Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 23, 24, 25  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
modri mislec
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2018 10:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 18:14
Prispevkov: 85
Kraj: slovenska bistrica

Se mi zdi da si je glava Breznik preveč zadal da bo vse vodil na tem bregu in se bo mogel odpovedat vodenju vseh funkcij in se posvetit elektriki tisto kar je bil na začetku,ker drugače neboste smučali prav veliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2018 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Dvomim da je tudi za PR kriv Breznik - ni to njegov vrtiček.

Hint: MarTura je bila organizator.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modri mislec
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2018 1:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 18:14
Prispevkov: 85
Kraj: slovenska bistrica

Mislil sem na situacijo ki je na smučišču.Areh se zasnežuje že lep čas pa zadeve tečejo zelo počasi-v preteklosti so porabili en teden -6 pa je bila zasnežena Areška,Valij polovica Ruške,Cojzerica povezava proti Cojzerici in pa polovica Piskra in vključno pod vlečnicami.Jurij glede da si bil na bregu ali to drži?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2018 3:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


Kot je rekel Jurij, delate Brezniku krivico s tem obsojanjem. Pa tudi s prstom kazati na koga se mi zdi tukaj nesmiselno v zadevi ski openinga. Promocija je bila, vreme ni bilo naklonjeno za zunanji koncert, vzporedno je bilo kar nekaj prireditev po mestu. Da je bila prireditev na stadionu in velika skupina, je super, ampak glede na včerašnje vreme pač ni prišla širša nesmučarska množica.
Glede zasneževanja pa toliko, na arehu obratuje bolje kot zadnja leta, zasneženega je več, pisker je že skoraj gotov. Bellevue je pač malce osmoljen zaradi že omenjenih težav, zdaj deluje toliko kot sistem dopušča. Nižje pa ja, ni nekih ekstra pogojev še bilo do sedaj, več ali manj mejno, morda bi se lahko habakuk zasnežil, ampak itak več ni vlečnice tam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modri mislec
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2018 4:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 18:14
Prispevkov: 85
Kraj: slovenska bistrica

Mislim da to vprašanje glih ni bilo najbolj za tebe Lenko glede nato da si večletni zvest igralec različnih ekip Pohorja-ampak dobro zato je ta forum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2018 5:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


O ja, zvest igralec svojega lastnega arhiva, s katerim ti lahko hitro navržem podatke. Da ne bo kdo slučajno rekel, da govorim na pamet . Aja, pa TRR sem jim tudi že poslal, samo kateri ekipi pa žal ne vem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Preskok
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2018 6:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 14:24
Prispevkov: 40


Mislim, da tako Jurij kot tudi Lenko zelo dobro poznata situacijo na bregu, čeprav sta lahko kdaj malo subjektivna :-)

So pa njune izjave in predlogi večinoma usmerjeni k temu, da bi imeli vsi skupaj čim več koristi na bregu.

Včasih smo se spraševali, kje so topovi na progah, letos pa jih je ogromno ampak je pa zaskrbljujoče, da jih večina še ni priklopljenih. Potrebno bi bilo izkoristiti vsako uro za zasneževanje ampak, ko vidiš nepriklopljene topove na Habakuku in Pošteli se vprašaš za kdaj je sploh predvideno, da bo vse skupaj delovalo.
Druga pesem je na Arehu, kjer pa ne pomnim kdaj bi nazadnje delalo toliko topov naenkrat.

O včerajšnji zabavi pod Pohorjem pa "no comment". Vsaka šola nekaj stane in upam, da so se iz te kaj naučili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2018 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Bom od zadaj naprej: nič se niso naučili! Moje mnenje je, da so celo "akcijo" Visit Pohorje party plateau (če že po tuje, pa naj bo po tuje!) zastavili narobe - koncerti/zabave/žurke se MORAJO odvijat zgoraj (pa naj bo gondola 1€ povratna). Vse skupaj se začne na smučišču pozno dopoldan in traja do zgodnjega večera - šlus. Koliko obiskovalcev so imeli lani na večernih "koncertih" v povprečju - kar sem videl na slikah 10-20 "šankistov" in to je to (seveda pretiravam v minus, ampak tudi če jih je bilo 5X toliko, ni to nič).
Po drugi strani pa če mariborčane ne pritegne Dan D - kurc nas gleda!

Kar se zasneževanja tiče na Arehu, Ruška je gotova in menda dobra, vprašanje je v kakšnem stanju je vlečnica, tako da prosim, ne preveč navalit jutri.

Pisker v spodnjem delu res dobro leti iz topov samo zadnja dva dni, prej je bilo na meji - glede na prognoze še jutri zjutraj in konec (pa ne računat da bi Pisker laufal kmalu, tudi če bo sneg!

O električnih vezavah na Bellevue strani pa raje nebi, ker imam spet neke "insajderske " informacije in ni prav, da jih širim. V glavnem pač dela to kar lahko, saj poznamo stare zgodbe o količini vode in elektrike.

PS: aja pa še nekaj, o izkoriščeni vsaki uri - mislim da dva dni nazaj so "ven vrgli" štrom na bejbiki - menda je trajalo več ur, da so topove spet pognali. Pri tej ročni "avtomatiki", ti vsak izpad topa požre kake pol ure za ponovni zagon (tako po spominu), ja handmatic je krasna stvar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 8:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Trenutno jim gredo temperature na roko -10C v MB, tudi stadion se trenutno tepta (verjetno bodo razgrnili ledomatove kupe).

JurijB, zakaj pa ne bi pognali Piskra, je še kaj drugega v ozadju?
Naslednji vikend bi skoraj moral delati, če ne drugega, bo brez Piskra obupna gužva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 8:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Ja.


Danes se razgrinja kup "ledu" da bo vsaj za nekaj koristen - sankanje otrok.
Ledomat pa je izključen, ker ni dovolj električne moči za vse - 180 kW.

PS: a se raje na terasi Cojzarica (pri Mitji) dobimo v živo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 8:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Za razliko od Branikovih časov, topov koliko hočeš, ampak, očitno ne vedo, kaj si naj počnejo z njimi. Včasih smo se jezili, ko je Branikovcem kak top stal. Zadnje dni, kar sem hodil po hribu, je več topov stalo, kot pa delalo sneg, čeprav so po moje bili pogoji. Hudiča, res so nesposobni. Malce sem brskal po najstarejših postih, od leta 2005 naprej. Zanimive primerjave. Lahko samo rečem, da smo s stečajem Športnega centra na Pohorju padli 10 let nazaj. Koliko berem iz medijev, občina tako ali drugače vsako leto primakne vasj milijonček ali celo več, pa nimamo nobene nove žičnice ali kakšne druge novitete, ki je prejšnja leta ni bilo (razen opening koncerta). Delali so nov cevovod proti trikotni, češ da nimajo dovolj kapacitet???? Spomnim se, mogoče kakih 10 let nazaj, od trikotne do Arene sem enkrat naštel 50 topov, ki so delali sneg. Ko sem šel naslednji dan po službi spet na Pohorje, je bil ta del proge od trikotne navzdol praktično narejen, in to v 24 urah!. Zadnja leta sem tam videl mogoče polovico gornje številke topov. Že delalo 50 topov, sedaj pa so naenkrat kapacitete premajhne za 20+ topov??? Mogoče jim je stečajni prodal kak cevovod .
Ni čudno, če pa je od stare ekipe ostal en električar, zasneževalec v penziji in en vzdrževalec žičnic (ki pa se baje tudi odpravlja v penzijo). Ostalih menda niso niti hotli imet. Po (ne)preverjenih informacijah je bila glavna beseda električarjeva. Očitno jim je več do toplih stolčkov v pisarnah, kot pa dela na terenu. Severni medvedi se bojijo, da bi v njihovo čredo prišel kdo mlajši ki bi lahko bil sposobnejši od njih. Verjetno bi JurijB vedel več povedat o tem. Boljše prvi na vasi, kot zadnji v mestu. Dokler bo tako, pač ne pričakujmo čudežev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modri mislec
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 8:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 18:14
Prispevkov: 85
Kraj: slovenska bistrica

Lenko vidiš da ni vse tako svetlo kot ti navajaš.Podatki o stanju vam uhajajo boste mogli poskrbet za te stvari in nehat lagat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 9:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


JurijB, lahko se dobimo na terasi Cojzarice, ko prične Pisker delovati, prej ne grem, ker raje smučam, kot stojim v vrsti . Ko ne bo več skrivnost pa lahko napišeš kaj več glede Piskra, vseeno pa upam, da čimprej prične z delovanjem.

Zanimivo pa, da so pri trenutnih odličnih pogojih prenehali zasneževati spodnji del Piskra, ali je vode premalo ali pa je razlog to, kar ve le JurijB
Hkrati ne delujejo tudi topovi na Čopki, tako da je očitno trenutno na Pohorju preveč topov in premalo česa drugega, da se v teh odličnih pogojih ne zasnežuje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modri mislec
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 10:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 18:14
Prispevkov: 85
Kraj: slovenska bistrica

Tak je ko pride enkrat električar na oblast prej pa je zasneževanje samo opazoval in si delal načrte kako bo obračunal z starimi delavci-ampak dajmo mu priložnost da se izkaže teh nekaj let ki mu še manjka do penzije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2018 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


zlatko83 je napisal/a:
Za razliko od Branikovih časov, topov koliko hočeš, ampak, očitno ne vedo, kaj si naj počnejo z njimi. Včasih smo se jezili, ko je Branikovcem kak top stal. Zadnje dni, kar sem hodil po hribu, je več topov stalo, kot pa delalo sneg, čeprav so po moje bili pogoji. Hudiča, res so nesposobni. Malce sem brskal po najstarejših postih, od leta 2005 naprej. Zanimive primerjave. Lahko samo rečem, da smo s stečajem Športnega centra na Pohorju padli 10 let nazaj. Koliko berem iz medijev, občina tako ali drugače vsako leto primakne vasj milijonček ali celo več, pa nimamo nobene nove žičnice ali kakšne druge novitete, ki je prejšnja leta ni bilo (razen opening koncerta). Delali so nov cevovod proti trikotni, češ da nimajo dovolj kapacitet???? Spomnim se, mogoče kakih 10 let nazaj, od trikotne do Arene sem enkrat naštel 50 topov, ki so delali sneg. Ko sem šel naslednji dan po službi spet na Pohorje, je bil ta del proge od trikotne navzdol praktično narejen, in to v 24 urah!. Zadnja leta sem tam videl mogoče polovico gornje številke topov. Že delalo 50 topov, sedaj pa so naenkrat kapacitete premajhne za 20+ topov??? Mogoče jim je stečajni prodal kak cevovod .


No da ne bomo preveč na pamet, lani je obratovalo največ topov na stadionu doslej, 23 če imam pravo številko. 50 ni šanse da jih priklopiš na štrom, ker bi verjetno pol Radvanja bilo brez elektrike, ko bi transformator ven vrglo. S topovi dobro vedo kaj naj, le da ni ljudi ki bi skakali okoli njih. Ko stisneš na gumb, in ne rabiš vlačiti kablov in cevi je pač lažje zasneževati. Ko pa imaš samo par ljudi, ki ti pokrivajo nekaj izmen, pa hrib, ki je raztegnjen čez pol Slovenije pa dobiš trenutno situacijo. Bil je razpis za delavce, pa so nekateri prišli očitno le po podpise, da so nesposobni za delo.

@Kotulc, sem že nekajkrat napisal, da je napačno gledati vremensko postajo pod Kalvarijo in primerjati s Stadionom. No, da ne bo kdo rekel da govorim na pamet par podatkov od danes;
-6,5 °C WB v areni, malce višje -6 °C WB, kaj preveč višje nisem skakal, vremenska postaja v Mb v istem trenutku -9°C WB, Sherpa na čopki je kazala -7°C zračne temperature. To so pač temperature značilne za kraje s snežno odejo, ko se v najnižjih plasteh precej ohladi, malce višje pač ne, vse je posledica izolatorja na tleh - snega. Na bergfexu imaš še vpisano vremensko postajo Maribor-Tabor, ki je malce bolj točna za Pohorske trenutne razmere, žal jo na Arsu več ne najdem. In ta vedno kaže par stopinj višje temperature kot za Maribor, ki je očitno na malce napačnem mestu za merjenje najnižjih temperatur :/.
Avtomatski sistem dela, nekaj se mučijo s sistemom od trikotne do vrha habakuka, pomojem bolj jalovo delo. Tisti ki fizičarijo delajo po svojih zmožnostih, glede na število ljudi ni za pričakovati kaj več in se mi zdi krivično jih obsojati za nesposobnost, za pisarniške pa kdaj drugič.



Medtem ko se pod kalvarijo naseljujejo severni medvedi, se topovi na stadionu več ali manj samo razpihujejo, nekih rezultatov še ni.



Kar se tiče napovedi v prihodnjih dneh, danes se že topli v višinah, za prihodnje dni pa se nakazuje nastanek plitve inverzije z vrhom nekje 450mnm, kar je nekje v višini A-droga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 23, 24, 25  Naslednja Stran 8 od 25

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2018/2019
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB