Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica-Gerlitzen 2019/20

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Osojščica-Gerlitzen 2019/20 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 07, 2019 7:42 pm    Naslov sporočila: Osojščica-Gerlitzen 2019/20 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Nekaj slik z današnjega dneva, ko je posijalo sonce je izgledalo kar idilično. Smuka pa daleč od tega, nekako klasična otvoritev na umetnem snegu, ponekod zdrsano, ponekod kupi, marsikje grude, najslabše ob Gipfelbahnu. Zgoraj sicer še v redu:



Spodaj slabo:



Daleč najboljše je bilo na zaprtih progah z naravnim snegom (na spletni strani so bile sicer objavljene kot odprte):











A potem spet umetna klasika do šestsedežnice, zdrsano/kupasto že ob 10h:



Neugarten zgoraj še kar užiten, na strmejšem delu obupno razrito in grudasto:



Podobno je bilo tudi na Klosterlih, za spodnji del si sicer zaslužijo pohvalo, da so tako hitro odprli progo do 1100m nadmorske višine. Niti niso imeli časa za postavljanje zaščitnih blazin, zato so se znašli takole:









Nova linija topov, zelenčki so se razširili tudi na druge dele smučišča:



Proga je bila na nekaterih delih kar dobra, a sta vtis močno pokvarili razriti in grudasti zgornji strmini. Daleč od idealnega smučarskega dne torej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 14, 2019 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Od današnjega dneva sem pričakoval dosti sončka in po nočnem sneženju slabe razmere na progah, in približno to sem na Osojščici tudi dobil. Proge so proti jutru sicer še enkrat poteptali, seveda pa se nov sneg ni sprijel z umetno podlago. Parkirišča so bila že pred deveto polna, na žičnicah pa nismo razen ene izjeme nič čakali.

Klasičen pogled proti jugu. Dober opazovalec bo ugotovil da je na vrhu konkretno pihalo:


Proti spodnji postaji Gipfelbahna je uradno odprta samo desna proga (gledano navzdol), na levi pa so spet pokazali podobno iznajdljivost kot teden dni nazaj v Tomijevem poročilu: za progo, na kateri je bil še nerazgrnjen nastreljan sneg in 2 - 3 ratrakove špure, so zgoraj napisali 'bedingt befahrbar'. Divjat se po njej ni ravno dalo, za kratko vijuganje po kupih pa je bilo ravno prav :


Prvič v sezoni so odprli tudi Birkenhoflift, proga je bila za spoznanje bolj grudasta kot ostale. Vlečnica pa jim je zjutraj očitno delala težave, spodaj smo čakali vsaj 10 minut preden so jo zagnali. Pozneje čez dan je obratovala brez težav:


Na zgornjem Klosterlu sta odprti obe progi v polni širini, spodaj pa v polovični. So pa ob robovih ogromni kupi, če to razgrnejo bo tudi ta proga v polni širini:




Edino Neugarten naju ni prepričal, na zgorjnem položnem delu proge je tako vleklo da si se skoraj ustavil. Pod črto: prejšnji konec tedna je bilo seveda bolje, ampak tudi danes ni bilo slabo .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2019 10:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes kljub slabemu vremenu dve urici in pol prav dobre smuke. Na vrhu odlično utrjen nov sneg, nižje postopoma rahlo južen na trdi podlagi, spodaj na Klosterlih pa spomladanski beton, ki je proti dnu počasi popuščal. Najboljša vidljivost je bila seveda ob vlečnici Birchenhof, tudi na spodnji Klosterle, kjer pa je na dnu kar močno deževalo. Kasneje je sicer zapihal severni veter in je močno snežilo tudi v Beljaku. Zjutraj je bilo glede na vreme po pričakovanju prazno, kasneje pa se je že pokazalo, da so se začele počitnice. Na spletni strani oglašujejo, da so odprte vse proge, a npr. vlečnica Pacheiner ni delala, tudi spodnja strmina na Klosterlih je bila zaprta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RR07
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 12:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2014 15:46
Prispevkov: 20
Kraj: Gorenjska

Zdravo, kako je kaj s snegom na izhodišču? Ga je dovolj ali je kaj kamenja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Kamenja ni, snega je dovolj. Danes dopoldne je bil v nasprotju z napovedmi veter praktično zanemarljiv. Ljudi je bilo seveda precej, že pred osmo uro je bila pred gondolo dolga vrsta, kasneje so parkirali tudi pri kampu, a so žičnice zgoraj dobro požirale, čakanja skoraj ni bilo. Nad kvaliteto snega nisem navdušen, čisto na vrhu je zaradi novega snega dobro, nižje pa vse slabše in slabše, cukrast, tudi rahlo grudast umetni sneg z ledenimi ploščami. Vlečnica Birchenhof še vedno nagaja, danes so jo pognali šele nekje po 11. uri, a je bila proga po pol ure že enako slaba kot druge na podobni višini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 02, 2020 7:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Te dni so temperature primerne nekje za konec marca, zato sem danes začel smuko po poletnem času , 8.15:



Na spodnji Klosterle je bila proga odlična, a sence ne maram, zato po eni vožnji na V in JV proge:



Ob Birkenkopfu je bil sneg slab, cukrast in grudast, ena vožnja je bila dovolj.
Tukaj pa že precej boljše:









Za hec še na talarčke:



Dobro tudi na Neugartnu:



Sedežnica je hitro požirala, a na progi je bila precejšnja gneča, pred 11. uro se je nabralo tudi nekaj vrste, zato sem se vrnil na Klosterle. Na spodnjem delu je bila proga že zelo uničena, kupi cukrastega snega in ledene plošče:





Sem hotel kar odnehat, pa je bilo vreme preveč lepo, da bi šel že ob 11h domov. Torej spet gor, a na vmesni postaji gneča pred sedežnico:



Pa tudi na smučišču:



Proga na zgornjem delu je bila sicer prav dobra:



Običajno se tu peljem le enkrat na dan, a tokrat mi je bilo prav všeč, kljub gneči. A sem se hitro premislil, ko me je na sneg spravil en večji mulc. Smučati v takih pogojih mi pa res ni treba .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 16, 2020 2:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Bli družinsko včeraj gor in se vozili večino na 8sedi. Bila odlična proga.
So pa obup madžari. Otroška šola smučanja, 2 učitelja in sta dajala 6 otrok na sedežnico in otroc bili stari od 2-4 leta. Glih tolk, da ni ena tamala že takoj dol padla iz sedežnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 29, 2020 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes zjutraj dobra smuka na spodnji Klosterle. A je bila zaradi tekme na večjem delu odprta le kakšna tretjina proge, okrog 10h so se zato pokazale kar konkretne ledene plošče. Pa sem naredil pavzo do 11h, ko so zaključili tudi z drugim tekom veleslaloma. Na nezvoženem delu je bil sneg odličen, na trdi podlagi je bilo nekaj mehkega pršiča, super. Ljudi ni bilo preveč, nekajkrat je bila vrsta do konca ograje, a steza za posamezne smučarje je bila vedno prazna.

Na tej progi mi je všeč, da žičnica teče nad smučiščem in vožnja ni dolgočasna, ker lahko vseskozi opazuješ smučarje. Tokrat seveda veliko dobrih mladih tekmovalcev, mi je pa padlo v oči, da se očitno trend postavljanja nezahtevnih prog iz svetovnega pokala seli tudi v nižje kategorije. Sprva sem celo mislil, da gre za superveleslalom, saj so skoraj celotno progo prevozili v smukaški preži .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2020 5:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Tudi danes dopoldne dobra smuka, sneg je bil mehkejši, že zjutraj spodaj pomladanski, odjuga je nato posopoma segala vse višje. Zjutraj je bilo precej prazno, sredi dopoldneva pa se je smučišče, kljub rahlemu dežju spodaj in sneženju višje, precej napolnilo. A proga se ni preveč razrila, okrog 11h je skozi oblake celo ponovno posijalo sonce.

Slika samo ena, zelo zgodnja. Še dobro, da velika večina smučarjev ne mara praznih in speglanih prog :

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2020 12:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Čudovit zimski dan na Osojščici, po tako odličnem snegu nisem smučal že od tistega podaljšnega vikenda (Ankogel + Heiligenblut + Meli) v začetku februarja: odličen, trd ampak ne leden 'grifig' naravni sneg, lepo pomrznjen in zaradi nizkih temperatur (zjutraj na vrhu -7) tudi ni spuščal, sploh na severni strani (Klosterle, Neugarten) je ostal zimski do konca. Da ne bom samo hvalil: bili je polno, že ob pol devetih so se proti parkirišču (danes sva izjemoma vstopila na Klosterlih) valile kolone, v glavnem domačinov in nekaj Slovencev. Najdaljša vrsta je bila malo čez 9. uro na Birkenhofu, reci in piši 10 minut:


Na splošno se je prvi dve uri povsod čakalo, na Klosterlu 2 enkrat 7 minut, drugod 3 - 5 minut. K sreči pa se je folk hitro naveličal odličnega snega (?), ob pol dvanajstih vrst ni bilo več, sneg pa še vedno odličen, tako da sem se do pol štirih nasmučal vrh glave.

Nekaj fotk seveda ne sme manjkat, ob takem vremenu je Osojščica resnično fotogenična:



















_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2020 9:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

1. slika: tako lepe disciplinirane vrste pa v Avstriji še nisem doživel, običajna v takem primeru je 180 stopinjska pahljača .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2020 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Tomi, a veš da sem se spomnil nate ko sem tam 'abručal' ob robu proge navzdol. Meni pa se takšne 'češke' vrste sploh ne dopadejo, zdi se mi da v tej vrsti izgubim četrt proge (vem da je v resnici manj, ampak občutek je tak). Raje izkoristim progo do konca, pa čeprav potem spodaj stojim v kači ali '180 stopinjski pahljači' in malo treniram uporabo komolcev in boj za centimetre . Je pa gneča tam tudi izginila tako nepričakovano kot se je pojavila, ob enajstih je šlo gladko.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica-Gerlitzen 2019/20
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB