Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2018/2019

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 Mölltaler Gletscher 2018/2019 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 03, 2019 10:11 pm    Naslov sporočila: 1. maj, smučanje po celcu Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Po tridnevnem sneženju nas je v sredo ob izstopu iz vlakca pričakalo sonce:



Na ledeniku je bilo še vse mirno:



Nižje pa nas je pričakal nekoliko napihan celec:







Tudi Alteck je počival:



Malo pred deseto so le zagnali šestsedežnico:



Na zgornji polovici je bil globok mehak pršič, palica se je skoraj cela zapičila v sneg. Zgornji del smo hitro zvozili, pred sedežnico se je nabrala kar velika vrsta, zato sem se odpravil naprej proti Panoramabahnu:



Celec je bil nižje bolj kompakten, a vseeno super. Popoldne smo zvozili še drugo stran:



Povsem zimski prizori:



Enkraten smučarski dan, za smučanje po celcu seveda . Če pomislim, da sem sprva zaradi slabe (Bergfexove) napovedi razmišljal o Turahu...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 03, 2019 10:32 pm    Naslov sporočila: 2. maj, odlične proge Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Po pričakovanju nas je na popraznični dan na progah pričakal perfekten, lepo utrjen pršič:



A brez smučanju po celcu tudi ta dan ni šlo. Seveda je bilo že od prejšnjega dne vse zvoženo, a na veliko presenečenje so malo po 11. uri zagnali sedežnico na Alteck. Res sta pred tem dva ratraka nekaj rila po progi in odkopavala zameteno spodnjo postajo, a nisem pričakoval odprtja. Potegnili so le dve ali tri špure po srednji progi, črne se niso dotaknili:



Smo se je pa zato mi:






Sneg je bil že rahlo ojužen, a nekaj voženj je bilo vseeno super. Pogled proti ledeniku:



In nazaj na povsem zvoženi Alteck:



Ter vrnitev na še popoldan odlične proge:



Perfekten dan .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 03, 2019 10:51 pm    Naslov sporočila: Še tretjič celec :D Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Kljub slabi vremenski napovedi sva ostala še danes. Ponoči je zapadlo dobrih 10cm pršiča in najprej sem razdevičil modro in nato še črno progo ob gondoli. Kaj je lepšega kot takle pogled nazaj:



In takle naprej:



In od treh špur dve moji:



No, kmalu jih je bilo malo več:



Na ravnini sem se zabaval z ogledom smuči: :



Vreme je bilo spet lepše od napovedi, ujel sem celo eno dokaj sončno vožnjo na Altecku, še na ledeniku se je malo odprlo:



Snega je bilo še precej več, a je bil celec na progi hitro zvožen:



Izven prog pa s slalomkami (pač nisem pričakoval toliko novega snega) ni bil ravno užitek, zato sem bil po treh urah spet na vlakcu, sodeč po kamerah sem se kar pravilno odločil.

Kratko, ampak sladko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 14, 2019 9:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Še poročilo z zadnjega dneva v sezoni, sobote, v nedeljo je bilo smučišče zaprto. Prvi vlakec je bil nabito poln tekmovalcev, prišlo je kakšnih 10 do 15 kombijev Nemcev, pa Rusi, Avstrijci, Poljaki, Slovenci...
Ob izhodu iz vlakca je bila gosta megla, malo pred restavracijo pa se je začelo počasi prebijati sonce. In je z občasnimi kratkimi zameglitvami trajalo kakšni dve uri, potem se je spet zaprlo. Proge so bile prijetno trde, le spodaj se je počasi ojužilo.
Kratek, a prijeten zaključek . Nasvidenje čez dobre tri mesece in pol

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2019 11:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Če sem si prav zapomnil je bila letos karta 48, drugo leto je že 49€. Tole bo počasi ratalo nedosegljivo vsem tistim, ki nimajo letne karte...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 13, 2019 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Meli in Ankogel sta dobila novega lastnika, Slovake. Bomo videli, kaj bo to prineslo.

https://kaernten.orf.at/stories/3000224/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 13, 2019 3:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Mislim, da je to lahko zelo pozitivna zgodba. Tile Slovaki so daleč od naivnih in lahko bi si samo želeli, da pridejo k nam. Njihove Nizke Tatre so spedenane u nulo, pa smo se še ne tako dolgo nazaj nazaj lahko šalili na njihov račun. Imajo tudi smučišča na Poljskem in Češkem, pa v Visokih Tatrah. Na Poljskem so v 2 letih postavili novo gondolo in 3 sedežnice in postavili 230 topov na smučišču z 25 km prog na višini Pohorja. Prepričan sem, da tudi Ankogel čakajo lepši časi, razen za nostalgike.

Po drugi strani Schultz z denarjem ne bo kupoval tropskih otokov. Če kdaj bo zdaj prišlo do povezave Sillian-Sexten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 14, 2019 9:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ta novica me je kar presenetila, mi je pa všeč kako so zadevo izpeljali: na hitro, na tiho, brez vmešavanja javnosti. Tudi cena je skrivnost. Isti slovaški investitor se je zanimal že za nakup deleža ki ga dežela Koroška prodaja na Mokrinah, ampak tam je 'padel skozi' (po dolgih postopkih, ki so se vlekli tudi na sodišču).

Glede prihodnosti sem kar pri marku, Schultz je bil zadnja leta zelo skopuški z investicijami, zdi se mi da bo pri Slovakih šli samo na bolje. Mimogrede, novi lastnik se je (za zaprtimi vrati) že sestal s koroško politiko, z referenti za gospodarstvo in okolje, in predstavil razvojne načrte. Menda se kaže tudi možnost za progo v dolino, ki ne bi posegala v nobeno od zavarovanih področij: https://tvthek.orf.at/profile/Kaernten-heute/70022.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 Stran 4 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2018/2019
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB