Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Cortina?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Cortina? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2016 9:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

letos pa končno napadem smučišča na/pod Monte Cristallo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2016 10:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


Samo sneg mora še prej pasti in to veliko... Forcella Staunies je trenutno za smučanje odprta samo do polovice, pa še to je v zgornjem delu pravi kamnolom... saj so/smo pobirali kamenje in skale ampak ni prav veliko zaleglo... Malo premalo snega so tam naredili pa na nekaj mestih so progo odprli in zmešali sneg s kamenjem. Žal... Za zgornji del pa moraš imeti srečoi, da je odprt, tudi če je dovolj snega (pa še to odprajo progo nekako ob 11h/12h... tako da če je zjutraj še zaprto ne pomeni da bo tudi sredi dneva).



Mi je pa Cristalo/Falorija ena bolših opcija za zaključek sezone (seveda če bo sneg). Zjutraj sonček lepo obsije proge na Cristallu in jih prijetno zmehča, človek kar ne ve kje bi smučal. Ko se pa zadeva prevč zmehča pa na drugo stran na Falorio, ki ima zelo osojno lego in progam sonce bolj počasi pride do živega. No če pa je še proga iz vrha Stauinesa odprta je pa dan popoln :-)

http://cortinacube.it/en/staunies-vertical-ski/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 21, 2018 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Magična Cortina tokrat z debelo snežno odejo. Super proge !








_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 2:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


V četrtek in petek sem bil spet tule, na enem od svojih najljubših smučišč. Par tednov sem čakal na vreme, potem se je pa končno vse poklopilo: štirje čisto sončni dnevi z idealnimi temperaturami, ki so okrog 20. marca omogočili praktično popolno smuko, z vsemi najboljšimi lastnostmi zimske (odličen sneg) in pomladanske (daljši dan, zelo malo ljudi).

Spal sem v enem penzionu na poti iz Cortine proti Falzaregu, v res zelo simpatično prenovljeni cestarski hiški (casa cantoniera), ki jih je ob italijanskih lokalnih cestah še cel kup. Imajo prepoznavno oranžno barvo, večina je bolj ali manj zapuščenih, zato sem se vedno spraševal, zakaj jih ne uporabijo za turistične namene, tako da sem bil tokrat prav zadovoljen, da sem lahko prenočil v eni od njih.

Ker se je od hiške dalo na smučeh priti do smučišča, sem večino prvega dne preživel na smučišču pod Tofanami. Prvo uro sem ostal kar na širokih progah okrog Pocola in Socrepesa, kjer ni bilo praktično nikogar, tako da se je dalo res uživaško carvati po ratrakovih sledeh. Potem sem se počasi pomaknil proti progi ženskega smuka, kasneje pa z gondolo še na najvišji del smučišča. Nevem če sem v celem dnevu kdaj moral počakati en sedež na napravah, piste so bile vse idealno pripravljene in so v skladu z obiskom ostale take do konca. Samo tiste z najbolj sončno lego so okrog dveh malo spustile, ampak ravno toliko, da so bile še boljše.

Proga ženskega smuka ob kakih enajstih:


Spust z zgornjega dela smučišča okrog dveh:



Drugi dan sem imel v načrtu spust z Lagazuoija v Alta Badio. Začel sem na Cinque Torri, kjer je bila situacija podobna tisti s prejšnjega dne. Prvi dve uri praktično prazne, fenomenalno pripravljene proge, s temperaturo tam okrog ničle. Potem sem se po meni zelo simpatični povezavi odpravil do Lagazuoija, kjer je bilo prvič malo več ljudi, ampak vseeno toliko malo, da sem brez težav prišel v prvo gondolo. Spust proti zahodu sem želel opraviti že kar nekaj let, pa se mi zaradi logistike nikoli ni dalo. Vse skupaj mi je bilo zelo všeč, kulisa je res spektakularna, proga pa tudi zelo simpatična. Pri povratku bi si želel le kakšen bolj frekventen ski bus, da se ni treba ubadat s temi taksiji.

Cinque Torri zjutraj:


Ker sem bil že ravno tam, sem potem popoldne smučal še okrog Alta Badije. Zastavil sem bolj ali manj turistično, saj sem v par urah potegnil takorekoč do Campolonga. Tukaj občutno več ljudi (pa vseeno malo, če primerjam z glavno sezono, saj na napravah ni bilo treba nič čakati) in za razred slabša snežna podlaga kot v Cortini. Sicer vseeno zelo dobra smuka, ker je snega res veliko in ker imamo v teh dneh res noro srečo s temperaturami, da lahko tako lepo preidemo v pomladanski del sezone, se mi je pa še enkrat znova porodilo vprašanje, zakaj ljudje tako palijo (palimo, saj sem tudi sam delno kriv tega) na resorte na Sella rondi, če imajo pa par kilometrov stran za še par nivojev boljše pogoje.


Nazadnje urejal/a JakaB Ned Mar 25, 2018 7:02 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 6:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

#JakaB, lepo, zdaj si začel s slikcami, te bom še večjem veseljem spremljal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 9:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Hvala za komentar, Age! Ne maram ravno fotografirati med smučanjem, ampak imam potem vedno slabo vest pri pisanju poročil, tako da sem tokrat prav za vas naredil par slik. Sem pa potem pri uploadanju videl, da mi očitno telefon sploh ne ostri več, tako da se opravičujem za slabo kvaliteto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2020 1:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Evo, v nedeljo in ponedeljek sem bil spet dva dni v Cortini, spet v tem prijetnem penzionu, ki sem ga omenil že v prejšnjem postu. V načrtu sem imel izkoristiti še zadnji znosni vikend pred februarskim navalom, tako da sem se, ko se je poklopilo še z vremenom, odločil, da svojo sicer priljubljeno pomladansko destinacijo tokrat obiščem malo prej v sezoni.

Spet je bilo bolj ali manj super. Prvi dan sem začel na Cristallu, ki je že zjutraj lepo obsijan s soncem, potem pa sem se ob kakih enajstih premaknil še na Falorio, kamor sonce pride malo kasneje. Na sončni strani je bilo sicer zjutraj malo grud, ki pa so se hitro zmehčale, na senčni strani pa so proge tako rekoč cel dan ostale odlične, z dobrim suhim snegom. Naprav na tej strani Cortine je ravno prav za en dan, vsaj za moj okus. Ljudi je bilo mogoče malo več, kot sem navajen, ampak še vedno precej malo, večinoma brez čakanja na napravah. Nasploh mi je pri Cortini všeč, da vedno lahko najdeš kakšen predel smučišča, kjer ni praktično nikogar.

Tako je bilo na primer naslednji dan zjutraj na Olimpiji, kjer sem začel dan. Iz penziona sem skozi gozd odsmučal do dveh zelo prijetnih modrih prog, kjer sem potem kar kako uro tako rekoč sam brezskrbno carval po rebrcih. Kasneje sem se potem začel postopoma pomikati proti glavnemu delu, kjer je bila na ozkem grlu pri štirisedežnici Pie Tofana kar gužva, vendar pa so se potem ljudje po številnih variantah strmih prog lepo porazgubili. Strme, deloma kar konkretno črne proge, so bile idealne za slalomske zavoje - vsaj jaz tako najraje smučam po suhem snegu, ki ga samo po vrhu malo preobrazi sonce, da postane malo bolj maslen.

No, potem sem šel seveda pogledat še novo pridobitev, kabinko iz doline do vmesne postaje. Naprava je zelo, zelo lepa, smučišče je s tem v smučarskem smislu na kuclju Col Druscie v mojih očeh kar precej pridobilo. Iz radovednosti sem šel še po progi v dolino, ki je na začetku simpatična modra skozi gozd, potem pa hitro začne prečkati mnoge ceste, tako da je veliko počasnega basanja med ograjami, pa tudi kamnov je bilo tudi kar precej. Na izteku je potem zaenkrat še zelo neprijetno pešačenje po grušču in stopnicah nazaj do spodnje postaje kabinke, tako da zaenkrat odsvetujem (in upam, da bodo čim prej uredili s kakšnimi tekočimi stopnicami ali čim podobnim).

V zgornjem nadstropju smučišča (Ra Valles) je skoraj vedno isto, suh sneg in ne preveč ljudi, je bil pa tokrat spust nazaj v dolino še meni, ki nimam nič proti občasni jugovini, kar neprijeten, predvsem zato, ker je veter s sten na progo pometal res ogromno kamenja. Po kosilu sem se premaknil še na Cinque Torri, kjer je bila še ob treh popoldne smuka odlična, sploh na Falzaregu ob krožničkih in štirisedežnici. Spodaj pri Cinque Torrih so za prihajajoče svetovno prvenstvo naredili tudi neko novo progo, ki pa je bila na žalost zaprta za tekmovalce.

Še dve fotografiji, prva z omenjene jutranje Olimpie, druga pa z najvišje točke smučišča (ker je Staunies trenutno demontiran).


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2020 2:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


JakaB - ja, bo treba kaj skočit v Cortino. Drugače pa kot da bi poslušal moja opažanja glede Cortine in manjšega navala na proge. Nekako ni tistih selitev narodov, pač greš do območja kjer boš tisti dan in to je to.

Pa škoda mi je dvosede Forcella Staunies in zgornjega dela proge. Res je bilo posebno doživetje se peljati s sedežnico tik ob steni in potem tudi odsmučat progo (je bilo pa treba imeti srečo, da je bilo odprto).
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 26, 2020 5:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


Dodajam nekaj slik ,bil par dni nazaj














Moram se pripisati da se ogromno gradi!















Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 27, 2020 2:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Fotogenično smučišče + dober fotograf ... čestitke za to reportažo !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2020 3:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


09/03/2020
Da mercoledì 11 MARZO chiusi tutti i poli sciistici del FVG
Impianti di sci e piste chiusi
Zal zaradi preventivnih vzrokov se zapirajo vsa smucisca v Italiji
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2020 4:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Hvala za sporočilo, VENDAR - veliko nas ne razume italijansko in kaj ima FVG s Cortino?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2020 5:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Od jutri dalje so zaprta tudi vsa smucisca zdruzenja Dolomitisuperski. Sezona je koncana.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 19, 2021 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Ob letošnjem obisku Dolomitov sem slučajno naletel na to:





Gradijo namreč povezovalno gondolsko žičnico, ki bo povezovala del smučišča Cinque Torri oz. kočo Bai de Dones in Son dei Prade malo nad Pocolom. Je pa zanimivo da se projekt oglašuje pod geslom Cortina 2021, čeprav je svetovno prvenstvo že mimo.

Zraven je sveže urejena rdeča proga, sicer že pri obstoječi štirisedežnici, ki vodi do Cinque Torri:


Ki je prav zanimiva, na 1900 mnm, ima prav podobno oz. identično gostoto zasneževanja kot Stadion v Mariboru na 340 mnm. Pa ne da ima Maribor Dolomitsko klimo, ali pa slučajno v Dolomitih pretiravajo?

Ampak ob takem pogledu, bi tudi Mariboru oprostil rumeno investicijo:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 10:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Soboto in nedeljo sem preživel v Cortini.

Prvi dan sem bil do 13.30 na smučišču pod Tofanami, potem pa sem se za par voženj preselil še na 5 Torri, in sicer z novo kabinko, ki jo je lenko omenil v prejšnjem postu. Naprava je zelo lepa, razgledi na Tofane so res spektakularni, nima pa pripadajoče proge, tako da je treba v obe smeri s kabinko.

Zjutraj sem kot ponavadi začel na Olimpiji, kjer ni bilo žive duše. Bolj proti osrednjemu delu smučišča se je potem nabralo nekaj več ljudi, ampak na napravah nikoli ni bilo treba čakati, razen kakšno minuto na kabinko na Col Druscie. Proga ženskega smuka je bila zaradi priprave na tekmo zaprta, ampak je tako ali tako na voljo dovolj drugih terenov, ki so bili odlično pripravljeni. Tudi zgoraj, na Ra Vallesu, bi bilo super, vendar pa je bilo na progah ogromno kamenja, tako da sem pridelal tudi eno kar konkretno luknjo v masi. Snega je sicer res malo za ta čas, podlaga je pa tudi povsem kamnita, vseeno pa ne razumem, kako si lahko tako smučišče privošči, da nima dveh nadzornikov, ki bi smučala po progi in sproti pobirala kamenje. So pa tudi tukaj postavili eno novo napravo, in sicer je dve zaporedni sedežnici nadomestila ena nova odklopna z ovinkom - meni je bilo prej bolj všeč.

Drugi dan sem smučal na 5 Torrih, kjer je bilo zjutraj spet noro dobro, za čisto desetko. Najnovejša proga je fenomenalna, zelo široka, odlično pripravljena in z ravno pravšnjim naklonom. Proti vrhu smučišča, tam okrog Rifugia Averau, je bil spet enak problem s kamni, tako da sem potem raje naredil pot proti Colu Gallina in Lagazuoiju. Na krogcih je bilo kot ponavadi odlično, proga z Lagazuoija je bila pa sicer uradno zaprta (ker jim je na osončeni legi pobralo že kar nekaj snega), vendar je bilo potem v praksi na njej precej manj mineralnih čeri kot na nekaterih odprtih progah.

Pod črto: z izjemo kamnov na nekaterih progah spet prelepa dva dneva v Cortini, januarski termin se zaradi manjšega obiska in ugodnejših cen zelo splača.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Cortina?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB