Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Simonhohe-St.Urban

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 Simonhohe-St.Urban « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2014 9:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Miki, ali so traso sedežnice in spodnji del smučišča pogozdili, kot je bilo rečeno. Smučišče z eno sodobno napravo je seveda čisto nekaj drugega kot smučišče brez sodobnih naprav, ampak meni se izguba tiste sedežnice niti ni zdela tako huda izguba. Sploh ker je delala na tako nizki hitrosti, da si lahko gledal, kako te spodaj na vlečnici prehitevajo. Tudi glede na tamkajšnje nostalgično vzdušje in strukturo smučarjev je meni moderna sedežnica delovala skoraj kot tujek . Kot McDonald v skansenu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2014 4:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Vidljivost v nedeljo res ni bila primerna za natančno opazovanje, ampak zgoraj proge definitivno niso pogozdili, na vrhu proge D se lepo vidi kje je v gozd zavila modra proga proti spodnji postaji sedežnice. Tudi proga pod spodnjo postajo vlečnice Barental je še prav dobro vidna. Bom kaj slikaj, če pridem tja ob lepšem vremenu!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2019 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Pred skoraj 5 letimi sem po prvem obisku na Simonhohe napisal:
Citiram:
Vtis? Kratke proge, same vlečnice, načeloma to niso 'moja' smučišča. Vseeno pa sem v konkretnem primeru začutil neko 'kemijo', mislim da se bova še vrnila, bodisi ob sumljivem vremenu ki ne bo primerno za kako višje ležeče smučišče, ali pa tudi enkrat ob lepem vremenu, ko se nama ne bo ljubilo smučat ves dan.

Danes je bil tak dan s 'sumljivim' vremenom, načrtovala sva obisk Pece, ki pa zjutraj enkrat za spremembo 'wegen Sturm' ni obratovala. Naslednja objava ob 10. uri, je pisalo na spletni strani. Ni nama bilo za čakat (pozneje je vendar obratovala), zato sva se brez prave ideje zapeljala na Simonhohe. Glede na to da gre za nizko ležeče smučišče s samimi vlečnicami veter ne bi smel povzročat težav. In jih tudi ni, vseh 5 vlečnic je normalno obratovalo.

Plan prog: https://www.bergfex.at/sankt-urban/panorama/

Hochecklift s progo:


Paulsberglift, na nasprotnem pobočju Hochecklift in že vrsto let zaprt Simonlift s strmo temnordečo progo :


Barentallift, nekoliko daljši kot prej omenjeni vlečnici, fajn za karvat:


In še 'vaška' proga ob najdaljši vlečnici Nordlift:


Ponudba torej ni nekaj posebnega, so bile pa vse odprte proge lepo zasnežene in dobro 'speglane', čeprav sva prišla malo po 10. uri sem še lahko uničil nekaj reberc. Tudi kar polni so bili, občasno smo na vlečnicah tudi kakšno minuto počakali. Prevladujejo domačini, dosti je otrok in začetnikov, zato je treba bit toleranten če kdo pred teboj izpusti sidro ali dve ker se ne zna pravilno postavit pri vstopu ...

Za 'Pohorce': Hocheck in Paulsberg sta primerljivi s Cojzarico ali Košuto, Barentallift z Ruško ali Mašinžago, Nordlift pa ... recimo s Čopko in pol . Za tri ure ravno prav. Več slik pa danes najdete na https://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=61020.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 Stran 3 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Simonhohe-St.Urban
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB