Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Lienz - Hochstein

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Lienz - Hochstein « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Fotka iz Lienza Hochstein ob vračanju iz smučanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2016 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Po skoraj dveh tednih včeraj ponovno na smučkah . Ob slabem vremenu prav dobra izbira, opoldne je bilo še precej rebrc, sneg pa prima spomladanski putrcek. Danes je tudi spodaj zapadlo precej novega snega tako da bodo verjetno lahko zagnali tudi zgornjo vlečnico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2016 12:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ena za Mikija:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 20, 2016 7:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Na poti v Val di Sole, kjer bova preživela naslednji teden, sva se včeraj za 4 ure ustavila še na 'mojem' Hochsteinu. Pot čez Avstrijo in J Tirolsko v Val di Sole je po kilometrih malenkost krajša kot čez Ljubljano, Benetke in Verono (časovno je seveda varianta po avtocesti hitrejša, ampak tudi dražja), na polovici poti pa je ravno Lienz s Hochsteinom, na katerega med božično - novoletnim dopustom žal nisva prišla. Takrat je obratoval samo 1. odsek s tekmovalno progo, 2. odseka še niso uspeli zasnežit, 3. odsek z naravnim snegom pa so itak odprli šele konec februarja.

Pohvalno je, da so bili marca, zdaj ko je končno padel sneg, dovolj fleksibilni in so obratovanje na Hochsteinu podaljšali za 2 tedna. Prvotno so načrtovali konec sezone za 13. marec, zdaj pa so podaljšali do velikonočnega ponedeljka.

Prva slika s parkirišča. Bilo je kar polno, 15 minut čez 9 sva še komaj dobila parkirno mesto na levi strani ceste (seveda pa je bilo, kot vedno na Hochsteinu, kar nekaj teh avtomobilov od 'turnih' smučarjev). V spodnjem odseku Kombibahna so na zajli samo kabine, pri vstopu na sedeže ni več dovolj snega - verjetno bi ga še lahko malo pritisnili z ratrakom, ampak zanimanje za 1. odsek je malo, samo pri prvi furi sva morala počakat 1 kabino:


Dobra stara dvosedežnica v 2. odseku. Tukaj, na 1000 metrih, je še vedno lepo belo:


Pozimi v mrazu sem si vedno želel da bi to staro dvosedežnico zamenjali s hitrejšo, s kupolami, gretjem riti ipd. Ampak včeraj pa mi je nostalgična in počasna vožnja prav pasala:


Desna proga na 3. odseku, na prvi furi smo imeli še povsem zimski sneg, pozneje je zaradi sončne lege hitro spuščala:




Desna proga v dolino, božanski putrček:


Leva proga v 3. odseku, ta dobi sonce bolj od strani, zato se sneg ni tako ojužil kot na levi. Tu sva tudi največ smučala:


Klasika:


Leva (tekmovalna) proga v dolino, zjutraj malo bolj dolgo zasenčena kot desna in zato trda, kmalu pa tudi tukaj lep, malo vožen putrček. To mi deli, to je smučarija, 'odličnih trdih' prog primernih samo za Hirscherja sem imel to zimo dovolj ... :




Zadnja strmina proti gondoli, perfektna spomladanska smuka do konca. Tudi ob enih, ko sva zaključila, bi z veseljem še naredil kako furo. Ampak - skoraj sem pozabil - pod višino xxx metrov smučarija vendar ni več možna :


To je to, lep uvod v smučarski teden. Kako pa bo v Italiji, javim sproti. Nekaj je sigurno: tako lepo prazno kot na Hochsteinu zagotovo ne bo ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 05, 2017 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Da ne bo cela sezona brez reporta...

Danes sva se želela izogniti novemu snegu, slabi vidljivosti in megli, zato sva izbrala mestno smučišče v Lienzu. Vreme je bilo spremenljivo, večinoma oblačno, skozi oblake se je sililo sonce, a je občasno tudi deževalo. Na progah je bil mehak zrnat sneg, a redki smučarji pač nismo mogli kaj dosti razriti prog :















Ko se je megla na zgornjem delu razkadila je bilo treba še pogledat novi sneg:





Za vlečnico celo sezono ni bilo dovolj snega:



Novega snega je bilo na vrhu le par cm in je nižje hitro izginil:











Malo pred 13. ob robu še rebrca :



Sezono so danes zaključili, snega je sicer še dovolj, obiska pa očitno ne. Vsaj takega ne, ki bi kaj prispeval v blagajno, številni turni smučarji bodo lahko še uživali. Včeraj zvečer je bilo celo v močnem dežju videti kar nekaj lučk.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Če se želite vzhodnjaki v naslednjih dneh izogniti nizkim temperaturam na večjih višinah, vam zelo priporočam to mestno smučišče. Snežna podlaga je odlična, kakšna "gneča" je običajno tu pa itak vemo. Nekoliko daljše poročilo sledi v naslednjih dneh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2018 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Počitniško smuko sva začela in končala na tem, v zadnjem času tudi nama vse bolj priljubljenem smučišču. Ponedeljek:















V nedeljo sva se sicer zjutraj zbudila v St. Jakobu, a se zaradi megle, sneženja in mraza odpravila v smeri sončne Koroške. Malo pred Lienzem se je zasnežena cesta spremenila v suho, na smučišče pa so že posijali prvi sončni žarki, nato se je kmalu razjasnilo:



















Snežna podlaga je bila odlična, med tednom je zapadlo kakšnih 20cm snega, ki je bil že dobro utrjen. Nekoliko zrnat sneg je bil le na spodnji strmini, povsod drugje je bila kvaliteta na ravni slavnega (po dobrem snegu) St. Jakoba prejšnji dan. Slike sem naredil med 11. in13. uro, rebrca pa sem ob robu našel tudi še ob 15h. Kljub lepi nedelji in megli na Zettersfeldu in ostalih vzhodnotirolskih smučiščih je bilo namreč smučarjev malo, bil pa je popoldan zato velik obisk pešakov, takih in drugačnih sankačev, seveda veliko turnih smučarjev, na sankaški progi sem opazil tudi kolesarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2018 9:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Tomi, vidim da tista tvoja aplikacija za brisanje smučarjev s fotk ... pardon, fotografij, še vedno dobro deluje . Upam da bomo še dolgo lahko smučali na tem lepem smučišču, brez katerega bi vsaj meni na V Tirolskem kar nekaj manjkalo ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2018 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes zjutraj je v Lienzu padal dež, povsod naokoli napovedan hud veter, padavine, sva šla prvo v nakupe, ob 9:45 je še vedno rahlo padal dež, sprva sem mislil, da danes ne delujejo naprave, kar nekaj časa sem čakal, da sta prišla dva smučarja po progi, da sem ju izprašal o stanju, hehe. Sneg zjutraj rahlo ojužen, ko se je pred 12 uro zjasnilo, pa je začel počasi zmrzovati, na sedežnici je postalo kar betonsko. Nasmučala sva se, ob 12 uri je prispel iz Slovenije še tomi, tako da je bila še dobra družba. Smučarjev pa tam okoli 30, hodačev precej več. Vlečnica ne deluje, tudi snega ni, desna proga na sedežnici tudi ni vozna.








Malo čez 14 uro sva imela dosti smuke, je treba še božično večerjo pripravit .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2018 11:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Moje današnje slike se od tistih ki jih je naredil age ne razlikujejo bistveno, razen:


Ja, prav ste videli, tako polnega Hochsteina še svoj živ dan nisem videl . Kar seveda še vedno ne pomeni vrst na žičncah (razen na talarčkih nad zgornjo postajo Kombibahna), ampak za hochsteinske razmere je bilo neverjetno polno. Sneg je bil že zjutraj mehak, mestoma 'cukrast', in prijeten za vozit. Ampak ob nenavadno velikem obisku so se proge kar hitro razrile. 4 fure so bile dovolj, potem smo se spravili na Zettersfeld.

Žalosten pogled na nedelujočo vlečnico v 3. odseku: spodaj so sicer naredili nekaj kupov snega, to je pa tudi vse:


Proga na 2. odseku je sicer tudi precej ozka:


Edino tekmovalna proga (ki letos sicer ne bo gostila svetovega pokala) je zasnežena v polni širini:




Za 2 - 3 ure dopoldan je torej čisto uporabno, za kaj več pa potrebujejo konkretno pošiljko snega ali nekaj dni mraza ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 17, 2019 11:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem se za spremembo odpeljal malo dlje in prvič po nekaj letih spet v Lienz. Tja grede čez Weissensee, nazaj grede čez Kötschach Mauthen, ker vedno pozabim, katera varianta mi je bolj všeč/krajša.

Zaradi visokih temperatur sem imel zjutraj manjšo dilemo - naj začnem na Hochsteinu (nižje ležeče, ampak manj osončeno) ali Zettersfeldu (višja nadmorska, ampak zelo sončna lega prog). Na koncu sem se odločil kar za svoje klasično zaporedje, ki mi je nekako bolj smiselno, in malo pred deseto parkiral na parkirišču čez cesto pod Hochsteinom. Bilo je torej kar veliko avtov, ampak (kot je v enem od prejšnjih postov napisal že miki) jih je bila od uča verjetno vsaj kaka tretjina od turnih smučarjev. Na blagajni je bilo za karto (46 evrov?!?! - ne spomnim se, da bi bilo pred par leti tako drago) treba počakati kakih slabih 15 minut, ker je kdove zakaj delal samo en šalter, kar je bilo pa tudi edino čakanje v celem dnevu.

Tako daleč se mi da vozit predvsem zato, da se izognem gneči na progah, in tudi danes je bila misija uspešna. Do enih sem bil na Hochsteinu, kjer sta bili progi ob vlečnici še relativno zimski, v dolini je bilo pa nekako tako, kot da je že konec marca. Vseeno je bilo zame, torej za mehkoljuba, zelo prijetno, ker se zaradi majhnega obiska proga ni kaj preveč razrila. Na nekaterih mestih je ven gledalo malo zemlje in trave, ampak nič drastičnega.

Popoldne je bilo tudi na Zettersfeldu zelo prazno (sklepam, da je bilo dopoldne vseeno malo več ljudi). Proge navkljub visokim temperaturam (na 2200 je kazalo +8C) še ob štirih več kot dostojne, ob skrajno levi vlečnici in na bolj položnih delih celo odlične.

Hja, res je šla cela nedelja za tole ekskurzijo, ampak se je povsem splačalo.


Nazadnje urejal/a JakaB Pon Feb 18, 2019 12:02 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 17, 2019 11:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Zanimiva izbira, a normalna cesta do Lienza ti pa ni všeč?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2019 12:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Misliš čez Spittal po AC? Če nimam avstrijske vinjete že na avtu, jo ponavadi za Lienz, Heiligenblut in okoliška smučišča ne grem posebej kupovat, ker se mi zdi časovna razlika čez Kranjsko goro vseeno zanemarljiva glede na dodaten strošek z vinjeto in Karavankami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ive
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 17, 2019 4:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Okt 2019 23:02
Prispevkov: 19


23.11. Odprejo za vikende.

Zettersfeld.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2020 11:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Sončnih dni je bilo to zimo že preveč , zato sva včeraj izbrala sneženje:



Zjutraj je močno snežilo tudi v mestu, na zgornjem delu smučišča ga je zapadlo kakšnih 7cm, sredi dneva pa se je začelo jasniti. Proge so kljub novemu snegu in otoplitvi spodaj ostale dobre, glavni razlog je seveda majhno število smučarjev. Še turnih ni bilo veliko, očitno so počivali za večerno tekmo:





Najboljši so za tri vzpone in spuste za skupno 1300 višinskih metrov porabili slabo uro! Na kašnem smučišču s slabšimi napravami gre to težko še z žičnico . Ko smo že pri napravah: stara dvosedežnica ni nič počasnejša od sodobnih fiksnih sedežnic, vlečnica pa je prav ekspresna, nameril sem 3,5m/s! Pri vožnji navzgor imaš že skoraj občutek da smučaš. Zasluži si eno sliko:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Lienz - Hochstein
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB