Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov

Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Družinsko smučanje Francija šolske počitnice

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Družinsko smučanje Francija šolske počitnice « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 11, 2022 1:48 pm    Naslov sporočila: Družinsko smučanje Francija šolske počitnice Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Kraj: Krim

Ker Italija zaostruje pogoje za smučanje na PC tudi za otroke nad 12 let,
sem začel malo gledat proti Franciji, kjer upam, da bo šlo čez samo z testi.
Ker še nisem bil v Franciji me zanima kaj priporočate za družinsko smučarijo, pa da je med bližjimi smučišči (max 9ur iz Slo)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 11, 2022 4:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14

Testi (PCR in hitri) veljajo v FR samo 24h (vsja tako je bilo malo nazaj).
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2022 10:20 am    Naslov sporočila: Re: Družinsko smučanje Francija šolske počitnice Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17

spicek je napisal/a:
Ker Italija zaostruje pogoje za smučanje na PC tudi za otroke nad 12 let,
sem začel malo gledat proti Franciji, kjer upam, da bo šlo čez samo z testi.
Ker še nisem bil v Franciji me zanima kaj priporočate za družinsko smučarijo, pa da je med bližjimi smučišči (max 9ur iz Slo)?

Ne kompliciraj. v AUT pejt z NinjaPassom https://www.sichere-gastfreundschaft.at/holiday-ninja-pass/

Se mi zdi, da bodo letos Avstrijci še najbolj fleksibilni. Tudi Italijani znajo mimgrede kako novo foro iz dans na jutr pogruntat (tudi, ko že misliš, da ti bo uspelo). Sumim, da imajo in Italijani in Francozi zdravniški sistem tolk v k**, da se vsega bojijo, ker se jim mimgrede Bergamo ponovi povsod, da bodo težili na polno do 1.maja in še čez. Še slovensko zdravstvo je majka za romane.
2017/18: Flachau, Eben, Filzmoos, Schladming, Katschberg, Krvavec, Rogla
2016/17: Gerlitzen, Kronplatz, Alta Badia, Arabba, Marmolada, Krvavec, Rogla, Kranjska Gora
2015/16: Višarje, Kranjska Gora, Rogla
Nazaj na vrh
spicek
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2022 10:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Kraj: Krim

Sem tudi to že razmišljal in se nagibam v to smer, da bom šel v Avstrijo.
Kakor sem opazil naj bi imeli celo zastonj PCR teste.
Italijani imajo res glupo, mladina (12-17let) v spremstvu staršev lahko vstopi v Italijo z negativnim testom, za ostalo pa rabijo biti cepljeni....
Nazaj na vrh
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2022 11:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40

Stanje pri Francozih je naslednje:

V Franciji morajo osebe, stare 12 let ali več, izpolnjevati PCT pogoj (»pass sanitaire«) za vstop v:

- kavarne, bare in restavracije (vključno s terasami),
- kulturne ustanove in objekte za prostočasne dejavnost,
- sejme in poslovne konference,
- bolnišnice, domove starejših, zdravstveno-socialne zavode,
- sedežnice na smučiščih,
- turistične nastanitve, kampe ali počitniške klube,
- nekatere nakupovalne centre,
- ter za vsa potovanja z letalom (notranji leti), vlakom in avtobusom pri daljših razdaljah (med regijami).

*Trenutno je v parlamentarnem postopku nov zakon, ki namesto PCT uvaja PC pogoj, kar pomeni, da samo s testom (necepljeni in neprebolevniki) ne bo mogoče dostopati do nekaterih zgoraj navedenih storitev. To bo veljalo samo za osebe starejše od 18.let.

Za vstop v Francijo je PCT pogoj. Za tranzit čez Italijo ni potrebno imeti nobenega dokazila ...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Družinsko smučanje Francija šolske počitnice
Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

© 2006-2014 - smucisca.net