Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 Heiligenblut « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2019 8:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Glede na to da je JakaB že vse lepo opisal, dodajam nekaj fotk včerajšnjega dneva ... OK, tudi nekaj komentarjev:

Tipična jutranja podoba proge. Ne vem zakaj, bilo je precej bolj mehko in grudasto kot recimo en dan prej v Sillianu. Občutek sem imel da so večino prog teptali zjutraj. Mimogrege, vlečnico Seppenalm (na sliki) so zagnali šele okoli enajstih, ko se je na drugem odseku kabinke nabrala že konkretna vrsta - žičko je moral najprej skidati sneg okoli vstopa:


Je pa res lepo:




Fleissalm, enkrat za spremembo v decembru 'zalit' s snegom:


Vlečnica Hochfleiss, mislim da je obratovala prvič v sezoni. Zapomnite si pobočje (Skiroute) desno od vlečnice:




Pa še zimska idila na Viehbuhlu:




To pa je omenejn plaz, midva sva bila takrat že na drugi strani. Ne gre za off-piste, ampak za neteptano Skiroute, ki je bia označena kot odprta!!

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 11, 2020 6:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Se eno popocitnisko razocaranje . Pomrznjen in grudast sneg, nic prida. Veter se je popoldne se okrepil, na zgornji polovici proge s Scharecka je odpihnil ves sneg, ostal je le neraven, gosenicast beton, podobno je bilo ze sredi dneva na Hochfleisu. Dober sneg je bil edino na Fal/Vihbiehlu, ter na levi progi na Fleisu. Ljudi dokaj malo. Kljub mocnemu vetru so zicnice vozile skoraj normalno, le najnovejsa naprava se je ob bocnem vetru komaj premikala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2020 11:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Danes odličen dan na Heiligenblutu, pozna se da je sobota ko je menjava gostov, za dnevne goste pa Heili zaradi svoje 'zabačene' lege ni preveč zanimiv. Sneg se mi je bistveno bolj dopadel kot včeraj na Ankoglu, zgleda da je v Heiligenblutu pretekli teden padlo precej manj novega, ali pa se je bolj predelal, kakorkoli, bil je odličen stisnjen 'grifig' naravni sneg:


Po ogrevanju na Scharecku sva zavila na Fleissalm, za prste polizat. Na Hochfleissu nobenega kamna (to je treba skoraj poudarit), lepo steptano, na vlečnici nobene gneče, na sedežnici pa 2 - 3 minute, za sončno soboto v februarju zanemarljivo:






Osrednji del okoli Scharecka sva danes nekoliko pustila ob strani, popoldan sva raje zavila še na Viehbuhel in Panoramabahn. Proge tam po konfiguraciji niso nek presežek, ampak popoldan imajo skoraj vedno najboljši sneg, pa še lepo je v tem koncu:








Pod črto: o Heiligenblutu sem zapisal že marsikatero ne najbolj pohvalno oceno, v glavnem zaradi šibkega zasneževanja in s tem povezanimi slabimi snežnimi razmerami v slabših zimah. Ampak ob letošnjih snežnih razmerah pa se zagotovo splača zavit tja!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2023 5:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Zelo slabe novice iz Heiligenbluta: v prihajajoči sezoni bodo smučišče 'kastrirali' za kar tri (!) vlečnice: Tauernberg, Viehbühel in (kar mene najbolj boli) Hochfleiss . Razlog kao premajhno zanimanje, premalo postelj, potreba po šparanju.

Vir: https://www.krone.at/3114109 (zadnji odstavek; septembra so pisali o dveh vlečnicah ki ne bosta obratovali)

https://kaernten.orf.at/stories/3228119/ (do oktobra so dodali še tretjo)

Komentatorji na bergfexu so 'navdušeni': https://www.bergfex.at/skiheiligenblut/kommentare/?msgID=1000122162

In spet smo pri kuri in jajcu: premalo smučarjev - zmanjšanje ponudbe - še manj smučarjev - ???. Zase lahko z gotovostjo zatrdim, da me s to ponudbo ne vidijo več, in upam da bo takih dosti (glede na reakcije na bergfexu in AF že kaže tako). Cen seveda niso nič znižali, in 56.5 EUR ta skrčena ponudba zanesljivo ni vredna ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2024 12:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem bil po dolgem času spet tukaj, in sicer zaradi novozapadlega snega, ki pa ga potem ni bilo tako veliko, kot sem upal (pa še padel je na zelo malo podlage, potem ga je pa precej obdelal tudi veter). No, vseeno je bilo prav super, večino dneva sem smučal izven urejenih prog po nekje 10-15 cm pršiča, ki sicer ni bil ravno puhast, a vseeno povsem dostojen. Štiriseda Fleissalm pokrije res ogromno terena za frirajd, tako da sem bil večino dneva tam, začel sem pa na Scharecku.

Tudi na progah sem užival, saj je bilo ljudi malo, razmere pa so bile precej dobre. Prevladoval je precej suh, mehek sneg, ki je bil sicer na nekaterih delih zdrsan do trše podlage, a ni bilo nič kritičnega. Popoldne je bilo malo bolj valovito, a zaradi mehkobe snega ti valovi niso pretirano ovirali smuke.

Sem pa tudi jaz danes pogrešal vlečnice (no, predvsem dve vlečnici, proge vlečnice Tauernberg lahko namreč presmučaš s Schareckom; je pa parking brez nje precej bolj siten). Za ceno 48 EUR za celodnevno na Skipassu mi je sicer ponudba ravno še sprejemljiva tudi brez vlečnic, bi se pa verjetno vseeno večkrat odpravil tja, če bi še obratovale.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2024 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


GRE PA TALE SEDEŽNICA V RAZEZ Die Fleissbahn




Kmal bo zgodovina tale žicnica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2024 9:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Od kod tebi razrez ? Jaz bi na tvojem mestu vsekakor še malo počakal, preden bi šel iskat kotno busilko.

(a) Trenutno potekajo intenzivna pogajanja med dosedanjimi lastniki, občino, deželo in (skrivnostnimi) interesenti ki so menda pripravljeni prevzet smučišče za 1 evro, in v tej fazi ničesar kar se izreče ne gre jemati preveč resno.

(b) In četudi se uresniči črn scenarij, torej zaprtje celega področja Fleissalm, ni rečeno da gre štirisedežnica v razrez. Beseda 'abgebaut' pomeni demontažo, ne razreza. Take odklopne štirisedežnice letnik 2003 še brez težav najdejo drugo kariero kje na Češkem, Poljskem, tudi v Skandinaviji. Pri nas v SLO bomo seveda raje kupili novo fiksno napravo ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bok
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2024 12:26 am    Naslov sporočila: Konec tudi zaradi zaščite narave?! Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2018 22:33
Prispevkov: 9
Kraj: Ljubljana

No, takole pravijo Avstrijci danes:
https://www.msn.com/de-at/nachrichten/other/skigebiet-heiligenblut-teilweiser-abbau-der-liftanlagen-geplant/ar-BB1khHFy?ocid=msedgntp&pc=HCTS&cvid=4b284a6fc734422f99f34e20aa49d399&ei=8
Fleissalma je očitno za vedno konec (čeprav bo predor ostal, lastnik je Kelag, ki mu luknja pride prav (?)). Ostane samo še Shareck in pa poleti gondola s ceste.
Mi je pa zanimivo, da je eden od razlogov za razpolovitev smučišča tudi zaščita narave. Že mora biti tako ...
Ne vem, zakaj, ampak Sveta kri mi je bilo vedno nekako posebno smučišče in morda mi bo še vedno kljub samo eni resni napravi. Priznam pa, da zadnji dve leti nisem prav veliko prispeval k temu, da bi lažje preživeli.
Ne bom še rekel RIP ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 Stran 11 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Heiligenblut
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB