Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Snežni top (izdelava)

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 51, 52, 53
 Snežni top (izdelava) « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 23, 2016 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Temperatura vode ni problem, vsaka bo šla v sneg, če ga prav izdelaš.
Vzemi kompresor brez tlačne posode, ki je ne rabiš in bo v njej zmrzoval kondenz.
360 l/h je mizeren pretok, ki bo dal le kakega pol kubika snega na uro. So šobe ustrezno majhne za tak mali pretok?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TinchyG
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:29
Prispevkov: 11


Pozdravljeni.Ker snega ni na vidiku sem izdelal snežni top.Stvar sem na hitro "zmetal" skupaj in za moje potrtebe deluje odlično-sploh za prvič.Z snegom sem razveselil mojo hčerko,da se lahko sanka.

Znima pa me (nekaj že tuhtam) , kako bi najenostavnejše naredil ogrevanje šob. Ker moram pri nižjih temperaturah (nižjih od -5) na vsako uro čistit led.Stvar sicer ne zamzne v celoti,ampak dela čedalje večje ledene podaljške šob in s tem slab sneg-pa še na količini se pozna.
Ima kdo kako rešitev?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Pripravi si alu bloke in vanje privij nekaj šob v grozdih kot jih ima Techno Alpin. Te alu bloke lahko greješ z grelnimi patronami, vendar pazi, da bodo stene aluminija dovolj debele, da ti voda ne pobere vse toplote preden ta pride do šob. Šobe naj bodo take, da je zunanji plašč neposredno v kontaktu z alu blokom brez kakršnih koli O ringov in podobnih termičnih pregrad, pa še čim krajše naj bodo.
Recimo 100-150 W patrona za grozd z štirimi šobami bi se lahko izšlo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TinchyG
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:29
Prispevkov: 11


Hvala za hiter odgovor.To bi šlo,če bi imel tak sistem.Vendar so šobe posamične-pa še plastične-dobitna kombinacija za led.Bom mogu pač tisti par noči čistit-oziroma nekaj naštudirat,da bo vsaj malo pripomoglo.Sej če delam tam od -1,5 pa do -3,5 približno je še kar znosno in je potrebno čistit na 2 uri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FoX
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2017 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Apr 2008 13:04
Prispevkov: 45
Kraj: SG

Malo neumestno in čudno vprašanje a vseeno, bi bilo izvedljivo izdelati snežni top v merilu 1:10 kot dodatek k modelu Pistenbullyja, ki bi vsaj provizoriš nekaj bruhal?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostig
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 6:02 pm    Naslov sporočila: nadgradnja Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2020 14:24
Prispevkov: 1


Helov,

Lani sem začel razvijat idejo, nabavil šobe, kompresor, vapa, bazen za zalogovnik vode (prečrpavam jo iz vodnjaka) in uspelo mi je naredit kar lepo fleho snega cca. 30 krat 7 metrov, tako, da so se otroci lahko lopatkali, sankali dokler ni prišla tale »prehuda« odjuga…

Sedaj pa razmišljam o nadgradnji: Želja je, da bi hitreje naredil več snega in tudi ne bi se šel izgradnje propelerca, bolj me vleče v to smer:

https://www.hkdsnowmakers.com/products/phazer/
ali
https://www.snowlogicusa.com/snowguns
zaradi tega ker gledam podatke o minimalnem pretoku in pritisku vode.

Kompresor imam dovolj močan; sedaj pa me zanimajo vaše izkušnje. Se splača sploh razmišlat o tem, da bi nabavil črpalko, ki bi dovajalo vodo vsaj 10barov in vas 50litrov na minuto (mogoče kaj takega: https://www.instal.si/index.php?id=13438&c=196 ali vsaj malo močnejšo zadevo: https://product-selection.grundfos.com/product-detail.catalogue.applications.dvig%20tlaka.cm%2C%20cme.html?from_suid=158021693298604608036710424177&pumpsystemid=783016840&qcid=787272432 koliko sem gledal močnejše črpalke npr. 15barov bi moral dati še jurčka zraven), da bi se lotil izdelave nekaj podobnega kot je Phaser – z zunanjem mešanjem vode in zraka – takšno verzijo imam sedaj.


Zasneževalci čim manj odjuge
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 Stran 53 od 53

Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Snežni top (izdelava)
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB