Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim, 2019/2020

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Bad Kleinkirchheim, 2019/2020 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 08, 2019 9:38 pm    Naslov sporočila: Bad Kleinkirchheim, 2019/2020 Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Danes sva iskala smučišče za lagodno poldnevno smučarijo in ne predolgo vožnjo. Načeloma je bila načrtovana Osojščica, pa me je Tomi toliko prestrašil da sem spremenil načrte. V Badu je bila ta vikend ponudba precej nenavadna, ne spomnim se če je že kdaj za otvoritev obratovala Nockambahn (samo za dostop), ne pa Brunnachbahn. Na smučišču obratuje 5 žičnic: Hohenlift, vse tri štirisedežnice, in Spitzecklift. Sneg je na odprtih progah dober do odličen, mešanica naravnega in nastreljanega, nikjer ledeno, nikjer kamna ali kopnin (za BKK to na začetku sezone sploh ni samoumevno), grude le tu in tam v zelo zmernih količinah. Gneče nobene, v glavnem domačini z registrskimi tablicami od Celovca do Feldkirchna + nekaj Italijanov, sonček cel dan, temperature malo nad ničlo, dovolj toplo da sva lahko opoldansko župo pojedla zunaj na sončku . Zagotovo do sedaj najboljši dan nove sezone.

Progi v dolino še kar nekaj manjka, sicer me je malo mikalo da bi jo za zaključek dneva preizkusil (za turne smučarje so potegnili eno 'špuro' z ratrakom), potem pa sem videl da v zgornjem delu razgrinjajo kupe in sem idejo opustil - nič me veseli da bi od blizu spoznal kakšno 'zajlo' od teptalnika na vitli:


Millstattersee Bahn s perfektno progo:


Standardno odlični progi na Schartenbahn, leva dobra z nekaj grudami ... :


... desna pa fenomenalna:


Pa še na Spitzecklift, takšna je bila gneča na progi :


Če je bila desna proga zgoraj odlična, spodaj pa nekoliko grudasta, je bila leva še za razred boljša - večina smučarjev nekako ne najde dostopa po kratki povezovalni cesti:


So pa ves dan urejali dodatne proge in razgrinjali kupe, na eni strani ob Panoramaliftu in Priedrofu, prav tako pa tukaj od zgornje postaje Brunnachbahna navzdol:


Zadnja fura ob pol dveh, lepo je bilo:


Prvič v življenju z Nockalmbahnom v dolino, spodaj sploh nisem vedel da za sestop obstajajo stopnice izven poslopja :


Če bo prihodnji teden res spet nekaj mraza, bi naslednji konec tedna skoraj morali odpreti Brunnachbahn z vsaj eno progo v dolino in Priedroflift. Za progo do Nockalmbahna nisem povsem prepričan, vse nižje (npr. Sonnwiesenbahn) pa je ena velika žalost. Proge v dolino v BKK (Maibrunn, Klamerca, Kaiserburg) so manj zasnežene kot mariborski Stadion, pomoje so jih zasneževali maksimalno eno noč.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 14, 2019 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Zanimivo, ocitno je bila med tednom odjuga, kajti danes je bila podlaga prav betonska, na precejsnjih delih tudi grudasta. Cez pa seveda novi sneg, ponekod napihan po ratrakiranju. Ljudi dopoldne kar precej, a brez cakanja na zicnicah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2019 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes pričakovano veliko boljše razmere. Na določenih delih je bil sneg prav odličen, ponekod pa je bilo še nekaj motečih grudic, popoldne so se pojavila tudi posamezna zdrsana mesta. Zjutraj je kazalo na precejšen naval, a je bilo kasneje smučarjev manj kot včeraj.













Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 27, 2019 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Če sem bil slabe tri tedne nazaj po obisku BKK zelo zadovoljen, pa je bila današnja smuka zelo povprečna. Sončka cel dan nismo videli (OK, saj tako je bilo tudi napovedano), bilo je oblačno, ves dan je po malem naletaval sneg, ampak konec dneva je na vrhu zapadlo maksimalno 3 cm, v dolini se je pri +1 itak sproti topil. Vidljivost na progah je kljub temu v glavnem bila OK.

Stanje na nižjih progah, kjer je samo 'nastreljan' sneg, je nekako po pričakovanju: zjutraj eno uro solidno, pozneje pa ledene plošče in kupi cukrastega snega. Na koncu proge proti Nockalmbahnu tudi kar nekaj rjave svinjarije v snegu. Zakaj pri vragu so šli premalo količino snega raztegovat v celi širini, namesto da bi naredili pol širine in tam dovolj na debelo?? Razočarale pa so me zgornje proge ob štirisedežnicah, na Priedrofu in Spitzeggu. Čeprav je tam načeloma dovolj naravnega snega, so se tudi tam že pred poldnevom pokazale ledene plošče, in nasploh je teren bil nekako neravno steptan in nemiren. Ob dveh sva imela dovolj in sva nadaljevala proti Lienzu.

Še najboljši sta bili prvi dve furi zjutraj na Nockalmbahn. Velika prednost BKK je, da lahko udobno prideš na parkirišče ob devetih, pa še vedno najdeš rebrca ... kar zmrazi me ko preberem kako so na Osojščici že ob osmih stali v vrsti za kabinko




Enkrat sva se zapeljala celo do konca Sonnwiesenbahnov, sneg je seveda cukrast, ampak zelo malo vožen. Na nasprotno stran nisva rinila, proge v dolino so ozke kot že dolgo ne (npr. zadnja strina na Maibrunnu, ti sem v predsezoni vajen da je proga v polovični širini - od žiraf do gozda - ampak to kar je letos odprto je maksimalno četrtina širine ...):


Zgoraj sicer izgleda zelo zimsko, in naravnega snega je tudi izven prog dovolj da so domačinski mulci vozili po gozdu, od sedežnicami itd., ampak nekje po 12. uri so se na progah tudi tu pokazale konkretne ledene plošče:




Upam da ne bodo prespali naslednjih dveh noči in da bodo 'nastreljali' kaj novega snega, saj je nujno potreben - spodaj da pokrijejo rjava mesta, zgoraj da 'pocukrajo' ledene plošče.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 27, 2020 9:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Midva se sonca nikoli ne naveličava in včeraj v BKK sva ga kar nekaj našla. Prvo uro in pol je bilo celo brez oblačka, po najini navadi sva začela na Nockalmbahn in za začetek nekaj fur na progi Wiesernock, meni ena lepših na Koroškem:




Muzejska kabinka s skromno kapaciteto poskrbi, da na progah ni gneče. Dvakrat smo čakali 2 - 3 minute, nekajkrat pa sva dobila kar prvo kabino:


Občasno so nas sicer obiskale meglice:


... pa nekaj visokih oblakov:


Okoli poldneva pa spet sonček:






Snežne razmere lahko označim kot solidne, sploh dopoldan po rebrcih je bilo perfektno. Ko se je nekoliko zvozilo, so se seveda pokazale ledene plošče, tu in tam pa tudi kaj rjavega. Podlaga je po celem smučišču trda, na njej pa različne oblike snega: cukrast na progah v dolino, mokast na sedežnicah, na Sonnwiesenbahnih kjer so očitno pred kratkim razgrinjali kupe po zasneževanju tudi grudast. Na Brunnachbahnu pa zgodaj popoldne spomladansko - ojuženo:


Pod črto: glede na vremenske in snežne razmere zelo soliden dan, za ponovit. Na senčni strani Klammerca še vedno ni odprta, so pa že razgrnili kupe in naredili grobo preparacijo. Morda pa bo v kratkem?
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2020 9:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


V petek sem bil v BKK-ju. Sicer je bila napoved slaba, z močnim vetrom, ki pa razen redkih sunkov sploh ni bil problem. Veliko večja težava so se mi zdele ledene plošče (glede na čudno zimo to ni presenetljivo) in količina "šodra" na progah. Glede "šodra" izstopata proga ob Maibrunnbahn in proga, ki te pripelje iz Oswalda v Bad. Klamerca je odprta na 2/3, spodnji del je zaprt in te direktno pripelje na 4-sedežnico. Je pa tudi Klamerca zelo šodrasta. Če ne pade zadostna količina snega me letos Bad ne bo več videl. Žal, ampak ne glede na zimo, bi bile lahko proge urejeno veliko boljše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Bad Kleinkirchheim, 2019/2020
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB