Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarska očala

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 Smučarska očala « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Kranjex
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 02, 2017 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2017 21:07
Prispevkov: 1


Zdravo.
Letos se odločam za nakup novih očal. Poznam osnove, kakšna očala so za katero vreme, nisem pa profi zato se obračam na vas.
Sedaj imam že kakšne 5 let Anonova očala z mirror lečami. Skozi njih se vidi oranžno, kar pa mi ne ustreza nabolj. Enkrat sem imel priložnost probati očala z modrimi lečami, kar mi je zelo ugajalo. Nevem pa ali so očala, ki imajo modre mirror leče tudi moder pogled, ali se tudi skozi njih vidi bolj oranžno/rdeče, oz. ali je to odvisno od očal do očal?
Budget imam nekje 130€ +-, nevem pa za katera se odločiti. Je bolje vzeti taka, ki so dobra v vseh vremenskih pogojih, ali taka ki imajo dve leče, ene za sonce, druge za malo slabše pogoje? Nekako se nagibam k znamkam Anon, Smith, Shred, Oakley in POC.
Torej nekako si želim očala, skozi katera se ne vidi oranžno/rdeče ampak po možnosti modro. Je možno da mi ni ustrezalo zaradi slabše kvalitete očal? Te zdajšnja so bila nekje 50-70€.
Hvala vsem za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 29, 2019 6:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Ali morda ve, koliko stanejo smučarska očala znamke Alpine, ki so na nivoju svetovnega pokala? Mislim, modeli ki jih uporabljajo tudi tekmovalci.
Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 30, 2019 8:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ki9 dobrih 100eur, ampak zares jih noces, ker tekmovalna imajo enojno sipo, kar pa za neko rekreativno smucanje ni ravno nek strasen plus
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 02, 2019 9:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


pj je napisal/a:
Ki9 dobrih 100eur, ampak zares jih noces, ker tekmovalna imajo enojno sipo, kar pa za neko rekreativno smucanje ni ravno nek strasen plus


Hvala za nasvet. Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 08, 2019 7:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Rajcajo me Alpina očala, quatro vario mirror, še sploh v skoraj vsa gredo dioptrijska očala (Pheos, Arris, BigHorn), a kaj ko se v trgovini zarad teh 4 šipc vse luči kot prizma zlomijo in delajo dodatne odseve/ghoste. Je to primer tudi zunaj na smučišču ?

Oakley FallLine je tud ok, a ista težava z lomljenjem.

Na drugi strani imaš pa Atomic FLD, ki imajo neverjetno dobro sliko, in brez teh odsevov- a kaj hudiča ko ne spraviš diopt.očal noter ;((

Vaše mnenje ? Katera še naj gledam.

Iščem res vsestranska očala, še najraje da bi v oblačnem/večernem delu smučanja čim bolje videl, pa četudi ob soncu malo manj - nekako oranžna ali svetlo vijolična šipca se mi je za take slučaje najbolje obnesla, vam ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arkham
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 08, 2019 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Sep 2014 18:51
Prispevkov: 8
Kraj: Mirna

Prilagodljiva za dioptrijska očala bi bila Smith Skyline ali pa IO modeli. Imajo odlična stekla in posledično kontrast in ni popačenja vida.
_________________
2017/18 - 9x Kranjska Gora, 1x Golte
2018/19 - 5x Kranjska Gora,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
surfer
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2019 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 10:57
Prispevkov: 19


Lani sem si kupil nova smučarska očala Poc.. https://www.pocsports.com/eu/fovea/40401.html?dwvar_40401_color=Ametist%20Purple&cgid=freeride-goggles#start=1

Ženi pa sem kupil takšna.
sungod.to/wNBXaUvi



Ko sem probal ženine sem svoje na bolhi prodal in kupil te:
sungod.to/5eLd7mTo



Vidljivost v slabših razmerah neprimerno boljša... Pa še igraš se lahko kakšne barve bi imel...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2019 7:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Odlicno izgledajo. Jih lahkonprosim.sprobas s kakimi dioptijskimi ocali : 1) a gredo sploh noter ? 2) fejst stiskajo ? 3) ko jemljes smucarska dol a gredonlepo, brez da ti doptrijska poleg zagrabijo in snamejo ?

Se da narocit komplet dveh prav konkretnih lec - npr. Snow high - vis pink & green ? Al.so ze dolocena katere kombinacije dobis ? Al moras dodstna itakmpoleg narocat ? Katere dve sta se tebinudeli najbokjsa kombinacija za vse vremenske situacije ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
surfer
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2019 9:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 10:57
Prispevkov: 19


Dioptrije sicer nimam, sem pa probal z ženimi dioptrijskimi očali.. Ima kar velika očala in sem jih moral natakniti not v očala, ne grejo lahko not.. ko pa so notri pa grejo pol lahko očala na glavo.. Če daš očala dol, grejo tudi dioptrijska dol, so notri zataknjena..


Glede šipc.. Ti si sestaviš očala čisto po svoji želji, zbiraš barvo okvirja, traka in šipco.. Ni važno kako kombinacijo sestaviš. Meni se je najboljša zdela snow purple... Jo imam za vse in ne menjam.

Probaval sem na teh očalih:
sungod.to/5eLd7mTo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 31, 2019 9:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Hvala. Se priporocam, ce bos mel koga blizu z manjsimi dioptrijskimi ocali da sprobas se z njimi zanimalo me bo tudi ali se ti zdi da ti jih prevec stiska in bi te motila jih imet pol dneva pod celado ?
Si s purple sipco kar zadel, ali imel priloznost probati se kako drugo ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Balalajka
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2020 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2020 22:10
Prispevkov: 3


Živjo.

Rabim kupit nove očala pa bi si take omislil:
https://www.rossisport.si/salomon-odr-smucarska-ocala-l41153400-sview-photochromic
Predvsem zato ker so fotokromatska.
Ima kdo podobna ali ista očala, da bi podal kakšno mnenje? Kakršenkoli nasvet bi mi prišel zelo prav.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2021 11:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Je morda tule kdo ze testiral ocala Mint? Bojda naj bi bila to slovenska firma. Ima kdo kaksno informacijo?
Kako pa je kaj s prileganjem teh ocal na celade ostalih firm?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 25, 2021 12:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Ja, je slovenska firma.
Testiral sem oba modela "stekel" (navadna rdeča in fotokromatska) in se čez ena in druga vidi super, tudi udobne so, ter imajo širok vidni kot! Glede prilagajanja pa tako, na Shred in Poc vem iz prve roke, da pašejo v nulo za ostale firme pa žal težko pametujem.

Za več informacij (tudi test) pa najboljše, da jih kontaktiraš na mail.
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 Stran 5 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarska očala
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB