Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 23, 24, 25  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2019 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Čeprav je zadnja dva dneva pogled na Pohorje bolj kot ne žalosten, pa kapo dol organizatorjem predvsem za današnji slalom. Za petkov veleslalom itak ni bilo dileme, zjutraj do osmih so bile temperature še negativne. Še tradicionalno kritičen orf je za danšnji slalom komentiral:
Citiram:
Die Piste hielt aber auch nach einsetzendem Regen in der Pause und brach nicht.
Se je pa danes (primerjava Maribor / Garmisch) spet videlo, da je dež pri +10 za progo neprimerno manj škodljiv kot pocast sneg pri +1.

Citiram:
V ponedeljek bodo vsaj na hribu lahko pognali topništvo

Kotulc, Bog ti pozlati besede ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2019 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Kot mariborčan sem vesel, da je Zlata lisica zopet v Mariboru, čeprav je bilo oba dneva skupaj gledalcev verjetno manj kot na večino tekem Maribora v republiški ligi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakenot3
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2019 11:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2018 22:43
Prispevkov: 6
Kraj: Maribor

Stadion se ravnokar tepta. Glede zasneževanja prilagam slike prejšnjega vikenda. Na Piskru, Slemenu, Čopki so topovi sicer še vedno postavljeni, a dvomim, da jih bodo še pognali.








Grem pa jutri gor in če se bom spomnil prilimam kako sliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakenot3
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 03, 2019 10:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2018 22:43
Prispevkov: 6
Kraj: Maribor

Med čakanjem na avtobus sem se dvakrat zapeljal v dolino.

Edina večja kopnina na MB strani.

Na Habakuku in do Trikotne jase že okoli 10. ure kupi (takrat si lahko še približno normalno smučal), druga zgodba na vzporedni progi pod Poštelo.



Res je, da je večina topov že ob progah ampak za to si zaslužijo pohvalo (prejšnja leta bi samo narivali sneg).


Z željo po boljših progah sem se z avtobusom prestavil na Areh.
Pisker me je razočaral. Spominjal me je na Sleme, čeprav ni tako južno se zaradi smučarjev naredijo kupi na strmini. Medtem pa si lahko na Ruški še ob pol treh našel rebrca in solidno smučal.






Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 9:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Trenutno zasnežujejo. Tako da kakršne koli opazke o pomanjkanju vode, denarja za elektriko in ostale zadeve so odveč.
O neuporabnosti roke pa priča slika uporabnika Jakenot3, kjer se vidi da luknjo okoli roke polnijo z dvema topovoma na Mariborskem slalomu, z enim pri spodnji postaji Poštele ter enim na odcepu za čopko. Teoretično roka pokriva vso to površino, postavitev fiksnih topov pa je okoli nje glede na to teoretično pokrivanje.
Vsem negativcem glede lisice in vremena pa naj bo citiran izvleček s strani Mikija. Ko avstrijec pride in čestita, veš da je izvlečen maksimum, kot tudi zasneževalci vlečejo maksimum iz trenutnega sistema zasneževanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 10:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


miki je napisal/a:
Se je pa danes (primerjava Maribor / Garmisch) spet videlo, da je dež pri +10 za progo neprimerno manj škodljiv kot pocast sneg pri +1


Še večja razlika pa je pripraviti/očistiti dolgo in široko smuk progo ali pa posoliti kratek in ozek slalom. Pa še strmina ni prehuda... Je pa res, da je v takih primerih dež samo koristen, da sol prime.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modri mislec
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 10:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 18:14
Prispevkov: 85
Kraj: slovenska bistrica

Saj res sistem zasneževanja ne dopušča več pri tako malem številu novih topov,ki jih imajo na razpolago.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2019 11:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Danes sem si privoščil dan dopusta in poldnevno smučarijo 'na domačem bregi', in bila je ena boljših smuk sezone. V bistvu se je poklopilo vse: ravno prave temperature (na vrhu okoli ničle, v dolini zjutraj še krepko v minusu), sonček, nobene gneče. Predvsem pa me je presenetil sneg, lepo steptano, zjutraj trdo, ampak ne ledeno:


Najtrši odsek je med Luko in Trikotno, pozna se tekmovalna preparacija, zasneževali pa tukaj po tekmi niso več. Ampak z novimi slalomkami se je dalo lepo smučat:


Zjutraj sem nekajkrat raje zavil na Čopko in s kabinko gor, čez komot ga ni. Na prvi furi so še 'streljali', kmalu po deveti so topove izklopili:




Pod Poštelo, tudi precej na trdo stran, zato pa lepo prazno:


Proga dneva pa je bil Snežni stadion, pričakoval sem polisičji beton, v resnici pa je bil od vrha do doline pokrit s svežim, mehkim snegom iz tistih groznih, neprimernih in kajjazvem kakšnih kinderjajčk . Danes se je nedvomno pokazala prednost avtomatskega sistema na stebrih, dvomim da bi se Pohorcem ljubilo postavljat 15 mobilnih topov na proge, jih oblačit v blazine in obdajat z mrežami, za eno noč zasneževanja. Razen tega top na stebru s snegom pokrije mnogo večjo površino, če bi tukaj imeli 15 fiksnih topov 'na tleh' bi imeli 15 kupov snega, vmes pa še vedno ledene plošče:




Ob tako dobrem Stadionu sem hitro opustil namen da se ob enajstih prestavim še na Pisker, škoda časa:


Skratka, lep dan, kapo dol Pohorcem in upam da za naslednjo sezono sistem s fiksnimi topovi potegnejo vsaj do štarta VSL. Morda res ni vedno idelaen za začetno zasneževanje, zato pa je prefekten za izboljševanje prog čez sezono.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2019 8:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Zdravo,

zanima me, če je bil kdo danes na Pohorju...bi šli smučat v torek ali sredo pa me zanimajo razmere oz če bo še toliko zdržalo za solidno smučarijo.

Lp
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 12:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 201


simo je napisal/a:
Zdravo,

zanima me, če je bil kdo danes na Pohorju...bi šli smučat v torek ali sredo pa me zanimajo razmere oz če bo še toliko zdržalo za solidno smučarijo.

Lp


kratek 3-dnevni Areh report (kako je na MB strani nimam pojma):

- petek: do sedaj največja gneča na Arehu, parkirišče zelo polno. Cojza in Pisker trdo poledenela, strmina Piskra je bila marsikomu nerešljiva uganka. Moral si imeti zrihtane smučke.
- sobota: zelo podobno kot v petek, samo gneča je bila manjša. Na strmini Piskra se je videlo marsikaj, vključno s trkom odraslega in otroka, ko so vsaj odraslega morali odpeljati z akijem.
- nedelja: vetrovno, tokrat pa je trdota spustila, proti koncu dneva je že bilo fejst južno. Gneče praktično nobene, ljudje so se ustrašili vremenske napovedi.

Nedeljska odjuga je že začela pobirati desni del strmine ne Piskru, tudi prelomnica na položni cojzarici že dobiva rjave fleke. če danes ne bo kaj pošteno padlo in bo res držala trenutna napoved od naslednjega vikenda
dalje, potem nisem prepričan, da bomo letos smučali do konec marca...

Če misliš iti v torek oz. sredo na Areh, potem te po moje ne rabi skrbeti, snega bo še dovolj. Za torek bi si skoraj upal reči, da bo trdo, v sredo pa po moje ne bo trdote, koliko bo južno pa ne upam reči.

Še eno vprašanje vsem lokalacem - se samo meni zdi, da letos večina dnevnih smučarjev kupuje dopoldanske karte, ter da jih je bistveno manj, kot lani ali predlani? Lani in predlani si konec januarja, začetek februarja ob 12h, 13h na cojzarici na šanku težko dobil mizo, letos običajno lahko celo izbiraš, kje se boš vsedel. Je to efekt avtomatske kontrole kart? Me zanima, če imajo od tega sistema avtomatske kontrole kart pod črto profit, ali pa so se ustrelili v koleno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Faraonka
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 12:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2014 18:39
Prispevkov: 53


Glede petka lahko pritrdim napisano @andmer99, bi pa še dodala, da je bilo en dan prej, torej četrtek, še bolj ledeno. Večina Piskra. Že zjutraj je bila strmina Piskra takšna, kot v petek okoli 12 ure. Orng ledeno, sem se po par vožnjah prestavila na Ruško, kjer pa je bilo stanje enako, ampak se jo da v takem lažje presmučati, ker je položnejša. Potem pa še dve furi po Piskru in domov. Ah ta dež in odjuga, potem pa to zmrzne in je kar je
Še pred kakšnim tednom pa poezija, trdo a ne ledeno. Krasota.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 8:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Sobota na Belviju - bolje rečeno v dolino:
- najprej so mi na vsezgodaj dvignili pokrovko na piskru, saj gondola (trenutno) ni obratovala in smo parkirali v areni, tam pa letos očitno ni blagajne in sem se lahko sprehodil (v pancarjih) do blagajn. No vmes so gondolo zalaufali jaz pa dile v areni;
- dve furi v dolino sta bili odlični (ob predpogoju zrihtanih dil), potem pa kupčki, kupi, zdrsane plošče in predvsem vrste učencev od roba do roba počasi navzdol;

Karto kupim striktno dopoldansko, če bi imeli pike, bi pa te!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 10:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


andmer99 je napisal/a:


...Cojza in Pisker trdo poledenela, strmina Piskra je bila marsikomu nerešljiva uganka. Moral si imeti zrihtane smučke

- sobota: zelo podobno kot v petek, samo gneča je bila manjša. Na strmini Piskra se je videlo marsikaj, vključno s trkom odraslega in otroka, ko so vsaj odraslega morali odpeljati z akijem.


Teater absurda se na tej prelomnici ponavlja vsako sezono, tudi ko je mehkeje.. toliko padcev in nekih neljubih zapletov... ne vem kje drugje se kaj takega lahko vidis...?
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


streif je napisal/a:
andmer99 je napisal/a:


...Cojza in Pisker trdo poledenela, strmina Piskra je bila marsikomu nerešljiva uganka. Moral si imeti zrihtane smučke

- sobota: zelo podobno kot v petek, samo gneča je bila manjša. Na strmini Piskra se je videlo marsikaj, vključno s trkom odraslega in otroka, ko so vsaj odraslega morali odpeljati z akijem.


Teater absurda se na tej prelomnici ponavlja vsako sezono, tudi ko je mehkeje.. toliko padcev in nekih neljubih zapletov... ne vem kje drugje se kaj takega lahko vidis...?


In kaj predlagaš?

Mogoče to, da začnejo ljudje končno upoštevat barvno označbo proge v kombinaciji s svojim znanjem, ter da stil in način vožnje prilagodijo razmeram na progi?!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modri mislec
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 11, 2019 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 18:14
Prispevkov: 85
Kraj: slovenska bistrica

Po mojem se bo pa glede na rekordne količine narejega snega dalo smučat vse do konca marca-tako sem bil seznanjen na tem forumu ko sem podvomil v količino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 23, 24, 25  Naslednja Stran 19 od 25

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB