Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 41, 42, 43  Naslednja
 Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2018 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


JurijB je napisal/a:

A o porabi energije pa ne boste nič rekli? Kmalu bo treba plačat prvi račun.



Ne vem točno, ampak kolikor se mi zdi ta zadeva skuri nekaj okrog 150 ali 180 kw/h, napravi pa kake 1,8 m3/h sekancev. Tudi, če nimam prav in porabi 1,8 m3/h vode, je poraba poglavje zase.

Tisto o snegu sem pa vzel kot čisti vic. Rumenega snega se valjda ne daje v usta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2018 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


O topovih je itak že bilo dovolj napisanega. Kaj več pa ob prvem zagonu le teh.
Poraba ledomata pa itak enormna. Prvi kupi, ki so nastali v prvih dneh sedajšnjega "zasneževanja" že seveda skorajda zginili. Nato bo zanimivo, kako ne bodo zasneževali pri mejnih temperaturah, ker se kao ne splača, ampak vemo da so topovi neprimerni za ta teren. A to zadevo pa se splača laufat. Itak pa je ta zadeva dober marketing, to pa je vse.
In ja, razpis je sestavljal nekdo, ki je očitno priljubljenec ene firme, katero je želel podnujno pripeljati na hrib, ker pač vsepovsod kjer je svetovni pokal imajo rumene topove... Kar je seveda ena slabših izjav kar sem jih slišal. In da se tega človeka ne vidi nikjer na hribu, je tudi svoje dejstvo. Ampak on pa še kar navkljub zajebanim projektom meša luft na našem hribu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2018 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 201


lenko je napisal/a:
Povprašajte malce naokoli, kar se nahaja v tisti posodi z zelenim pokrovom.


Evo sprašujem naokoli: lahko prosim eden od vas, ki se spoznate na te stvari, izda še nam ostalim, kaj je pod zelenim pokrovom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2018 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Danes bi morala ta "super" investicija 1,7mio € (oz. dobrih 280.000ena leto) v najem zasneževalne opreme dati nekaj od sebe.

Po spletnih podatkih je trenutno
MB -3C 80% vlage
Trije kralji na Pohorju -8,1C in 90% vlage

Glede na to, kakšno super zasneževanje so napovedali za to sezono, se verjetno že kadi od vrha do doline, za vikend pa bo tako že "we are ready" za Zlato lisico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2018 10:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


lenko je napisal/a:
O topovih je itak že bilo dovolj napisanega. Kaj več pa ob prvem zagonu le teh.
Poraba ledomata pa itak enormna. Prvi kupi, ki so nastali v prvih dneh sedajšnjega "zasneževanja" že seveda skorajda zginili. Nato bo zanimivo, kako ne bodo zasneževali pri mejnih temperaturah, ker se kao ne splača, ampak vemo da so topovi neprimerni za ta teren. A to zadevo pa se splača laufat. Itak pa je ta zadeva dober marketing, to pa je vse.
In ja, razpis je sestavljal nekdo, ki je očitno priljubljenec ene firme, katero je želel podnujno pripeljati na hrib, ker pač vsepovsod kjer je svetovni pokal imajo rumene topove... Kar je seveda ena slabših izjav kar sem jih slišal. In da se tega človeka ne vidi nikjer na hribu, je tudi svoje dejstvo. Ampak on pa še kar navkljub zajebanim projektom meša luft na našem hribu.


A imaš kako drugo ime, kot to, ki sem ga zapisal par postov nazaj? Zakaj se imena skrivajo?

Pri rumeni vodi pa sem mislil, da namigujeta na spodnji "ribnik", ki je sedaj "prazen".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2018 10:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Točno tega človeka mislim, od električarja ki sem ga omenil nazadnje, do mešatorja lufta, pa še danes s priimkom Breznik.
Določene soli povzročijo, da se dvigne tališče vode, kar pomeni manj porabljene energije za delanje ledu. Te soli pomenijo tudi obremenitev za tla. Za utrjevanje tekmovalnih prog se le-te uporabljajo v majhnih količinah, manjših od kmetijskih količin na m2, kar pomeni ugodne razmere za vegetacijo, tukaj pa se porablja velika količina, in zato sem tudi enkrat napisal, če še bo rastla trava spomladi.
Te soli povzročijo tudi cvetenje vode oz. razrast alg. Sredi oz. V začetku novembra je zacvetel ribnik pod areno, za tem ko je vanj stekla prva voda iz stadiona, ali je to naključje, ali pa skupek naključij žal ne vem, bi pa bilo zanimivo izvedeti. Takrat so tudi jezero izpraznili, danes pa je že napolnjeno, tako da skrbi glede praznega jezera ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2018 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Moje info o "cvetenju" jezera so povsem drugačne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2018 11:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 0:00
Prispevkov: 58
Kraj: Pod starim vrhom

andmer99 je napisal/a:
lenko je napisal/a:
Povprašajte malce naokoli, kar se nahaja v tisti posodi z zelenim pokrovom.


Evo sprašujem naokoli: lahko prosim eden od vas, ki se spoznate na te stvari, izda še nam ostalim, kaj je pod zelenim pokrovom?


Glede na videno na sliki je to kompresor hladilnega sistema, ki črpa hladilni medij R440A lepo piše na cevi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 29, 2018 12:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Plastična posoda levo od kompresorja z zelenim na pol odprtim plastičnim pokrovom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakenot3
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2018 11:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2018 22:43
Prispevkov: 6
Kraj: Maribor

Pod Pohorje so prispeli tudi hladilni stolpi.



Tovarna pa ne deluje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2018 10:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


lenko je napisal/a:
Tudi jaz tega snega ne bi jedel, pa tudi otrok ne bi spuščal na njega. Tista slika, ki sem jo objavil je le dokaz za to, da rumenkoti le niso tako "chemical free" kot navajajo.
Dela pa ledomat že od 17.11 torej 11 dni. Rezultat pa bolj jalov, se sproti topi.


Da razjasnimo ta misterij "kemijskega", "strupenega", "rumenega" snega: v posodi, ki jo je slikal lenko je "solnica" - raztopina za mehčanje vode - poraba je izredno majhna pod Pohorjem, ker je voda že itak bolj mehka. Jaz imam doma recimo tudi mehčalec pred plinsko pečjo, pa to vodo pijemo in "gues what" smo še živi in zdravi.
ledenko je napisal/a:
Kakorkoli, ampak ne jejte rumenega snega!!!

To jemljem kot šalo, saj si tudi sam kasneje pojasnil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2018 8:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Uf ja, eno je uporaba za gospodinjske namene, eno pa za industrijske. Vsekakor, če bi s to vodo zalival vodo, ne bi za seboj puščal takšno gmoto "plesni" na travi, kot jo pušča ta stroj. Še vedno trdim, tega ledu ne bi jedel, ne spuščal otroke nanj. Še manj pa verjamem, da so chemical free kot navajajo. Poraba pa sploh ni tako majhna kot navajaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2018 8:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Jaz navajam podatek za podpohorsko tovarno snega iz prve roke - imaš ti kako boljšo referenco.

Pa ker sem se včasih ukvarjal z urejanjem trave, lahko ta teden na hitro narediva pri tebi na vrtu test in čisto brez kemije "zaplesniva" kak kvadrat - le dovolj vlage in mrzlo pokrivalo na toplo zemljo dava.


Generalno pa se sneg in led ne jesta, niti ne ližeta - splošno znano pravilo naših babic, ker 1. ni to čista voda v nobenem primeru in 2. je po drugi strani precej demineralizirana in zaradi tega "nič ne da telesu" - še žejen si čez par minut bolj, da se o vplivu mrzlega na topel želodec sploh ne pogovarjamo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 07, 2018 8:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Nov sistem se počasi zaključuje, izvajajo se še zadnje montaže, so kar pridni z delom, danes je bil zmontirana roka nad trikotno jaso, največja novost pa itak tole:


Sori za malce slabše slike, sem imel totalno zamaščeno lečo na telefonu

Me veseli ob takšnih novostih, pa tudi to da že na čopki stojijo topovi, in to 7 decembra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 26, 2019 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Ker se sezona (glede na vreme) približuje koncu, par idej kaj bi bilo treba spremeniti/izbojšati na Pohorju

-pri dopoldanskih kartah omogočiti vožnjo z gondolo v dolino tudi po 13h (Razlog: da lahko smučarji še ostanejo na bregu in zapravijo za hrano in pijačo. Primer: tako je urejeno na Osojščici)

-bistveno poceniti družinske sezonske karte (npr. cena 1odr 1otr mora le malenkost presegat ceno za 1 odraslega; Razlog: če greš na smučanje z otrokom ponavadi smučaš manj kot bi smučal sam + otroci na snegu pomenijo nove smučarje/stranke za prihodnost. Primer: cene družinskih sezonskih za Koroško Topskipass)

-uvedba družinskih paketov za vse vozovnice (dopoldanske, dnevne, nočne, ... Primer: tako imajo urejeno na Koralpah, kjer so vse urne vozovnice mogoče v obliki družinskih paketov)

-uvedba urnih vozovnic (Razlog: da se smučišče in koče ob 13h ne spraznijo in se ljudje bolj porazdelijo čez dan, Primer: 5urne karte za Roglo/Krvavec)

Glede infrastrukture:
- progo Sedlo bi nujno morali bistveno razširiti in hkrati postaviti sodoben zasneževalni sistem (je le glavna proga, ki začne in konča sezono na MB delu)
- o novem zajetju, novih napravah, ... se je pa tako že dolgo govori
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 41, 42, 43  Naslednja Stran 21 od 43

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Načrti na Pohorju, naše želje in predvidevanja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB