Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje-aktualne informacije 2017/2018

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 31, 32, 33  Naslednja
 Mariborsko Pohorje-aktualne informacije 2017/2018 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2018 7:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Včeraj so baje naredili tehnični pregled za Bolfenk. Toliko o nategovanju o pripravljenosti naprav perd sezono. Padla drevesa etc en sam nateg. Upam, da bodo našli še dva strojnika in pognali Bolfenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fisko
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2018 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 21:31
Prispevkov: 108


Zlatko, sem se v sredo zjutraj peljal po Bolfenku in zavil do spodnje postaje in ti lahko iz prve roke povem, da je ležalo na spodnji postaji kar konkretno drevo. Drugače pa se iz Lenkotovih slik vidi, da so ga potem popoldan istega dne razžagali:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2018 9:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

zdaj pa da vidimo, koliko od tega bo res...
https://wepowder.com/en/mariborsko-pohorje
https://www.bergfex.si/mariborsko-pohorje/wetter/berg/
http://www.snow-forecast.com/resorts/Mariborsko-Pohorje/6day/top
(btw, če bo vsaj približno tako bo to noro) sploh, če bodo naslednji teden temp. res tako nizke....no, potem bodo otroci imeli sila lepe počitnice....takšne kot jih že dolgo ni bilo.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2018 11:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Potem pa še mi naj kdo kontradiktira, da mariborski breg nima konstantne nesreče!
Zima pride komaj konec februarja/v začetku marca, pa še to sredi zimskih počitnic ko bi bilo najboljše lepo vreme in pa nabite naprave ter hoteli. Pa še to da se zima začne prezgodaj in nato konča za vsaj kakšen mesec. Kot kaže naj bi zima ostala v naših krajih kar nekaj časa kot posledica razpada polarnega vrtinca, ki sem ga nekako na hitro razložil v temi aktualno vreme.
Drugače pa, akumulacija padavin do petka:

120mm pomeni nekje 120cm snega, oz nekaj manj če še upoštevamo posedanje zaradi teže snega.
Ali pa visokoresolucijski model, do 3 dni vnaprej:



Kjer lepo kaže višek snega na našem vzhodnem delu Pohorja. Sicer pa, takšnih in drugačnih pravljičnih slikanic sem že letos lepil neštetokrat, kakšen je pa bil rezutat pa je več kot jasno .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 12:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
marko je napisal/a:
Meni, ki gledam na tele razprtije z drugega konca Trojan, nekaj ne gre ravno skupaj. Če je na Pohorju vse tako zanič, pa absolutno predrago, kako da je potem taka gneča, da je za eno kilavo vlečnico treba včasih čakati pol ure.

Še eno vprašanje ker že nekaj časa nisem bil na Pohorju. Na shemi prog vlečnice Bolfenk sploh ni več. Očitno ne gre samo za začasno nedelovanje, kot je nekdo napisal. Ni narisanih niti ostalih dveh vlečnic Luka in Radvanje (če sem jih prav imenoval). Ali te še stojijo, ali so jih odmontirali? Zanimivo pa je, da so dvojne vlečnice seveda označene kot dvojne, čeprav je v funkciji samo ena.


Ne bereš dovolj podrobno, če bi bi vedel zakaj so tašne gužve....Bolfenk obstaja, ga najdeš na slikah nekaj postov nazaj (ga usposabljajo), Habakuka že kakšne 4 leta ni (če ne že več), pri najboljši volji pa ne vem kje je vlečnica Luka.....no, na koncu se ti že malo svita zakaj so take gužve...

Po temle zemljevidu naj Bolfenk sploh ne bi obstajal:
https://www.visitpohorje.si/smucisce-in-proge/
Res nisem prepričan o imenih naprav. Če se ne motim so bile včasih 3 vlečnice ena nad drugo. Spodnja je bila, če se ne motim Mojca, srednjo sem jaz imenoval Luka, je najbrž Habakuk, zgoraj pa Bolfenk. Nobene ni več na zemljevidu,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 12:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Ta zemljevid je takointako zavajajoč.....vrisane so dvojne naprave, od katerih ena ne deluje...že iz tega se kaže odnos do uporabnikov....drugače pa Bolfenk še vedno je, čeprav ni vrisan oz. je "kao" tam nek krogec....šlampasto.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 1:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


En starejši zemljevid, kjer so vrisane še vse tri stare vlečnice in še brez piskra:



In pa novejši, iz Šcp-jevih časov, preden so prenehali z obratovanjem vlečnice Habakuk in za tem ko so odstranili vlečnico Mojca. Vlečnica mojca je medrugim bila odstranjena leta 2008, med izgradnjo prizidka hotela Arena, obratovala ni že nekaj let pred tem, če se mi prav zdi. Mimogrede, ta hotel se trenutno prodaja, skupaj s ostalimi:
http://nepremicnine.dutb.eu/prodaja/Slovenija.d194/Podravska.r12/prodaja.k1/oglas3136743.html?sort=vdesc#cnta
In še obljubljen zemljevid, ki ga prilagam v polni velikosti, le potrebno bo stisniti na sliko:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
medo089
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 1:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2015 16:56
Prispevkov: 27


danes ponoči so zasneževali in še naslednje noči bodo zasneževali.in to 20.februarja,vi pa se obremenjujete katera vlečnica je vrisana?ko bodo še to porihtali pa nebote meli kaj druga za jamrat,vam bo pa verjetno šlo že na živce če bo žičko prdno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 1:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

O lej ga medek je nehal hibernirat....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 21, 2018 9:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Začnite šparat saj se nam kot je razvidno iz priloženega članka v marcu obeta nova marketinška akcija za povečano prodajo sezonskih vozovnic za naslednje leto : https://www.vecer.com/bernard-majhenic-naj-politika-odloci-kaj-bomo-s-pohorjem-6409571
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 21, 2018 10:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


Pa še vedno razlagajo, da so imeli snega dovolj za izvedbo Zlate lisice. Res ne vem, zakaj niso takoj po snežni kontroli stadiona odprli in pognali Poštelo?
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 21, 2018 11:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Spet Majheničev unikum...a mi kdo lahko pove, kje se lahko ob koncu sezone že kupi karta za naslednjo, ob predpostavki, da je velik vprašaj ali bo sedanji upravljalec tudi prihodnji (tako jaz razumem shizofreno cepetanje vodilnega v članku)? Res me to zanima....da jih vnaprej financiram za nekaj kar je danes v luftu??? E moj Majhenič......drži se ti golfa.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 21, 2018 12:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 201


volki je napisal/a:
Začnite šparat saj se nam kot je razvidno iz priloženega članka v marcu obeta nova marketinška akcija za povečano prodajo sezonskih vozovnic za naslednje leto : https://www.vecer.com/bernard-majhenic-naj-politika-odloci-kaj-bomo-s-pohorjem-6409571


Ideja je mogoče res njim privlačna. Se pa po aftobusarsko spet zalomi pri izvedbi: najprej pol intervjuja jamra, da ne vedo kako bo, bodo naslednje leto oni upravljali, bo mogoče novo podjetje, bo mogoče šlo vse čez +1 zanič leto adijo. Skratka ima vsaj tri različne variante za mestni svet. In potem bi oni imeli v tako nesigurnih razmerah denar za praktično 1 leto naprej na lepe oči? Mojstri...

Že letošnji začetek septembra se je za marsikoga pokazal kot prehiter, da bi resno razmišljaš o nakupu sezonske. Jaz sem dobesedno iz morja šel kupiti sezonsko.

Aja, je pa zanimiva poslovna logika: jamrajo, da so nazadnje prodali manj sezonskih, za naslednjo sezono ni realnih obljub o izboljšanju (recimo, vse dvojne naprave bodo delale). Sedaj pa dajmo podražiti sezonske, ker lahko potem upamo, da jih bomo naslednjo sezono prodali več ali kaj? puntigamlinks.press
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 21, 2018 5:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


https://sobotainfo.com/novica/lokalno/vlecnica-bolfenk-bo-znova-obratovala-odpira-se-tudi-stara-fis-proga/423488
_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2018 8:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Včasih pri +30° paše kak mrzli komentar prebrat.

Torej najprej zanemarimo jamranje v intervjuju in možne razplete za drugo sezono in napišimo kaj ralnega, skoraj optimističnega:

Kdo prodaja karte za naslednjo sezono ob koncu te? Vsi pametni, ki delajo na dolgi rok. Ameriški centri po pravilu v maju nudijo posebne akcije za stalne kupce, s tem, da ponudijo še kak bonbonček, recimo en teden smučanja v Švici in na Japonskem (se strinjam da za večino neuporabno ampak je bonbonček). To vse za ceno dobrih 800$

In ja ob koncu sezone ko smo vsi navdušeni kako fajn je bilo na zaključku pri Mitji, bi z veseljem kupil karto za novo sezono, posebej še ker gre tudi za finančno vzdržen termin - ni še poletnih počitnic, ni brezplačnega šolanja naraščaja, ni novoletnih daril,...

Moja ideja: prodaja kart za drugo sezono od 1.4. do 31.5. po ceni 250€, od 1.6. do 15.12. po ceni 350€ BREZ IZJEM! Po 15.12. puni hamer.

Da pa mi nekdo v prvem stavku govori o nujnosti podražitve v drugem pa o super akciji prodaje po sedanji (???) ceni, pa mi je malo khm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 31, 32, 33  Naslednja Stran 22 od 33

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje-aktualne informacije 2017/2018
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB