Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje-aktualne informacije 2017/2018

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 31, 32, 33  Naslednja
 Mariborsko Pohorje-aktualne informacije 2017/2018 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Preskok
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2018 12:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 14:24
Prispevkov: 40


Jurij,

vsi vemo po čigavih naročilih se je Čopka odpirala takrat in danes. Vsak, ki ima vsaj malo razčiščene pojme ve, da je bilo to popolnoma nepotrebno.

Z odprtjem Čopke in izjavo, da je dovolj snega za Zlato Lisico, kar bodo tudi dokazali in se bo stadion odprl 31.12.2017 (kar se seveda ni zgodilo) dela ta oseba /osebe samo negativno promocijo našemu bregu in potem se čudijo zakaj je izguba in ni smučarjev.

Je pa res, da ko je bil zunanji izvajalec zadolžen za pripravo smučišč, zasneževanje,... si lahko na njega prenesel vso krivdo, nesposobnost,... Sedaj pa to več ne gre,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2018 7:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 203


Ne moremo mi delati toliko negativne propagande, kot si jo lahko aftobusarji naredijo sami:











Skoraj me je na rit vrglo od smeha, ko sem videl, čemu oni rečejo urejeno smučišče. Perfekten strel v obe koleni. PR-ovec, ki je dal to na FB je definitno puntigamlinks...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2018 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Miha Rubin - pravi diamant v PRu!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modri mislec
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2018 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 18:14
Prispevkov: 85
Kraj: slovenska bistrica

Pa toti avtobusarji niso več normalni!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2018 11:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Upam, da so vsaj zadevo okoli "foto personalizacije" vozovnic dobro premislili, ker gre za snemanje na javnem mestu, bi morali na to opozorit z napisi (mogoče je tudi to razlog, da sta sedaj samo dve vstopni mesti na gondolo), pa tudi splošni pogoji poslovanja o odvzemu vozovnic, so rahlo v nasprotju z zakonodajo.
Najbolj "smešna" je navedba, da ti lahko karto odvzame vsak zaposleni v Marpromu, torej tudi voznik avtobusa, ratrakist,... in vse to brez potrdila o odvzemu, ki ga zakon izrecno določa.

A gre še nižje to dvigalo?


 Poskus ali zloraba vozovnice in kršenje pravil varnega smučanja so razlogi za takojšen odvzem vozovnice. Za odvzem vozovnice je pooblaščena uradna
oseba družbe
. Vozovnica se odvzame brez potrdila.

 Za odvzem smučarske vozovnice v primeru zlorabe vozovnice so pooblaščeni vsi zaposleni Javnega podjetja Marprom d.o.o. Vozovnica se odvzame
brez potrdila.


Med tem ZvSmuč-1:

VI. UKREPI NADZORNIKA IN POLICISTA
25. člen
(ukrepi in pristojnosti nadzornika)
(1) Pri opravljanju nalog na smučišču sme nadzornik, če so ogroženi življenje, osebna varnost, premoženje ali če je kršen red na smučišču, uporabiti naslednje ukrepe:
1. ustno opozorilo, s katerim nadzornik opozori na okoliščine in ravnanja, ki pomenijo ali bi lahko pomenile kršitve reda ali javnega reda na smučišču,
2. ustno odredbo, s katero nadzornik osebi, ki s svojim ravnanjem krši red ali javni red na smučišču, ogroža premoženje, osebno varnost ali življenje ljudi, izreče ustno navodilo ali zahtevo, da s kršitvijo ali ogrožanjem takoj preneha,
3. ugotavljati identiteto smučarja ali druge osebe na smučišču, če je priča ali udeleženec v nesreči ali je kršil določbe tega zakona, ali
4. odvzeti smučarsko karto in prepovedati smučanje v skladu z drugim odstavkom 26. člena tega zakona.

26. člen
(prepoved smučanja in odvzem smučarske vozovnice)
(1) Ko policist ugotovi, da ima oseba na smučišču pri izvajanju smučanja ali drugih športnih aktivnostih in dejavnosti v organizmu več alkohola, kot je dovoljeno, ali prisotnost prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi ali ko ta oseba odkloni sodelovanje pri preverjanju takih snovi v organizmu, mu policist prepove nadaljnje smučanje in odvzame smučarsko vozovnico za isti dan brez povračila stroškov nakupa smučarske vozovnice ter prepove nadaljnje športne aktivnosti in dejavnosti na smučišču. Policist o tem obvesti upravljavca smučišča, ki mora preklicati vozovnico in onemogočiti nakup nove vozovnice za isti dan ter osebi omogočiti vrnitev do vstopa na smučišče, če odvzeta vozovnica to omogoča.
(2) Smučarju, ki ne ravna v skladu s 1. do 10. točko tretjega odstavka 23. člena tega zakona ali 1. do 5. točko četrtega odstavka 23. člena tega zakona, lahko nadzornik prepove smučanje in mu odvzame vozovnico za isti dan brez povračila stroškov nakupa smučarske vozovnice ter prepove nadaljnje športne aktivnosti in dejavnosti na smučišču. O tem obvesti upravljavca smučišča, ki mora preklicati vozovnico in onemogočiti nakup nove vozovnice za isti dan ter osebi omogočiti vrnitev do vstopa na smučišče, če odvzeta vozovnica to omogoča.
(3) O odvzemu vozovnice se izda potrdilo. Obrazec potrdila predpiše minister, pristojen za notranje zadeve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2018 11:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2345


Je že kje napisano tudi če na drobno da je objekt pod videonadzorom.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2018 11:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Da se razumemo, podpiram, da se končno naredi red s preprodajo dnevnih kart, ampak se mi zdijo to trenutno neke gasilske akcije, da bo folk še bolj zasovražil Pohorje. Itak je prepoznava samo na gondoli, drugje 99,99% ne.

Mislim pa da napis "objekt je pod videonadzorom" ne pokrije foto prepoznave.

Imajo pa tak sistem recimo v Tignesu na vseh napravah kjer je kontrola kart.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2018 11:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Citiram:
Sistem kontrole smučarskih vozovnic se na smučiščih v upravljanju Javnega podjetja Marprom d.o.o. izvaja pod videonadzorom, na kar kupce
smučarskih vozovnic opozarjamo tudi na vstopnih postajah in na prodajnih mestih smučišča. Z nakupom smučarske vozovnice se je kupec s tem
dejstvom tudi seznanil

https://www.visitpohorje.si/wp-content/uploads/2018/01/Splo%C5%A1ni-pogoji-poslovanja-za-smu%C4%8Danje.pdf

Kot tudi to, da se spomnim da je pred vhodom oz. nekje na ploščadi pred vzpenjačo bil nameščen napis za snemanje, kot tudi na blagajni, že pred prihodom teh novih avtomatov.
Mislim pa da je tudi na drugih smučiščih tako urejeno po Sloveniji, da ti lahko odvzame kdorkoli. Kakšen je pa zakon v tem primeru pa ne vem, niti se mi ga ne da v tem trenutku iskati. Samo sem našel za videonadzor:
Citiram:
ZVOP sicer narekuje, da mora obvestilo vsebovati naslednje informacije: da se izvaja videonadzor; naziv osebe javnega ali zasebnega sektorja, ki ga izvaja ter telefonsko številko za pridobitev informacije, kje in koliko časa se shranjujejo posnetki iz videonadzornega sistema.


JurijB, si me prehitel z urejanjem sporočila. Tisti zadni člen velja le, če smučarju odvzame nadzornik ali policist! Odvzem vozovnice s strani upravitelja oz. Marproma je torej lahko brez potrdila. Sem pa kamere videl na Stolpu pa na Pošteli. Tako da so postavljeni marsikje, brez skrbi. Nameščeni pa so ponavadi nad tistimi avtomatskimi vraticami pred vstopom na žičnico.


Nazadnje urejal/a lenko Pet Feb 09, 2018 11:46 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2018 11:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2345


V kranjski gori je napis na vsaki napravi. Na voglu pa samo na vratih na spodnjo postajo
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 09, 2018 11:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Lenko: splošni pogoji niso nad zakonom in zakon predvideva, da v primeru "kršenja pravil varnega smučanja" (kot to opiše Marprom) lahko vozovnico odvzame SAMO nadzornik ali policist. Se ne spuščam v odvzem pri zlorabi vozovnice, mi je pa vseeno smešno, da lahko to naredi kar vsak zaposleni pri Marpromu.

Nebi škodilo, da jim pogoje revidira kak resen pravnik, ker te je pisal bolj ljubiteljski.

PS: bom jutri testiral kako jim deluje prepoznava.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2018 12:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2345


Pač vozovnico lahko vzame vsak ki dela v firmi kdo pa jo bo drug.
Ti pa želim srečo jutri, je čisto odvisno na kakšnega zaposlenega naletiš. Jaz sem lani večkrat v kranjski gori zamenjal čelado, pa ni bilo nobene kontrole vozovnice ali kaj podobnega.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
winni
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2018 12:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2013 19:37
Prispevkov: 145


andmer99 je napisal/a:
Ne moremo mi delati toliko negativne propagande, kot si jo lahko aftobusarji naredijo sami:











Skoraj me je na rit vrglo od smeha, ko sem videl, čemu oni rečejo urejeno smučišče. Perfekten strel v obe koleni. PR-ovec, ki je dal to na FB je definitno puntigamlinks...


Res neverjetno, primerno za kakšno kompilacijo "how low can it go"... pa sem mislil da so samo bovčani takšni pacienti pri nas
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2018 10:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Jaz tu nič več ne razumem
Včasih sem bil obremenjen, ker sem mislil, da se delajo norca iz nas, smučarjev
Danes sem pomirjen, sem ugotovil, da se delajo norca sami iz sebe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2018 2:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 943


Evo današnje poročilo:
- najprej naj se popravim - kamere za prepoznavo so povsod razen Videca in Partizanke.
- če zanemarimo vreme - magla svuda, magla oko nas (Josipa Lisac) so bile proge lepo poteptane, osebje prijazno, povezave vozne. Žal je očitno crknil mali teptalec in sta bili trasi Videca in Partizanke neteptani in zaradi smučin "nerodni" za boardarje, pa tudi kakega smučarja.
Tudi večina prog je bila teptana v polni širini, mene moti le, da manjka precej količkov za označitev roba proge, ki pa je sicer dobro viden (ko ni megle).

Ko smo prišli gor z gondolo je bila na vrhu miza z več škatlami krofov, ampak ponudil jih ni nihče, sami pa tudi nismo upali vzeti.

Edit:
PS: me je pa danes en "dolenjček" spomnil, da sem malo pogledal usmerjevalne table - je rekel, da se je zgubil - ja mogoče za "tujca" res kje kaj manjka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2018 11:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1020


Zanimivo...

https://www.vecer.com/hotel-je-zapreti-copko-a-mariborcan-deli-slabo-izkusnjo-s-cetrtkovim-smucanjem-6402261
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 31, 32, 33  Naslednja Stran 17 od 33

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje-aktualne informacije 2017/2018
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB