Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 23, 24, 25  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2018 7:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Sem čakal z mojim "reportom", da ne izpade da sem res edini, ki kaj pišem.

Sobota in nedelja preživeta večinoma na Piskru. Če je v soboto bilo teptano solidno je bilo v nedeljo odlično - kdor bo trdil nasprotno ni bil tam ob 9:00 (ajde priznam par valov pred strmino ampak to je res vse!). Sedežnica oba dneva brez težav, prav tako kolikor sem videl Cojzarica.

Povezava nazaj do Ruške oba dneva uradno zaprta (roko na srce zaprta samo na Cojzi, na križišču Xa pa ne!!!) vendar "prevozna" z dvema odsekoma cca 50m vsak kjer so občutljivi sneli smuči/borde.

Včeraj na progi kar gneča, na sedežnici seveda ne - včasih smo sedežnico dali na malo počasneje, da se je proga malo spraznila, ampak saj okoli 12h je sonce "pregnalo" smučarje za šank - žal pa tudi v spodnjem delu precej ojužilo in naredilo kupe na strmini.

Istočasno Ruška v precej boljšem stanju.

Kar me skrbi, je to, da smučarjev enostavno ni dovolj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2018 11:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Danes pa so si areški 'topničarji' pri meni prislužili en velik plus, ker so eni zelo redkih ki so na praznično noč izkoristili (kratko) ohladitev in pognali topove na Cojzarici . Ko sem zjutraj pregledal moje standardne Webcame, sem videl - poleg pohorskih - delujoče topove samo še na Kronplatzu, po avstrijski Koroški vse miruje, zgleda so utrujeni od polnočnic ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2018 12:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Tud na rogli so laufali. Sam je veter sproti odnasal.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Blind
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2018 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2018 20:28
Prispevkov: 1


Zdravo!
Lansko leto sem prvič smučal na Pohorju - Belvi in mi je bilo všeč.
Letos pa bi šel v petek spet na Pohorje ampak vidim da je na Belviju bolj slabo s snegom, zato gledam da bi šel na Areh. Ampak tam še nisem bil. Prosim za nasvet odkje naj pridem do Areh.. z avtom mimo Belvija ali iz spodnje strani? Problem je še ker rabim opremo (smuči in palice). Lani sem jih najel tam pei hotelu, ali na Arehu tudi ponujajo najem opreme ?
So proge primerne za zelo začetniškega smučarja ?
Hvala in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2018 12:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1019


Iz članka v Dnevniku

https://siol.net/sportal/zimski-sporti/kaksni-so-pohorsko-podkorenski-smucarki-obeti-486279


Citiram:
Kar nekaj zalog snega so sicer Štajerci že pripravili, pri tem pa se zanašajo tudi na sodobno "snežno tovarno", ki omogoča izdelavo snega pri višjih temperaturah. Toda ključna bo druga polovica januarja, v kateri si pohorski delavci nikakor ne želijo kakšne odjuge ali dolgotrajnega deževja.



Čudi me, da še ni odprto za rekreativno smučanje ;-) Pa da po webcamu ni videti veletovarne snega v akciji... Mogoče jim pa letos, za razliko od lani, uspe pripraviti ciljni iztek. Sam kaj če proge ne bo...

Pa, v prvi vrsti si želim, da tekma ostane v MB in da bi bila po dolgem času ena lepa zimska tekma. Ampak tega nabijanja je pa res malo preveč...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2018 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 202


današnji areh report:

opis velja spet samo za ruško, do cojze spet nismo zmogli. danes je bil teren še najslabši ob vseh mojih letošnjih 4 smučarij. po sredini je bilo zdrsano do ledenega/zelo trdega po robih pa je bil kašasti umetni sneg. tako da se je bilo treba odločiti, kje voziš, ali pa se stalno prilagajati spremenjeni podlagi.

po informacijah drugih je bil teren na piskru zelo podoben, samo kupi kašastega snega so bili večji, plus ljudi bi naj bilo več. povezava iz cojze na ruško je še vedno zaprta, baje pa da ni treba kaj dosti hoditi, samo mehkega srca ne smeš imeti...

glede na to, da je bil praznik, plus počitnice so, je bilo ljudi dokaj malo. po 12h pa se je tako čisto spraznilo. čisto za občutek, ob 11h še ni bilo v celoti zaparkirano niti bočno ob cesti med kapelico in blagajno, krog pa je bil poln malo več kot do polovice. skratka, od teh počitniških dnevov ne bodo imeli ravno nekega super plusa v blagajni - žal.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2018 11:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Najverjetneje tudi nedelujoča povezava Cojza - Ruška pripomore k slabemu obisku. Kako potem sploh prideš iz Cojzarice/Piskra do hotela Areh, samo peš po cesti iz vrha Piskra?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atomic sl12
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2018 12:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2008 20:21
Prispevkov: 197
Kraj: maribor

Avtobus vozi do cojzarce.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ynwalen
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2018 9:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2016 13:18
Prispevkov: 109


kaj to je posledica mejnih temperatur in avtomatizacije da se top na stadionu na 10min vziga in vgasa?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2018 4:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Danes na Piskru lep dan. Treba je pohvaliti, da je proga ob Piskru (deluje samo preko Cojzarice) res dobro zasnežena in kamnov praktično ni videti. Glede na razmere dobra smuka, podlaga trda, po 10h so se sicer začeli delati na strmini kupi, vendar se je dalo OK smučati vsaj do 12h.

Ljudi glede na datum in vreme malo (na Piskru je bilo za počakat sedež ali dva) vendar glede na širino odprtih prog so bile te kar polne (občasno je na progi nastala gužva - sploh zaradi tečajnikov).

Žal pa ne gre brez kritike:
-nikjer nobenih informacij glede avtobusne povezave od Piskra do Areha (povezava na Ruško je zaprta), tako so bili turisti zmedeni kako se pride na Areh
- niti zaposleni (reditelj, ki ureja promet na vrhu Cojzarice) ne vedo kdaj pelje bus proti Arehu (BTW, vozi vsaj 10min prej kot piše v voznem redu)
- dostop do začasne avtobusne na vrhu Cojzarice je popolnoma leden in tudi avtobus obstoji na čistem ledu, tako je bilo videti nekaj grdih padcev na poti do avtobusa (zadostovalo bi par lopat peska)

Vse to bi preprosto rešili tako, da bi na vrhu Piskra in ob zapori proge proti Ruški postavili tablo, kjer bi napisali, da je avtobusna povezava do Areha,
označili kje stoji avtobus ter dodali aktualen vozni red. Dodali bi lahko še kakšen smerokaz iz proge do avtobusne in vrgli par lopat peska na tisti čisti led, pa bi bila zadeva urejena.

V turizmu so ravno takšne malenkosti pomembne, tako pa je bilo danes med turisti kar nekaj (upravičeno) slabe volje glede te zmede v zvezi z avtobusno povezavo.

Dobra novica pa je, da je zajetje na Arehu polno, tako da bo ob prihajajočem mrazu mogoče dokončati povezavo do Ruške, progo pod sedežnico Pisker in mogoče še malo razširiti strmino na Piskru.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ynwalen
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 10:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2016 13:18
Prispevkov: 109


Zgleda jih je zgrabla panike, glede na to, da so pripeljali na trikotno se dodatne tope.. lisica se bliza

so pa mogoce spoznali da na 300m ne mores naredit snega s 5imi topi haha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Preskok
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 11:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 14:24
Prispevkov: 40


Jaz ne bi rekel, da jih je zagrabila panika. Po mojem mnenju jih je prej srečala "zdrava kmečka pamet".

Glede na razmere, ki prihajajo je potrebno izkoristiti vsako uro za zasneževanje, če se želi smučati v dolino. V kolikor so uspeli še usposobiti hladilne stolpe lahko z dodatnimi topovi res pričakujemo čez dober teden smuko v dolino.

Ampak saj veste Moj Maribor je tak fejst nor,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 202


ynwalen je napisal/a:
Zgleda jih je zgrabla panike, glede na to, da so pripeljali na trikotno se dodatne tope.. lisica se bliza

so pa mogoce spoznali da na 300m ne mores naredit snega s 5imi topi haha



in bo šla areška voda za zasneževanje doline, namesto da bi dokončali pisker, cojzo in povezavo na ruško....

PS: voda je res prekletstvo totega brega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2019 2:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3126


Hladilni stolpi so le farsa in dober razlog za podražitev celotnega sistema. Toliko denarja kot stanejo hladilni stolpi in energije kot porabijo, se bolj splača nabaviti par topov, imaš več od tega. Temperatura vode ne vpliva toliko, itak pa je meter pod zemljo še vedno kar toplo in bi vsak top potreboval svoj hladilni stolp, da bi le to prišlo do izraza. Vse te vmesne črpalke, in topla zemlja okoli cevovoda segrejeta vodo do te mere da pride do topa skorajda brez razlike, če je spodaj hladilni stolp ali ne. Hladilni stolpi in še kaj druga na Pohorju so farsa! Za mejne pogoje bolj kot hladno vodo potrebujejo topove, ki delujejo v mejnih pogojih.
Trenutno je od oka pripravljene cca. 30% proge, v zgornjem delu pri nekje 50 urah zasneževanja, v spodnjem delu pa malce več kot 70 urah. Pogoji vmes sploh niso bili tako slabi za nekaj časa. Trenutno se nakazuje ena mejna ohladitev. Da bi le to izkoristili in morda celo rešili lisico je proizvajalec pripeljal nekaj dodatnih novih topov. Seveda se je izkazala njihova postavitev za malce zgrešeno, saj na progi zevajo štiri velike nezasnežene luknje. No sedaj po enem zasneževalnem jutru le še tri, katere sedaj polnijo z mobilnimi topovi.
Glede vode ni problem, ko se zasnežuje do Trikotne jase, se lahko za Mariborski del uporablja Mariborska voda tudi do Bellevua, drugače pa Areška do spodnje postaje Slemena. No ker je Sleme že v precejšnji meri zasneženo, le nekaj pretirano veliko vode ne bo potrebno. Trenutna količina vode na Arehu bo po mojih ocenah zadoščala za razširitev Piskra, zasnežitev leve Cojzerice, zasnežitev celotne bejbike. Spodaj v dolini pa bi znalo iti malo na "knap", najverjetneje se bo znova uporabljala pitna voda za vsaj malo pomoči. Kar pa sploh ni tako napačno, glede na to za kar se vse pitna voda že sedaj uporablja v mariborski regiji. Pa tudi količina porabljene vode ne bo velika.
Tovarna snega pa ne obratuje, saj mislim, da se je iztekel najemni rok dveh mescev. Seveda so mogli zasneževati že konec oktobra, v predvolilno podporo, sedaj zaradi tega pa tovarna stoji.
Kar se pa tiče navedbe izpred nekaj časa, da črpališče pod Piskrom ne obratuje, pa enostavno ni res. Črpališče obratuje čisto normalno, zaradi dobrih pogojev rasti in ugodne namočenosti pa čez poletje preplavi črpališče gosto rastje, kar je itak za Pohorsko favno značilno. Nižje proti Rušam imaš pravo tropsko rastje. Črpališče obratuje normalno, in črpa vode kolikor lahko. Tako da tako slabo kot nekateri prikazujete le ni.
Voda pa ni takšen problem, vsaj v zadnjih letih ne. V zadnjem četrtletju 2018 in sedaj je pa precej sušno, tako da ni nekih bajnih pritokov v jezera. Morda pa še vložijo v letu 2019 kakšnih 100k v zvečanje jezera na Arehu.
Pa še ena Modra:
Če pride hribovc v mesto po nov avto, se mu ne ponudi npr. Tesle, z razlogom ker tega vozijo vsi drugi, čeprav je ta vrhunska zadeva za vožnjo na avtocesti, udobna, okolju "prijazna", ampak se mu ponudi kaj za njegove razmere primernega. Enako velja za sistem zasneževanja na Pohorju. Tudi če je ta vrhunski pri nižjih temperaturah in ima nekje povprečno uporabniško izkušnjo, še ne pomeni da je primeren za razmere na 300m, kjer se na vse pretege boriš proti meteorološkim spremembam. Nato pa je potrebno hribovcu na avtu dokupiti terenske gume, doma postaviti polnilnico, modificirati podvozje itd., da bo za njegove potrebe avto deloval kot to potrebuje. Na koncu pa kupi dizelski agregat za njegov zelen avto brez izpuhov, da ga lahko polni, ker mu domače hribovsko električno omrežje tega ne dopušča. Upam da nisem preveč zakompliciral zadeve.
Sedaj se pa isto dogaja na Pohorju, kjer je že potrebno dopolnjevati ta sistem, kar seveda na koncu stane in na koncu "poceni" sistem s "podarjeno" tovarno, ki je zmagal na razpisu le ne bo tako poceni, kot se je naprej zdelo da bo. Pa to lajam še pred prvim izkopanim metrom cevovoda, pa je bilo nekaj dvoma v moje pisanje, sedaj upam da se z njihovimi dejanji končno sestavlja celotna slika, ki jo želim predstaviti. Pa čeprav ni vedno točna, in marsikdaj pihnem mimo, vemo k čemu strmim. Tako sem tudi pihnil mimo s soljo v tovarni in se zaradi tega opravičujem!

Pa v upanju na dobre pogoje in uspešno zasneževanje vas vse lepo pozdravljam in vam voščim zdravo ter uspešno leto 2019. Lenko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2019 2:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Naj ti bo! Srečno pa zdravo - to mislim.

PS: meni pa je tak fajn, ko nisem bil 10 dni na Pohorju in sem smučal za manj denarja na urejenih smučiščih kjer cenijo goste, še posebej če so učitelji smučanja (mimogrede - na Pohorju smo "izgnana" vrsta kar se popustov tiče!).
Bom nekaj spesnil pod "Italija".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 23, 24, 25  Naslednja Stran 11 od 25

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB