Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Kanin - aktualne informacije 2018/2019

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
 Kanin - aktualne informacije 2018/2019 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2019 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


TilenV je napisal/a:
Jaz sem pa bil malo razočaran nad kaninom.. smo šli v nedeljo(prejšni vikend) hodit na visoki kanin,.. na italjanski strani lavfa vse sto na uro, slovenska stran pa zaprta.

Letos se je poletna sezona zaključila že 15.9. zaradi načrtovanega nujnega remonta krožno-kabinske žičnice. Želijo biti pripravljeni na zimsko sezono že ob prvem snegu.
Kolikor se jaz spomnim je žičnica lansko leto vozila dnevno do srede septembra nato pa do srede oktobra samo še ob vikendih.

Italijanska stran je letos delovala dnevno do 15.9 nato pa še dva vikenda, tako da je danes končala s poletno sezono.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezsprenevedanja
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 01, 2019 4:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Okt 2019 16:00
Prispevkov: 83


TilenV je napisal/a:
Jaz sem pa bil malo razočaran nad kaninom.. smo šli v nedeljo(prejšni vikend) hodit na visoki kanin,.. na italjanski strani lavfa vse sto na uro, slovenska stran pa zaprta.





Saj nisi bil edini, veliko je bilo razočaranih (predvsem gostov). Tudi lansko leto so obnavljali in delali brunarico, mi pa smo še 20.10. uživali po kaninskem pogorju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brezsprenevedanja
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 01, 2019 4:49 pm    Naslov sporočila: aktualne informacije Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Okt 2019 16:00
Prispevkov: 83


Na Kaninu pletejo "novo kapo" za brunarico. Bi bilo pa res fanj vedeti kdo je ta brihta, ki se je za valovitke (verjetno Esalove) odločil. Nikjer (pa sem se res trudil) v Alpah, sploh pa v visokogorju, nisem zasledil take kritine. Saj ne vem, verjetno pa bo to fanj promocija (po moje kar brezplačna) za določeno firmo. Kdo bi vedel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TilenV
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 03, 2019 2:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2015 20:48
Prispevkov: 50


Da bi vidli kolk so na Italijanski strani prepeljali planincev z gondolo gor,.. polhi jajčki so gor hodili,.. cena milsim da 10€ gor/dol
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janaj_207
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 03, 2019 10:50 pm    Naslov sporočila: Re: aktualne informacije Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Mar 2008 21:45
Prispevkov: 53


Delo občine... mi delavci smo drugačnega mnenja, a kot vedno nič ne veljamo!
brezsprenevedanja je napisal/a:
Na Kaninu pletejo "novo kapo" za brunarico. Bi bilo pa res fanj vedeti kdo je ta brihta, ki se je za valovitke (verjetno Esalove) odločil. Nikjer (pa sem se res trudil) v Alpah, sploh pa v visokogorju, nisem zasledil take kritine. Saj ne vem, verjetno pa bo to fanj promocija (po moje kar brezplačna) za določeno firmo. Kdo bi vedel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2019 2:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


v ponedeljek 14. oktobra naj bi se začela predprodaja smučarskih kart, saj mora občinski svet še potrditi cene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 11, 2019 5:06 pm    Naslov sporočila: Re: aktualne informacije Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


brezsprenevedanja je napisal/a:
Na Kaninu pletejo "novo kapo" za brunarico. Bi bilo pa res fanj vedeti kdo je ta brihta, ki se je za valovitke (verjetno Esalove) odločil. Nikjer (pa sem se res trudil) v Alpah, sploh pa v visokogorju, nisem zasledil take kritine. Saj ne vem, verjetno pa bo to fanj promocija (po moje kar brezplačna) za določeno firmo. Kdo bi vedel

Meni je pa kritina čisto OK se prav lepo zlije z okolico. Gre za imitacijo Kaninskih podov, kjer kraški kamniti svet podobno valovi kot te valovitke
Veliko starih hiš, hlevov in objektov na planinah ima v tistih koncih valovito pločevinasto kritino tako, da valovitka ima že svoj prostor v teh krajih in ni nek tujek.
Se mi pa zdi napačen pristop, da bi morali slog gradnje kopirati od sosedov. Imamo svojo lokalno arhihekturo, materiale... in iz tega je potrebno izhajati.
Res pa je da bi se dalo celo hiško bolje vizualno urediti. Pač vsake oči imajo svojega malarja



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezsprenevedanja
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 12, 2019 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Okt 2019 16:00
Prispevkov: 83


Wca z Bca, pesniško navdahnjeno . Ne gre se za zlivanje z okoljem. Saj na pogled je streha res lepa. Kakšna imitacija kaninskih podov neki? To je vlaknocementna streha s petimi valovi (valovi niso zaradi kaninskih podov temveč zaradi same nosilnosti in prezračevanja strehe a ne). Napisal-a si:Veliko starih hiš, hlevov in objektov na planinah ima v tistih koncih valovito pločevinasto kritino tako, da valovitka ima že svoj prostor v teh krajih in ni nek tujek.
Torej sam-a si ugotovil-a, da imajo na planinah pločevinasto streho... Kdo bi vedel zakaj? In kakšno kopiranje sosedov? Preizkušeno ni nobeno kopiranje. Ni treba tople vode odkrivat na 2200 n.m.. Verjetno se bodo tudi na Kredarici odločili zamenjat kritino, če se bo ta na Kaninu dobro obnesla, predvsem pri močnejši toči, kjer majhna vdrtinica pomeni zmrzlinsko neobstojnost. Ampak... naj streha res dobro služi. Drugače pa brunarici čisto nič ne fali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 13, 2019 12:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


Glede imitacije je bil mišljen Kaninski kras, kjer sledove delovanja vode opazimo na vsakem koraku, saj je polno večinoma golih kraških podov z zanimivimi skalnimi oblikami, škrapljami, razpokami, žlebiči.

Nekaj primerov:





V osnovi je bila prvotna kritina lesena(borove in macesnove skodle ali deske). Po prvi svetovno vojni pa je veliko objektov dobilo valovito pločevinasto kritino, ki jo je vojska pustila ob koncu vojne. Ljudje so v tistih časih "reciklirali" mnogo materiala, ki ga je za sabo pustila vojska, ker drugega pač ni bilo. Nato so se pojavili sivi betonski "karo" strešniki, ki so bili dolgo časa prevladujoča kritina.
Lahko, da so se odločili za tako kritino zaradi cenovne ugodnosti, mogoče zaradi lokalnega domačega proizvajalca...kdo bi vedel. Skratka Bumbar ima novo valovito "kapo" in že čaka na nove goste
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2019 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


Nekaj statistike poletne sezone:

Število obratovalnih dni
2018 --> 81
2019 --> 84

Število prepeljanih potnikov
2018 --> 29.136
2019 --> 29.127


Prihodki od prodaje kart v €
Načrtovan prihodek --> 384.750
Realiziran prihodek --> 425.320


Prihodki gostinskih storitev v €
Načrtovan prihodek --> 76.000
Realiziran prihodek --> 153.637


Povprečna cena karte je tako bila 14,6 EUR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
KaninskaLegenda
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2019 7:57 pm    Naslov sporočila: Re: OB OBISKU BENETK OBVEZNO ŠE NA KANIN Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2019 19:47
Prispevkov: 13


winni je napisal/a:
Verjamem tudi v ameriški trg, saj sem tam dolgo delal in poznam ameriškega gosta. Njegova druga čezoceanska želja so Benetke. Skupaj s Kompasom USA smo zato že pripravili produkte, ki se začnejo in končajo v Benetkah, vključujejo pa tudi Kanin.


Malo dvomim, da res pozna povprečnega ameriškega turista.
Le ta za obisk celotne evrope namreč nameni največ do 10 dni, kar pomeni da se samo v Italiji ustavi max 2-3 DNI. Težko verjamem, da bo ob takšnem tempu porabil 3 ure za cijazenje do Bovca, nato pa še dvakrat po pol ure za v vsako smer žičnice, da bi na vrhu pokušal bovške štruklje.

Na Bovškem turističnih postelj ne manjka, primanjkuje pa dobrih hotelov.

V "dobre" hotele potujejo ljudje, ki pričakujejo "odlično" ponudbo ne samo hotela, temveč tudi okolja kjer bodo preživeli vrhunec svojega dopusta. In če naj bi bil Kanin 1. točka bovške ponudbe, potem je potrebno začeti delati z "dobro" ponudbo prav na Kaninu, ne pa v hotelih. V praksi pa vemo da je 1. točka bovškega turizma poletni vodni in podobni športi, katerih gostje pa običajno ne iščejo hotelov najvišje kategorije.


Še eden vrhunski nakladač in mešalec lj megle!

Na prste ene roke bomo lahko prešteli vse ameriške goste v času zimske sezone
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 Stran 16 od 16

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Kanin - aktualne informacije 2018/2019
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB