Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Niklasss
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2018 1:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:57
Prispevkov: 24


Je kdo smucal na Atomic Redster S7 in S9, letnik 2017/2018. Razmisljam o nakupu med tema dvema smuckama.
_________________
Stavni portal: http://www.bettingin.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
KriBlood
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 11:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2017 2:45
Prispevkov: 8


Rabla bi smucko, za kratke in dolge zavoje. Obozujem veleslalomske zavoje, a na strmih predelih smucam slalom. Smucam pa od decembra do maja, ce se le da, tko da rabim smucko za urejeno progo, pa da gre tud cez kuclje in spomladanski sneg. Zelo pomembno pa mi je tudi, da nimajo omejitve hitrosti. Sem pa 162 cm in 54 kg. Neki sm gledala Elan Amphibio 12, Atomic (cloud 9 al 11?), Salomon 24h, Elan Insomnia... Uglaunem zmeda v glavi in bi prosila za eno roko. Pa tud nevem al zenski model, al je vseeno ce je moski...

P. S. Vem da obstajajo testi smuci, vendar ko sprobam kaksne itak smucam tisto urcko dve pa je vse ql, kako se pa obnese v vseh razmerah je pa drugo. Vem da kompliciram ha
_________________
2017/18: 3x Kanin, 2x Nassfeld, 6x Cerkno, 8x Zoncolan, 1x San Martino di Castrozza, 5x Passo Rolle 1x Soriška planina, 1x Vogel, 4x Krvavec, 1x Sappada
2018/19: 1x Nassfeld, 1x Kanin, 1x Zoncolan, 3x Cerkno 1x Piancavallo

->Salomon Wmax 12<-
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rast<
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 1:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2018 13:17
Prispevkov: 2


Pozdravljeni,
rabim vašo pomoč, po 15 letih se spet nameravam spravit na smuče, prej sem smučal na sulicah do 15 leta(znanje dober rekreativec), potem sem se spravil na board. Zdaj se nameravam nazaj preusmerit na smuče, seveda bom vzel vsaj 2 uri inštruktorja da me nauči karvat.
Rabim pa vaš nasvet glede opreme v katero smer se preusmerit pri izposoji/nakupu smuči in pancerjev. Imam 183cm in 95 kg. V smučanju bi rad komfortno užival na urejenih in slabše urejenih progah, daljši in krajši zmerno hitri zavoji.

Ski selector mi ponuja ELAN AMPHIBIO 14 TI FUSION, ELAN Ibex 84(?) in Amphibio 84 Ti Power Shift.
Po karakteristikah pa tudi morda Amphibio 80 Ti Power Shift?
Druge firme?

Ka pa pancerji? Verjetno kaki all- round trdote okoli 100??

Pa še to imate kako priporočilo za izposojo opreme, nakup, inštruktor smučanja na Mariborskem Pohorju?!?

Hvala za nasvete
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2018 12:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Tut sam Marcel Hirscher te v dveh urah ne more naučil "karvat". Tako da kar lepo počasi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
powerca
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2018 4:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2018 16:40
Prispevkov: 1


Zdravo!

Rabil bi vašo pomoč.
Zdaj mam neke stare elanke integra x4.0 in bi spet vzel nekaj rabljenega, ker se mi te nekako ne zdijo obvladljive sploh pri manjših zavojih.
Sem velik 184 cm in 87kg. Smučati sem pa začel lansko sezono.

Mi lahko kdo kaj iz bolhe priporoči?
Gledal sem recimo te:
http://www.bolha.com/rekreacija-sport/zimski-sporti/smucanje/moske-smuci-vezi/smuci-elan-speedwave-12-dolzina-176-z-vezmi-1319897190.html?aclct=1544992998&kw=smu%C4%8Di
http://www.bolha.com/rekreacija-sport/zimski-sporti/smucanje/moske-smuci-vezi/elan-speedwave-12-black-fusion-176-cm-1340197400.html?aclct=1543827150&kw=smu%C4%8Di
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Airborne
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 3:39 am    Naslov sporočila: Smuči za težkega 2metraša Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 12:01
Prispevkov: 7


Zdravo, imam 2m in 120kg , sem srednje dober smučar oz. se zelo mučim na strmen smučišču ker zelo hitro dobim hitrost in se težko zaustavim, zato največ po strminah vozim kratke zavoje. Rad bi smuči s katerimi lahko smučam po urejenih smučiščih tudi po zahtevnejših progah in ne razvijejo prevelike hitrosti. Verjetno najbolje da gledam slalomske smuči, dolžine 170 cm, bo to dovolj?

Druga opcija bi bila npr,. Fischer pregressor 19 182 cm ali celo Fischer WC RC 175cm (ne pro). Kako bi se obnesla GS smuča v dolžini 175-180cm za moj stil vožnje? ALi pa mogoče celo nova CURV TI , če ostanem pri Fischerju? Predlogi za ostale proizvajalce smuči so seveda tudi zelo dobrodošli.

Rang WC gledam predvsem zaradi trdote, ki jo verjetno potrebujem zaradi teže, čeprav znanje ni na tem nivoju.

Na prostornejših , enostavnejših progah se rad zelo hitro vozim, vendar mi je tudi zaradi gužve in ozkih prog bolj pomembno, da lahko varno smučam po vseh progah. Pomembno mi je tudi da se ob smučanju ne utrudim preveč, ker v primeru, da razvijem veliko hitrot potem porabim veliko energije za zmanjašnje hitrosti.
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 2:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

Curv zna oboje...
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Airborne
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 3:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 12:01
Prispevkov: 7


Alen Luzar je napisal/a:
Curv zna oboje...


Katere CURV bi bile najprimernejše? CURV Ti ali GT ali DTX celo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 4:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

Jaz bi na tvojem mestu gledal kar za original The Curv, je najtrša/najbolj univerzalna kar bo glede na tvojo teže/višino kar ok. Glej dolžino nekje 175-180cm, če bi rad univerzalno smučo. Splača se pogledat za lanski model, se dobi bistveno ugodneje...

GS dilca je v strmini za kratke zavoje kar zahtevnejša... Je pa res da ni treba toliko nadzirati hitrost, saj so GS stabilnejše tudi pri malce večjih hitrostih in ni tako hudo če ti kdaj malce "uide" Lahko pa tudi potestiraš zadeve pred nakupom
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Airborne
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 12:01
Prispevkov: 7


Huh the Curv opisujejo kot smučo za bivše tekmovalce in ne vem če je to ravno zame, razen če je to smiselno zaradi trdote, zaradi velike teže. Verjetno res najbolje probat čimveč, samo ni lahko dobiti smuči največje dolžine za test na smučišču. Rad bi pa tudi smuči s katerimi bi lahko smučal več ur in ne samo kako uro dve. Drugače so mi The Curv zelo hude po izgledu in specifikah a se bojim da je to overkill.

Ali mislite da so Fischer Progressor 19 v dolžini 182cm, premalo zame? Zanimajo me predvsem zaradi tega ker naj bi omogočale tako kratke kot dolge zavoje. Ugodno se dobi 2017 model, ki je malo težji/trši? kot 2018 letnik?


Aja trenutno vozim stare Elan Magfire 12 fusion (zelene) 178 cm 17m loka se mi zdi, pa mi niso všeč. Premalo kontrole v kratkih zavojih, na dolgih je boljše ampak ni to to.

I
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rast<
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2019 11:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2018 13:17
Prispevkov: 2


Imam 183cm 95kg, znanje rekreativec, odločil sem se za smuči Salomon X-MAX X10, katero dolžino mi predlagate 176 ali 169?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2019 3:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

Airborne je napisal/a:
Huh the Curv opisujejo kot smučo za bivše tekmovalce in ne vem če je to ravno zame, razen če je to smiselno zaradi trdote, zaradi velike teže. Verjetno res najbolje probat čimveč, samo ni lahko dobiti smuči največje dolžine za test na smučišču. Rad bi pa tudi smuči s katerimi bi lahko smučal več ur in ne samo kako uro dve. Drugače so mi The Curv zelo hude po izgledu in specifikah a se bojim da je to overkill.

Ali mislite da so Fischer Progressor 19 v dolžini 182cm, premalo zame? Zanimajo me predvsem zaradi tega ker naj bi omogočale tako kratke kot dolge zavoje. Ugodno se dobi 2017 model, ki je malo težji/trši? kot 2018 letnik?


Aja trenutno vozim stare Elan Magfire 12 fusion (zelene) 178 cm 17m loka se mi zdi, pa mi niso všeč. Premalo kontrole v kratkih zavojih, na dolgih je boljše ampak ni to to.

I

Premalo kontrole kakor da je smuča nemirna oz ne prime in se stresa? Opiši še kako večinoma smucas (karving, drajsanje, agresivno, nežno?)
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2019 3:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

rast< je napisal/a:
Imam 183cm 95kg, znanje rekreativec, odločil sem se za smuči Salomon X-MAX X10, katero dolžino mi predlagate 176 ali 169?
. 176
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Airborne
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2019 8:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2015 12:01
Prispevkov: 7


Alen Luzar je napisal/a:
Airborne je napisal/a:
Huh the Curv opisujejo kot smučo za bivše tekmovalce in ne vem če je to ravno zame, razen če je to smiselno zaradi trdote, zaradi velike teže. Verjetno res najbolje probat čimveč, samo ni lahko dobiti smuči največje dolžine za test na smučišču. Rad bi pa tudi smuči s katerimi bi lahko smučal več ur in ne samo kako uro dve. Drugače so mi The Curv zelo hude po izgledu in specifikah a se bojim da je to overkill.

Ali mislite da so Fischer Progressor 19 v dolžini 182cm, premalo zame? Zanimajo me predvsem zaradi tega ker naj bi omogočale tako kratke kot dolge zavoje. Ugodno se dobi 2017 model, ki je malo težji/trši? kot 2018 letnik?


Aja trenutno vozim stare Elan Magfire 12 fusion (zelene) 178 cm 17m loka se mi zdi, pa mi niso všeč. Premalo kontrole v kratkih zavojih, na dolgih je boljše ampak ni to to.

I

Premalo kontrole kakor da je smuča nemirna oz ne prime in se stresa? Opiši še kako večinoma smucas (karving, drajsanje, agresivno, nežno?)


Hm težko povem, se mi zdi, da pri kratkih zavojih ne gre rada v zavoj in da oddrsava, drugače pa karvam, kjer je prostora dovolj, na kratkih strmih ledenih pobočjih pa ali na polno z veliko kratkimi zavoji da sem čist zmatran ali pa se bolj drajsam:). Je tako da na strmini ne znam drugače kot agresivno kar je zelo utrujajoče, ker če spustim je hitrost prevelika, če pa grem počas je pa težko zavijat, sploh če je narit sneg Seveda je možno da je vse posledica tega, da ne smučam pravilno in se zato preveč mučim

Gledal sem še smuči CARV GT , ki imajo 82mm širine in naj bi bile za bolj kratke do srednje dolge zavoje čeprav imajo radija mislim da okoli 17m?

Vglavnem se odločam zdaj med CARV GT in Progresoor 19 oboje 182cm , nasveti dobrodošli?
hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2019 9:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

Verjetno si mislil Curv GT... Oboje je tam tam, vzami kar se ti bolj dopade vizuelno, oz dobiš bolj ugodno. LP
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 58, 59, 60 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 59 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB