pravilna primerjave bi bile takole
* Sella Ronda = kot bi užil Eiflov stolp v popolnosti in šel peš gor.
* (Kar sva ena dva tule predlagala) 2 polovična kroga Selle, a na polno večkrat taboljše proge = z liftom na Eiflov stolp in tam uzivat in delat akrobacije le po dveh najboljsih nadstropjih.

Marmolada : se nekaj bos lahko odkljukal, lep res razgled in nekaj odlicnih fotk (ob lepem vremenu), druga pa tko, tko.... jaz se jo se najbolj spominjam po guzvi in treh presedanjih gondol ... zato sem mu svetoval, ce ga bo slucajno čas matra (pa ga zgleda ne bo, ker ni turistov), naj se ne sekira in raje uziva njemu ljube proge.
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2022 5:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Smucar9 je napisal/a:
elan je napisal/a:
Smucar9 je napisal/a:
2 uživaška nekrožna dni Selle je bolje kot 2 dni Kronplatza.

zanimivo. jaz pa mislim ravno kontra.
Meni je zalo malo všečnih prog okoli selle....


Popravljam, slabo sem (samo ta) stavek zaključil, sem pa pisal o tem v enem prej :
"2 uživaška nekrožna dni Selle + 1 dan Kronplatza, je bolje kot 3 dni Kronplatza.
Drugače se strinjam s tabo: 1 dan Kronplatza je bolje kot 1 dan Selle,
a 2.dan pa boš že hrepenel po nečem novem -- na alpinforumu hvalijo
https://www.bergfex.si/klausberg-tauferer-ahrntal/

marko je napisal/a:
No, to, da bi se vozil še do Arrabe in tam pričel s smuko, se pa meni zdi zares neumno. Veliko bolje je to pot presmučati in parkiraš v Badii ali pod Gran Riso. Jaz ponavadi parkiram še prej pri Sponati, kjer je vedno prosto brezplačno parkirišče.


Čas zgubljaš, še posebej če naletiš na množico turistov v Badii, in z njimi čakaš 45 minut da se sploh pričnete vzpenjat s 1.gondolo
(saj jo boš presmučal 2.dan, ko smo mu predlagali Alta Badia - Val Gardena)

Če je zate smučanje izguba časa, potem pa OK, je res bolje , da se z avtom voziš čez prelaze. Saj lahko kar cel krog narediš z avtom, pa sploh ne rabiš stopiti na smuči. Ja res, če boš začel v Sponati, boš res moral presmučati enih 5 prog, da prideš do ronde, če začneš v Corvari si pa že takoj v krogu, enako kot v Badii, pa ti ni treba iti čez prelaz. Jaz zelo priporočam tudi Santa Croce, ampak potem pa izgubiš res veliko časa s tisto počasno povezovalno sedežnico in mogoče potem zmanjka časa za Marmolado.

Domnevam, da januarja še ne bi smelo biti preveč drena, v glavni sezoni pa se je najbolj frekventnim progam dobro izogniti. Jaz v zadnjem času redno hodim v Dolomite decembra in prakticiram 2 dneva na Kronplatzu, kjer se nasmučaš, proge so bolje pripravljene, odprtih je več prog, še posebej v začetku sezone, 2 dni pa nekje okrog Sella Ronde. Jasno, v teh dveh dneh lahko smučišče bolj samo povohaš, da ga v popolnosti osvojiš rabiš po 1 teden na vsakem od 4 smučišč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2022 6:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

matejp je napisal/a:
Marmolada ima super rdečo progo v dolino, tako da ni res da se gre na Marmolado samo zato da se reče, da si bil na njej. Kar se tiče časovnica te največ stanejo počasne dvosedežnice med Arrabo in Passo . Sam menim da si nazaj v Arrabo v dobri uri in pol.

Gužve pa mislim da v tem času ne bo nobene.

Jaz sem bil mogoče enih 5x na Marmoladi. Nikoli ni bilo samo smučanje poseben presežek, ali je bila difuza, slab sneg, mraz ko svinja, enkrat me je jebala višina ...
Nazadnje lani pred božičem 2020 je bilo tako malo ljudi, da gondole niso vozile nonstop. Jaz grem 100x raje po vsaki od prog iz Porta Vescovo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2022 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


marko je napisal/a:
Če je zate smučanje izguba časa, potem pa OK, je res bolje , da se z avtom voziš čez prelaze.


Kot sem napisal nekaj postov zgoraj, potovanje po ski-poganjavčkih povezovalnih prog ni smučanje Je odlično za kako dečvo peljat po ljubezenski progi, jo gledat v oči, a dričanje to ni....
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Hm, Sponata, Gardenacia, Gran Risa, Col Alto ... Sami poganjavčki? V bistvu so to proge, da je v sami Sella Rondi le malo takih. Ima pa pri izletu, kot si ga je zamislil, kar nekaj poganjalčkov, recimo ob vlečnicah proti Marmoladi, pa na nekaterih povezavah.

Vsak lahko smuča, kjer mu paše, samo če nekdo sprašuje za nasvet, je pa prav, da mu damo vse informacije in da so te korektne. In jaz sem mu prav lepo zapisal, če noče začeti v Badii (kar nekoliko podaljša izlet na smučeh), lahko začne v Corvari na Boe ali Borest (odvisno v katero smer bo šel), kateri sta itak v vsakem primeru sestavna dela Sella Ronde. Ni se mu treba voziti čez prelaz, pa še dobro je začeti na Boe zjutraj, ko še ni gneče.

Treba je seveda gledati tudi na čas. Meni so začetne ure smučanja najdragocenejše, ko še ni gneče in so proge še brezhibne, to še zlasti velja po sneženju, ko se hitro razrije, zjutraj pa ujameš še kakšno flanko celca. Če ga je strah, da mu časovno ne bo zneslo, je tudi dobro, da začne čim prej. Do Corvare rabiš iz Olanga kakšno uro, do Arrabe pa vsaj 20 minut več. Zdaj pa računaj. Žičnice začnejo voziti ob 8.30, ali se boš lahko odpravil iz hotela ob 7. uri. Običajno takrat še niti ne začnejo streči zajtrka. OK, če si v apartmaju, imaš lahko ob 6. uri zajtrk, pa še vedno prideš pravočasno do Arrabe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kunta
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2022 5:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 13:45
Prispevkov: 34


Pred par dnevi nazaj s frišnimi vtisi, lansko leto brez Dolomitov je bilo boleče No da si že tam, pa da ne sprobaš Ronde - to je res malo verjetno. Drugače pa itak, boljše uživat na placih, ki ti ustrezajo, nikoli ne veš kje zapaše par dodatnih fur, pir, veter/senca/sonce itd. No če pa že moram izbrat, potem oranžna smer.
Štart v Villi ali Cassianu zna bit v kontekstu priklopa na Rondo tečen, ker se je treba prešlepat do Piz Boe ali na Campolongo in vzame nekaj dragocenega časa, namenjenega za sladke proge v Arrabi/Belvederu/Selli.
Drugače pa se je čez vikend že precej napolnilo, predvsem na "popularnih" gondolah je bilo treba kdaj tudi kar nekaj minut počakati medtem, ko na sedežnicah vse zelo gladko. En čas je bilo konkretno mrzlo in vetrovno , so stalno svarili na možnost prekinitev povezav (kolikor vem se to sicer ni zgodilo). Ves čas pa sončno (za razliko od AUT in SLO). Gondol se nasploh izogibam kar se da iz komfortnih razlogov, med korona časom pa zaradi "maskiranja" še toliko bolj - glavni razlog, da mi Kikirikiplatz ne diši preveč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2022 1:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


V začetku marca se prvič odpravljam za nekaj dni v Dolomite. Odpravljam se v smeri čez Gorico, zato sem v prvem dnevu malo omejen. Kje na poti lahko smučam prvi dan. Nekako se nameravam prvi dan ustaviti in smučati na Civetti.

Cortina mi je kar malo s poti, saj stanujem v Canazei. En dan zavijem na to slavno Marmolado. Potem pa en dan proti Val Gardeni, en dan proti Alta Badii.

Sicer si tezko predstavljam... Se da v enem dnevu presmučat iz Belvedere proti Val Gardeni in potem v smeri Alta Badie in Arabbe in potem proti Belvederu nazaj.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2022 1:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


Iz Canazeia komot presmucas celo sello rondo in se vrnes na izhodisce,ce bi imel sreco (vrste vreme veter)gres lahko tudi na Marmelado,drgac pa ja en dan do Arabe in Marmolade drug dan pa Gardeno in Saiser alm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 27, 2022 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Ima kdo kakšne izkušnje z hitrim testiranjem na relaciji Kronplatz - La Villa? Od cepljenja mi je že preteklo 6 mesecev in se bom moral enkrat vmes it testirat
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48, 49  Naslednja Stran 46 od 49

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Alta Badia, Arabba, Val Gardena
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB