Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » freestyle smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 freestyle smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
adoniiss
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 24, 2013 7:14 pm    Naslov sporočila: freestyle smuči Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Feb 2013 19:09
Prispevkov: 5


Zanima me ali lahko z freestyle smučmi kot so elan slingshot vozis tudi po urejenih progah z tehniko "carving" ? Ali predlagate kakšne smuci, ki bi bile primerne tako za park kot za tehnčno vožnjo po navadni progi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 24, 2013 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Seveda se da z njimi tudi vozit carving zavoje. Ne pa tako, kot s klasicnimi karving smucmi. V glavnem je razlika pri obvladovanju res visokih hitrosti in voznji na ledu. Je pa pretezno od znanja odvisno kaj bos iz smuci izvlekel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
adoniiss
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2013 5:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Feb 2013 19:09
Prispevkov: 5


poznas mogoce se kaksne dobre freestyle smuci ali trgovino kjer se bi jih dalo kupit? lahko tudi v tujini samo da ne bi bila poštnina prevelika :/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
adoniiss
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2013 5:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Feb 2013 19:09
Prispevkov: 5


Ampak freestyle smuci nimajo neke ploščice na sredini smuci... Ali je potem pancar se vedno dovolj dvignjen da se pri carvingu ne dotikas snega? Ali je pac skija toliko bolj siroka da to prepreci?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2013 6:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Ce je smuca dovolj siroka in se zavore zlozijo nad smuco in ne ob njo, potem ni problema. Ce pa temu ni tako, pac gre dokler gre - saj so fristajlarce namenjene zabavi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
adoniiss
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2013 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Feb 2013 19:09
Prispevkov: 5


sej jas to vem da foter mi tezi Kaj ze omenjene skije elan slingshot so dovolj siroke??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lutzen
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 06, 2018 9:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Sep 2018 8:59
Prispevkov: 1


Zdravo,

Imam željo, da mi morda kdo razloži naslednje stvari, katere se na freestyle smuči žal ne spoznam kakor z navadnimi carving dilami.

Ker mi v Franciji po enem tednu carvinga rahlo "dopizdeva", ko nardim približno med 300 in 500km v tednu in posledično tudi "zdrajsam" ostre robnike, me zanima, da bi se kakšen dan malo pozabaval s freestyle smučmi.

Glavna težava je, da nikjer ne najdem kakršnekoli informacije, na kaj naj gledam, ko kupujem freestyle smuči. Namreč sebe prištevam, kot zelo dobrega smučarja, z pancerji HEAD RAPTOR 120, in sedanjimi dilami Elan Waveflex 14 160cm (vem stare so vendar mi zelo ugajajo). Moja višina je tudi 185cm in 76kg.

Želel bi rad, da mi nekdo lahko predlaga naslednje: nebi rad ravno beginner smuči, saj bi me verjetno po nekem zabavanju po parih urah na smučišču tudi že minilo in da lahko kljub vsemu odpeljem kakšen konkreten carving.

Če mi lahko morda kdo pomaga bi bil zelo vesel in dam tudi za pir

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 14, 2018 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


Mogoce za hec v kaksnem bolj jin-jang principu oz. nekaj na kratko: 'klasika' je klasika.. freestyle je pa pac za freestyle... s freestyle v parku je 'lazje'... itak.. za neke resne carv zavoje s freestyle pa treba vloziti kar nadpovprecno 'truda'.. pa se feeling je cisto drugacen.. so pac druge skije za to.. ze ce pogledas npr. geometrijo; kar se tice namestitev vezi pri freestyle, ki so nekje v polovici smuci...
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 9:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


Lutzen je napisal/a:
Zdravo,
Ker mi v Franciji po enem tednu carvinga rahlo "dopizdeva", ko nardim približno med 300 in 500km v tednu in posledično tudi "zdrajsam" ostre robnike, me zanima, da bi se kakšen dan malo pozabaval s freestyle smučmi.

Glavna težava je, da nikjer ne najdem kakršnekoli informacije, na kaj naj gledam, ko kupujem freestyle smuči. ...... in sedanjimi dilami Elan Waveflex 14 160cm (vem stare so vendar mi zelo ugajajo). Moja višina je tudi 185cm in 76kg.

Želel bi rad, da mi nekdo lahko predlaga naslednje: nebi rad ravno beginner smuči, saj bi me verjetno po nekem zabavanju po parih urah na smučišču tudi že minilo in da lahko kljub vsemu odpeljem kakšen konkreten carving.


Če delaš po 500km/teden, morajo pa te Waveflex biti že za na odpad Ni čudno da ne uživaš več. Poskusi Aphibio4D-88široko in ne bo ti žal. Carving super, celi sneg (brez znanja!) še bolje.
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 9:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Če imaš Freestyle, moraš po moje imeti zraven še ene normalne smučke. Jaz sem sicer take smučke sprobal samo ene parkrat in ugotovil, da sem za ovire prestar. Na smučišču se pa sicer da z njimi tudi karvati, ampak to zame ni noben užitek. Kot bi smučal s kakšnimi otroškimi smučmi (čigumiji). So pa okusi seveda različni. Najbrž komu, ki smuča bolj lenobno, ustrezajo tudi take smuči. Ampak to najbrž ni smučar, ki bi naredil 500 km na teden. To je blizu 20km višincev na dan, kar je pa prekleto veliko, sploh če se vmes kdaj vsedeš tudi na kakšno počasnejšo žičnico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » freestyle smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB