Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Jahorina, Bjelašnica

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 Jahorina, Bjelašnica « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
posavc
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2019 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2016 22:27
Prispevkov: 23


simo in hrošč hvala za info

ma mogoče še kdo kej fiksnih informacij ker eni govorijo da je zlo drago ratal drugi da je poceni da ne rabiš nič hrane z seboj, tako da sedaj nevem kako je res?
_________________
Sezona 2016/2017: 17x

Sezona 2017/18: 3x Saalbach-Hinterglemm, 1x Krvavec, 2x Višarje, 6x Serre Chevalier, 2x Mariborsko Pohorje

Sezona 2018/19: 3x Katschberg, 1x Višarje, 1x Cerkno, 1x Turracher, 2x Mariborsko Pohorje, 1x Krvavec, 3x Jahorina

Sezona 2019/20: 3x Katschberg, 1x Kanin-Sella Nevea, 1x Kope, 1x Gerlitzen, 2x Mariborsko Pohorje, 1x Vogel

Sezona 2020/2021 1x Rogla, 1x Mariborsko Pohorje 6x Jahorina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2019 10:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


posavc je napisal/a:
simo in hrošč hvala za info

ma mogoče še kdo kej fiksnih informacij ker eni govorijo da je zlo drago ratal drugi da je poceni da ne rabiš nič hrane z seboj, tako da sedaj nevem kako je res?


Kar sem slišal je bilo lani še precej poceni...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
some1
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2019 6:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2018 7:48
Prispevkov: 27


Danes smo 2i dan na Jahorini. Slovencev je ogromnooo. Smucisce je vrhunsko. Za moje pojme ne zaostajajo dosti za avstrijci. Cene so pa na smuciscu zelo podobne nasim. Pivo cca. 2e, pizza od 5-7e. Za cenejso robo se pac zapeljes v Pale (10km). Proge so kljub toplemu vremenu zdrzale do 13ih potem so nastali hudi kucli.

Se pa prijaznost ljudi niti slucajno ne more primerjati s severnimi sosedi. Sprejeli so nas kod da se poznamo ze 20 let. Resnicno sem bil presenečen. Objavim se kasno sliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
some1
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2019 7:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2018 7:48
Prispevkov: 27


https://imgur.com/a/mgQ4Tgt

Sem na telefonu in tezko uploadam slike. Za prvo silo bo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2019 6:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


simo je napisal/a:
Nisem imel občutka, da bi bilo parkiranje kaj bolj nevarno kot na katerem koli našem ali recimo avstrijskem smučišču...

Občasno malo spremljam situacijo, saj gremo dokaj pogosto v Sarajevo. Načeloma je najbolj problematično samo mesto Sarajevo, tako zaradi vlomov "sitnih" lopovov kot kraj, ampak predvsem zaradi dejstva, da avto ukradejo v Federaciji in ga potem odpeljejo čez "mejo" v Republiko srpsko (kar je že Istočno Sarajevo) in jih je težje uloviti, saj je druga policija in vse ostalo. V sami RS je kraj proti Sarajevu izredno malo, prav tako v drugih delih Federacije. Se je pa v zadnjem času od ubojev tistih dveh policistov stanje malo umirilo, so jim vsaj začasno malo stopili na prste.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StarGazer
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 12:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 13:43
Prispevkov: 124


Živjo, ima kdo izlušnje s ski openingom na Jahorini? Tam nekje prvi, drugi teden v decembru. Delajo sneg, ali se bolj zanašajo na naravo? Je bolj smiselno gledati Avstrijo, Italijo v teh terminih?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
some1
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 12, 2019 8:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2018 7:48
Prispevkov: 27


Imajo kar nekaj topov za zasneževanje. Je pa pomoje zelo odvisno od temperatur. Lansko leto je bil ski opening bolj žalost, kakor sem spremljal zadevo preko Web cam.

Kolikor sem se pogovrjal z lastniki apartmajev je najbolj siguren termin za sneg sredina januarja do konec februarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 12, 2019 9:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Smučarska tradicija je v Avstriji. okrog Sarajeva se najde odlične čevapčiče in za marsikoga zanimiv sproščeni "balkan žur", smučarije pa zaenkrat ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
some1
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 15, 2019 8:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2018 7:48
Prispevkov: 27


No tole pa ni čisto res.. Bil lansko leto 1 teden na Jahorini in letos ponovim.. Smučišče res za zelo malo zaostaja za avstrijskimi smučišči, vendar je pa v precejšni prednosti pred našimi slovenskimi ( za lažjo predstavo ).

Na koncu ko skupaj sestaviš ceno dnevne karte + kar ti ponuja smučišče na Avstrijo takoj pozabiš. Pa smo z družino kar precej let hodili v Avstrijo na smučarske počitnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 15, 2019 2:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


some1 je napisal/a:
No tole pa ni čisto res.. Bil lansko leto 1 teden na Jahorini in letos ponovim.. Smučišče res za zelo malo zaostaja za avstrijskimi smučišči, vendar je pa v precejšni prednosti pred našimi slovenskimi ( za lažjo predstavo ).


Kater mesec ste bili ?
Ob kateri uri je pricelo obratovat ?
Ob 12h kako steptane so še bile proge ?
Koliko gužve je bilo na smučišču ? Veliko neukih kamikaz, ki te ogrožajo na smučišču ?
Kako je s parkingom (brezzoba mafija čuva, ali ste imel pred hotelom parkplac) ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
some1
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 16, 2019 7:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2018 7:48
Prispevkov: 27


Smucar9 je napisal/a:
some1 je napisal/a:
No tole pa ni čisto res.. Bil lansko leto 1 teden na Jahorini in letos ponovim.. Smučišče res za zelo malo zaostaja za avstrijskimi smučišči, vendar je pa v precejšni prednosti pred našimi slovenskimi ( za lažjo predstavo ).


Kater mesec ste bili ?
Ob kateri uri je pricelo obratovat ?
Ob 12h kako steptane so še bile proge ?
Koliko gužve je bilo na smučišču ? Veliko neukih kamikaz, ki te ogrožajo na smučišču ?
Kako je s parkingom (brezzoba mafija čuva, ali ste imel pred hotelom parkplac) ?


Bili smo od 20-27 feb.
Blagajne ( poljice ) so se odprle ob 08:30. Štart sedežnic ob 09.00. Proge so glede na število ljudi zelo dobro zdržale. Malo boljši smučarji smo se vozili po rdečo-črnih prograh ( proge od olimpijade ) in tam sploh ni bilo pretirane gužve oz. si smučal bolj ali manj sam na progi. Problem je bil samo štart iz poljic, kjer si res čakal cca. 20min. Zelo zadovoljen glede na to, da sem lani v Katschbergu 2dni zapored naletel na situacijo, ko je ponoči snežilo in so bile komplet proge zasnežene ( 20cm snega). Prodajali so karte brez opozorila kakšna je situacija na smučišču. Ko sem se šel po 1 vožnji nazaj na blagajno po razlago, je gospodična povedala, da onii ne zmorejo uredit progre do jutranjih ur... karta cca. 50eur in oni ne zmorejo uredit prog...

Parking sem imel pred apartmajem in sem direktno odsmučal in prismučal do poljic. ( gozdna pot, ki je lepo urejena z ratragom ). Večina apartmajev na strani poljic ima tak dostop.

Jaz sem bil z Jahorino zeloo pozitivno presenečen. S tem, da smo jedli in pili na smučišču po normalnih cenah. V Avstriji sem zza čaj + kakav ( za tamalo ) plačal 8e.. Me je kar minilo, da bi še pil tisti čaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
some1
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2019 9:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2018 7:48
Prispevkov: 27


Kaj mislite o postavitvi nove 10 sedežne gondole na Jahorini?

Jaz mislim, da so naredili napako pri postavitvi. Gondola bi morala štartati iz Poljic, ker tam je bila lansko leto največja gneča. Tudi največ apartmajev je na tistem koncu ter proga primerna za začetnike. Mislim, da bo v "high" sezoni še vedno zelo velika gneča na 6 sedežnici Poljice. Lansko leto smo čakali 20min+.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 21, 2020 4:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Mi gremo v petek na Jahorino, bomo preverili postavitev gondole ...verjetno pa res nebi nič bilo narobe, če bi štartala ob spodnji postaji Poljic in potem levo diagonalno gor...
Zdaj samo upamo še na kakšen cm snega, ker so trenutne razmere za smučanje slabe...je pa res da pravi zdaj 2 dni toplo, ko bomo gor pa skozi zlabo vreme, tak da bomo bolj trenirali z hrano in...


Lp
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
some1
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 02, 2020 8:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2018 7:48
Prispevkov: 27


Danes prišli iz 10 dnevnega dopusta na Jahorini. Nova gondola je Super. Mogoče edino malo kratka proga. Morajo pa konkretno investirati v snežne topove, ker tole je bilo žalostno. Skoraj ni proge na kateri ni kamnov. Z malo sreče pa naletiš tudi na "skale" ( Kamen premera 10cm+ ). Sicer so vsak večer zasneževali vendar te žirafe niso naredile nič snega. Reditelj smučišča je tudi govoril, da naj bi jim spustilo največje akumulacijsko jezero na poljicah.

Drugače pa super dopust. Cene so še vedno zelo normalne. V tem tednu so imeli 30% popust tako, da smo smučali za 16€. Tudi hrana odlična. Splača se iti v restavracijo Koliba na poljicah. 3je odrasli + 2 otroka smo se najedli do nezavesti in na koncu je bil račun 35€

Zaključek: naslednje leto ponovimo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2020 3:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Tudi mi smo bili istočasno zgoraj, s tem da smo par dni prej odšli
Po moje problem takšne količine kamenja na progah niso krivi topovi, ampak to, da so poleti večino prog prekopali in pač zadeva ne more biti brez kamenja če ni metra snega. Ker pri urejanju prog ob taki kamen podlagi in malo snega ratraki vlečejo neki delež kamenja vedno znova ven. Drugo je našo Pohorje ko že 20 let niso nič delali in je pač lepo zaraščeno s travo
Ja, tudi mi smo slišali da je spustilo veliko jezero zgoraj...Je pa prvih par dni blo itak toliko toplo da se ni dalo zasneževati.
Jahorina je vedno bila znana po tem, da je v tem času bilo zograj 2-3 metre snega, ampak žal vidimo kak se vreme spreminja...
Nočna na Jahorini zmaga, zdaj ko dela 6-seda namesto vlečnice ponoči
Cene so se zadnji 2 leti dvignile na "naš" gostilniški nivo, kar je še vedno vzdržno in glede na vlaganje v smučišče po svoje razumljivo.
...tudi mi še bomo prišli.
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 7 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Jahorina, Bjelašnica
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB