Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novi Goldeck

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 Novi Goldeck « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 23, 2018 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Včeraj Goldeck, sončno lepo vreme, sneg umeten, zgoraj kar nekaj prog nezasneženih, proga v dolino tradicionalno zaprta, nič novega pri zasneževanju, mogoče kakšen nov top, rabijo pa samo eno lepo akumulacijsko jezero zgoraj. Včeraj še brez gneče, ko pa bo, bo tukaj groza, ker je vse skupaj premalo.
Smuka na poti proti Vzhodni Tirolski na večinoma praznem smučišču prijetna, cene v lokalih zelo ugodne, tako da smo nadaljevali proti Lienzu dobre volje.
Mankajo padavine...




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2019 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Danes sem bil na tem hribu. Kot prvo so me presenetili zjutraj, ko so zagnali kabinsko žičnico že kakih 15 minut pred 9-to. Zgoraj pa dobro utrjena proga ob Barnissu. Ljudi ne tako malo, vendar precej manj v primerjavi z Gerlitznom včeraj. Proge na Skylinerju pa veliko mehkejše. Večjih kupov pa vseeno ni bilo. Bi pa lahko rekel, da so proge na Goldecku urejene razred slabše kot na Gerlitznu.
P.S. Snega za off piste je precej in tisti, ki uživate v tem bi znali gor res lepo uživati, pa še tereni so zares lepi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2019 10:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

A je mar še kaj nezvoženega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 11:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Vecino so zvozili ze do srede, morda je kaj ostalo skrajno levo gledano s hriba dol. Bo pa verjetno vrhunsko v torek, ce bo res za vikend padlo 20 cm novega snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2019 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes prava slovenska invazija na Avstrijo, zjutraj je bila pred Karavankami kolona do uvoza Hrusica (kaksna 2km), ceprav so bile odprte 4 steze. Tudi na Goldecku je bilo kar nekaj Slovencev, vsega skupaj pa le toliko ljudi, da ni bilo nobenega cakanja pred zicnicami, parkirisce je bilo nekako polovicno zasedeno. Smuka je bila odlicna tudi popoldan. Glede snezne podlage, meni se je zdelo mehkejse na Barnabisu. Sredi dneva se je sicer pooblacilo, a se je po dobri uri spet zjasnilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 11:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Še tri slikce:





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 11:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Proge v dolino pa še vedno niso sčarali, a?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 12:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


JakaB je napisal/a:
Proge v dolino pa še vedno niso sčarali, a?


Ah kje pa. Mislim, da jo tudi prav velikokrat ne bodo. Kljub temu, da imajo po progi v dolino nameščene žirafe, nimajo v spodnjem delu narejenega niti enega kupa snega. Pa če sem v sredo dobro videl, niti sneg ki je padel niso poratrakirali. Žal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 12:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Na Bergfexu je nekdo spraševal o tem, če prav razumem odgovor, je problem voda za zasneževanje. Prioriteta so zgornje proge, za vse pa vode ni dovolj. Naravnega snega je spodaj premalo.
Glede na to lahko pričakujemo progo v dolino le, kadar bo zgoraj že na začetku sezone zapadlo dovolj naravnega snega. Da bi ga tudi spodaj itak ni za pričakovati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 11:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


No, to pa ni ravno dobra novica. Sem letos že nekajkrat razmišljal, če bi šel, pa sem si potem vedno rekel, da bom počakal na progo v dolino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2019 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Vem da se Tomi ne bo strinjal, ampak jaz Goldeck striktno ignoriram, ker take kastracije smučišč ne nameravam podpirat. Spominjam se kako luškano vaško smučišče je to bilo pred 10 leti, z 'ovinkasto' dvosedežnico v Seetal in lepo zasneženo progo v dolino (kjer si moral po vsaki vožnji na bus in staro nihalko). Šolski zgled kako - z davkoplačevalskim denarjem, da ne bo ledenko trdil kako Avstrijci tega ne počnejo - uničit smučišče: vložili so 30 milijonov in smučišče zmanjšali na polovico : Seetal je opuščen, vlečnica Eggeralm tudi ne vem če še sploh dela, proge v dolino ne zasnežujejo, ostaneta dve na pol vzporedni šestsedežnici na istem pobočju. Povsem nezanimivo, razen mogoče za 2 - 3 ure če se že peljem tam mimo na poti na večdnevno smuko v V Tirolsko, na Melija ali pač nekam v tiste konce.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2019 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Včeraj sem šeč gor. Ob 8.45 nas je na začetek žičnice čakalo okoli 30, pa sem si rekel kako prijetno bo, ker ne bo nikogar na smučišču. Spodnja polovica Bärnabisa je bila konkretno trda, vendar ne ledena. Zgornji del te proge pa je bil malce manj trd Po 11-ti je začelo predvsem spodaj malce spuščati, ampak ni bilo sile, je bilo prav prijetno. Na Gipfelbahnu je bil sneg na vrhu še celo popolnoma suh, spodaj pa je bilo trdo. Po 11-ti uri so se na spodnji strmini prikazale tudi prve ledene plošče. Meni najboljša proga je bila vsekakor na Gipfelbahnu, mimo postaje gondole in do vrha Bärnabisa.
Ko sem že ravno začel s številom ljudi. Tokrat žal ni bilo običajnega množičnega odhoda ljudi v gostilne okoli 11-te ure, ampak je bilo na progi precej ljudi še ob enih. Lahko rečem, da je bilo sredi februarja na lep dan manj ljudi na smučišču kot včeraj. Res sem pričakoval, da bo manj ljudi. Pa vseeno ni bilo veliko čakanja na žičnicah, ampak proge so bile pa kar polne...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem šel na triurno. Od devetih do desetih na progah obeh sedežnic bolj ali manj pomladanski beton, potem sem pa odkril, da je proga z vrha do zgornje postaje kabinke fenomenalna, s suhim, nepomrznjenim snegom, tako da sem potem vse do poldneva vozil kar to. Ob kakih pol enajstih je prijetno spustila še spodnja polovica Baernbissa, tako da je bilo na koncu praktično že za čisto desetko.

Ljudi pa seveda tudi malo, brez kakršnegakoli čakanja na napravah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2020 6:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes ne ravno najboljši dan, čeprav na koncu v bistvu tako zelo slabo spet ni bilo.

Na progah je bilo za moj okus znatno preveč ljudi, moderne naprave so pa seveda dobro požirale - na kabinko ni bilo treba čakati nič, na Bärnbissu smo mogoče na začetku čakali kake dve minuti, na drugi sedežnici si se pa opoldne lahko že zapeljal tako rekoč na prvi sedež.

Široka proga pod Bärnbissom je bila betonska, čez pa kakšen centimeter ali dva cukra. Bilo bi super za hitro vožnjo z veleslalomkami, vendar pa v taki gužvi to seveda ne pride v poštev, tako da je bilo treba malo tipat med celo kopico tečajnikov in smučarjev s slabšim znanjem ter izmenjajočimi se trdimi in mehkejšimi deli. Strma pod Gipfelbahnom je bila po mojih merilih zelo slaba, z ledenimi ploščami že ob desetih zjutraj. Najboljše je bilo spet z vrha Gipfelbahna po slemenu, potem pa po eni od variant proti zgornji postaji kabinke. Tukaj je bil sneg suh in lepo sprijet, a ne pretrd.

Malo pred eno popoldne sem zaključil in pomislil, da bi bilo mogoče v teh dneh bolje priti kar na popoldansko: proge očitno ostanejo zelo trde cel dan, ljudi je pa po poldnevu precej manj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2020 7:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Kdaj pa zacne vozit gondola zjutraj?
Malo studiramo da bi si jutri...
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja Stran 5 od 7

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novi Goldeck
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB