Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Novice » Zaprta smučišča do januarja?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Naslednja
 Zaprta smučišča do januarja? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
jeroslav
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2021 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2021 12:13
Prispevkov: 25


Kaj nam pomaga sproščanje po regijah, če nimamo smučišč v regiji, prehod pa ni dovoljen!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2021 2:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 202


JurijB je napisal/a:
No ven so dali še en semafor s predvidenim sproščanjem ko povprečna sedemdnevna okuženost pade pod rdečo ali oranžno številko. Prvi pregled bo v sredo 18.1., tako da pridni bomo drugo soboto že smučali.




Žal si površno bral! Bojim se, da ne bo nič iz tega. Da začnejo veljati ta regijska sproščanja, mora najprej cela država priti iz črne v rdečo cono. Poleg števila hospitaliziranih je tukaj problem 7-dnevno povprečje okuženih v celi državi. To mora pasti pod 1350, trenutno smo na "samo" 1802.

Od začetka drugega vala konec oktrobra je bilo 7-dnevno državno povprečje pod 1350 samo 22., 23., in 24. decembra, ko se je zaradi praznikov seveda manj testiralo. Tako da smo tam, kamor sonce ne posije.

Pa da ne boš mislil, da si ne želim smučati - včeraj sem si celo pustil tiščati palčko v nos, ker se imel namen danes biti na bregu. Ne vprašaj, kako sem bil zvečer besen....

Seveda to zgoraj napisano velja, če ne bo presvetla vlada spet kaj spremenili ukrepov. Aja ne, tokrat se jih bodo pa zares držali - majke mi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2021 3:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Če bi se držali svojih načrtov, smučanja decembra ne bi bilo (preveri prejšnji načrt, kjer je bilo smučanje celo v oranžni stopnji). Treba je spremljati odloke v UL.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2021 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Žičničarji ne razumejo, zakaj jim je vlada ponovno prepovedala obratovanje

Citiram:
V nasprotnem primeru žičničarji napovedujejo zaostrovanje ukrepov; za začetek nameravajo preučiti smiselnost nadaljnjega odprtja smučišč. "Če bomo ugotovili, da je ta sezona za nas propadla, bomo ta lep naravni sneg s slovenskih smučišč pripeljali v Ljubljano in ga pustili, da ga bodo ljudje lahko okušali," je še napovedal Paradiž.


Vir: https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/ture-avanture/zicnicarji-ne-razumejo-zakaj-jim-je-vlada-ponovno-prepovedala-obratovanje/548341

Komentar: se raje vzdržim, pri trenutnem stanju svobode govora (tukaj na forumu in na splošno v državi) je tako bolje ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2021 7:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

JurijB je napisal/a:
No ven so dali še en semafor s predvidenim sproščanjem ko povprečna sedemdnevna okuženost pade pod rdečo ali oranžno številko. Prvi pregled bo v sredo 18.1., tako da pridni bomo drugo soboto že smučali.




Malo drugacen semafor so dali ven ze par tednov nazaj, kjer je bil pogoj pod 1200 ljudi v bolnicah in pod 200 na urgenci. Te stevilke so pod temi mejami ze skoraj 14 dni pa rezultatov "sproscanja" se ni videti... razen ce pomeni odpiranje smucisca za 2 dni vsak teden, kot sproscanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2021 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


pj je napisal/a:
JurijB je napisal/a:
No ven so dali še en semafor s predvidenim sproščanjem ko povprečna sedemdnevna okuženost pade pod rdečo ali oranžno številko. Prvi pregled bo v sredo 18.1., tako da pridni bomo drugo soboto že smučali.




Malo drugacen semafor so dali ven ze par tednov nazaj, kjer je bil pogoj pod 1200 ljudi v bolnicah in pod 200 na urgenci. Te stevilke so pod temi mejami ze skoraj 14 dni pa rezultatov "sproscanja" se ni videti... razen ce pomeni odpiranje smucisca za 2 dni vsak teden, kot sproscanje.

Če misliš tega, se ga delno celo držijo:



Drugače pa je moj prejšnji post bil rahlo sarkastičen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 08, 2021 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 202


JurijB je napisal/a:


Drugače pa je moj prejšnji post bil rahlo sarkastičen.


Oprosti, očitno je včerajšnje čohanje s testno palčko po nosu toliko poškodovalo moj možgan, da mi je od vsega hudega odpovedal sarkazem detektor.

Da se odkupim - če v teh čudnih časih kdo pogreša satiro naj pogleda to:

https://ukrepomat.si/

Eden generiran na temo smučarije:

""Vlada naj zelo previdno delno odpre turno smučanje olimpijskim prvakom, a le v primeru višje sile."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 09, 2021 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

JurijB je napisal/a:
Drugače pa je moj prejšnji post bil rahlo sarkastičen.

Na zalost nam v teh casi ostane zgolj se to. Ker druga opcija (jokanje doma 24/7 in samomor) mi nekako ni pretirano vsec, tako da je sarkazem cisto cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2021 7:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Opcije vedno obstajajo, se hodim vsaj sankati.
In odpor do debilnih ukrepov idiotske vlade je vedno večji.
In me res zanima, kako je s prehodom meje, kjer ni nikogar...Jezersko, Mežica, Holmec...
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2021 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Veliko prehajam mejo in na Jezerskem so Avstrijci v glavnem prisotni. Povedat moraš, da greš le čez po bližnjici v Slovenijo na Koroško in te spustijo.

V Mežici so zelo redko.
Na Holmcu se pogosto in znajo težit.

Danes so imeli blokado na meji z Italijo pri Trbižu za vrnitev v Avstrijo in sem tudi samo povedal, da grem domov in sem šel naprej.

Ampak, če boš imel zraven familijo in smučke pa zna biti problem.
In Avstrijci pričakujejo, da bodo kmalu tudi Avstijska smučišča zaprli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2021 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Milko je napisal/a:
Opcije vedno obstajajo, se hodim vsaj sankati.

Saj ce sem posten, mene tole zaprtje smucisc tako ali tako pretirano ne matra. Pri nas vecinoma ne smucam, pri taksni zimi kot pa je, pa verjetno tudi v Avstriji ne bi prav veliko smucal. Imam pa zato po vcerajsnem stetju ze 27 dni na snegu, zaenkrat tocno pol pol na tekaskih in turnih smuceh. In za oboje so pogoji taksnih, kot jih ze dolgo ni bilo. Zadnji teden sem na turnih imel vec res top dni, kot lani celo sezono skupaj
Tako da tisto o "pomanjkanju opcij" je bilo misljeno na splosno in na kretenske odlocitve/omejitve na splosno, ne pa kar se smucanja tice. Smucam toliko kot se nikoli, sploh ker so mi onemogocili vecino businessa, zaradi katerega sem ponavadi namesto da bi smucal, stal ob robu tekmovalnih prog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-_m4tj4z_-
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2021 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:11
Prispevkov: 419


Po najnovejših predpisih države bo odprtje smučarskih resort možno na najzgodnejši datum 15 februarja 2021.

Italija..objavil Kronplatz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2021 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 530


-_m4tj4z_- je napisal/a:
Po najnovejših predpisih države bo odprtje smučarskih resort možno na najzgodnejši datum 15 februarja 2021.
Italija..objavil Kronplatz


Se pravi za nas Trbiž ali Piancavalo, ker hotelov itak tud verjetno ne bodo odprli ? ali pač bodo ? Pa en dan prej na obvezen covid test, da te Italijani ne zaprejo, po prihodu v Slovenijo pa spet na test, da nisi pri nas lockdownan

Kako je s Švico ? je res odprto vse kot pravi Miran Ališič, al je od kantona do kantona različno, in ponekod lahko smučajo samo za treniranje (kot v Nemčiji in na Poljskem) ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-_m4tj4z_-
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2021 10:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Feb 2010 12:11
Prispevkov: 419


Semizdi da je vse še zaprto, saj imajo še malenkost bl strogo zapuscanje doma, kkr pri nas. Ma če bo slo tko naprej (npr. Kronplatz bi mogu odpret konec novembra, pa do sredine februarja se sigurno nebo), zna bit da sploh nebodo odpiral za tisti mesec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2021 11:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Smucar9 je napisal/a:
Kako je s Švico ? je res odprto vse kot pravi Miran Ališič, al je od kantona do kantona različno, in ponekod lahko smučajo samo za treniranje (kot v Nemčiji in na Poljskem) ?

Kar je v Švici zanimivega je vse odprto, nekaj kantonov ki imajo samo posamezna manjša smučišča so jih res za nekaj časa zaprli. Odprti so tudi hoteli, restavracije imajo 'Take Away' (tudi oni se še lovijo, novembra so bile restavracije normalno odprte, potem nekaj tednov samo take away, potem so lahko stregli na terasah, ne pa v zaprtih prostorih, dva dni nazaj so spet šli na take away).

Žal pa smo Slovenci pri Švicarjih od sredine decembra na listi za karanteno: https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html. Glede na to, da Švica na ta seznam daje države ki imajo incidenco za 60 višjo kot Švica, nas reši samo (a) manjša incidenca v Sloveniji ali (b) višja v Švici ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Naslednja Stran 8 od 13

Kazalo po Smucisca.net forumu » Novice » Zaprta smučišča do januarja?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB