Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gaberl

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Gaberl « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2021 5:53 pm    Naslov sporočila: Gaberl Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

Nadaljujeva najino smučarsko popotovanje v radiju 1 ure iz Graza. Tokrat sva obiskala Gaberl. Dan se je začel res izjemno, sonce, mraz in najlepše proge te sezone, nato se je pokvarila ena izmed vlečnic in najin smučarski dan je bil predčasno končan.
Imajo zanimiv sistem urnih kart, kjer ti odštevajo polne ure. Na ta način si na smučišču lahko npr. cel dan s pavzami.
No upam, da sem v videu razumljivo razložil.
Kot ponavadi je tukaj video, kjer si lahko smučišče bolje ogledate.
Meni osebno zelo všečno, spominja na predel Jurgovega na Rogli.
Še prideva.
https://youtu.be/kwcSWE4ZRFk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2021 9:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Zanimivo, koliko nekih malih smučišč si našel. Takih, za kakršne veliki teoretiki razlagajo, da v tujini (ali pri nas) niti približno ne bi mogli preživeti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2021 11:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Sej za druge sezone je to morda veljalo, letos ko pa se tudi Avstrijci ne morejo pogreti nikjer na svojih mega smučiščih, pa gredo v večjem številu na takale mala ? (za par ur)
Pa če prav razumem (Jurij7?) tudi Avstrijci ne smejo prehajati med območji, tako da se nekdo iz Graza ne sme zapeljati v BKK smučat ?

Bodo z rentabilnostjo imeli letos večje probleme BKK in Nassfeldi, kot takale mala ?
(mene pri teh malih moti samo sidro, ker si bolj zamtran od njega kot od smucanja enako je z Roglo letos, zato naslednje sprobam Kope ali Golte.
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2021 6:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

@Marko: tudi sam sem presenečen. Prej se z njimi niti ubadal nisem, ker se je pač dalo iti kamor si hotel. Prejšnje sezone tega bližnjega območja nisem toliko spremljal, ampak se mi zdi, da imamo letos res srečo z zimo. Povsod so bili nad obiskom res presenečeni in zadovoljni. Na Gaberlu sem slišal kako se je ena skupina pogovarjala, da že dve leti ni blo tolko "los".
Danes sva npr. šla porabit 3 ure dobropisa od sobote in odločitev je bila pravilna. Proge res vrhunske, mraz, sonce in morda kakih 40, 50 smučarjev.

@smucar9: omejitve na občine/regije v Avstriji ni. Ne moreš pa nikjer prespati.
To v kombinaciji z mrazom, zaprtimi kočami in res fenomenalnimi snežnimi razmerami je glavni razlog, da se potikava po teh manjših smučiščih.
Nekatera se naju navdušila in jih bova obiskovala tudi v "normalnih zimah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Gaberl
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB