Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Novice » Zaprta smučišča do januarja?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Naslednja
 Zaprta smučišča do januarja? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 16, 2021 9:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2340




Rdeče številke vendarle niso več tako daleč, prejsnji teden je bilo 7 dnevno povprecje okoli 1800. Morda naslednji vikend pride prva sprostitev po regijah.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2021 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

V soboto se bodo spet lahko odprla smucisca, zal bodo se vedno potrebni hitri testi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jeroslav
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2021 11:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2021 12:13
Prispevkov: 25


Ali se gre z negativnim testom lahko na smučanje v drugo regijo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 9:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Po trenutnih odloki ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

tomi je napisal/a:
V soboto se bodo spet lahko odprla smucisca, zal bodo se vedno potrebni hitri testi.

To je najbolj brez veze kot lahko je. In nepravično! Ko sem prejšnjič spraševal naokrog kje se lahko testiram zastonj ali samoplačniško, mi nihče ni vedel kaj pametnega (kako presenetljivo) povedati. V moji mali občini pa so do sedaj testirali le enkrat. V Kranj, kjer so testirali vsak dan mi niso dovolili priti, saj je bilo le za občane. Zraven pa ti nezanesljivi testi, moj sosed je bil zdrav in povsem delavno sposoben in aktiven v karanteni 10 dni. Seveda je vse podelal na kmetiji in nič vedel o okuženosti ... No ja pa bi se šel testirat, le da bi vendarle spet enkrat lahko prišel na smučišče. Kaj pa ko bomo cepljeni? Se bomo prav tako morali spet za vsak dan testirat. Zblojeno !
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 1:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Ne da zagovarjam ministra za zdravje (ker itak na njegovem zelniku to raste) ampak jih pa vseeno poizkušam razumeti.

Smučanje po neki splošni prepričanosti sodi med rizične športe glede poškodb - cca 900 poškodb na smučarsko sezono, kar je po moje manj kot dva fajn ledena dneva v Ljubljani in Mariboru, ko urgence kar pokajo po šivih. In zaradi rizika poškodb, ter vsled zavarovanja reševalcev na smučišču in cele potencialne verige zdravstvenega osebja, so se pač odločili, da je le do 24 ur star test dovolj veliko zagotovilo, da te lahko obravnavajo kot nekužnega za kovid.

Zdaj kaj je s prebolelimi, cepljenimi (ja ni jih prav veliko nad 90 let, ki še smučajo) je seveda drugo vprašanje, vendar prebolelost oz. cepljenje zagotavlja osebi manj možnosti za obolenje, ali pa rahlejšo obliko bolezni, nikakor pa ne zagotavlja, da ta oseba pod določenimi pogoji in tajmingom ne more prenašat virusa.


Kakorkoli - takle mamo - take it or leave it.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 1:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Včeraj smo v firmi izvedli hitro testiranje.
Enemu je test pokazal, da je okužen.
Smo ga poslali na PCR test, kateri pa je bil negativen.
Zdej si pa predstavljajte, si vzameš dopust, ker je napovedano lepo vreme in bi šel smučat, prideš na test in ker so hitri testi nezanesljivi si pozitiven, potem greš avtomatično na PCR test in čakaš ˝negativen˝ rezultat do drugega dne (ko je pa že slabo vreme) in tako ti lep smučarski dan mine brez, da bi si nataknil smučarske čevlje.....


Nazadnje urejal/a spicek Čet Jan 21, 2021 2:19 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Problem HAGT (hitri antigenski test) ni v napačno pozitivnih, ampak v napačno negativnih pri mejnih vrednostih virusov. Pri PCR je vic v tem, da laborant tolmači rezultate in se pri mejnih sam odloča, pri HAGT pa se nimaš kaj odločat, kar pokaže to naj bi bilo.

Čez 90% pozitivnih na HAGT je tudi pozitivnih na PCR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 2:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Pazi to:

Uporaba žičniških naprav in njim pripadajočih prog bo dovoljena smučarjem, ki predložijo negativni test na covid-19, opravljen v Sloveniji, in ki ni starejši od 24 ur, ter otrokom do vključno 12. leta starosti v spremstvu staršev. Predložitev testa ne bo potrebna za profesionalne športnike, trenerje in drugo spremljevalno osebje za izvedbo tekem in treningov.

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/ture-avanture/vlada-odpira-smucisca-a-vztraja-pri-24-urni-veljavnosti-testa/549700
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 2:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

JurijB: Zdaj kaj je s prebolelimi, cepljenimi (ja ni jih prav veliko nad 90 let, ki še smučajo) je seveda drugo vprašanje, vendar prebolelost oz. cepljenje zagotavlja osebi manj možnosti za obolenje, ali pa rahlejšo obliko bolezni, nikakor pa ne zagotavlja, da ta oseba pod določenimi pogoji in tajmingom ne more prenašat virusa.

Dobro, tisti nad 90, bo pa se skoraj vse zdravstveno osebje od ponedeljka naprej cepilo tudi drugič!
Če misliš, da bodo na vse skupaj v povezavi s prebolelimi in cepljenimi gledali tako kot praviš ti, smo ga naje..ali in bo vse brez veze. A ne verjamem, da bo tako ...
Bi mi kdo (tomi?), ali kdo drug namignil kje se testirate preden greste na smučišče ?
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla


Nazadnje urejal/a Stane60 Čet Jan 21, 2021 4:40 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 3:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Stane, saj to je pa v manjših krajih (očitno sem spadajo tudi Jesenice) naslednji problem. Na Jesenicah je namreč možno testiranje le v ponedeljek, torek in sredo zjutraj. Smučanje za vikend torej odpade .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 4:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Tudi za štamfanje in turno po smučišču rabiš negativen test. (na urejenih smučiščih)
Ponavlam, NE bom smuča, čeprav imam sezonsko. (ne bom sze vozil dnevno v dolino)

Jezen Frenk
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 4:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

tomi je napisal/a:
Stane, saj to je pa v manjših krajih (očitno sem spadajo tudi Jesenice) naslednji problem. Na Jesenicah je namreč možno testiranje le v ponedeljek, torek in sredo zjutraj. Smučanje za vikend torej odpade .

Najlepša hvala tomi, se mi je zdelo, da moram vprašati tebe. Sem pogledal in videl, da se tudi mi iz Žirovniške občine lahko testiramo na Jesenicah. Čeprav sem penzionist, pa tudi meni ne gre vse na roko. Testiranja v ponedeljkih, torkih in sredah so od 8 do 9 ure. Na rezultat običajno čakaš tudi 1 uro, se pravi, da bom na Krvavcu precej pozno. Če pa se hočeš testirati za naslednji dan, pa moraš zjutraj biti kar hiter, če hočeš ujeti tistih 24 ur. Ma jajca, a se da speljati !
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 5:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Stane60 je napisal/a:
JurijB: Zdaj kaj je s prebolelimi, cepljenimi (ja ni jih prav veliko nad 90 let, ki še smučajo) je seveda drugo vprašanje, vendar prebolelost oz. cepljenje zagotavlja osebi manj možnosti za obolenje, ali pa rahlejšo obliko bolezni, nikakor pa ne zagotavlja, da ta oseba pod določenimi pogoji in tajmingom ne more prenašat virusa.

Dobro, tisti nad 90, bo pa se skoraj vse zdravstveno osebje od ponedeljka naprej cepilo tudi drugič!
Če misliš, da bodo na vse skupaj v povezavi s prebolelimi in cepljenimi gledali tako kot praviš ti, smo ga naje..ali in bo vse brez veze. A ne verjamem, da bo tako ...
Bi mi kdo (tomi?), ali kdo drug namignil kje se testirate preden greste na smučišče ?


Do danes je bilo 1X cepljenih nekih 46.000 ljudi od tega velika večina domskih (ne smučajo 100%), nekaj nedomskih nad 80 let in nekaj zdravstvenega osebja "na prvi bojni liniji". Drugo dozo je dobilo cca 9.000 ljudi - spet DSOjevci.

Kot je zadeva nastavljena, je pač tako, da večina smučarjev obupa. Jaz se tudi ne dam testirat vsak dan, sploh ker vem, da sem negativen in delno zaščiten, pač po prebolelem kovidu.

Če odgovorim po vladno - vsak dan se lahko hitro testirate, samo ne brezplačno, ampak brezvezno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 5:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


JurijB je napisal/a:
Ne da zagovarjam ministra za zdravje (ker itak na njegovem zelniku to raste) ampak jih pa vseeno poizkušam razumeti.

Smučanje po neki splošni prepričanosti sodi med rizične športe glede poškodb - cca 900 poškodb na smučarsko sezono, kar je po moje manj kot dva fajn ledena dneva v Ljubljani in Mariboru, ko urgence kar pokajo po šivih. In zaradi rizika poškodb, ter vsled zavarovanja reševalcev na smučišču in cele potencialne verige zdravstvenega osebja, so se pač odločili, da je le do 24 ur star test dovolj veliko zagotovilo, da te lahko obravnavajo kot nekužnega za kovid.
....

Kakorkoli - takle mamo - take it or leave it.


Hitri test samo z določeno stopnjo verjetnosti pokaže, da tisti TRENUTEK nisi okužen. Pri državnih testih je 81% senzitivnost (verjetnost, da bo test pozitiven pri okuženih). Zagotovo te reševalci in v bolnišnici s hitrim testom starim do 24h ne morejo obravnavati kot nekužnega, temveč morajo vse obravnavati kot potencialno kužne. In v kolikor bi se poškodoval, te morajo ponovno testirati.

Tako da to ni razlog za obvezne teste za smučarje, kaj pa je razlog lahko pa vsak ugotovi, če vsaj malo spremlja novice
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Naslednja Stran 9 od 13

Kazalo po Smucisca.net forumu » Novice » Zaprta smučišča do januarja?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB