Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Brunnalm - St.Jakob im Defreggen « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2018 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

#gas, ne gužve delat, hehe, že tko je pol Slovencev na smučišču iz Matrea. Le pridi, tukaj je perfekten sneg, vreme za zadnji dan pa cukrček.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2018 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ne vem, če je gas danes prišel smučat sem, gneče sigurno ni delal, ker je bilo smučarjev zelo malo, vreme še preveč kičasto, sneg vrhunski, kot se spodobi za zadnji dan . Ob okoli pol treh je na zgornji plato prišla meglica iz doline, tako da smo skupaj s tomijem okoli treh pobegnili v dolino. Moja je tako uspešno zaključila sedemnajst dnevno smuko , pravi da se je že kar navadila na tak način preživetja, hehe.

Spet nekaj razglednic današnjega dne, ne se ustrašit, ker so prazne proge, ampak je bilo resnično malo obiska, smena straže na smučišču očitno.



Eggen alm


Odpeljali so malega poškodovanega otroka

Pogled proti bodoči spodnji postaji sedežnice, sem večni optimist, v senci skrita planšarska vasica na Eggen almu.

Popoldanske meglice


Lep pozdrav iz smrdeče Ljubljane
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2018 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

smo bili in celo prvi danes na 6 sedi in pa tudi zakljucili ob 14:30 ko so se meglice pojavila zgoraj-
Samo lahko potrdim zgoraj napisano. Snega je veliko boljsi kot v Matreiu, gužve ni bilo.... ne vem ce sem 1x cakal na sedez.. uglavem 5*.

Pridemo v marcu nazaj..edino se kaksen frej app za 4 rabimo...kaksen nasvet?
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2018 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

#gas mal za hec, evo moje fotke na šestsedi zjutraj, nobenih sledi smuči, samo ena družina je stala zgoraj, a ste to vi ? Midva sva se pa čudila od kje so ti prišli.


Za apartma ti svetujem, da čakaš za lepo vreme, pa takrat rezerviraš, v marcu bo do Velike noči za dobit kaj prostega (Begfex, Booking, Tiscover).
Booking je včasih problem, ker imajo naštiman za cel teden, pa za manj ni prosto, čeprav v resnici je.
Včasih je najboljši Bergfex, kjer lažje dobiš krajše termine. Pa fino si lahko ogledaš vse možne hotelčke, penziončke, apartmajske hiše...
Za več mi pa vprašaj preko zasebnega sporočila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2018 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Ja to smo mi nismo sli na 3sedo, ampak peš direkt na 6 :-)

Posljem ZS hvala...
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Ejga Age, sem mislil da sva prjatla . Sebi si lahko zrihtal cel teden sonca, meni pa nisi mogel še enega dneva .
Včeraj je bilo res idealno, danes zjutraj pa sva raje spokala v Lienz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2018 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Še malo mojih vtisov štiridnevnega smučanja iz tega prijetnega Vzhodno Tirolskega smučišča. Prišel sem z dežjem in tudi odšel. Na poti v St.Jakob je celo pot v Avstriji deževalo, v Defreggentalu pa že snežilo, ob odhodu domov pa je ravno med preoobuvanjem začelo rahlo deževati, prav smešno, ker smo tukaj večinoma prej zmrzovali, kot švicali. Pravo velikonočno vreme, od sneženja, sončka, oblakov, 'ceuca', odličnih snežnih razmer, na koncu pa do južine. Tudi temperature med -8 stopinj do +2 stopinje.
Prvi dan nisem naredil nič fotk, ker je bila vidljivost med sneženjem občasno res zelo slaba. V glavnem nekaj prvih fur po ceucu, potem je bilo pa že vse razrito. Zgoraj je zapadlo tja do 30 cm novega, spodaj pa za odtenek, proge v dolino so bile zaprte zaradi nevarnosti plazov, pa ne vem zakaj, meni ni duša pustila, pa sem kar smučal dol, spodnji del je cukalo k'pr norcih. Tudi smučko mi skoraj uspelo zgubiti, zaradi slabe vidljivosti, sem se kar naenkrat znašel v celem snegu nepripravljen, mi je snelo smučko v tren oka. Komaj sem jo našel. Prvi dan sva končala malo pred 14 uro, še dobro, da sva imela na voljo spa center.

Raglednice, odlične velikonočne smuke.
2.dan: ratrakiranje je izgledalo bolj bogo zjutraj, čeprav so drugič gladili ob 2 zjutraj, na koncu proge niti niso bile pretirano mehke, verjetno zato,ker je ponoči precej stisnil mraz. Ko smo zvozili rebrca, je bilo odlično. Nobenih kupov ob koncu smuke, vreme se je samo izboljševalo. Sem pa ujel mojo 'slabšo polovico' v akciji že pri prvem spustu.

Zjutraj precej oblačno, potem pa vedno manj.

Zjutraj so še ratrakirali proge na zgornji vlečnici.

Tole so posledice velikega plazu iz Langschneida, odtrgalo je skoraj pol snega iz gore visoke 2687 m, ni zajebancije v gorah.


Kar precej se jih je smukalo te dni tukaj, ni bilo vrst (razen popoldne ob 15 uri), proge precej prazne. Dejansko je bilo največ smučarjev v zloglasnem 'Velikem ponedeljku', sončno vreme, frej dan, odlične razmere so naredile svoje. Dejansko je bilo tukaj takole, v nedeljo je bilo še precej Nemcev na počitnicah, v ponedeljek so vsi dojčlanderi odšli, so pa zato prišli domačini. V torek pa je pišla nova grupa Nemcev, no precej manj. Ambient pa prekrasen


Nemcem se ni mudilo domov, do konca, dve ekipe igrajo smučanje, vedno so zadnji Nemci, do 16:15, je pa res, da jih večinoma začne med 10 in 11 uro.

Plaz iz druge perspektive. Sicer je se je splazilo še marsikje drugje.

3.dan: ponedeljkovo jutro, Avstrijci so kot Slovenci, zjutraj prvi, potem pa v oštarije, pa alkohol..., imaš vsaj popoldan mir, proge so pa tako cel dan odlične.

Ne bom opisoval, pikolovsko 'mikijevo' vsako progo posebej, itak je majhno smučišče in je celoten plato zgoraj v zelo podobnem stanju, njama.





Del plazu bolj od blizu, iz terase Eggen Hütte.

tole so bolj razglednice iz prekrasnega dne, pa niso iz Turracha




4.dan:Ratrakiranje in sneg za prste polizat, prav prijetno presenečen sem bil.




Ob pol enih sva se odpravila v Eggen hütte na obed, proge v dolino so že ojužile.

Po kosilu pa presenečenje, že med kosilo se je pojavila oblačnost, zgoraj pa delna odjuga po vseh progah, vidljivost se je zmanjšala, tako da sva jo ob pol treh popihala domov v Ljubljano. Ko sem tole slikal sem izgubil rokavico, se ne spomnim, da bi jo že kdaj. Sej me je čakala


Na črni progi v dolino je ob vrnitvi kar lepo 'cukalo'.


Malo me mika, da bi ta vikend kar tu končal sezono na izven ledeniških smučiščih. Tale štiridnevna smuka je bila perfektna . Vreme kaže predobro, pa ne 'švabom' govorit, da ne bo gužve

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2018 10:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Nimaš kaj, če nič drugega, teptat pa znajo v St. Jakobu. Če gledam samo slike od ponedeljka in primerjam s Turrachom, Badom ali Stubaievim opisom s Pece, so tukaj res perfektni 'tepihi' brez vsake grude. Lepo!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2018 7:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Nekaj vtisov z včerajšnje smučarije v St. Jakobu: glede na temperature je bila smuka daleč nad pričakovanji, zgornje proge so bile trde (ne ledene!) do dveh / pol treh. Obiska je billo toliko da je bil zaseden mogoče vsak drugi sedež, torej tako prazno kot prejšnji teden v BKK ni bilo, ampak še daleč od kakšne gneče.

Začela sva mislim da 5x zaporedoma z 'rundo' kabinka - trisedežnica - dolina. Zgoraj se je na sicer dobro steptani progi našla kakšna gudica ... :




... v dolino pa 'tepih', ki se je začel mehčat šele okoli poldneva:






Pa še nekaj slik s šestsedežnice. Na skrajno levi (če gledaš navzdol) progi so zjutraj trenirali Zagrebčani, ko so pospravili kole pa je bila perfektna;






Tudi proge ob vlečnici je treba prevoziti:


Zadnjo uro pa sem se spet prestavil na trisedežnico, saj je počasna da je hudo, je bila pa lepo sončna in topla, pa še sneg, ki se je medtem spremenil v spomladanski 'putrček', je bil tam najmanj zvožen:


Pod črto - odličen dan na smučišču, ki ga pozimi zaradi senčne lege ne maram preveč, je pa idealno za pomladnansko smučarijo!
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2018 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Današnji dan v slikah, sonček, zimski sneg, najboljši na tej turneji.
Pred dvema dnevoma 10 do 20 cm novega snega. Progi pod gondolo sem čisto pozabil slikati, tu je bil sneg še najslabši, precej grudast in popoldne ledeno.









Akumulacijo so po moje povečali



Poseka pri spodnji vlečnici Feistritz, ne vem če ni to priprava za napovedano sedežnico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2019 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Kratko poročilo iz naravnost fantastičnega Defreggentala, tukajšnega smučišča zima še ni zapustila, sneg za mene boljši ne more biti, gneče pravzaprav ni, še največ smučarjev v soboto, potem pa vedno manj. Precej Slovencev zaradi počitnic, največ gostov pa tradicionalno Nemcev.





Ko napademo rebrca...


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2019 8:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Prekrasen vikend v Defreggentalu, gneča počasi pojenja, čeprav gostov ne manjka, včeraj precej lokalnih smučarjev, zato kar nekaj prometa dopoldne, danes pa manj smučarjev, vse bolj ležerno.
Sneg včeraj že zjutraj malo bolj mehak zaradi novega snega, brez kupov, proge so zdržale do najinega kosila, potem pa se do zadnje tretjine zgornjih prog počasi začel mehčati in nižje so že začeli nastajati kupi, na vlečnici pri spodnji postaji gondole je na progi pošteno cukalo. Danes zjutraj so nas pričakale na nekaterih mestih rahlo betonske proge, ki so hitro popustile, zaradi hlajenja ozračja, pa so ostale cel dan v odličnem stanju, mogoče popoldne malo bolj mehko, perfektno. Za tiste, ki radi dirkajo na trši podlagi poezija .
Sončka ni manjkalo, opečen obraz je bil zagotovljen, hehe, smučarka obleka je morala biti že pomladanska.
So pa iz parkirišča začeli striktno preganjati avtodomarje, sicer to že med mojim počitniškim smučanjem. Nisem čisto siguren za razlog, ampak predvidevam, da zaradi torka (pa mogoče še nekaj dni prej) 26.02., ko je bilo spodaj na parkirišču cca 25 avtodomov, pretežno slovenskih. Mislim, da so kar precej rajali, posledice pa....

Še nekaj slikovnega gradiva iz tega prečudovitega vikenda, upam da bo še kakšen s takim vremenom










Tale od danes, cca ob 14 uri, njama



Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2019 8:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Nekaj razglednic iz čudovitega smučarskega vikenda, tretjega zaporednega na Brunnalmu, ta vikend maloštevilna zasedba na smučišču (ne pomnim tako malo smučarjev), mnogo gostov zdaj več ne smuča alpsko, ampak se udeležujejo vodene turne smuke, hoje v gore in teka na smučeh (mislim, da imajo 20 km proge, pa kar nekaj višincev narediš od St.Veitha do Marie Hilfe).
Pogoji za smučanje še vedno fantastični , prava pomladna ležerna smuka, po moje najboljši čas cele sezone.
Upam, da bo naslednji vikend slabo vreme, če ne bom moral spet na pot, hehe.
p.s.: žena je danes brala nekje na netu, da je bila na Krvavcu silna gneča že zjutraj za karte, jao, kar ne morem verjet.












Tale je iz zadnje fure danes na črni progi v dolino malo po 15 uri, njama


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 6:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Age a gresta v soboto zjutraj gor ali v ze v petek
Ravno za ta vikend studiram, med pocitnicami je bilo noro..
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2019 10:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

#gas, običajno greva v soboto zjutraj, ker še ni gneče, in lahko prideš v 2 urah in 20 minutah, če se ti mudi. Štart nekje čez 6 uro zjutraj iz LJ, da prideva pred odprtjem. V marcu so bili presenetljivo 'netočni', so začeli vedno pred 9 uro, enkrat celo 15 minut prej, zaradi dirke.
Ta vikend ne kaže najboljše vreme v nedeljo, sem kar vesel, da sva izkoristila vse tri vikende.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 8 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB