Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica-Gerlitzen 2018-2019

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Osojščica-Gerlitzen 2018-2019 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2019 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Danes sem hitro zaključil smuko, naredil 3 vožnje na Gipfelbahnu. Prva je bila še normalna, na drugi je šla sedežnica že precej počasneje, na tretji pa se je zaradi močnega vetra še komaj premikala, zgoraj je že vse stalo, še vlečnica. Razen šestsedežnice, a sem k sreči na začetku spusta še enkrat pogledal in videl, da sedeži več ne prihajajo gor . Na informacijski tabli pa je bilo vse zeleno! Še zdaj piše na spletni strani, da vse dela, a na šestsedežnici sploh ni sedežev!
Mogoče sem prehitro obupal, zdaj bo npr. kakšen Miki napisal, da je veter popolnoma ponehal, da ni bilo gneče in proge perfektne .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2019 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ko berem današnja poročila (kamenje v BKK, pol ure čakanja na Peci), se mi zdi da sva se povsem pravilno odločila za Osojščico. Parkirišče se je sicer hitro polnilo, malo čez pol devet smo ravno napolnili zgornjo etaži garažne hiše, na žičnicah pa čakanja praktično ni bilo.

Predvsem pa so me presenetili z res odlično pripravljenimi progami. Prejšnje dni so naredili ogromno novega snega odlične kvalitete, praktično vse proge so zasnežene na novo (kar je bilo tudi potrebno, na redkih mestih ki niso bila sveže zasnežena so se popoldan prikazale konkretne ledene plošče).

Ob devetih nas je na Gipfelbahnu nekajkrat še krepko pretresel veter, takrat je žičnica delovala počasneje, a se je ozračje kmalu umirilo in tudi sedežnico so pognali z normalno hitrostjo:


Zgoraj sta odprti obe progi, pod Pöllingerhütte pa samo leva, na desni so proizvedli orjaške kupe snega ki jih še niso razgrnili:




Po nekaj furah na Gipfelbahn sva se prestavila na vzhodno stran, tudi tukaj odličen, 'grifig' sneg in kupčki pod vsakim topom in žirafo. V oči mi je padlo, da svežih kupov razen redkih izjem niso razgrinjali, ampak so jih pustili 'odležat'. Po moje je to edino prav, na razgrinjanje še mokrih kupov zjutraj pred začetkom obratovanja sem prav alergičen. Pravi užitek je bilo smučat čez sveže hribčke, sneg odličen. Na redkih mestih kjer so kupe 'napadli' z ratraki (ponekod na Klosterlu) je bilo bistveno slabše in grudasto. Tu eden od nežnejših primerkov ... ::


... in tu eden od večjih predstavnikov svoje vrste:


Na šestsedežnici in Birkenhofliftu smo okoli pol enajstih občasno počakali minuto do dve, kar so bile tudi edine vrste dneva. Odličen sneg, sonček, na spodnji postaji vlečnice skoraj že toplo:






Klosterle, ulovila sva dve uri s soncem, sneg dober, razen nekaj grudastih mest na sredini spodnje sedežnice (ki pa se jih je dalo obvozit po desni):




Zadnja strmina na Klosterlu, seveda nisem izbral steptane proge levo od žiraf, ampak sveže kupe na desni :


S Pacheinerja in šestsedežnice danes brez fotk. Na Pacheinerju je zdaj poleg modre odprta tudi črna proga 20, na kateri si še ob treh našel rebca, je pa precej trda. Pod črto: ena boljših smučarij na Koroškem v tej sezoni, toplo priporočam!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2019 1:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Zdravo,
mi se odločamo za smučarijo v torek...pa me zanima glede na napoved vetra če bo kritično glede delovanja naprav? (veter med 50 in 60km/h).
Nisem še bil na Osojščici, se mi pa zdijo glede na prispevke iz smučišč kar solidne razmere, pa tudi vreme bo v torek prijazno(razen vetra). Ob kateri uri bi morali parkirati ob gondoli da bomo parkirali "zraven"?

Lp
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2019 5:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


simo je napisal/a:
Zdravo,
mi se odločamo za smučarijo v torek...pa me zanima glede na napoved vetra če bo kritično glede delovanja naprav? (veter med 50 in 60km/h).
Nisem še bil na Osojščici, se mi pa zdijo glede na prispevke iz smučišč kar solidne razmere, pa tudi vreme bo v torek prijazno(razen vetra). Ob kateri uri bi morali parkirati ob gondoli da bomo parkirali "zraven"?


Nisem še bil na Osojščici ob močnem vetru, a za torek zaenkrat napovedujejo da se bo ob 10h zjutraj že umiril. Tudi če bi bil veter lahko izbiraš dve/tri strani neba - nekje bo ziher manj pihalo. Ko prideš čisto zgoraj pa najprej poskusi čisto levo levo 8 sedežnico. Meni najlepša proga daleč (200km) okrog -- se priporočam še za kako drugo mnenje !! kje najbližje od Osojščice ste naleteli na tako široko in enakomerno progo ? + gretje v riti ko greš gor:)

Sobota moraš biti na parkingu 8h15, med tednom pa pomoje lahko še pol ure dlje spiš ) nam pa prosim odpiši, ker tudi mene firbec matra kako je med tednom hitro polno parkirišče (ima dve etaži, tako po mikijevem sobotnem podoživljanju domnevam, da je tudi v soboto v spodnjem parkingu še ob 09h bil prostor -- je pa lahko spodnji ob stopnicam bližje kot zgornji čisto stran od stopnic)

Ne se pozabit na zadnjem Petrolu pred Karavankami ustavit za cenejšo karto !!
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2019 7:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

miki je napisal/a:
...toplo priporočam!


A nisi mogel kakšen dan počakat . Danes je bilo namreč ljudi ogromno, zjutraj sicer še ni izgledalo tako, saj sem bil v gondoli že ob 8.05 . Kot da jih je malo uspavala včerašnja bergfexova napoved. Po jutranji jasnini se je nato zaprlo in tudi začelo snežiti, a se je zelo hitro spet zjasnilo. Kmalu so pred sedežnicami nastale kar konkretne vrste, a je šlo k sreči na single špurah brez čakanja.

Glede parkiranja in vetra: trenutno med tednom ni problema, tudi če prideš kasneje, saj se po 10. uri nekateri najbolj zgodnji smučarji že začnejo vračati dol. Tudi veter glede na trenutno vremensko napoved ne bo delal težav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 12:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Še moj pogled na petkovo in današnjo smučarijo.
V petek je bilo na smučišču malo ljudi, proge relativno ok, brez kamenčkov, vendar je bilo kar precej mraz, pa še na parih progah so izdelovali sneg. Danes sem bil gor že ob 8:05, pa je bila "nova" streha garaže že kar precej polna. Prav preveč vrst že spet ni bilo kot je pisal Tomi, vendar je bilo občasno kar precej gneče na samih progah. Danes se je za razliko od petka marsikje zlizalo do trde podlage, ven so pogledali tudi kakšni kamenčki (predvsem slabo stanje je na desni (gledano s hriba navzdol) progi ob 8-sedi. Ne razumem, zakaj ne razgrnejo kupov, ki so jih naredili. Uglavnem, stanje na progah se je v dveh dneh močno poslabšalo.
Je bil pa spodaj v Klostru Elanov test in akcija neke firme, ki je "talala" kolače. Seveda, sem kot pravi Gorenc to akcijo z veseljem izkoristil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 2:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Mi sicer na Jesenicah ne bomo kupili kart ker prleki gremo čez Graz in po avstrijski avtocesti-je hitreje pa še tunela Kravanškega ni, tako da cenovno smo tu tu
Vreme je jutri napovedano lepo, tako da mislim da bo super
Hvala za vse informacije.

Lp
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2019 10:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Evo, še od mene par besed od včeraj, 15.1...prvič na Osojščici
Sparkirali smo ob 8.30, direkt pri stopnicah na gondolo...se pravi gužve nič.
Proge so bile odlične cel dan, zgoraj vmes nekaj kamenčkov zaradi močnega vetra. Ta je bil na moje začudenje med 11.30 in 13.00 tako močen, da so naprave obratovale le z polovično hitrostjo.
Sem pa navdušen na širokimi progami, tako da sem se "nakarval" do onemoglosti
Gužve ni bilo, mogoče vmes kakšen sedež ali 2. Najljuba proga definitvno Klostrele 1 in 2
Žal si je moja boljša polovica že po polovici dneva hudo poškodovala koleno, tako da je nekaj grenkega priokusa...

LP
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 12:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Včeraj je bil kljub slabši napovedi lep dan na Osojščici, čeprav je bilo zjutraj na Kloster 1 malo megle, ampak se je vseeno kar dobro videlo. Tako kot pretekli vikend se je tudi tokrat 1. nadstropje garažne hiše napolnil že kar malo čez osmo, pa tudi kakšne 10 minut je bilo potrebno počakati v vrsti na "jajčka". Na samih napravah ni bilo neke posebne gneče, občasno je bilo potrebno čakati kakšne dve minuti, ampak ni bilo prav nobenega problema. Vendar se že pozna, da se bliža februar saj je ljudi iz tedna v teden več. Občasno je bilo na progah kar precej ljudi, vendar je ta gneča bila v intervalih, tako da če si imel srečo je bilo smučišče kar prazno. Meni se je sneg zdel najboljši na spodnjem Klostru, saj je spodaj zapadlo najmanj snega in je bila proga najtrša. Zgoraj je padlo okoli 20 cm snega in ne 40 kot so navajali na Bergfexu.
P.S. Baje so dali ven karto, ki velja do konca sezone samo na Gerlitznu za 350€. Če koga, ki do sedaj ni imel letne interesira...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 22, 2019 8:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes je bilo na Gerlitznu fenomenalno. Idealen suh sneg na bolj ali manj celotnem smučišču, na Klosterlu speglano še ob pol dveh, ko sem zaključil.

Na parkingu sem bil točno ob devetih, ko sem dobil enega od zadnjih dveh prostih parkirnih mest na strehi garaže. Vrste za kabinko ni bilo, tudi na smučišču ni bilo čakanja. Tako kot včeraj na Voglu smo bili tudi danes cel dan nad spektakularno megleno kuliso. Do poldneva je bilo čisto jasno, potem se je pa z juga začela zbirati koprenasta oblačnost, skozi katero pa je sonce vseeno sijalo kar močno. Bilo je tudi kar precej mraz (mislim da tam nekje med minus šest in minus osem), s tem da sem povrh vsega še eno od rokavic pozabil doma (situacijo sem presenetljivo učinkovito rešil z obrazno masko, pri čemer pa vseeno upam, da mi česa podobnega ne bo treba ponavljati v bližnji prihodnosti).

Sicer pa sem bil na Gerllitznu prvič po dolgem času. Smučišče mi ni bilo nikoli prav posebej simpatično, zato sem se ga zadnja leta izogibal. Nevem točno zakaj, ker se mi je danes zdelo res super. Slutim, da zaradi spominov na gnečo iz otroštva. Nasploh ugotavljam, da imam kar malo iracionalen odpor do smučišč, kjer te mora na goro pripeljati neka stara kabinka, na katero moraš it po stopnicah skozi ozko grlo v obliki stare stavbe (poleg Gerlitzna mi na pamet pade še Krvavec).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2019 12:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Ja, smo bili v nedeljo tudi gori, fenomenalen dan, kljub napovedi, ki je napovedovala 4 ure sonca. Pa nas je sonček razvajal cel dan.
O odporu do določenih smučišč...Vogel, ko sem čakal od 7h do 9h da sem prišel na gondolo...in zvečer spet 2 uri. Ne tega se pa ne grem več.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 27, 2019 9:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Včeraj kar dober dan na Gerlitznu. Edino malo gneče na progah, kar je pričakovano za soboto.

Podlaga odlična. Ko so nadrajsali kupčke, se je spodaj pojavila odlična trda plast, ki je držala ko hudič. Ampak brez ledu.

Zame bi bilo najbolje, da bi z ratraki nadrsano potisnili dol in pustili sam beton

Če je čez teden manj gužve, mora biti fenomenalno. KOt že rečeno, mislim, da so kar izboljšali pripravo prog na Gerlitznu. Ker pa sem navajen Kronplatza, se mi vse proge zdijo zelo ozke. Na vrhu bi lahko malo poširili, ker teren to dopušča.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 30, 2019 11:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Včeraj sem bil gor. Razmere so se napram zadnjem obisku (v petek) razumljivo popolnoma spremenile. Na vrhu je v ponedeljek padlo okoli 20 cm novega snega, ki je bil kar solidno sprijet. Vseeno se je na kar nekaj mestih udiralo. Zjutraj je bilo do 10-tih še kar malo ljudi, potem pa se je kar naenkrat usula množica. Proge so po 10:30 začele popuščati, nastajali so kupčki in prave smuke je bilo konec. Čakanja razen par sedežev ni bilo, razen enkrat sem moral čakat na 8-sedi par minutk. Vseeno pa so bile proge kar precej polne, v Klostru sem naštel 11 avtobusov, kar precej pove o številu smučarjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 12:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem šel na Gerlitzen iskat pršič. V ožjem izboru sta bila še Vogel in Zoncolan, vendar se mi je zdelo, da bo tam obratovalo premalo naprav in da bo sneg bolj moker, pa še tereni mi niso dišali ob takih ekstremnih razmerah.

Na Gerlitznu je bil sicer akcijski dan, ki se jih ponavadi izogibam, ampak sem se nadejal, da zaradi vremena ne bo prevelikega navala. Kritično res ni bilo, saj se na napravah bolj ali manj ni čakalo, je pa vseeno bilo kar nekaj ljudi. Vremena smo imeli vsega po malem, vmes celo par sončnih žarkov, ampak večinoma je bila tja do tretje bolj slaba vidljivost, z malo snega in dežja (z naprav je prav svinjsko kapljalo, tako da sem imel po par furah na osemsedežnici povsem mokro jakno).

No, novozapadli sneg je bil tudi tu danes žal precej moker, tako da o kakšnem pršiču ne morem govoriti. Ves razvajen od preteklih šampanjskih avstrijskih pošiljk sem na eni od prvih fur malce preveč pritisnil na spodnjo smučko, ki jo je seveda gladko posrkalo pod sneg, tako da sem precej mastno padel in si malo naravnal hrbet. Ko sem malo prilagodil tehniko in pričakovanja, se je pa vse skupaj v bistvu kar solidno izšlo. S prijateljem sva našla par lepih flank, kjer je bil sneg malo boljši, in tja do tretje zvozila kar nekaj deviškega. Nasploh mi je smučišče zelo simpatično za take podvige, ima namreč veliko gozdnatih in odprtih možnosti z ravno pravšnjim naklonom.

Sicer pa ugotavljam, da mi je tole freeridanje in lovljenje pršiča kar malo stresna zadeva. Včeraj sem vsakih pet minut osveževal bergfex in webcame ter primerjal padavine, veter, temperature in še kaj, potem sem se pa danes še cel dan sekiral, če kje drugje morda niso bile vseeno boljše razmere. Se bo kar prilegel tale prihajajoč sončen teden na steptanih progah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2019 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Včeraj sem bil gor. Ob 8:10 je bil zgornji parking skoraj že poln, tako da sem se takoj zbal, da bo to dan poln smučarjev in slabe smuke. Na srečo so gondolo pognali že pred 8:15, kar je običaj tako da ni bilo potrebno na gondolo počakati več kot 5 minut. V štartu ni bilo nobene gneče pri žičnicah, vendar se je zadeva po 10:00 začela spreminjati. Malo čez 11 je bilo na Kloster 2 vrsta do mesta, kjer je trasa sedežice Kloster 1. Tako je bilo do 12:30. Tudi na Kloster 1 je bilo potrebno počakati na sedež okoli 5 minut.
Sneg: na vrhu ni nič deževalo, tako da je pretekli vikend padlo 1 meter snega. Proga ob 8-sedi še ni bila dobro predelana in je bila kar precej mehka. Leva (s hriba navzdol) proga ob začetni 4-sedi je bila tudi kar precej mehka, desna pa je bila malo bolj trša. Najboljša je bila proga ob Kloster 2. Na zgornji prelomnici proge Kloster 1 pa je bila snežna meja, zato je bil že zvok smuči drugačen kot zgoraj. Po 11-ti uri so se prikazale tudi ledene plošče. Bi rekel, da zna biti za vikend gor kar precej pestro. Mene najverjetneje ne bodo videli
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica-Gerlitzen 2018-2019
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB