Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Brunnalm - St.Jakob im Defreggen « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 25, 2017 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Danes smo smučali tukaj Guzva ja bila zjutraj do cca 10:30,... potem ko je pa sneg malo popustil, je bila guzva v gostilnah

Proge so se v dobrem stanju, kamnov ni videti (v primerjavi z Matrei-om).
V dolino se se da smucat, ceprav je spodaj proga ze v dosti slabem stanju
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 16, 2017 3:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Vidim, da premalo smučate, ste že spet pri lokalno političnih debatah, hehe. No jaz sem pa trenutno na velikonočni smuki tukaj v Defereggentalu, kjer se razmere za smučanje vsak dan poslabšujejo. Začela sva na topel sončni petek, ki pa je vzel kar precej ostalega snega. Sneg zjutraj skoraj betonski, vendar z dobrimi robniki zelo zadovoljiva smuka, samo ratrakiranje pa je pustilo precej, lukenj, stopnic in podobnih nevšečnosti, tako da si moral biti vseeno pazljiv. Po dvanajsti se je precej ojužilo, temperature so bile kar visoke. Smuka prava pomladanska, vendar sonček naredi vzdušje. V petek je bilo še kar precej smučarjev na počitnicah, vendar neke gneče ni bilo.
Proge v dolino so seveda zaprte na mojo žalost, nimam več dostopa do moje priljubljene koče pri Emilu z njihovim 'šmornom'.

Petek




Luža na spodnji postaji zgornje vlečnice kaže na trenutne razmere



Ob 15 uri še kar nočejo nehat smučat


več sledi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 16, 2017 4:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Sobota 15.04.2017

Zjutraj nas je pričakalo sončno/oblačno vreme, ki je bilo na koncu prav blagodejno za sneg. Iz petka na soboto so oblaki povzročili, da včeraj zjutraj ni bilo popolnoma pomrznjen sneg, kakšen cm ali dva je bilo lepo ojuženega, tako da smo se kakšne dve ure in pol lepo vozili po putrčku, preden je sneg začel popuščati pod temperaturami, ki pa niso bile več tako visoke ot en dan prej. Popoldne se je popolnoma ojužilo in pooblačilo, tako da sva zaključila ob pol dveh (sem nadomestil z bazenom, 8 kilometrskim tekom in savno)
Z lokalnim smučarskim učiteljem sva se pogovarjala, kako je boljša smuka kot v petek, ko je bilo pretoplo. Seveda je pogovor tekel tudi o nameravani novogradnji (novi šestsedi na Lepples Kopfl), in kje naj bi potekla trasa, na koncu sva se rajši ustavila, ko je bil omenjen Schultz, tudi tu mu ravno ne zaupajo pri obljubah.


Temne fleke je povzročila petkova visoka temperatura, napol pomrznjen sneg/voda.











Med tekom sem obiskal spodnjo postajo Feistritzlifta, nehal je delati danes zaradi pomanjkanja snega

našel tudi Deferegger Heilwasser
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Spet lep sončen, pravi zimski dan v Defreggentalu. Škoda, da je smučišče v tem času tako malo v soncu, progi v dolino sta praktično cel dan v senci, kmalu po 14 uri pa celotno smučišče z nekaterimi izjemami. Smučarjev še vedno ni veliko, je pa tukaj čudna navada, bolj se bliža konec obratovanja, več je smučarjev/deskarjev in to takrat, ko preide smučišče v senco lol. Snežna podlaga me je zjutraj presenetila, ker se mi je zdela slabša od tiste v Sillianu, pozneje pa se je pokazalo kdo ima na Vzhodno tirolskem najboljši sneg, tudi na koncu pri vračanju v dolino sneg še vedno fantastičen.

Slikal sem šele po deseti uri, ker je do takrat večino prog v senci, po 13 uri pa se senca hitro vrne.













Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2018 8:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Včeraj sva začela najino počitniško smučanje v Kals Matreu, kjer je bilo vreme precej oblačno, razen po 13 uri, ko se končno pojavil sonček. Sneg v primerjavi z današnjim tukaj več kot razred slabši, so bile pa včeraj čudne okoliščine, precej toplo vreme, ki je botrovalo slabi strukturi snežne podlage (raznim kuglam, zrnatem snegu itd.). Smučarjev v GG resortu še manj kot v ob mojem obisku pred tednom, ko sva imela krajšo 'Prešernovo turnejo' (Kals Matrei, Helm, St.Jakob, Sillian).

Danes zjutraj smo nekaj voženj še imeli difuzno svetlobo zgoraj, potem pa se sonček prebil čez tanke oblake in šele po opoldanski malici so se pojavile bolj konstantne plavine. Vidljivost je bila sicer odlična, temperature ravno prave, snežna podlaga pa vrhunska. Presenetljivo malo smučarjev, šele proti poltretji uri so se pojavile večje skupine, da sem dobil občutek manjše gneče, pa še vreme se je kmalu potem pokvarilo.



Malo več slikic zgornje vlečnice po Lepples kopflom. Odličen sneg, še tisti ki so prišli sem so v glavnem vlekli dolge carving zavoje, čista uživancija.




Tale je pa za naju z 'mikijem', upam da bodoča trasa nove sedežnice pod vrh.

Letos ob taki debeli snežni podlagi lahko naredim z lahkoto tale posnetek nad zgornjo postajo sedežnice.







Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2018 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Bolj kot zaradi dobrih snežnih razmer sem ti 'fovš' ker si uspel dobiti verjetno najlepše vreme na področju koroške karte. Če to primerjam z vremensko žalostjo v Bad Kleinkirchheimu isti dan ...
Citiram:
so bile pa včeraj čudne okoliščine, precej toplo vreme, ki je botrovalo slabi strukturi snežne podlage (raznim kuglam, zrnatem snegu itd.).

Ja, čudno še najbolj paše za situacijo v soboto. Žal se je vsaj v Badu ta čudna situacija nadaljevala še v nedeljo, samo da so kugle pomrznile. Zanimivo, včasih taka kratka otoplitev ki ji sledi mraz lahko situacijo na progah celo izboljša, ker utrdi sneg, tokrat pa očitno ni bilo tako. In tu je St. Jakob s severno lego prog in svojo nadmorsko višino zagotovo v prednosti. Lepo, javi se še kaj in prilepi še kako sliko.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.


Nazadnje urejal/a miki Pon Feb 19, 2018 10:55 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukke
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2018 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2010 16:20
Prispevkov: 84


Miki, ko že tako utrujaš po vseh temah s to tvojo pravilno slovenščino itd.

Napiše se fotografija. Beseda fotka ne obstaja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2018 10:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala za opozorilo, nisem vedel. Sem pa popravil. In si mislil svoje.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

še kratko poročilo včerajšnega in današnjega dne, v glavnem lepo mrzlo vreme. Sneg boljši ne more biti, danes smo imeli zjutraj tam nekje -13,14 stopinj pod ničlo na vrhu. Vreme za naslednja dva dneva kaže lepo . Gneča na smučišču manjša od pričakovane, mogoče zaradi odlične snežne podlage, pa ni strahu med smučarji, vse se giblje precej hitro. Letos spet precej Slovencev v počitniškem tednu, moram nas kar pohvalit, večina zelo dobrih je kar naših. Ker je to manjše prikupno smučišče, nas spet ni ne vem koliko, ampak Slovenščino se kar sliši po smučišču.
Sem pa prvič videl kaj naredijo na teh starih skoraj pokončnih strehah z metrsko snežno odejo. Pridejo alpinisti in jo dobesedno razžagajo po kosih, ker je tako trda.

Še nekaj slikic iz prekrasnega ambienta, imam občutek, da je to skoraj povsod.







Tole je bilo danes ob dveh popoldne, po eni vožnji po gozdni progi do spodnje postaje gondole se je sonce že spet vrnilo nazaj.


Pa še ena zgodbica moje žene, prvo sva šla na štiridnevno južno-vzhodno tirolsko turnejo, prišla domov, ona že naslednji dan za pet dni na Pohorje, v petek zvečer je prišla 'spet' domov, v soboto ob 6 uri zjutraj pa na vzhodno tirolsko za osem dni, danes je ravno končala 13 zaporedni smučarski dan, še štirje jo čakajo, hehe, pa kar presmuča okoli 10.000 višincev na dan.

Tole še za Mariborčane, počasi dojema vaše kritike, kar se tiče ene vlečnice, enega avtobusa itd., ampak še vedno je po šestih letih navdušena nad vašim hribom, prijaznostjo žičkotov. Letos so imeli še srečo z snežno odejo, vremenom (v pon sneženje, potem tri dni sončka, v petek pa dež). Aja, pravi, da kar nekaj lokalcev smuča fenomenalno, da so domačini zelo vzgojeni smučarji, kar se tiče pa turistov pa prava drhal (in to tako Slovenci, kot tujci). Prav zanimivo mi jo je bilo poslušati, ker spremljam najbolj spemano temo na forumu 'Mariborsko pohorje' .

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 21, 2018 10:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Še malo infa iz mrzle doline Defreggen, danes -16 stopinj v dolini zjutraj, zgoraj tudi popoldne vsaj -10, spodaj -2, a takole bo naslednji teden pri nas. Tukaj so napovedi za jutranje temperature - 28 stopinj. Se da preživet v mrazu, če je sonček kot danes. Nekaj slikovnega materiala današnjega smučarsko perfektnega dne za tiste, ki jih mraz ne moti.










Jutri bo bolj kilav dan, samo eno uro sončka je napovedanega.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2018 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Še nekaj utrinkov današnjega snežnega dne, bolj 'fotke' spodnje vlečnice v Bistrici, kjer sva danes prvič preizkusila prehranjevalnico Feistritz Stüberl, prava avstrijska gostilna, v redu cene. Na zgornjem platoju cel dan slaba vidljivost, smuka še najboljša na gozdnih progah. Jutri se spet pričakuje izboljšanje vremena, tako da bo za vikend kar lepa smuka. Potem pa je napovedan mraz.



Tale je 'fotka' je za mikija



Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2018 9:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Age je napisal/a:

Tale je 'fotka' je za mikija

Uradno te moram opozoriti da ta beseda ne obstaja in je uporabnikom foruma nerazumljiva ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2018 6:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Halo, ne moreš me odpustiti iz foruma zaradi nerazumljivosti mojih poročil, ker sem že zaščiten (starost nad 58 let)

Še malo razglednic, pardon 'fotk' iz sončnega dne do megle ob 14 uri, ki se je dvignila iz doline.






Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2018 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Lepe fotke!!!!!!
Uživaj!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 23, 2018 8:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Ste imeli srečo,. v Matreiu se je dvignila ob cca 12:30. tako da so ljudje kar z gondolo hodili v Kals

Upam da bo jutri lepse vreme... vas pridemo pogledat
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 7 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Brunnalm - St.Jakob im Defreggen
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB