Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Zoncolan

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Zoncolan « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2019 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Se zgleda vsi forumaši raje na Nassfeldu prej ustavijo
Kako se pa pelješ tja - po ITA preko Trbiža ali po AUT mim Šmohorja ?
Pozna morda kdo prelaz Plockenpass - je tam tunel ali zelo zelo zavita cesta ?
Se še da sploh kje spodobno (beri otroci ki radi bruhajo) peljat med AUT in ITA med Trbižem in Sillianom ? Kakšna je cesta čez Nassfeldov hrib ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2019 10:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


Ce sem prav razumel bi ti rad do Zonkolana!
Ratece -trbiz-Carnia Tolmezzo gres do Vile Santine in preko Ovara v Ravascaletto,tu je ff gondola ki te zapelje na vrh.Med Trbizem in Carnio gres lahko na avtocesto je pa tudi stara cesta ok.Imas tudi varijanto da se iz Tolmezza peljes za prej omenjeni Plockenpass in pri kraju Sutrio zavijes za Ravascaletto - Zoncolan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2019 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Ja, Zonkolan sem mislil. Hvala za info!

Morda veš, kateri prelaz je lepše za peljat: Nassfeldpass ali Plockenpass(je en del poti tukaj čez tunel?) ? Drugih pa med Trbižem in Sillianom itak ni, kajne ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2019 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Smucar9: jaz grem z Gorenjske čez Kranjsko goro, Trbiž in Tolmezzo, potem pa v Sutriu kar direkt na zgornji del smučišča. Če se mi mudi, grem v Italiji na avtocesto, če se mi ne, grem pa kar po lokalni. Razlike je po moji oceni le kakih 15 minut, pa prišparaš tistih 5 evrov. Mislim, da čez Avstrijo nima smisla hodit, razen mogoče iz severovzhodne Slovenije, za kar pa nimam ravno filinga.

Iz Ljubljane je pa časovno celo bolj ali manj enako, če greš čez Gorico in Udine po avtocesti, s tem da je treba potem malo več odšteti za italijanske cestnine.

Čez Plockenpass še nisem šel, mislim pa, da ni tunela. Čez Nassfeld je na italijanski strani cesta OK - sicer precej ozka, ampak ni pa pretirano serpentinasta, tako da po mojem mnenju ob mirni vožnji za otroke ne bi smelo biti kritično.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kokekec
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 29, 2019 5:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 8:48
Prispevkov: 37


Čez Plockenpass sem enkrat turistično odšel iz Zoncolana, do Ljubljane +45 min (korensko sedlo) v primerjavi z AC med Tolmečem in Trbižem. Je pa zanimiv, na vrhu je nekaj galerij, kjer so tudi serpentine, na Avstrijski strani je cesta manj zavita (hitrejši ovinki). Čez Mokrine(Nassfeld) se še nisem peljal, sem pa z obeh strani šel gor in Italjanski del je kar zavit in ozek, prijetnejši spomini iz Plockenpassa. Najlepša od vseh štirih cest na prelaz je iz Šmohorja na Mokrine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 9:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


kokekec je napisal/a:
....sem pa z obeh strani šel gor in Italjanski del je kar zavit in ozek, prijetnejši spomini iz Plockenpassa. Najlepša od vseh štirih cest na prelaz je iz Šmohorja na Mokrine.


Jep, to povsod opažam, da Italijani ful ozke ceste in zavite delajo (celo AC !!), Avstrijci pa zgleda bolj po nemški kamot miselnosti - širše in bolj ravno.
Hvala za te Info !!! se pravi, za sever Dolomitov (Bruneck) bolje iti čez Lienz,
za tele bližnje SV pa skozi Trbiž in Kranjsko G. Ta pot me Jesenicami in Kranjsko Goro (pa še potem spet ITA zaviti del to Trbiža) se mi tudi tako vleče, da včasih razmišljam če ne bi šel raje skoz Karavnke mim Beljaka in na Trbiž dol (vse po AC:)
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes odlično, predvsem zaradi manjšega obiska (kot se za med tednom spodobi) in snežne pošiljke pred slabim tednom. Obratuje vse, proge super pripravljene. Hrana v gostilni Baita Pignau na zavidljivem nivoju, zelo okusna frika in dobri kaneloni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 15, 2019 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes mogoče malo pod pričakovanji, predvsem zaradi veliko ljudi na progah in občasno dokaj grudastega snega. Zaradi dobrega obiska se je popoldne na določenih mestih zdrsalo celo do ledu, ampak ni bilo preveč kritično.

Sicer pa je vreme zdržalo cel dan, pihalo ni, snega je dovolj, na napravah sploh nismo čakali, cena 22 evrov za 4 ure je pa tudi super.

Nekako tudi ugotavljam, da se na Zoncolanu res pozna lokalen značaj smučišča. Med tednom ni skoraj nikogar, za vikende pa precej večja gužva kot kje drugje, in to sestavljena iz smučarjev s precej slabim znanjem, ki zelo zabašejo proge. Za med tednom torej to ostaja eno mojih najljubših smučišč v okolici, med vikendi se ga bom pa v bodoče verjetno malo bolj izogibal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 3:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Kakšen update?
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2021 5:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


https://365.rtvslo.si/arhiv/porocila/174827453

Primorski smučarji upajo na boljšo zimo v Furlaniji...

https://365.rtvslo.si/arhiv/odmevi/174827414

(drugi del daljšega prispevka)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2022 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes zelo lepa smuka na Zoncolanu. Okrog desetih se je na zgornjem parkirišču dalo parkirati še zelo blizu snega oziroma tekočega traku, s katerim se lahko odpelješ do kasse (to je novost). Ljudi malo, vrst nikjer, proge pa večinoma zelo dobre, razen določeni prisojni odseki, kjer je bilo nekaj krogel. Obratuje vse, vendar pa se v dolino nisem spustil, ker je bilo na zgornjem delu več kot dovolj prijetnih terenov, da bi se mi dalo ubadati z gondolo.

Namesto izjemno počasne štirisede na sredini smučišča so zgradili tudi zelo lepo šestsedo Giro d'Italia, tako da je bilo tudi to prijetno presenečenje.

Še fusnota: pri potovanju v Dolomite sem bil danes priča kar zanimivi snežni sliki. V Ljubljani je tako, kot je, pri Radovljici tudi še ni kaj prida snega, do Kranjske gore in Rateč se potem vse skupaj spremeni v pravo zimsko pravljico, potem od Trbiža do Zoncolana prideš praktično v pomlad (OK, to sem še nekako najbolj pričakoval, čeprav pa nisem pričakoval, da bom lahko v puliju sedel zunaj na kosilu). Okrog Sappade je potem spet kar naenkrat povsem zimsko, z na debelo zasneženimi smrekami in bankinami snega po vasi, zato sem bil na koncu spet izjemno presenečen, ko sem se pripeljal v skoraj povsem suho Cortino. Padavine zadnjih nekaj tednov so morale biti kar čudne...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Kje si kupil karte ?
A kar tule https://fvg.axess.shop/it/Home (po koliko so bile, ker meni se nič posebej cenej kot 39,50€ ne prikaže tudi po registraciji),
na blagajni, ali obstaja še kaj podobnega ali boljšega kot je Koroški https://ticket.skipasstravel.si/sl/ ?
Hvala za Furlanijski info Lahko pa tudi kakega za Benečijo ali J.Tirolsko...
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Karte sem kupil na blagajni. Čakal sem samo par minut, pred mano je bilo le nekaj ljudi, vse skupaj gre zelo hitro. Enako je bilo tudi za vikend v Cortini, povsem enostaven postopek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 6:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


JakaB je napisal/a:
Karte sem kupil na blagajni. Čakal sem samo par minut, pred mano je bilo le nekaj ljudi, vse skupaj gre zelo hitro. Enako je bilo tudi za vikend v Cortini, povsem enostaven postopek.


Se pravi ne poznaš nobenih popustov ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Ne, nisem iskal nobenih popustov, ampak se mi itak zdijo cene pri Promoturju tako ugodne, da se niti ne poglabljam preveč v to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 3 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Zoncolan
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB