Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2017/18

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Mokrine/Nassfeld 2017/18 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 2:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ja, se hitro razrije, ampak niso kupi že ob odprtju prog. Proge je treba vsak dan steptati, tudi če sneži. To bi sicer kakšen strokovnjak za teptanje bolje vedel, ampak ponekod znajo tudi ob obilici novega snega zelo dobro pripraviti proge. Morda imajo težje teptalce ali smetišnica zadaj bolj stisne sneg. Na Mokrinah je pa v glavnem katastrofa (nisem bil tam, ampak so mi povedali ljudje, ki nimajo ravno navade šimfati).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 4:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Smo izkoristili stavko in šli v Mokrine... ko smi prisli je bil lep sonček, okoli 13h pa je zacel padati "sneg".

Ze takoj zjutraj je bilo vse mehko, kupi so ratali takoj. Bilo je cel kup lukenj in stopnic.. sem bil kar malo razocaran.... edino guzve pa ni bilo nobene. ne na sedeznicah ne na progah...
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pončo
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 8:04
Prispevkov: 81


Danes v Nassfeldu. Težko bi našel boljši dan. Nobene gužve. Sonček, toplo, vendar suh zrak in nobene gužve (to sem že enkrat omenil, ne? ), zato so bile proge odlične ves dan.
Ogrevanje na Sonnleitnu


Mossern


Rudnigg


Da ne bo proga v dolino vedno prišla na vrsto šele na koncu dneva, ko je že njiva, sva se jo odločila izpeljati že dopoldne






Sledil je Trogl


FIS


Gartnerkofel


Trogkofel




Ob 15.40 šprint v dolino, ker je bilo treba biti pred koncem tekme v Planici. Pa ne zato, da bi gledal našeorle , ampak da uidem stampedu na cesti.
Proga v dolino popoldne kljub +10°C v odličnem stanju, le zadnja prelomnica je izgubljala boj s termometrom.


Odličen dan. Bila sva sama z ženo. Skiline je sprintal 11.000 vm.
Letošnja sezona je najbrž končana, težko jo bo preseči.
_________________
22/23: 4xDolomiti, 2xKals-Materi, 1x Brunnalm, 1xZettersfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2018 11:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Težko bi našel boljši dan. Nobene gužve. Sonček, toplo, vendar suh zrak (...)

Verjamem, tudi na slikah se vidi kako fenomenalne razmere sta imela. Zadnji dnevi so res idealni, ne samo da je dosti snega, ampak so tudi temperature bolj zimske kot spomladanske. Pogosto smo v tem času rili po čofti, letos pa razmere kot sredi zime, samo višina sonca nas spomni da pišemo že 23. marec. Lepo !
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2018 5:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Včeraj (torej v petek) sem šel semle na eno poldnevno. Na Mokrine praktično nikoli več ne grem, sem pa nekako mislil, da bo med tednom tako pozno v sezoni vsaj znosno. In je bilo, v bistvu sem se nakoncu popolnoma spodobno nasmučal. Zjutraj povsod beton, zratrakiran zelo stopničasto in grudasto - saj vem, da je pomlad, zato tudi ne pričakujem popolnih prog, ampak vseeno je bilo precej slabše kot recimo danes na Grossecku (poročilo sledi) ali pa v ponedeljek na Višarjah. Potem je pa počasi začelo spuščati, že zelo kmalu je bilo fino na Rudniku, pa na črni pod kabinko, na Sonnleitnu zaradi lege sploh. Ob kakih pol dvanajstih sem se prestavil na drugo stran prelaza, kjer sem se kakih petkrat spustil po kratki strmini pod FIS-om, ki je bila super, ravno prav spuščena in prazna, potem sem pa kakšno uro smučal še na vlečnici, kjer je bil najboljši sneg dneva in prav tako praktično nič ljudi.

Je pa bilo vseeno več ljudi, kot sem pričakoval, kar nekaj Angležev, pa tudi heavy metalcev z glasbenega festivala, ki se trenutno odvija na smučišču. Jih je bilo kar zabavno videti, kako smučajo v jeans jaknah, napolnjenih z našitki bandov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine/Nassfeld 2017/18
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB