Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Učenje smučanja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Učenje smučanja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
MJ23
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2006 11:00 am    Naslov sporočila: Učenje smučanja Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 10:50
Prispevkov: 3


Lep dan želim še v mojem imenu.....

Prosil bi vas za nekaj koristnih informacij.

Namreč s punco in neko družbo imamo rezervirano smučanje v italijanskih Dolomitih čez 1 mesec ( no z njimi verjetno ne bom hodil 5-6 ur dnevno smučati, ampak vsaj osnove bi rad poznal do takrat ). Odločil sem se, da se bom poskusil naučiti smučati, ker nikoli nisem smučal:). Zanima me kaj mi predlagate kam naj se grem naučiti smučati, ali rabim inštruktorja al me lahko nekdo, ki zna smučati nauči, koliko časa se ponavadi rabi, da se naučiš osnovno smučati. Visok sem 190 in imam 88 kg( koliko dolge oz. kake smuči potrebujem) in sem star 30 let. Drugače sem zelo športen človek vendar smučanje je za mene čista novost. V Kr.Gori sem obiskal eno šolo smučanja vendar pride 1 ura kar draga in sicer 6.500 sit pa še oprema pa sigurno rabiš 2 uri najmanj za začetek in nanese 20.000 sit kar je morda kar preveč glede na to, da sploh ne vem, če mi bo smučanje všeč

Kaj mi vi svetujete, vsaka pomoč bi mi prišla prav, po NL bi pa šel na kako smučišče, kjer bi se začel učiti smučanja...


Najlepša hvala za vse informacije....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jano
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2006 11:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 23:18
Prispevkov: 34
Kraj: Ljubljana

Hum.. jest mislm da s smučanjem ne boš meu velikih problemov. Če imaš vsaj kanček talenta pa mal ravnotežja, boš po parih smučanjih že nekaj znau. Načeloma začetniki kupujejo krajše in mehkejše smučke. Samo glede na to, da maš velike ambicije, si mogoče le kupi malo trše in dalše smučke da jih boš lahko imel za en čas. Inštrukcije so zame metanje denarja stran. Pejt smučat s kolegom (potrpežljivim seveda, plačaj mu kakšno pivo na smučišču ki ti lahko pokaže osnove, da se ne boš čisto vse učil iz svojih padcev. Vse je v ravnotežju, in boš dubu stabilnost z izkušnjami. Jest nism meu nobene inštrukcije v življenju, pa smučam čist vredu jest mislm. Drgač pa Dolomiti so res zakon, mi hodimo tja že nekaj let. Tko da ti priporočam da se kr potrudiš zdej ta mesec, da boš potem užival v Italiji. Pa še to, če maš čas pejt smučat med tednom, ker je čez vikend samo agonija, še posebi na Krvavcu in podobnih smučiščih. Da nauš prehitr zgubu veselja;) Aja pa še to, rana ura zlata ura - ker je zjutraj najboljši sneg! Srečno!
_________________
sLOVEnia
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2006 11:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Ja, samo pač s kolegom bo šlo malo počasneje,... Jaz bi ti svetoval da če poznaš kakšnega učitelja smučanja ki sta v konce, mu rečeš če te kaj navadi, za zmerno ceno (jurja ali manj na uro pa ni tak dnar), pa se v enem dnevu gotovo zelo veliko naučiš. Če pa nobenega ne poznaš bo pa še najboljša rešitev kolega,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
MJ23
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2006 12:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 10:50
Prispevkov: 3


Ja hvala za odgovore seveda...čakam še kakšnega:)

Je tukaj kak smučarski učitelj po primerni ceni?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
palcek
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2006 3:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:48
Prispevkov: 268


ja se bi dalo zment ja:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 30, 2006 7:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Zdi se mi da ga ne bi težko našel . Pomoje nas je veliko pripravljenih,,..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
MJ23
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 31, 2006 2:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 10:50
Prispevkov: 3


Srecnga pa zdravga vsem po NL se pa bomo zmenili za to učenje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
palcek
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 31, 2006 4:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:48
Prispevkov: 268


enako ti pa povej kdaj maš čas pa vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2007 3:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 19:47
Prispevkov: 236
Kraj: Mislinja

Na Kopah imaš poceni smučarsko šolo. Poglej si cenik na www.nitrosportklub.com

LP
_________________
Sezona 2008/2009:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Lan__
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2007 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Sam oz. s kakim kolegom se ne boš nikoli naučil tako hitro in kvalitetno kot se boš, če te uči / nauči nekdo, ki je za to usposobljen.
Če imaš žilico za smučanje, sta ti lahko že tudi ura ali dve dovolj da ugotoviš kaj je to plug in osnovno spreminjanje smeri, lahko pa traja tudi par dni:) To je pa v največji meri od tebe (tečajnika) odvisno in samo nekaj malega od učitelja (seveda je tu pomembno, da tudi on ve kako ti to znanje čimprej in čim bolj kvalitetno posredovat).

Vsaka stvar nekaj stane, samo če gledaš na to dolgoročno dvomim da je recimo 20k nek strošek, če potem zaradi tega znaš smučat in uživaš Se pa da z vsako šolo dogovorit za kake popuste, še boljše ti pa je, če poznaš kakega učitelja, pa se tak pod mizo zmenita za rundo za šankom za vsaki dan učenja:P

Kakor koli si se odločil, obilo uspeha veselja in užitkov na, letos zelenih, strminah.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hattori_81
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2021 10:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Mar 2021 22:36
Prispevkov: 4
Kraj: Lj

Iz naftalina obujam temo.

Ena zadeva me zanima, ali se je kdo učil smučanja, da je preskočil iz ene dile na dve

Skratka, odločam se, da bi tudi sam skočil na smučke po celo življenskem preživetju na eni dili na belih strminah.

Zanima me koliko časa potrebuješ, da se res voziš, en teden ali 40 dni snega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2021 9:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Monoski ali bord?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hattori_81
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2021 9:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Mar 2021 22:36
Prispevkov: 4
Kraj: Lj

JurijB je napisal/a:
Monoski ali bord?


Živjo,

bil sem na boardu in sem še:
- začel na freestylu,
- šel na free ride,
- sedaj pa zadnjih par let vozim race, tako slalom, veleslalom in carvin.

Na smučkah sem bil en teden, ko sem bil 12, sedaj sem v poznih tridesetih.

Lp,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2021 9:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Če na race bordu suvereno brusiš ušesa, boš tudi na smučah po parih dneh peljal carving.
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hattori_81
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2021 11:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Mar 2021 22:36
Prispevkov: 4
Kraj: Lj

everts72 je napisal/a:
Če na race bordu suvereno brusiš ušesa, boš tudi na smučah po parih dneh peljal carving.


Tolk dobr ravno ne režem kot je pri vas navada (Artiče Extreme Carving Team), ampak se pa vseeno vozim.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Učenje smučanja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB