Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Bormio, Santa Caterina, Livigno

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Bormio, Santa Caterina, Livigno « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2019 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Ne bom pametoval o najkrajši in najboljši - naj vsak sam presodi:
LJ - Livigno po gugl maps:
- čez avstrijsko kokoško in južne tirole na tunel - 486 km = 6 ur 58 minut vinjeta za Avstrijo + tunel 36€ povratna
- čez Italijo in Bolzano na tunel - 623 km = 7 ur 14 minut italijanska cestnina 30€ one way + tunel
- čez Italijo do Brescie čez Aprico v Tirano - 603 km = 7 ur 17 minut. Italijanska cestnina za AD 24€ one way, avto verjetno okoli 20 ali malo manj.

Ker je vmesni cilj Bormio odšteješ 35 km in pol ure (v resnici je časovno malo več) pri zadnji in toliko prišteješ pri prvi in drugi.

Nisem bil tam prvič, pa kolega se stalno vozi čez tunel in imava do Verone, ko sva skupaj cca pol ure razlike v mojo korist - oba z avtodomom.

Je pa še četrta opcija čez Milano/Monzo pa po dolini gor + 100km, časovno pa + 5 minut.

Aja še glede verig - saj nisi resen s to izjavo? Kot sem napisal odprt je 24/7 kot Obertauern (ki je bil dva dni zaprt zaradi izrednega sneženja). Ko ful sneži je pač treba kot povsod nataknit verige - jaz jih še nikoli nisem - je pa res, da sem letos kar ko jih je velika večina vozila ror po suhi cesti z verigami. Drugače je vsa dostava robe iz I v Livigno tukaj, redna avtobusna povezava preko,... Ne nasedat na pravljice no.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alessio
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2019 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 22:28
Prispevkov: 39
Kraj: Obala

V Italiji so cestnine za AD in avtomobil skoraj enake.
Trst - Brescia (automobil 23,40€ in AD 23,90€)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2019 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Res je, nisem pa nikoli primerjal, da je tako mala razlika, zato sem napisal očitno premalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2019 12:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


JurijB je napisal/a:
Recimo tako: znajo cenit strokovne kadre (beri učitelje) v smučanju - kot večina Italije, le da so tukaj še posebej radodarni.


Je treba to kaj zelo dokazovat, ali me lahko (ZS:) naučiš finto kako rečem da sem bil učitelj ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2019 12:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Aktualna modra kartica in licenčna nalepka za tekočo sezono.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2019 3:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

JurijB je napisal/a:
Ne bom pametoval o najkrajši in najboljši - naj vsak sam presodi:

Aja še glede verig - saj nisi resen s to izjavo? Kot sem napisal odprt je 24/7 kot Obertauern (ki je bil dva dni zaprt zaradi izrednega sneženja). Ko ful sneži je pač treba kot povsod nataknit verige - jaz jih še nikoli nisem - je pa res, da sem letos kar ko jih je velika večina vozila ror po suhi cesti z verigami. Drugače je vsa dostava robe iz I v Livigno tukaj, redna avtobusna povezava preko,... Ne nasedat na pravljice no.

Mislim, da je bolje zanašati se na uradno objavo, kot na mnenje nekoga, ki je bil parkrat tam in je bilo mogoče takrat slučajno lepo ali pa slabo vreme. Tule https://www.livigno.eu/en/passes vse piše o prelazih in predorih okoli Livigna in s tam sem povzel, da je prelaz stalno odprt, obvezna pa je zimska oprema.

Tisto o ovinku je bil pa odgovor Mikiju, ki je menil, da je ovinek, če greš skozi tunel. Mislim, da je on mislil severno pot preko Koroške in Brunecka in Bolzana. Ker je zaprt Stelvio, bi bil ovinek kar občuten.

Nihče pa ni opozoril na to, da Švicarji pri tunelu očitno nimajo Švicarskih ur, saj se ne držijo voznega reda (tako mi je rekel kolega, ki se je večkrat peljal skozi). Po urniku (10-18 v Livigno, 6-10 v Švico).

Jurij ali lahko poveš še, kje velja tedenska karta za Livigno, oziroma če si moral kupovati karte za vsako smučišče posebej. Ker razlika je kar precejšnja in karte niso poceni, (glede na to, da že več let nisem potrdil izkaznice)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2019 3:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


To si napisal par postov nazaj: In ja, prelaz je odprt, ampak rabiš verige.
To pa piše na linku, ki si ga dal okoli verig: Open every day h24. Snowchains or winter tyres compulsory from 15/10 to 30/04.
Kar je identično našim predpisom o zimski opremi.

Sem napisal, da sem kupil karto Alta Valtellina in kaj ta obsega. Karta Livigno je le za Mottolino in Carusello, se pravi levo in desno stran Livigna.

Razlika v 6 dnevni karti po polni ceni v najvišji sezoni je 242€ Livigno VS 255€ Alta Valtellina, ali 13€.

https://www.bormioski.eu/en/ski-pass/ski-pass-prices/alta-valtellina/

https://files.livigno.eu/pdf/generali/tariffe-skipassfree-2018-19_en.pdf


PS: je še kdo opazil, da ima Livigno še bolj glupo internetno stran kot Pohorje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2019 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala obema, JurijB in marko, glede razlage o poti v Livigno (pa da se ne bosta pri tem skregala ). Ja, res je, pri severni poti je ovinek če greš čez Bormio, pri južni pa čez tunel. Ampak ni važno, lukenj skozi hrib itak ne maram, sploh če so plačljive. Še na turski avtocesti, če slučajno vozim proti Salzburgu, skoraj vedno zavijem dol v Rennwegu in raje peljem čez Katschberg in Obertauern (OK, če bi na prelazih moral montirat verige, bi vseeno raje peljal skozi 'luknjo').
Citiram:
PS: je še kdo opazil, da ima Livigno še bolj glupo internetno stran kot Pohorje?
Da obrnem vprašanje: si že videl spletno stran kakšnega italijanskega smučišča, sploh izven Dolomitov, ki bi bila pregledna in preprosta za navigacijo? Zadnjič sem malo preverjal snežne razmere v Aosti (tudi ta opcija mi hodi po glavi) in sem po nesreči najprej kliknil na italijanski La Thuile, pa tudi po desetih klikih še vedno nisem vedel koliko snega imajo in kaj obratuje. Pa sem jih poslal nekam, kliknil k Francozom v La Rosiere in sem takoj našel vse kar me je zanimalo ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejv
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2019 8:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2009 22:37
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

Lani januarja sem bil v Livignu z rent-a carom, ki sem ga najel na letališču v Bergamu. Imel sem letne gume in verige v prtljažniku. Kljub temu, da nekaj dni že ni snežilo, je bilo na vrhu kar nekaj snega na cesti in sem moral voziti precej previdno. Če bi imel zimske gume (mission imposible z renta a carji v Italiji) , bi šlo brez težav. Kar se pa tunela tiče, skozi njega sem šel pred 3 leti in to direktno iz Lj, preko Verone in Trenta. Je dolga, ampak po moje prijetnejšavožnja kot preko Lienza. Paziti pa moraš, da ne prideš na dan, ko se menjavajo turisti. Takrat se pred tunelom čaka še in še...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 8:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Mogoče smo pozabili, da se v Italiji (ne vem ali generalno, ali samo v zaščitenih območjih - večina Alp) ceste ne solijo, se samo "na rahlo" posuje pesek in to je to. Zato je čez prelaz lahko sneg na cesti še veliko dni po sneženju in na vsak kilometer tabla, ki opozarja na obvezno zimsko opremo, skupaj s pripisano kaznijo, ki pa se bližje vrhu zvišuje. Ampak nisem opazil, da bi kdorkoli z zimskimi gumami in malo soli v glavi imel probleme.

Tudi v Livignu so me kar "šokirali" z zelo slabo očiščenim mestom, posebej pa ni nikjer nič soljeno (razen pred eno trgovino je bilo) in zato zelo spolzko. Pač moraš hodit zelo počasi in imaš več časa za trgovinske izložbe in nakupe. Mogoče pa je to point.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 9:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

JurijB hvala za pojasnila. Jaz se že par let odpravljam tja, pa so me ravno te neznanke z dostopom odbijale, tako da so tvoja pojasnila zares dragočena. Imam kolega, ki je bil že trikrat tam, vsakokrat ga je navigacija peljala po drugi poti, enkrat pa je za pot rabil 11 ur. Zanimivo, da Google navigacija te poti čez prelaz sploh ne navaja med možnostmi, navaja pa pot čez Nemčijo (ki je za ljubitelje avtocest čisto upoštevanja vredna možnost, če ne voziš po omejitvah pa celo najhitrejša).

Res je problem teh prelazov pomanjkanje soli, predvsem v glavah Italijanov, pa še hujših Nizozemcev in Angležev. Sem že videl tipe, ki so imeli pogon spredaj, verige pa zadaj, pa tipe, ki tudi približno niso vedeli, kaj z verigami, zmagal je pa frajer v terencu, ki je obtičal v snegu, mimo njega so se pa mirno vozili jugoti, golfi itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 10:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


V navigacijo daš Bormio kot vmesno točko ali pa še Aprica in si zmagal.

Aja da se ne bo kdo ustrašil in mislil, da sem ga poslal nekam v vukojebine. Cesta iz Edola do Aprice je na par (veliko ) delih zelo ozka, tako da se dve vozili ne moreta strečat. Praviloma se vedno pelješ brez večjih ustavljanj, bi se pa znalo zgodit, na lepo soboto, ko so zamenjave narodov, da je treba kje kako minutko počakat. Pa iz Aprice dol v dolino za Tirano, je ena malo bolj zavita bližnjica čez Stazzono, ki skrajša za cca 5 km.
Ampak kot rečeno, jaz se tam vozim s 7m dolgim in 2,5m širokim avtodomom pa nimam težav.

PS: glede najhitrejše z osebnim avtom bi pa skoraj upal stavit, da je to najdaljša čez Milano in Monzo - ker tam pa padeš po AC in hitri cesti do Bormia!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moonster
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2019 1:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 19:30
Prispevkov: 1


Sem dal ze vse variante poti do Livigna cez (no razen ene, za katero sem zvedel lani, ko so mi konec aprila pred nosom zaprli tunel).
Najdaljsa je bila cez Zernez, nato v AUT, skoraj do Innsbrucka (zaradi gnece potem dol do ST. Johanna in veselo cez hribe skoraj do Villacha): cca 12 ur.
Veliko boljsa ni bila tudi tista do Milana, dolina caz Sondrio je cela v omejitvi 50, prometa veliko, ne prides nikamor.
Cez Aprico sem sel enkrat, pa nikoli vec, se vozis in vozis, nazadnje si pa v Trentu..
Huda je bila tudi pot cez AUT.. do Pustertala je se slo, tam se pa potem (kot je ponavadi v soboto, selitve narodov pa to, cesar seveda nisem prej preveril) vse ustavi. Pot se podaljsa za par ur.
Otroci norijo.. jst pa.. spet sm bil pameten.

Tako da se sedaj ze par let striktno vozim skozi Bolzano, pa skozi tunel do Livigno. Mogoce sem se tega najbolj navadil, vendar po izkusnjah je tule se najbolj tekoce.
Kar se tice verig in Ofenpassa. Potreboval sem jih tocno enkrat, ko je snezilo ze v Bolzanu, prelaz pa je bil zaprt.

Livigno ni blizu, vendar nam je super, zato se tja tako radi vracamo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 3:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


moonster je napisal/a:
Tako da se sedaj ze par let striktno vozim skozi Bolzano, pa skozi tunel do Livigno. Mogoce sem se tega najbolj navadil, vendar po izkusnjah je tule se najbolj tekoce.


in čez Trento in Verono ?

Ofenpass je pa točno kje ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winni
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 02, 2019 2:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2013 19:37
Prispevkov: 145


moonster je napisal/a:

Tako da se sedaj ze par let striktno vozim skozi Bolzano, pa skozi tunel do Livigno. Mogoce sem se tega najbolj navadil, vendar po izkusnjah je tule se najbolj tekoce.
Kar se tice verig in Ofenpassa. Potreboval sem jih tocno enkrat, ko je snezilo ze v Bolzanu, prelaz pa je bil zaprt.


Začuda (ali tudi ne) tudi google maps predlaga isto varijanto.
Edino do Bolzana
1. preko Conegliana do Trenta
2. preko Agorda in Moene
3. po avtocesti mimo Verone

Časovno je tam tam, po kilometrih pa cca 100km krajši 1 in 2 varijanta?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Bormio, Santa Caterina, Livigno
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB